banner
banner

تجزیه و تحلیل قرارداد هوشمند بازی با بررسی بازی CryptoKitties

CryptoKitties  یکی از محبوب ترین بازی ها در شبکه Blockchain است. این بر اساس قراردادهای هوشمند شبکه بلاک چین Ethereum است. نمونه ای از یک بازی کلکسیونی با بچه گربه ها ارزش توکن های ERC-721 را برای جامعه و امکانات Ethereum را به عنوان زمین بازی نشان داده است.

در این تحقیق تیم تحلیلی از Chaingraph.io تلاش کرد تا با استفاده از تراکنش های استخراج شده از شبکه Ethereum ، تحلیل گسترده ای از برنامه غیرمتمرکز CryptoKitties انجام دهد. ابزار اصلی تجزیه و تحلیل مورد استفاده ، بستر تحلیلی قرارداد هوشمند Chaingraph.io است.

همچنین باید اضافه شود که تجزیه و تحلیل فقط در مورد تجزیه و تحلیل معاملات نیست ، بلکه در تلاش برای درک و پیش بینی رفتار کاربر است. اساس و هدف تجزیه و تحلیل تجارت است و تجزیه و تحلیل باید برای آن کار کند. به همین دلیل بسیاری از راه حل های این گزارش می تواند برای سایر برنامه های غیرمتمرکز بخش تجارت بازی های رمزنگاری استفاده شود.

برای این مطالعه ، موارد اصلی افزایش مخاطبان DApp از طرف توسعه دهندگان و کسب سود از گیم پلی بازیکنان بود..

قراردادی که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، قرارداد اصلی KittyCore است

(0x06012c8cf97bead5deae237070ff9587f8e7a266d). ما همچنین از داده های قرارداد SaleClockAuction (0xb1690c08e213a35ed9bab7b318de14420fb57d8c) و SiringClockAuction (0xc7af99fe5513eb6710e6d5f44f9989da40f27f26) استفاده کردیم.

علاوه بر Chaingraph.io ، از خدمات زیر استفاده شده است: Opensea.io ، Bloxy.info و Dappradar.com. داده ها ممکن است نادرستی داشته باشند.

Contents

آمار در ابتدای سال 2019

سرپوش بازار: 40000 ETH

تعداد کاربران (7d): 1،300

تعداد کاربران (24 ساعت): 450 نفر

تعداد دارندگان رمز: 70،000

تعداد نشانه های در گردش: 1،500،000

گردش مالی: 57،000 ETH

گردش مالی (24 ساعت): 130 ETH

تعداد قراردادهای هوشمند: 4

دنبال کنندگان توییتر: 27،000

CryptoKitty چیست?

هر زن سبک و جلف یک نشانه منحصر به فرد است که متعلق به یک دارنده است. منحصر به فرد یک زن سبک و جلف توسط ویژگی های آن ، یا “خصوصیات” مشخص می شود. رنگ پنجه ها ، شکل سبیل ها ، طول دم – همه اینها به ویژگی های بدست آمده در بدو تولد بستگی دارد. علاوه بر بچه گربه های معمولی با مجموعه ای از ویژگی های خاص ، ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز وجود دارد که “مانند دیگران نیست” و دارای هنرها / ویژگی های منحصر به فرد است

.

انواع بچه گربه ها

طبیعی – گربه های معمولی با تعدادی از مشخصات استاندارد

تفننی – گربه های منحصر به فرد با تعداد محدود در گردش. آنها را می توان با پرورش متقابل با استفاده از ترکیب مناسب ژن ها در یک زمان خاص ایجاد کرد (کیمیاگری). چنین گربه ها ویژگی های استاندارد ندارند

انحصاری – این گربه ها فقط در یک نسخه در بازی وجود دارند و نمی توان آنها را پرورش داد. هر گربه انحصاری به طور خاص توسط توسعه دهندگان وارد بازی می شود. ویژگی های استاندارد را نداشته باشید.

ویرایش ویژه – شبیه به گربه های انحصاری از این جهت که هنر منحصر به فردی دارند ، اما تعداد بیشتری آزاد می شوند و ممکن است خریداری شوند. همچنین دارای مشخصات استاندارد نیستند.

همچنین برخی از ویژگی های منحصر به فرد اضافی وجود دارد:

اعتبار گربه مشخصه خاصی است که از طریق پرورش متقابل با دستور خاصی به دست می آید.

وحشی یک عنصر وحشی خاص است

ناهنجاری ژنتیکی زمانی اتفاق می افتد که گربه یک ژن پنهان داشته باشد که می تواند ناگهان در فرزندان ظاهر شود

قیمت متوسط ​​برای طبیعی گربه: 0.1 ETH

قیمت متوسط ​​برای تفننی گربه: 0.26 ETH

قیمت متوسط ​​برای انحصاری گربه: 32 ETH

قیمت متوسط ​​برای خاص گربه: 0.4 ETH

قیمت متوسط ​​برای اعتبار گربه: 0.17 ETH

قیمت متوسط ​​برای وحشی گربه: 0.07 ETH

همانطور که می بینید گربه های انحصاری از بقیه جلوتر هستند. برعکس ، ویژگی وحشی تعیین کننده قیمت گربه های عادی نیست. می توان نتیجه گرفت که ، علیرغم نادر بودن ، ویژگی وحشی چندان ارزشمند نیست.

