banner
banner

تفاوت های ظریف OKEx Linear و Invers Futures / Swap و نحوه به حداکثر رساندن سود خود

توماس تسه

سر استراتژیست کمی

این مقاله برای معامله گران متوسط ​​و پیشرفته ای که از قبل با اصول آربیتراژ شاخص آشنایی دارند ، هدف قرار گرفته است. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر درباره مفاهیم مبنا ، حاشیه و محاسبه ارزش منصفانه ، منابع دیگری نیز در آکادمی OKEx موجود است. امروز ، ما در مورد تجارت که بازگشت داشته است بحث خواهیم کرد >10٪ در ماه گذشته. این ایده بسیار شبیه به وام و حمل و نقل تجارت مورد بحث است اینجا. برای سهولت بحث ، ما فرض می کنیم که در 12 فوریه موقعیت آربیتراژ شاخص ایجاد کرده و سپس در 13 مارس در مطلوب ترین زمان آن را باز کنیم. با این حال ، گوشت بحث ناشی از بحث در مورد چگونگی به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه و کاهش ریسک با استفاده از معاملات معاملات و معاملات آتی OKEx و معکوس است.

ایده تجارت وانیل

نمودارهای زیر درصد را در 12 فوریه و 13 مارس 2020 نشان می دهند. هر نمودار شامل درصد مبنای معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات دلار آمریکا با معاملات سکه معکوس OKEx و معاملات آتی USDT با حاشیه USDT است. با یک نگاه سریع ، می توان فهمید که چگونه اساس آینده خطی به طور مداوم بالاتر از مبنای معکوس آینده است ، که بعداً در این مورد بحث خواهیم کرد. این اختلاف بین دو معاملات آتی سه ماهه BTC تحت تأثیر نرخ وام خارجی مبنای اصلی و همچنین نحوه کار حاشیه قرار دارد.

در تاریخ 12 فوریه ، بازار در حال معامله بود ، معاملات آتی نزدیک به سه ماهه ~ 5 above بالاتر از قیمت لحظه ای معامله می شدند ، و طبقه معاملاتی کف که باید استفاده کنیم این است که معاملات آتی “غنی” هستند. یک ماه بعد ، در تاریخ 13 مارس ، بازار با معاملات عقب مانده معامله شد ، در حالیکه معاملات آتی نزدیک به سه ماهه با ~ -15 trading معامله شد ، هر دو معاملات آتی “ارزان” بودند. تجارت خرید spot است & معاملات آتی ثروتمند را در 12 فوریه به فروش برسانید و سپس با فروش بلیط صبر کنید & خرید معاملات آتی ارزان در 13 مارس با بازده سنگین 20٪ برای یک دوره نگهداری یک ماهه. ایده تجارت شاخص آربیتراژ کاملاً ساده است اما شیطان در جزئیات آن است.

حداکثر استفاده از سرمایه و حداکثر رساندن سود

زمان بندی اساس غیرممکن است بنابراین انتظار ندارید که این 20 درصد را واقعاً بسازید. از آنجا که ما قادر به پیش بینی مبادلات آتی نیستیم و نمی دانیم زمان دقیق ساخت و بازگرداندن موجودی ما چه زمانی است ، بیایید نگاهی به سایر بخشهای معادله بیندازیم ، از آینده استفاده کنیم و چرا. اکنون توجه خود را به حداکثر رساندن بازده برای هر سرمایه و کاهش خطرات خود معطوف خواهیم کرد.

نکته 1: اگر معاملات آتی معکوس و خطی دارای همان مبنای مثبت هستند ، بهتر است برای ایجاد موقعیت آربیتراژ شاخص از معاملات آتی معکوس استفاده شود?

OKEx تنها صرافی است که معاملات آتی معکوس و خطی را ارائه می دهد. حاشیه این معاملات آتی BTC به ترتیب BTC و USDT است. حال ، فرض کنید 10،000 دلار برای آربیتراژ در نظر گرفته اید ، به این معنی که می توانید 10،000 دلار BTC بخرید و معاملات آتی BTC با ارزش 10،000 دلار را بفروشید. از کدام آینده باید استفاده کنید؟ آینده USDT در واقع با توجه به نیازهای حاشیه ای آنها ، پایه بالاتر 0.7 دارد. اگر معاملات آتی معکوس را انتخاب کنید ، 10،000 دلار BTC می خرید و از آن به عنوان وثیقه آینده استفاده می کنید ، در واقع به دلیل ماهیت معکوس پرداخت ، هرگز به زور انحلال نخواهید یافت (به مثال 1 مراجعه کنید).

