banner
banner

برابری نرخ بهره چیست؟

هرچه بیشتر و بیشتر درگیر بازار فارکس شوید ، خواهید فهمید که تعداد زیادی فاکتور وجود دارد که می تواند نرخ ارز را هر لحظه تحت تأثیر قرار دهد. این می تواند شامل آرایه ای از عوامل داخلی و خارجی باشد. یکی از بزرگترین عوامل در تعیین نرخ ارز ، نرخ بهره یک کشور است. این دو در هم تنیده شده اند و با توجه به تفاوت نرخ بهره دو کشور ، حتی می تواند به شما در ترسیم مسیر آینده نرخ ارز کمک کند. این مطابق نظریه برابری نرخ بهره است که در اینجا با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد.

برابری نرخ بهره چیست?

در ابتدایی ترین سطح ، معنای برابری نرخ بهره این است که شما نباید در شرایطی باشید که بتوانید از مبادله پول در یک کشور و سرمایه گذاری آن در کشور دیگر سود بیشتری کسب کنید ، از سود حاصل از کسب آن پول و سرمایه گذاری آن در کشور خود. کشور خود و سپس تبدیل سود به ارز دیگر.

قبل از دیدن مثالی برای نشان دادن این نکته ، توجه به این نکته ضروری است که نرخ ارز فوروارد در تئوری برابری نرخ بهره جدایی ناپذیر است ، بنابراین بیایید تفاوت بین نرخ بورس و نرخ فورس را در معاملات فارکس به سرعت بازبینی کنیم.

نرخ نقطه: اگر در حال حاضر در بازار فارکس معامله می کنید ، این نرخ فعلی ارز است. به عنوان یک معامله گر عادی فارکس ، این نرخی است که تقریباً همیشه ارسال شده توسط کارگزار خود مشاهده خواهید کرد.

نرخ جلو: این نرخی است که بانک یا طرف دیگر توافق می کند در یک زمان مشخص در آینده برای یک ارز بپردازد. اگر در معاملات آتی فارکس معامله کنید نیز این نرخ است.

نرخ برابری نرخ برابری

زمانی که در مورد نظریه برابری نرخ بهره صحبت می کنیم ، نرخ سود جلو مهم است. به عنوان یک مثال بسیار ساده ، شما نباید از مبادله دلار آمریکا به یورو و سپس سرمایه گذاری آن در اروپا و مبادله مجدد آن به دلار سود بیشتری نسبت به سرمایه گذاری پول در ایالات متحده و سپس مبادله سود حاصله به یورو داشته باشید..

با جزئیات بیشتر مثال ، با فرض اینکه نرخ هر نقطه 0.75 یورو برای هر دلار باشد ، شما در ازای مبادله 10000 دلاری 7500 یورویی دریافت خواهید کرد. همچنین با فرض نرخ بهره در اروپا 3٪ ، بازده شما پس از 1 سال 7،720 یورو خواهد بود.

حال ، اگر می خواهید این پول را با نرخ بهره بالاتر در آمریکا سرمایه گذاری کنید ، پس از پایان بازده ، بازگشت خود را به یورو مبادله کنید ، از نرخ سود پیشبرد بهره مند می شوید. طبق نظریه برابری نرخ بهره ، در صورت استفاده از فرمول ، نتیجه مشابه 7،720 یورو برای شما حاصل می شود.

در حقیقت ، آنچه تئوری و مثال آن باید نشان دهد این است که اختلاف نرخ بهره بین دو کشور ، باید با تفاوت نرخ ارز ارز فورس و فوروارد نیز مطابقت داشته باشد..

برابری نرخ بهره تحت پوشش یا کشف نشده

وقتی از برابری نرخ بهره صحبت می کنیم ، در واقع می توانیم آن را به دو نوع مختلف تقسیم کنیم. اینها برابری بهره تحت پوشش ، و برابری بهره کشف نشده است. در ساده ترین اصطلاحات ، گفته می شود که برابری بهره تحت پوشش زمانی وجود دارد که قرارداد منعقد شده ای وجود داشته باشد که نرخ بهره فورس آن را قفل کرده باشد. این نباید هیچ جایی برای هیچ تفاوتی بین آنچه که منعقد شده است و آنچه واقعاً اتفاق می افتد ، بگذارد.

برابری نرخ بهره بدون پوشش دقیقاً برعکس این است که به طور معمول هیچ قراردادی برای قفل کردن نرخ سود جلو وجود ندارد. برابری در این مورد به سادگی براساس نرخ نقطه انتظار در آینده است. با این کار ، ممکن است جای خطایی وجود داشته باشد و احتمالاً تفاوت کمی بین نتیجه فرمول و نتیجه واقعی داشته باشد. با این اوصاف ، پیش بینی نرخ لکه ها در آینده کاملاً دقیق است.

چرا برابری نرخ بهره مهم است?

چند دلیل اساسی برای مهم بودن برابری نرخ بهره وجود دارد. اولین مورد این است که جلوی اقداماتی مانند آربیتراژ را بگیرید که در مقیاس بزرگ اتفاق می افتد. اکنون ، مطمئناً این نوع اتفاقات هنوز رخ می دهد ، اما دامنه وقوع آن بسیار محدود شده است. این خرید و فروش همزمان ارز یا دارایی در دو بازار یا منطقه مختلف است که از یک تفاوت کوتاه مدت بهره می برد.

به بیان گسترده تر ، این نه تنها از خرده فروشی ، بلکه از معامله گران قدرتمندتر نیز جلوگیری می کند تا از شکاف های موجود در بازار استفاده کنند و بازدهی بدون خطر و تضمین شده برای آنها ایجاد کند. در تصویر بزرگتر ، آنچه که این کار انجام خواهد داد این است که یکپارچگی را از بازار فارکس و سایر کشورها در کل کشورها یا مناطق حذف می کند. محصول جانبی این امر این خواهد بود که وقتی معامله گران برای استفاده از این شکاف ها حرکت می کنند ، نوسانات بزرگ و بی ثباتی در بازار ایجاد می شود. برابری نرخ بهره تا حدی اطمینان می دهد که این اتفاق نخواهد افتاد و بنابراین ثباتی است که معامله گران می توانند به آن اعتماد کنند.

هنوز برخی شرایط وجود دارد که می توان نظریه برابری نرخ بهره را به چالش کشید. این موارد در برخی شرایط آربیتراژ به ویژه با ادامه پیشرفت تکنولوژی و تجارت الگوریتمی فارکس شامل می شود و تجارت حمل و نقل مدت طولانی است که فرمول برابری نرخ بهره را به چالش می کشد ، هرچند بسته به اینکه تحت پوشش باشد یا پوشانده شود ، می توان آن را کاهش داد..

افکار نهایی

مفهوم و فرمول موجود در برابری نرخ بهره می تواند یکی از مفاهیمی باشد که به نظر بسیاری از افراد در تجارت فارکس ، حتی آنهایی که تجربه بیشتری دارند ، پیچیده است. این حداقل در ارزش اسمی صادق است. اگرچه با یک رویکرد عملی ، مشخص می شود که هسته اصلی این مفهوم نسبتاً ساده است و حتی در صورت اعمال صحیح ، می تواند به شما در پیش بینی دقیق نرخ ارز آینده کمک کند. اگر درگیر معاملات پیچیده تری هستید ، به ویژه شامل چندین ارز و مناطق ، داشتن فرمول و درک صحیح مفهوم برابری نرخ بهره برای رسیدن به اهداف معاملات فارکس ضروری است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me