نسل گربه ها

گربه ها نژاد متقاطع دارند و از چنین گزینه ای به عنوان یک نسل برخوردار هستند.

همانطور که مشاهده می کنید ، گربه های آخرین نسل ها به یک بازیکن ملقب به Solidox تعلق دارند که واقعاً بسیار جلوتر است. به نظر می رسد که به زودی از او پیشی نمی گیرد ، زیرا با تولد نسل بعدی گربه ، کاهش زمان پس از عبور از نژاد افزایش می یابد. به همین دلیل کسی که ابتدا طاقچه ای را اشغال کرده و قصد ندارد آن را ارائه دهد ، به سختی اجازه می دهد کسی وارد شود.

حال بیایید وابستگی متوسط ​​قیمت فروش را به تولید گربه در نظر بگیریم و همچنین تعداد گربه ها را در هر گروه نشان دهیم.

وابستگی تعداد گربه ها به نسل

همانطور که مشاهده می شود ، پس از نسل بیستم تعداد بچه گربه ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد و با یک نسل سه رقمی تعداد آنها به واحدها تمایل دارد.

حال بیایید وابستگی به قیمت فروش را ببینیم.

وابستگی قیمت متوسط ​​فروش به نسل گربه

همانطور که مشاهده می کنید ، پس از نسل 1000 فروش گربه ها رو به کاهش است. آیا این بدان معنی است که پس از یک شماره ثابت هیچ کس خریداری نمی کند؟ بیایید ما فروش بچه گربه های حداکثر نسل را مطالعه کنیم.

قیمت گربه به خود گربه بستگی دارد اما نسل در شکل گیری آن واقعاً اهمیتی ندارد. به نظر می رسد فرضیه مربوط به پسری که برای کسب درآمد گربه های بزرگترین نسل را تولید می کند با شکست مواجه شده است. مگر اینکه آنها را به روش دیگری بفروشد. شاید ارزش داشته باشد که با استفاده از قرارداد SiringAuction به خرید گذرگاه ها نگاه کنید (گربه ها برای فروش قرار داده نمی شوند ، اما عبور از یک بار با گربه :)).

قیمت متوسط ​​عبور از آن بستگی به نسل گربه دارد

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، هرچه نسل بزرگتر باشد ، قیمت پرورش کاهش می یابد. جوانان کیتی اهمیت دارند.

چه گربه هایی که ویژگی های آنها اغلب و کمترین زمان متولد می شوند?

گربه های معمولی دارای مجموعه ای از صفات هستند که شکل ظاهری آنها را تشکیل می دهد. منطق مستقیم نشان می دهد هرچه صفت نادرتر اتفاق بیفتد ، قیمت آن گرانتر است. اجازه دهید این فرض را آزمایش کنیم.

در اینجا نادرترین گربه های بازی هستند. برای تعریف نادر بودن یک بچه گربه ، نادر بودن هر مشخصه مهم است و با فرمول مخفی محاسبه می شود:

گربه های بالا حتی یک بار هم خریداری نشده اند &# 128578؛

برعکس ، اگر نادر بودن برخی از خصوصیات بچه گربه ها را که حداقل یک بار به بازار عرضه شده اند ، مطالعه کنیم ، هیچ شگفتی وجود نخواهد داشت:

هزینه بچه گربه های نادر به متوسط ​​قیمت همه اقلام متصل است.

ویژگی ها و نادر بودن آنها برای یک بازیکن خیلی واضح نیست. علاوه بر این ، صفاتی که در حال حاضر دارای گرانترین هستند باید کاهش نادر را نشان دهند ، زیرا بچه گربه هایی با چنین صفاتی بیشتر پرورش می یابند.

حال بیایید نگاهی به گرانترین گربه ها و در عین حال بسیار نادر بیندازیم:

متوسط ​​شاخص نادری گربه های نرمال حدود 3 است. گربه های ارائه شده در بالا دارای شاخص 170+ هستند (این بالاترین شاخص نیست ، اما به حداکثر 500-800 نزدیک تر از بچه گربه های 90٪ است). ممکن است توجه داشته باشید که قیمت بالا به دلیل وجود عناصر کمیاب اضافی (خلوص) و یا ترکیبی از این ویژگی ها ، باعث زیبایی و جذابیت ظاهر بچه گربه ها می شود. به سختی می توان در مورد اتصال ثابت خاصی بین نادر و قیمت نتیجه گرفت.

