banner
banner

Hedging در فارکس چیست؟

هجینگ همانطور که در بازار فارکس اعمال می شود و در ابتدایی ترین شکل خود ، یک استراتژی برای محافظت از شما در از دست دادن بزرگ در موقعیت خاص بازار است. انواع مختلفی از پرچین وجود دارد که اگر بسیار تاجر پیشرفته باشید از حالت بسیار ساده به پیچیده تر منتقل می شود ، اما فرض همان است. برای محافظت از موقعیت خود در یک جفت ارزی با قرار دادن معامله در همان بازار در جهت مخالف.

مبانی مصون سازی

اولین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که همیشه مصون سازی از طریق همه کارگزاران مجاز نیست. بنابراین ، ابتدا باید خط مشی آنها را بررسی کنید. همانطور که گفته شد ، اکثر معامله گرانی که به پوشش ریسک می پردازند ، این کار را می کنند تا در صورت تغییرات نامطلوب بازار ، نوعی محافظت از خود را تأمین کنند. طبیعتاً ، در مواقع نوسانات بازار که حرکت کاملاً غیرقابل پیش بینی است ، پوشش ویژه معمول است.

هجینگ در بازار فارکس نیز بیشتر از بسیاری موارد دیگر رایج است. این اغلب به این دلیل است که بازار فارکس را می توان کمی بی ثبات تر از بسیاری از بازارهای دیگر دانست. به عنوان یک معامله گر فارکس ، انواع مختلفی از پرچین وجود دارد که می توانید برای محافظت از موقعیت خود در بازار قرار دهید.

استراتژی های مصون سازی فارکس

در حالی که طیف وسیعی از استراتژی های هجینگ در دسترس است که از نظر پیچیدگی متفاوت هستند ، در اینجا برخی از رایج ترین مواردی را که می توانید بسته به سیاست کارگزار و سطح تجربه خود استفاده کنید ، بیان خواهیم کرد..

پوشش ساده فارکس

این استراتژی به عنوان مصون سازی مستقیم نیز شناخته می شود. این یکی از پرکاربردترین و قابل فهم استراتژی های پوشش محافظ است. هنگامی که موقعیت خرید (یا طولانی مدت) یک جفت ارزی را باز می کنید ، هجینگ مستقیم رخ می دهد. سپس همان موقعیت را برای فروش آن جفت ارزی باز می کنید (کوتاه).

ممکن است دلایل زیادی برای انجام این کار وجود داشته باشد ، اما در هر صورت ، چند مورد اتفاق می افتد. اکنون دقیقاً در جهت مخالف دو موقعیت باز دارید. اگرچه از طریق خود پرچین واقعی سود کسب نمی کنید ، اما به شما امکان می دهد موقعیت اصلی خود را حفظ کنید. این بدان معناست که شما لازم نیست موقعیت اصلی خود را برای ضرر ببندید ، و در عوض می توانید از طریق موقعیت کوتاه خود درآمد کسب کنید. حفظ موقعیت اصلی به این معنی است که اگر روند بازار برعکس شود می توانید دوباره سود ببرید.

پوشش چندگانه ارز

رفتن به یکی از پیچیده ترین استراتژی های مصون سازی. اگر در چندین جفت ارز معامله می کنید ، این استراتژی می تواند تا حدی برای شما موثر باشد. هجینگ چندگانه ارزی درصورتی صورت می گیرد که موقعیتی طولانی داشته باشید و موقعیت کوتاه مقابله ای در یکی از این ارزها داشته باشید.

به عنوان مثال ، ممکن است در بازار GBP / USD موقعیت طولانی داشته باشید و در بازار USD / JPY نیز موقعیت کوتاهی داشته باشید. در این مثال ، در برابر قرار گرفتن در معرض USD خود تا حدی بالا محافظت می کنید. این استراتژی حرکات ارزهای دیگر را که در معرض آن هستید قرار نمی دهد. در این موارد ، اگر JPY یا GBP نوسان داشته باشد ، همچنان در معرض آن هستید.

