banner
banner

ارزهای رمزپایه در مقابل پی پال – نبرد برای آینده پرداخت ها

ارزهای دیجیتال به سرعت جایگزین روش های سنتی پرداخت مانند PayPal می شوند. در حالی که روشی که این روشهای پرداخت بهترین روش ارائه شده در سالهای اخیر ، معامله با ارزهای دیجیتال است ، دقیقاً ارزهای رمزنگاری شده برای بسیاری از افراد چشم باز بوده و در مقایسه با ارزهای رمزنگاری شده ، سایر ابزارهای معاملاتی را نیز قدیمی می کند.

شکایاتی در مورد ناامیدکننده بودن خدمات PayPal برای کاربران مختلف و اینکه ماهها از وجوه بدست آمده خود محروم شده اند و افراد و سازمانهای شرکتی را با بدهی های کلانی روبرو کرده است ، شکایاتی وجود دارد. در بعضی مواقع مشتری ها این فرآیندها را نمی فهمند و تنها چیزی که آنها می خواهند بازپرداخت یا محصول / خدمتی است که خریداری کرده اند.

اگرچه مدیر عامل eBay ، جان دوناهو ، در بیانیه ای عنوان کرده است که PayPal قصد دارد کیف پول دیجیتال را در آینده با سیستم PayPal ادغام کند ، اما تعداد بیشتری از افراد به سمت ارزهای رمزپایه روی آورده اند..

اگرچه ارزهای دیجیتال دارای اشکالاتی هستند زیرا افراد تمایل دارند بیشتر وقت ها وجهی را به دلیل وضعیت گیج کننده آدرس کیف پول به حساب های اشتباه ارسال کنند ، اما آنها احتمالاً روش پرداخت آینده هستند.

هزینه ها

PayPal یک سیستم متمرکز است و بنابراین اعضای مختلفی دارند که تصمیم می گیرند کاربران در هر تراکنش چقدر پرداخت کنند. این هزینه ها وقتی با ارزهای دیجیتال مقایسه می شوند ، بسیار زیاد است. مجبور خواهید شد حداکثر 5-7٪ از آنچه را منتقل می کنید پرداخت کنید. از طرف دیگر ارزهای رمزپایه ابزاری غیرمتمرکز برای انجام معاملات مالی هستند. این بدان معناست که هیچ ارگان خاصی وجود ندارد که هزینه های معامله را در بلاک چین هایی که ارزهای رمزپایه فعال هستند ، تعیین کند. مبلغ ناچیزی که از طریق شبکه پرداخت می شود ، به عنوان پاداش اعتبار سنجی معامله به ماینرها پرداخت می شود. از این رو ، این کارمزد پایین هنگام معامله با ارزهای رمزپایه ، استفاده از ارزهای رمزپایه را به عنوان گزینه برتر در برابر پی پال قرار داده است..

بیایید کمی برای مقایسه هزینه ها صرف کنیم. ما با شناخته شده ترین ارز رمزنگاری شده شروع خواهیم کرد – بیت کوین. چند روز پیش ، هزینه های بیت کوین به دلیل تصویب segwit به کمترین میزان 6 ماه رسید. در آینده ، شبکه روشنایی انتظار می رود که هزینه ها را به شدت کاهش دهد. اتریوم طبق معامله ، میانگین معامله 0.79 دلار و متوسط ​​معامله 0.27 دلار دارند BitInfoCharts. این گزینه عالی دیگری است – زیرا معامله تجاری در یک دقیقه یا حتی کمتر تأیید می شود. یک راه ارزان تر استفاده است Litecoin. Litecoin به دلیل داشتن یکی از کمترین هزینه ها از بین همه ارزهای رمزپایه و همچنین داشتن ارز رمزنگاری شده با یک جامعه فعال از سال 2013 شناخته شده است. متوسط ​​کارمزد Litecoin 0.35 دلار و متوسط ​​هزینه معاملات 0.058 دلار است. و امکان انتقال با هزینه صفر نیز وجود دارد – با استفاده از نانو