نمودارهای زیر این را گواهی می دهند. با هر مشخصه تقریباً یک تصویر را مشاهده می کنیم ، یعنی طغیان ناگهانی در یک ویژگی نادر. لازم به ذکر است که این سنبله ها به هیچ وجه روی قیمت تأثیرگذار نیستند.

برای کسانی که در مورد بازی Cryptokitties سال شده اند و مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد محبوب ترین ویژگی ها هستند ، اطلاعات زیر در زیر نشان داده شده است:

بدن

محبوب ترین انواع بدن:

نادرترین انواع بدن:

رنگ (رنگ لهجه)

محبوب ترین انواع بدن:

نادرترین انواع بدن:

ابتدایی رنگی

محبوب ترین انواع ابتدایی رنگ:

نادرترین انواع ابتدایی رنگ:

رنگ دوم

محبوب ترین رنگ ها انواع دوم:

نادرترین رنگها انواع دوم:

مصنوعی

محبوب ترین انواع رنگی:

نادرترین انواع رنگی:

چشم ها

محبوب ترین انواع چشم ها:

نادرترین انواع چشم ها:

رنگین

محبوب ترین انواع رنگ:

نادرترین رنگ آمیزی انواع:

دهان

محبوب ترین انواع دهان:

نادرترین انواع دهان:

الگو

محبوب ترین انواع الگوها:

نادرترین انواع الگوی:

محیط

محبوب ترین انواع محیط:

نادرترین انواع محیط:

چرندگی

Purrstige – عنصر منحصر به فرد زن سبک و جلف است. فقط 2 گونه از این عنصر وجود دارد و تعداد زیادی از عناصر موجود در آن وجود ندارد.

وحشی

محبوب ترین انواع وحشی:

نادرترین انواع وحشی:

این گربه نادرترین صفات را بدست می آورد:

شناسه 1497244

چه گربه هایی که دارای ویژگی های بیشتری هستند بیش از دیگران جفت می شوند?

بدیهی است که نادر بودن یک بچه گربه با تعداد جفت گیری هایی که داشته متناسب است. بیایید حوادث مربوط به نوع بدن را در نظر بگیریم:

هنوز هم ، اگر به نژادهای متقابل پرداخت شده نگاهی بیندازید ، دیگر هیچ ارتباطی بین نادر و قیمت مشاهده نخواهیم کرد. نمودارها به صورت زیر خواهد بود:

به این معنی که برخی از خیزش ها وجود دارد که هیچ دلیل منطقی برای آن وجود ندارد.

آیا ارتباطی بین موجودی کیف پول و تعداد توکن های مخصوص بچه گربه ها وجود دارد که کاربر در اختیار دارد?

تعداد زیادی از بازیکنانی که درگیر این بازی بودند یا حساب خود را تغییر داده اند یا فقط از شر بچه گربه های خود خلاص شده اند و بازی را متوقف کرده اند. تعداد چنین کاربرانی بیش از 14000 تخمین زده شده است. صحبت از حساب های موجود است ، با افزایش تعداد بچه گربه ها تعداد بازیکنان به طور طبیعی و خیلی سریع کاهش می یابد:

1 کاربر 8493 CK

2 کاربر CK 9749

3 کاربر CK 10004

4 کاربر CK 6346

5 کاربر CK 4303

6 کاربر 3265 CK

7 کاربر CK 2476

8 کاربر CK 1887

9 کاربر CK 1437

10 کاربر CK 1204

11 کاربر CK 935

وابستگی موجودی حساب به تعداد اقلام موجود:

اگر مانده حساب هیچ قاعده ای نداشته باشد ، پس ارتباط بین تعداد نشانه های گردش Eth کمی بیشتر است:

در اینجا ممکن است مشاهده کنید که هرچه بازیکن دارای علامت های سبک و جلف بیشتری باشد ، گردش مالی Ether بیشتر است. همچنین اجازه دهید ما گردش مالی توکن های کیتی و اتر را مقایسه کنیم:

آدرس (0xFC624F8F58DB41BDB95AEDEE1DE3C1CF047105F1) که بیشترین گردش مالی اتر را تا لحظه تحقیق داشت ، دارای حدود 3.5k توله سگ بود و کل گردش آن به 40k معاملات بود..

ممکن است پیشنهاد شود که حساب هایی با بیش از 1000 Eth گردش مالی ، بازی را با شدت بیشتری انجام می دهند ، نسبت به آدرس هایی که دارای 500 Ether گردش مالی هستند..

چه گربه هایی بیشتر به بازار عرضه می شوند?

همانطور که در بالا نشان دادیم ، یک ویژگی گربه معمولی به طور جداگانه از نظر آماری بر قیمت یا تعداد خرید این گربه تأثیر نمی گذارد. تفاوت در مورد یک نمونه بزرگ فقط بین انواع مختلف نشانه های زن سبک و جلف آشکار است. هیستوگرام وابستگی تعداد معاملات به نوع بچه گربه این را نشان می دهد:

همانطور که می بینید ، اکثر معاملات با بچه گربه های فانتزی و کسانی که صفات وحشی دارند انجام می شود. اما ، اگر این پارامترها را به مقدار کل بچه گربه ها برای هر نوع جدا کنید ، قابل توجه است که بیشترین خرید و فروش رمزنگاری ها از محصولات Special Edition است.