# مثال 1: (فرض هزینه = 0 ، اهرم = 10 برابر)

در تاریخ 13 فوریه ساعت 15:00:00 وارد شده ، قیمت تصفیه بی نهایت است.

فرض کنید که ما موقعیت را تا پایان انقضا نگه داریم و موقعیت نقطه ای را باز کنیم و آینده را با همان قیمت حل و فصل کنیم (و 1 USDT = 1 $) ، بازده شما 5، خواهد بود که حدود 0.0492 BTC خواهد بود (5 513 $.

اگر تصمیم گرفتید مبنای بیشتری را با معاملات آتی USDT خطی بدست آورید ، باید مقدار قابل توجهی پول نقد ذخیره کنید و USDT را بخرید تا آینده خطی را به حاشیه برسانید. براساس موقعیت آربیتراژ شاخص ، مبنای گرفته شده بیشتر خواهد بود اما به ازای استفاده از سرمایه ، شما دلار کمتری را بدست می آورید. مهمتر از همه ، این احتمال وجود دارد که در صورت رونق بازار انحلال اجباری داشته باشید ، زیرا معاملات آتی کوتاه نامطلوب نزولی وجود دارد.

نکته 2: اگر معاملات آتی معکوس و خطی منفی یکسانی دارند ، بهتر است برای خنثی سازی موقعیت آربیتراژ از معاملات آتی خطی استفاده شود?

برعکس ، اگر هر دو معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات بورس و معاملات معاملات معاملاتي معاملاتي معاملاتي را ادامه مي دهند ، از کدام آينده ها بايد استفاده کرد و چرا؟ با توجه به منطق فوق ، همه موارد دیگر برابر است ، شما باید از آینده خطی برای ایجاد یک موقعیت آربیتراژ معکوس (فروش آینده خرید نقطه) استفاده کنید. هنگامی که در بازار spot OKEx spot می فروشید ، USDT پس می گیرید. با استفاده از این USDT می توانید حاشیه 1: 1 از موقعیت طولانی آینده خود را انجام دهید. اساساً هرگز مجبور به انحلال نخواهید شد مگر اینکه بازار 1-MMR٪ افت کند (نگاه کنید به مثال 2).

مثال 2: (فرض هزینه = 0 ، اهرم = 10 برابر)

در تاریخ 13 مارس ساعت 08:00:00 وارد می شوید ، قیمت تصفیه حدود 20 پوند خواهد بود.

اگر در پایان انقضا در تاریخ 27 مارس از حالت ناخوشایند خارج شوید ، و با فرض اینکه آینده خطی برابر با 4794 دلار باشد ، بازده شما 8.4٪ ، یعنی حدود 840 USDT خواهد بود.

Nuance 3: برای به حداکثر رساندن استفاده از سرمایه و استفاده از اهرم فشار ، می توانید ترکیبی از معاملات آتی معکوس را انجام دهید ، معاملات آتی خطی را خریداری کنید.

با فرض 1 USDT = 1 $ ، تفاوت های ظریف 1 و 2 توضیح می دهد که چرا قیمت های آتی خطی باید به طور مداوم بالاتر از معاملات آتی معکوس باشند. اگر سرمایه شما محدود است ، می توانید گسترش معاملات آتی را معامله کنید. به عنوان مثال ، اگر تقاضای آتی خطی در بازار نسبت به معاملات آتی معکوس کمتر باشد ، آنگاه اساس آینده معکوس بالاتر خواهد بود. سپس می توانید معاملات آتی USDT را بخرید و معاملات آتی معکوس را بفروشید و نرخ سود را بگیرید. از آنجا که دیگر نیازی به خرید و فروش spot نیست ، می توانید در این مبادله اهرم مالی کنید (اما مراقب حرکتهای بازار باشید ، می تواند یک پا را از پا در بیاورد) و بالقوه درآمد بیشتری خواهید داشت. معاملات آتی خطی USDT منحصر به فرد OKEx باعث ایجاد فرصت های بیشتر برای داوری می شود.