با تغییر این استراتژی ، معامله گران موقعیت های کوتاه و کوتاه را در جفت ارزها بدست می آورند که با هم ارتباط مثبت دارند ، به این معنی که اگر یک جفت ارز پایین بیاید ، جفت دیگر افزایش می یابد. چنین نمونه ای از این جفت های همبسته مثبت ممکن است GBP / USD و EUR / USD باشد. بنابراین ، اگر در یک موقعیت خرید داشته باشید و در موقعیت دیگر ، موقعیت فروش داشته باشید ، از نظر تئوری ، آنها باید جبران شوند. هنوز هم ، این یک استراتژی دقیق به عنوان یک پرچین مستقیم ساده نیست.

گزینه های Forex Hedging

یک گزینه در فارکس توافق نامه مبادله با قیمت مشخص در آینده است. این یک ابزار رایج است که توسط معامله گران فارکس که می خواهند موقعیت خود را حفظ کنند استفاده می شود. باز هم ، این به عنوان یک پرچین ناقص شناخته می شود زیرا هنوز هم می تواند برای شما به عنوان یک معامله گر ضرر داشته باشد.

با استفاده از مثالی از نحوه خرید گزینه فارکس برای جلوگیری از خطر خود ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

شما مدت زیادی با EUR / USD 1.08 دلار پیش رفتید و انتظار داشتید که این جفت ارز بالاتر برود. اگرچه اکنون نگران هستید که ممکن است با انتشار اطلاعات اقتصادی که طی چند روز آینده بیشتر می شود ، کاهش یابد. برای کاهش این خطر ، شما ممکن است یک گزینه put با قیمت اعتصابی در حدود 1.07 دلار برای این جفت ارز و تاریخ انقضا گزینه در برخی از نقاط فراتر از انتشار داده ها داشته باشید.

اگر جفت ارز پایین تر شود ، معامله گر با توجه به شرایط تعیین شده در قرارداد ، پرداخت می شود. اگر خبر عملی نشود و جفت ارز به روند صعودی خود ادامه دهد ، معامله گر می تواند موقعیت طولانی خود را حفظ کند و فقط حق بیمه تعیین شده در قرارداد اختیار را از دست خواهد داد.

چه کسی از فارکس جلوگیری می کند و آیا ارزش آن را دارد?

در حالی که فقط شما به عنوان یک معامله گر می توانید تصمیم بگیرید که آیا هجینگ ارزش آن را دارد ، اما مزیت درگیر کردن یکی از استراتژی های ذکر شده در اینجا این است که شما حداقل مقداری از مواجهه خود را در بازارهایی که معامله می کنید محدود می کنید. با زمان مناسب ، می تواند شما را در موقعیت سودآوری بیشتری قرار دهد.

این س ofال که چه کسی در فارکس محافظت می کند پیچیده تر است ، اما به طور کلی ، تا زمانی که کارگزار فارکس که با آن معامله می کنید ، امکان حفاظت از آن را فراهم می کند ، هیچ چیز مانع انجام این کار نیست. مهم است که بدانید چرا هجینگ می کنید و چگونه می خواهید بازار واکنش نشان دهد اما فراتر از آن ، تقریباً تمام سطوح معامله گر می توانند حداقل با برخی از استراتژی های بالا درگیر شوند.

هزینه ها و هزینه های تأمین هزینه فارکس

هیچ هزینه مستقیمی در رابطه با هجینگ فارکس وجود ندارد ، اما بسته به کارگزار خود ، ممکن است مجبور شوید کمیسیون یا بازاری را در بازار مورد معامله خود پرداخت کنید. این ، و همچنین سایر هزینه ها مانند هزینه مبادله اگر موقعیت را باز نگه دارید ، موارد مهم دیگری است که باید در محاسبات خود تعیین کنید ، درصورت تعیین اینکه آیا می خواهید در فارکس اقدام به حفاظت کنید؟.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me