بنابراین ، اگر بازیکن می خواهد از طریق حیوانات خانگی مجازی درآمد کسب کند ، باید توجه بیشتری به موارد خاص و فانتزی داشته باشد.

چه روزهایی بیشترین بازده را برای فروش زن سبک و جلف دارد?

نمودار کاملاً قابل تشخیص که تعداد تماس با قرارداد KittyCore با splash در پایان سال 2017 را نشان می دهد تقریباً با آمار همه معاملات یکسان است ، به استثنای سال نو 2018.

اگر آمار را براساس روزهای هفته بگیریم ، چهارشنبه کمی جلوتر است ، اگرچه این داده ها فریبنده هستند.

وقتی این گزینه را با تعداد محدودی از کاربران مشاهده می کنیم که فقط 10 مورد چرخش Kitty یا کمتر دارند (یعنی حذف حساب بازیکنان مشتاق ، بازارها ، مغازه ها و غیره) ، موقعیت اول به دوشنبه و سه شنبه می رسد:

تقریباً همان تصویری که از گردش مالی اتر برای آن گرفته ایم حراج SaleClock قرارداد. برای همه آدرس هایی که بازی Cryptokitties را بازی می کنند:

برای آدرس هایی که گردش مالی آنها کمتر از 10 رمزنگاری است:

علاوه بر این ، برای پاسخ صحیح به س questionال باید در مورد تفاوت در مناطق زمانی به خاطر بسپاریم. با این حال ، ما روزهای هفته دیگر باز خواهیم گشت.

چه کیتی ها بیشترین سود را برای صاحبانشان کسب کرده اند?

همانطور که قبلاً فهمیدیم نادر بودن یک گربه و خصوصیات آن تا حدی که برخی از ویژگی های منحصر به فرد “خارج از بازی” (شناسه رمز ، نام و غیره) تأثیر می گذارد ، بر قیمت تأثیر نمی گذارد. برای تأیید این موضوع ، اجازه دهید به نشانه های Kitty نگاهی بیندازیم که تفاوت آنها بین قیمت خرید و فروش بیش از 100 Eth (نسبت به افزایش) است..

همانطور که مشاهده می کنید ، سودآورترین شناسه های بچه گربه ها زیر 100 است. اینها اصطلاحاً “گربه های بنیانگذار” هستند که ابتدا با 9 اتر خریداری شده و سپس با 100+ اتر فروخته می شوند.

بیایید نگاهی به لیستی با رمزنگارهای “جوان” (ID) بیندازیم > 100):

شناسه 114684 ~ نام FRAIDSYCAT

شناسه 2238 ~ نام

شناسه 35068 ~ نام دراکولا | اولین جنرال خون آشام

و کیتی با 600 Eth خریداری کرد که قبلاً با آن آشنا هستید!

آنچه بازیکنان Cryptokitties با قراردادهای هوشمند بیشتر از همه نام می برند?

در اینجا بیشترین درخواست های هوشمند قرارداد توسط کاربران Cryptokitties برای 3 ماه اخیر آورده شده است (عناوین قراردادهای هوشمند از bloxy.info استخراج شده است). درخواست های حساب های کاربری به قراردادهای هوشمند:

درخواست آدرس های قرارداد هوشمند به حساب های کاربری:

آدرس های قابل شناسایی مبادلات (EtherDelta ، IDEX) با برخی از حساب های جالب دیگر رقیق می شوند. یکی از این موارد می تواند محدوده خوبی از بازی های رمزنگاری را مشاهده کند: 0x جهان, Axie Infinity, KryptoWar (رتبه سوم ، بدون عنوان), قهرمانان MLB و تعدادی از برنامه های دیگر. همچنین حضور قراردادهای هوشمند کازینو ( Dice2Win, FckDice) و آدرس های دیگر متعلق به خدمات قمار در این لیست جالب است. همچنین چندین حراجی را می توان یافت. هنگام اجرای کمپین تبلیغاتی یا استفاده از هر روش دیگری برای جذب مخاطب هدف ، باید به همه این DApp ها توجه داشته باشید (به عنوان مثال airdrop). حراج اولین است ، اما تعجب در این آمار وجود دارد. جزئیات بیشتر در ادامه مطلب 🙂

کاربران چند بار بازی Cryptokitties را انجام می دهند?

فاصله متوسط ​​بین دو تماس از یک بازیکن و یک بازیکن کمتر از 2 دقیقه است. هنوز هم ، این پارامتر برای مدت زمان کوتاه جالب است.