داوری: هرگز در واقع بدون خطر نیست

از نظر آکادمیک ، “آربیتراژ” به معنای فرصت سودآوری بدون ریسک است. این کلمه توسط معامله گران به راحتی استفاده می شود ، ما دوست داریم اعتقاد داشته باشیم که معاملات ما بدون ریسک هستند ، اما واقعاً اینگونه نیست. معامله گران بهتر توانستند از افت تاریک 13 مارس جان سالم به در ببرند زیرا آنها برای نوسانات بالا آماده بودند. اهرم یک شمشیر دو لبه است ، یک شکاف بالا یا پایین می تواند به سرعت موقعیت شما را از بین ببرد قبل از اینکه فرصتی برای حاشیه سازی مجدد پیدا کنید. عمده خطرات آربیتراژ شاخص ما انحلال ، بازپرداخت پول ، طرف مقابل و قرار گرفتن در معرض تلفن است.

Binance در 12 مارس بر موقعیت های کاربران خود از حذف خودکار (ADL) ، نوعی تصفیه نیرو در موقعیت برنده استفاده کرد. ADL برای یک معامله گر از انحلال در برخی معانی بسیار بدتر است. اول از همه ، شما هرگز نمی دانید که چه موقع ADL برای شما اتفاق می افتد. نقطه ضعف شما در این است که موقعیت کوتاه خود را از طریق ADL مجبور به انحلال می کنید ، در صورت ادامه روند نزولی بازار ضرر قابل توجهی می کنید. ADL در بازارهای آینده امکان محافظت از آن را غیرممکن می کند. در OKEx ، ما از ADL برای مشتقات بیت کوین خود استفاده نمی کنیم.

از آنجا که OKEx یک معامله آتی غیرمتمرکز است ، ما به جای آنکه موقعیت های برنده برخی از P آنها کسر شود ، سیاست clawback را اجرا می کنیم&اگر موقعیت های طرف مقابل به موقع قابل تسویه حساب نباشد و بودجه بیمه کافی برای پوشش سقوط وجود نداشته باشد. این گزینه بهتری نسبت به ADL است ، زیرا فقط مقداری از P خود را از دست می دهید&L در بدترین حالت با حفظ پرچین خود. از زمان تغییر موتور ریسک خود در سال 2018 ، در هیچ یک از مشتقات BTC هیچ عقب گرد BTC نداشته ایم. افت 12 مارس ثابت کرده است که موتور ریسک پیچیده ما در صنعت پیشرو است.

ما به عنوان معامله گر می توانیم سعی کنیم خطر تصفیه اجباری خود را کاهش دهیم زیرا از زمان وقوع آن آگاهی داریم. تفاوت های ظریف 1 و 2 نشان داد که با استفاده از آینده های مختلف برای قرار گرفتن در معرض طولانی یا کوتاه می توان خطرات تصفیه را کاهش داد. در بدترین حالت ، اگر موقعیت پرچین بلند شما به دلیل نیازهای حاشیه ای مجبور به انحلال شود ، هنوز هم یک احتمال زیاد وجود دارد که بتوانید همان موقعیت را با سود دوباره باز کنید زیرا بازار همچنان روند نزولی دارد.

سرانجام ، وقتی موقعیتی را درگیر می کنید که شامل Tether (USDT) است ، ناخواسته به خود ریسک طرف مقابل در برابر Tether را می دهید. به عنوان مثال ، اگر معاملات آتی خطی USDT غنی را بفروشید و معاملات آتی معکوس BTC را بخرید ، دلتنگ USDT و دلار کوتاه مدت هستید. اگر USDT از بین برود و با سایر موارد برابر شود ، BTC-USDT بالا می رود و شما USDT را مدیون خواهید بود. برعکس ، شما می توانید با معامله ترکیبی از معاملات آتی خطی و معکوس OKEx ، هرگونه قرار گرفتن در معرض tether کمکی را پوشش دهید.

نتیجه

ترکیب منحصر به فرد OKEx از حق تصاحب و انواع معاملات آتی حاشیه دار به معامله گران امکان می دهد انواع مختلفی از معاملات حمل و نقل را ایجاد کنند. می توانید بین نرخهای ضمنی مختلف یا بین آتی های حاشیه ای مختلف آربیتراژ کنید. از نظر بهبود نمایه ریسک شما ، ما نشان دادیم که نسبت به کوتاه شدن معاملات آتی خطی (کوتاهتر و معکوس) معاملات معاملات کوتاه مدت با خطر مکالمه حاشیه کمتری دارند. سرانجام ، شما می توانید موقعیتی بین معاملات آتی خطی و معکوس ایجاد کنید تا از قرار گرفتن در معرض اتصال به اینترنت استفاده کنید. با در نظر گرفتن انواع دارایی ها و محصولات ، OKEx دارای عمیق ترین نقدینگی و بهترین فرصت های تجاری در همه مبادلات است.

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me