banner
banner

Robo-Advisor چیست؟

چه در بازار فارکس معامله کنید ، چه در بورس اوراق بهادار یا هر نوع سبد سرمایه گذاری دیگری ، ممکن است زمانی پیش بیاید که شما به کمک یک سرویس متخصص نیاز داشته باشید که به شما در انجام تعدادی از وظایف اصلی کمک کند. جایی که قبلاً این ممکن است شغل مدیر نمونه کارها یا مشاور مالی باشد ، در عصر دیجیتال امروز بیشتر این کمک را می توان توسط یک مشاور روبو ارائه داد. در اینجا ما این سرویس نسبتاً جدید و به سرعت در حال تحول را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم دقیقاً بفهمید چیست و چگونه می تواند به یک قسمت اصلی از سفر تجاری شما تبدیل شود.

مشاور روبو چه می کند?

به ساده ترین اصطلاحات ، robo-مشاور یک پلتفرم یا نرم افزار دیجیتال است که طیف وسیعی از خدمات را برای کمک به شما در مدیریت بهتر نمونه کارها ارائه می دهد. اغلب اوقات ، خدمات ارائه شده توسط مشاور روبو کاملاً خودکار بوده و به هیچ وجه به تعامل انسانی احتیاج ندارند. مشاور روبو معمولاً طیف وسیعی از نرم افزارهای پیشرفته و الگوریتم های رایانه را برای مدیریت موثر نمونه کارها درگیر می کند.

با مشاوران سطح بالا ، بسیاری از اهداف اصلی شما به عنوان یک سرمایه گذار را می توان در نظر گرفت و سپس نرم افزار می تواند از این داده های ارائه شده توسط شما در ارائه طیف وسیعی از خدمات خودکار برای کمک به شما در رسیدن به اهداف سرمایه گذاری استفاده کند. همچنین ممکن است با استفاده از عبارات دیگری مانند مشاور سرمایه گذاری روبو از جمله مدیریت خودکار سرمایه گذاری ، مشاوران نمونه کارها دیجیتال و سایر اصطلاحات مشابه که به افزایش تقاضا برای این نوع خدمات خودکار اشاره می کنند ، اشاره شود..

خدماتی که مشاور Robo ارائه می دهد

هدف کلی هر مشاور روبو که استفاده می کنید ممکن است مشابه باشد. این کار به منظور اتوماسیون کامل طیف وسیعی از خدمات مدیریت مالی و کمک به همسو سازی اهداف سرمایه گذاری شما با استراتژی از طریق استفاده از سیستم عامل ها و نرم افزارهای دیجیتال است. چند سرویس معمول وجود دارد که با اکثر مشاوران روبو پیدا خواهید کرد.

توازن مجدد نمونه کارها: ویژگی اصلی که در مرکز اکثر مشاوران روبو پیدا خواهید کرد ، تعادل بخشی مجدد سهام است. این کار را می توان به صورت خودکار یا در زمان های معین منظم مانند سه ماهه یا سالانه انجام داد. این فرآیند اغلب از طریق استفاده از نرم افزار به طور کامل خودکار انجام می شود و اغلب به طور مداوم پیگیری می شود تا بسته به مشخصات ریسک و میل سرمایه گذاری خود ، تعادل تعیین شده را حفظ کند..

به طور خلاصه ، تعادل مجدد نمونه کارها به طور منظم اطمینان حاصل می کند که سرمایه گذاری های شما بسته به شرایط بازار و پارامترهایی که می توانید تعیین کنید ، تا حد ممکن بهینه می شوند..

مدیریت مالیات: مشاوران Robo همچنین اغلب برداشت ضرر و زیان و سایر ابزارهای مدیریت مالیات را ارائه می دهند که می تواند به شما در مدیریت مالیات بر سود سرمایه و سایر بدهی های مالیاتی ناشی از پرتفوی سرمایه گذاری شما به کارآمدترین روش کمک کند..

سایر خدمات: بسته به مشاور روبو که انتخاب می کنید ، ممکن است طیف وسیعی از سایر ابزارهای برنامه ریزی مالی و همچنین برخی خدمات ترکیبی در دسترس باشد که می تواند مشاوره انسانی با کارشناسان مالی را در برخی شرایط فراهم کند.

همانطور که صنعت روبو-مشاور همچنان در حال رشد و تکامل است ، خدمات ارائه شده به شما به عنوان یک تاجر نیز همینطور.