بیایید پارامتر Retention را برای ماه های اول پس از راه اندازی Cryptokitties بگیریم و آن را با تعداد تماس های آن دوره مقایسه کنیم:

23 نوامبر ، 2017 – 1 مه ، 2018

23 نوامبر ، 2017 – 1 دسامبر ، 2017 (قبل از ظهور)

دسامبر ، 2017 (طغیان)

ژانویه ، 2018

فوریه ، 2018

مارس ، 2018

می بینید که در بیشتر دوره های فعال نمودار به سمت راست منتقل شده است. این ممکن است نشان دهد که از آنجا که کاربران در طی چند دقیقه معاملات زیادی انجام داده اند ، آنها برنامه را ترک نمی کنند ، اما برای مدت طولانی تری در بازی باقی می مانند: 2-3 ساعت یا بیشتر.

بنابراین ، با استفاده از این معیار ، می توان علاقه به یک رویداد بازی جدید یا یک کمپین تبلیغاتی را ردیابی کرد. اول ، ما بر تعداد معاملات و هجوم آدرسهای منحصر به فرد تمرکز می کنیم – این اولین مرحله تجزیه و تحلیل است. سپس می توانیم کیفیت مخاطبانی را که آمده اند ارزیابی کنیم: این که آیا آنها فقط DApp را شروع کرده اند ، معاملات آزمایشی انجام داده اند یا از بازیکنان موجود یک بازی صرف نظر کرده اند یا به آنها پیوسته اند.

هنوز هم لازم به ذکر است که توضیحات ارائه شده در بالا همه موارد را شامل نمی شود. اگر برای Cryptokitties وقتی فعالیت زیاد است ، ما در حال کشیدن هستیم ، بنابراین درک منطق کازینوهای رمزنگاری باید کاملاً متفاوت باشد.

نگاهی به نمودار توصیف حفظ کاربر کازینو Dice2Win (0xD1CEeeeee83F8bCF3BEDad437202b6154E9F5405) برای 3 ماه اخیر:

نمونه دیگری از بازی Cryptokitties مانند Dragonereum است:

نوامبر ، 2018 – دسامبر ، 2018 (افزایش فعالیت زمانی که همه تخمها را خریداری و بسته بندی می کنند):

دسامبر ، 2018 – ژانویه ، 2019 (پس از اوج ، زمانی که جنگ و معاملات آغاز شد):

در چه روزهای هفته افزایش کاربران بی نظیر بیشتر اتفاق می افتد?

اگر آمار کلی را در نظر بگیرید ، به نظر می رسد بیشتر کاربران در روز دوشنبه می آیند. با این وجود ، با در نظر گرفتن مناطق زمانی و در صورت درخواست داده ها برای ماههای جداگانه ، فعال ترین روزهای هفته شنبه و یکشنبه و به دنبال آن جمعه و دوشنبه است. برعکس ، منفعل ترین روزها سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه است.

این روزها برای شروع فعالیت های خاص بازی یا شروع فعالیت های تبلیغاتی خوب است.

چه قراردادهای هوشمند و DApp های دیگری از Cryptokitties درخواست می کنند و برای چه مواردی?

در اینجا لیستی از قراردادهای هوشمند (تعداد کل 225) است که با KittyCore Contract تعامل داشته اند. توضیحات از bloxy.info گرفته شده است.

به غیر از 7 ده رقم خودکار ، لیست کامل شامل چندین قرارداد هوشمند بسیار جالب است که سعی در ایجاد قراردادهای مستقل بر سر قرارداد Kittycore دارد. به عنوان مثال ، جنگ بین گربه ها &# 128578؛ متأسفانه هیچ کدام بلند نشدند. EtherDelta فقط یک دور انداختن است (دو معامله بیش از یک سال)

دلایل اصلی درخواستهای ناموفق چیست؟?

اکثر معاملات ناکام زمانی اتفاق می افتد که بازیکنی بخواهد روش خاصی را فراخوانی کند درصورتی که اجازه انجام این کار را نداشته باشد. به عنوان مثال ، برای فروش بچه گربه شخص دیگری. اگر به نمودار معاملات ناموفق نگاه کنیم ، خواهیم دید که بیشتر آنها در دسامبر سال 2017 متمرکز شده اند ، زمانی که این پروژه به تازگی راه اندازی شده است. می توان فرض کرد که در مرحله اول هنگام ایجاد معامله در UI اشکالاتی وجود داشت که بعدا برطرف شدند.

در تاریخ 25 مارس 2018 آدرس 0x68B42E44079D1D0A4A037E8C6ECD62C48967E69F 3330 معامله ناموفق انجام داد و سعی در فراخوانی روش نژاد با روش Auto داشت.

در اینجا لیستی از 5 آدرس برتر وجود دارد که بیشترین درخواست شکست را داشته است:

0x6B9AA4087E8643E672CAAD55CEB8A78D547189EA 13667 شکست txs

0x1F35924AE9B34BBD1DFA7E527964C430D5AFAB92 9174 شکست txs

0x49C4460CC2366BD93D24974FF6813EF7FF4FB649 5644 شکست txs

0xE1AB3DF91C8D871D59AE48D1DF18664173CB6297 4865 شکست txs

0x4B15E04EBA58A46FB44829BBFE0D9CD82C149745 4830 شکست txs

چه کسی با بازی در بازی Cryptokitties بیشترین درآمد را کسب کرد?

در لیست زیر 10 بازیکن برتر که بیشترین درآمد را در این بازی کسب کرده اند برشمرده شده است. پارامتری به نام “Kitties_amount” تعدادی از رمزنگاری ها است که کاربر در تمام مدت بازی داشته است. جدا از حساب توسعه دهندگان ، این لیست شامل آدرس بازیکن قبلاً ذکر شده (رتبه دوم) است که یک بچه گربه را به قیمت 600 E

اینها حسابهایی هستند که بیشترین کسری را دارند

مدل تجاری

واحد اصلی یک سیستم غیرمتمرکز توکن است. هرچه تقاضا بیشتر باشد ، موفقیت DApp بیشتر است. وضعیت چنین وابستگی متقابل عرضه و تقاضا هرمی است. هرچه کاربران و دارایی های بیشتری درگیر بازی شوند ، ارزش این بازی بیشتر می شود. بنابراین هدف اصلی توسعه دهندگان ایجاد فضایی است که در آن فن آوری های جدید و بازیکنان جدید دائماً درگیر شوند.

برای جذب کاربران جدید چه کاری باید انجام شود?

اولین کاری که باید انجام شود این است که مطالعه کنید وقتی حسابهای جدید به طور کلی از DApp شروع می کنند و دلیل چنین رفتاری را می فهمید. اگر بخواهیم درباره Cryptokitties صحبت کنیم ، این علاقه چشمگیر در طول سال جدید مشاهده می شود: سال جدید 2018 شروع به کار این پروژه بود و سپس آن “رونق بچه گربه” معروف است. یک سال بعد ، بازی New Year 2019 اولین سالگرد را جشن گرفت و تیم از آن به عنوان لحظه خوبی برای بیرون راندن رمزنگاری استفاده کرد. کمپین های تبلیغاتی و رویدادهای ویژه مربوط به مناسبت های خاص که کاربران از طریق برنامه به آن واکنش نشان می دهند ، اجازه می دهد یک بازیکن منفعل را به یک بازی درگیر تبدیل کند. با داشتن این ارقام ، می توان یک استراتژی بازاریابی ایجاد کرد و درک کرد که بهترین زمان برای شروع چه زمانی است. آمار به نوبه خود امکان کنترل واکنش و رفتار کاربر در طی یک کمپین خاص را فراهم می کند: بیشتر به کدام روش ها گفته می شود ، شدت ماندگاری کاربر به برنامه و غیره.

دومین کاری که باید انجام شود ، تجزیه و تحلیل دوره ها (بازه های زمانی ، روزهای هفته) است که مخاطبان DApp بیشترین فعالیت را دارند و فعالیت های بعدی را پیش بینی می کنند. این داده ها می توانند در مورد مشخصات و رفتار کاربر نتیجه گیری کنند. به عنوان مثال ، منطقه ، فعالیت شب یا در ساعات کار ، آخر هفته یا روزهای هفته ، که در کدام روزها گردش مالی بیشتر است و در کدام روزها ترافیک است. این معیارها نه تنها برای تیم پروژه بلکه برای شرکا و رقبا نیز مورد توجه است. اگر کاربران مشاغل خود را می فهمید ، بهتر می فهمید که آنها بیشتر به چه نوع محصولی نیاز دارند.

سوم این است که فعال ترین حساب های محصولات رقبا را جدا کنید (بیشترین سود ، بیشترین معاملات و غیره). آنها به احتمال زیاد به DApp شما علاقه مند هستند ، به همین دلیل بسیار دوست دارند که از شما دور شوند. یک لحظه دیگر که نباید فراموش شود مطالعه رفتار چنین کاربرانی و تجزیه و تحلیل نزدیکترین محیط آنها با استفاده از نمودار است.

آنچه برای افزایش تعداد معاملات باید انجام شود?

در مجموع ، تعداد معاملات به دو دلیل بستگی دارد – تعداد مخاطبان و شدت روند بازی. در مورد عامل اول که قبلاً در بالا در مورد آن صحبت کردیم – این در درجه اول تجزیه و تحلیل ، بازاریابی و استراتژی تجاری است – سپس عامل دوم بیشتر با توسعه دهنده یک قرارداد هوشمند مرتبط است.

همچنین شما باید بدانید که چرا بازیکنان این بازی یا آن بازی را دوست دارند. چنین داده هایی را می توان با تجزیه و تحلیل آماری که در روش های مختلف وجود دارد بدست آورد. اگر مثلاً روی تقاطع گربه ها شرط بندی شود ، اما مخاطبان به قسمت حراج DApp علاقه مند هستند ، شاید تنظیم منطق بازی ارزش داشته باشد. Chaingraph.io به راحتی این داده ها را در اختیارتان قرار می دهد: ممکن است نه تنها میزان نگهداری کلی قرارداد هوشمند بلکه روش های قرارداد نیز محاسبه شود..