چگونه از یک مشاور سنتی متفاوت است?

مشاوران روبو در حال انقلابی در این بخش هستند. گرچه مزایا و معایبی وجود دارد که باید مورد بحث قرار گیرند ، اما در مورد استفاده از مشاور روبو در مقایسه با بکارگیری مسیر مشاور انسانی سنتی ، واقعاً دو دسته اصلی تفاوت وجود دارد.

دسترسی اولین تفاوت کلیدی است. در مواردی که یک مشاور انسانی زمان در دسترس بودن ، ساعات اداری و سایر مشتریان را برای مدیریت در آن زمان تعیین کرده باشد ، معمولاً یک مشاور روبو در دسترس است که به صورت روزانه 7/7 استفاده شود. بدون نیاز به تماس ، بدون نیاز به ملاقات ، شما فقط باید چند کلیک را دنبال کنید و درخواست شما انجام می شود. مثال دیگری که این سهولت دسترسی از طریق آن روشن می شود این است که شما از ویژگی اصلی مشاور روبو برای تعادل منظم نمونه کارها استفاده می کنید. با یک مشاور سنتی ، این می تواند یک فعالیت طاقت فرسا و وقت گیر باشد که می تواند منجر به خسارت زیادی به شما شود که می تواند وارونه شما را محدود کند. ماهیت خودکار مشاوران روبو همه این مشکلات را برطرف می کند.

دومین منطقه کلیدی که در هنگام استفاده از مشاور روبو واقعاً تفاوت مشاهده خواهید کرد ، هزینه است. این موارد در هنگام استفاده از مشاوران روبو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. در حالی که برخی از ویژگی های اصلی وجود دارد که یک مشاور حضوری سنتی می تواند ارائه دهد ، اما به طور کلی پذیرفته شده است که مشاوران روبو جایگزینی با ارزش برای پول ارائه داده اند که یک تغییر دهنده بازی بوده است.

هزینه های یک مشاور روبو

هزینه ها را ذکر کردیم. همانطور که بازار مشاوران روبو همچنان در حال گسترش است ، تعداد فزاینده ای از خدمات در بازار رقابت می کنند که باعث می شود هزینه ها همیشه رقابتی تر شوند. به طور معمول ، شما می توانید از مشاوران اصلی روبو انتظار هزینه مدیریت سالانه بین 0.25٪ – 0.5٪ را داشته باشید. این کاهش هزینه های کلان ناشی از برخورد با یک سرویس مدیریت نمونه کارها سنتی است.

بعلاوه آن ، معمولاً مشاوران روبو از هزینه های معامله چشم پوشی می کنند. این بدان معناست که هرگونه خرید و فروش دارایی در روند تعادل مجدد پرتفوی معمولاً به صورت رایگان انجام می شود. این امر در مورد سرویس سنتی که احتمالاً کارمزد و سایر هزینه های معامله را پرداخت می کنید ، صادق نخواهد بود. به طور کلی ، هزینه های مشاور روبو بسیار کم است. حداقل حساب نیز معمولاً با اکثر خدمات مشاوره روبو مورد نیاز نیست ، زیرا ممکن است در یک سرویس انسانی باشد.

Robo-Advisor مناسب برای چه کسانی است?

یک مشاور روبو بسته به شرایط شما در مواردی ممکن است برای شما مناسب باشد. در اینجا برخی از موارد معمول وجود دارد که یک مشاور روبو ممکن است راه حل ایده آل شما باشد.

عازم: اگر تازه شروع به کار در صنعت کرده اید ، مشاور روبو عالی است. با اجازه دادن به نرم افزار ، می توانید بخش عمده ای از منحنی یادگیری را در پارامترهایی که تنظیم کرده اید ، حذف کند.

رویکرد دست خاموش: اگر شرایط شما پیچیده نیست و خوشحال هستید که از رویکردی دور به سبد سهام و دارایی های موجود در آن استفاده می کنید ، یک مشاور روبو ممکن است برای شما مناسب باشد.

کم هزینه: اگر ارزش پورتفولیوی کمتری دارید اما همچنان می خواهید کمک کنید ، یا اگر می خواهید سرمایه گذاری های خود را مدیریت کنید اما با کمترین هزینه و بهینه ترین روش ممکن ، باز هم مشاور روبو راه حلی است که می تواند پاسخگوی همه شما باشد. این نیازها.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me