کمبود تقاضا برای برخی از روش ها می تواند با مشکلاتی در رابط کاربری ، خطاهای هنگام انجام معامله و حتی مقدار گاز مورد نیاز همراه باشد. بنابراین ، لازم است که به طور مداوم آمار مربوطه در مورد تمام جنبه های فنی برنامه غیرمتمرکز به روز شود: نه تنها تماس های خارجی بلکه تماس های داخلی ، گزارش وقایع ، آمار گاز و غیره را ردیابی کنید..

آیا تاکنون فعالیت های متقلبانه ای انجام شده است?

پیش بینی همه آسیب پذیری ها و نقاط ضعف برنامه خود تقریباً غیرممکن است ، اما می توانید احتمال وقوع آنها را به حداقل برسانید و در صورت بروز سریع خرابی احتمالی را پیگیری کنید. اولین مورد ممکن است توسط سرویس Security Check اجرا شود ، که اشکالات احتمالی کد قرارداد هوشمند را تشخیص می دهد. برای مورد دوم شما به ابزاری برای نظارت بر فعالیت کاربر نیاز دارید. به محض شروع استفاده از Chaingraph.io همه این ابزارها در دسترس هستند.

Chaingraph.io: ابزار بررسی امنیت

Chaingraph.io: بخش زنده

چند نمونه از رفتارهای غیر معمول کاربر در مثال CryptoKitties:

یک بچه گربه با قیمت 600 Eth خریداری شده است

خرید و فروش بچه گربه از یک حساب ممکن ممکن است گواهی بر آمار و قیمت گربه باشد. بدون تجزیه و تحلیل وضعیت ، یک کاربر شخص ثالث می تواند تصویری از معاملات فعال یک رمز مشخص را مشاهده کند ، اما این فقط می تواند یک بازی برای ایجاد توهم “تقاضای” آن باشد. چنین اقدامی می تواند بازار محلی برنامه را به عواقب نامطلوب سوق دهد و حداقل توسعه دهنده باید از وضعیت اقتصادی فعلی آگاه باشد تا بتواند به اندازه کافی نسبت به آن واکنش نشان دهد.

آدرس هایی که برای معامله 600 Eth درگیر شده اند

بچه گربه هایی با سیصد بار فروش مجدد

مورد بعدی ، یک تصویر دیگر از آمار تقلب است ، این بار تعداد فروش. بیش از ده بچه گربه از نزدیکترین بالاتنه بسیار جلوتر هستند (شکاف 20-30 برابر است). اگر عمیق تر شود ، آشکار می شود که تمام 16 بچه گربه ای که تقریباً به همان تعداد نقل و انتقالات دارند (حدود 300 نفر) از طریق قرارداد هوشمند Auctionity با همان قیمت منتقل شده اند. نماینده این حراجی رمزنگاری اظهار داشت که این اقدامات برای نشان دادن قابلیت های این سرویس ، برای افزایش آمار اولیه انجام شده و فروش واقعی نیست. شاید این یک مثال خوب است که آمار به تنهایی گاهی اوقات کافی نیست ، ابتدا باید هضم شود.

شکاف در آمار تعداد فروش گربه

چه کارهایی باید انجام شود تا کاربران فعال تر خرید و فروش کنند?

پاسخ این س mainlyال عمدتاً از دو س previousال قبلی گرفته شده است. با روند بازی پایدار ، افزایش مخاطبان و علاقه به DApp ، جدا از اینکه معاملات بیشتری به دست می آورید ، ارزش توکن خود را نیز افزایش می دهید. همچنین ، به خاطر داشته باشید که بازی های رمزنگاری مربوط به پول هستند. بنابراین ، حجم معاملات توکن شما به موفقیت اقتصادی کل پروژه بستگی دارد که از بسیاری جنبه ها تشکیل شده است. تجزیه و تحلیل صحیح درک درستی از مهمترین بخشهای پروژه را به شما می دهد.

بخش زنده که امکان ردیابی فعالیت در حالت واقعی را فراهم می کند

به جای نتیجه گیری

کاربر برای کسب درآمد از طریق فروش یا خرید گربه باید چه کاری انجام دهد?

این موارد مختلف است:

بازی طولانی

 1. ترجیحاً در یک رویداد درون بازی ، یک گربه نادر (انحصاری ، خاص) بخرید.
 2. صبر کن.
 3. نمودار فعالیت کاربر را کنترل کنید (تعداد معاملات ، تعداد حساب هایی که با قرارداد هوشمند تماس می گیرند).
 4. وقتی انفجار فعالیت اتفاق می افتد ، یک گربه را برای فروش با قیمت تورم قرار دهید.
 5. سود کسب کنید.

رونق فانتزی

 1. وقوع رویداد را هنگام عبور از گربه های فانتزی کنترل کنید.
 2. حداکثر تعداد گربه ها را با ژن های مورد نیاز خریداری کنید.
 3. به سرعت گربه های فانتزی جدید را تلاقی دهید.
 4. همه بچه گربه هایی که ژن مناسب دارند و پس از دریافت گربه های فانتزی باقی مانده اند ، کمی گران تر از قیمت خرید به فروش می رسند.
 5. چند گربه فانتزی بلافاصله با قیمت متوسط ​​در بازار به فروش می رسند.
 6. بقیه در Long Play ترک می شوند.
 7. سود کسب کنید

خطر توهم سخت

 1. تعدادی آدرس Ethereum ایجاد کنید – این بازیکنان شبه هستند.
 2. بچه گربه های تجاری بین آنها ، breedcross و غیره ، به عنوان مثال یک اکوسیستم با اقتصاد محلی ایجاد می کنند.
 3. یک گربه یا بیشتر برای تبلیغ انتخاب کنید – ترجیحاً با برخی ویژگی های خاص (نام جالب ، توضیحات ، قسمت بدن و غیره).
 4. در اطراف آن یک تصویر مصنوعی از تقاضا ایجاد کنید: آن را برای پول زیاد بفروشید ، قیمت را افزایش دهید ، پیشنهاد فروش در Opensea.io.
 5. تعداد بزرگتر و غیر منتظره تر – جالب تر است. توصیه می شود که زن سبک و جلف در رسانه های رمزنگاری تحت پوشش قرار گیرد.
 6. گربه را با قیمت بالا بفروشید.
 7. سود کسب کنید.

تیم Cryptokitties برای جذب بازیکنان بیشتر چه کاری باید انجام دهد?

ایرپراپ

 1. از فعال ترین بازیکنان سایر بازی های غیرمتمرکز که هنوز گربه بازی نکرده اند ، آماری دریافت کنید.
 2. برای آنها یک تخم مرغ با گربه ارسال کنید.

تبلیغات وابسته

 1. اولین محیط کاربران CryptoKitties را تحلیل کنید.
 2. تشخیص دهید که مخاطب از کدام یک از برنامه های غیرمتمرکز دیگر استفاده می کند. به عنوان مثال ، کازینو آنلاین Dice2Win ، بازی های مشابه Cryptokitties ، Blockchain Ccies یا بازی مجموعه MLB Champions.
 3. قراردادهای هوشمند رقبا را تحلیل کرده و مناطق دارای مخاطب بالقوه را رقم بزنید. در این حالت ، تعیین منطقه نیز ضروری نیست ، کافی است نمودارها را مقایسه کنید (داده های نشان داده شده در UTC +3):

میانگین زمان معامله

برای ژانویه ، 2019 – مه ، 2019 برای CryptoKitties:

Dapp: قهرمانان MLB

Axie Infinity

0x جهان

Dice2Win

از نمونه بالا 0xUniverse با بهترین ها مطابقت دارد: منطقه منطبق است و تعداد زیادی از کاربران CryptoKitties این بازی را انجام می دهند.

4. تبلیغات متقابل را شروع کنید (ترجیحاً از ساعت 9 شب تا 2 بامداد (UTC +3)).

5- ایده این است که در صورت تحقق برخی شرایط خاص ، علامت گذاری کنید. به عنوان مثال ، اگر بچه گربه های خاصی دارید ، در این صورت می توانید در بازی دیگری جایزه بگیرید و بالعکس.

رویدادهای منطقه ای و تبلیغات

 1. با تجزیه و تحلیل فعالیت مخاطبان ، می توانید منطقه زمانی بیشتر کاربران را فرض کنید. اطلاعات را از پایگاه داده برنامه اضافه کنید و فعال ترین مناطق را بدست آورید. ما ، بر خلاف توسعه دهندگان ، در به دست آوردن اطلاعات در مورد آدرس IP بازیکنان محدود هستیم ، بنابراین فقط می توانیم فرض کنیم: مخاطبان اصلی بازی در منطقه آمریکا واقع شده اند. به احتمال زیاد در مورد ایالات متحده (به ویژه سواحل شرقی) و کانادا صحبت خواهد شد ، با این حال ، به عنوان یک گزینه ، ممکن است یک کشور آمریکای جنوبی باشد.
 2. اکنون می توانید رویدادهای بازی را به رویدادهای مهم این منطقه پیوند دهید: کریسمس (گربه-سانتا) ، هالووین (گربه-زامبی) ، شکرگذاری (گربه-ترکیه 0_o) ، جمعه سیاه (تخفیف گربه 0_0) و غیره.
 3. فراموش نکنید که ارقام و واکنش مربوط به هر فعالیت را کنترل کنید و بنابراین ، سودآورترین مناطق را جدا کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me