سرعت پرداخت

در مورد سرعت ، هرچند هر دو تراکنش فوری هستند ، اما هر مشکلی با PayPal روبرو می شود که می تواند وجوه را تا 180 روز غیر قابل استفاده کند. موسسه مالی متصل به حساب PayPal همچنین می تواند مانع بزرگی در پرداخت سریع باشد در حالی که با افزایش هزینه های پرداخت شده برای انجام معامله ، هزینه معاملات ارزهای رمزپایه نیز تسهیل می شود و هنوز هم ارزان تر از هزینه های PayPal خواهد بود. با این وجود ، مواردی وجود داشت که ارسال ارزهای رمزپایه ، مانند بیت کوین ، مدت زمان زیادی را طی می کرد ، این بیشتر اوقات در نتیجه هزینه های معامله پایین است که توسط کیف پول تعیین شده است. همیشه یک روش خوب است که قبل از شروع هرگونه معامله ، هزینه های معاملات فعلی را در کاوشگر بلوک رمزنگاری خود بررسی کنید. و از آنجا که طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه برای انتخاب وجود دارد ، موارد دیگری مانند Litecoin وجود دارد, اتریوم, Monero ، Nano و غیره که سکه های بسیار خوبی هستند و به طور گسترده ای پذیرفته شده اند که می توانید از آنها برای معاملات آنلاین استفاده کنید.

چند مسئله دیگر وجود دارد که ارزهای رمزپایه وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر وجوه را به آدرس اشتباه ارسال کنید – ممکن است هرگز آنها را پس نگیرید. بنابراین باید در این مورد بسیار مراقب باشید. اتفاق دیگری که می تواند رخ دهد اشتباه در بیت کوین و بیت کوین کش است – این اتفاق قبلاً نیز رخ داده است.

این از نظر فناوری مسئله ای نیست ، بلکه مشکلی است که کاربران جدید ممکن است تجربه کنند. اما همانطور که مردم استفاده از تلفن های هوشمند را یاد گرفتند ، مردم می توانند از ارزهای رمزپایه استفاده کنند.

امنیت

 پی پال ثابت کرده است که بهترین روش پذیرش پرداخت از طریق اینترنت در چند وقت اخیر نیست زیرا مواردی درباره بازپرداخت وجود دارد که نوعی تأخیر است و باعث مداخله پی پال در چنین شرایطی می شود. گاهی اوقات ، حل چنین مواردی به نفع طرف اشتباه است. علاوه بر این ، حساب های PayPal به راحتی قابل هک هستند. یک هکر ممکن است از تعداد زیادی روش برای دسترسی به یک حساب PayPal استفاده کند.

اما با ارزهای رمزپایه ، بودجه ای به سختی پس می گیرد و وجوه منتقل شده را نمی توان پس گرفت. پس از آغاز معامله و افزودن آن به بلاکچین ، این نهایی است. خریدار و فروشنده می توانند خیالشان راحت باشد زیرا بودجه به حسابی که در عرض چند دقیقه به آن ارسال شده است واریز می شود. هک کردن یک حساب محافظت شده بسیار دشوارتر از PayPal است. آدرس بیت کوین ذخیره شده روی کیف پول کاغذی تقریباً نشکن است و می داند که ایمن ترین راه برای حفظ امنیت بیت کوین شماست. همچنین گزینه های دیگری برای ارزهای رمزپایه وجود دارد – مانند کیف پول های وب با 2FA یا کیف پول های سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger.

پرداخت های مرزی

در مورد راه حل پرداخت مرزی ، PayPal در برخی کشورها محدود شده است یا به طور کامل برای شهروندان در دسترس نیست. این باعث می شود استفاده از PayPal برای دریافت یا ارسال بین المللی پرداخت بهترین گزینه نباشد. از طرف دیگر ، ارزهای رمزپایه هیچ احترامی برای موقعیت جغرافیایی ندارند. شما می توانید برای هرکسی در هر جای دنیا پرداخت کنید و از آن پرداخت کنید. برخی کشورها هستند که ارزهای رمزپایه مجاز نیستند ، اما مردم هنوز راهی برای استفاده از آنها پیدا می کنند.

تجربه ی کاربر

در مورد قسمت کاربرپسندی ، بدون شک استفاده از PayPal آسان است و یک تازه وارد تقریباً باید بداند در مورد ارسال و دریافت تراکنش ها چه کاری باید انجام دهد. رابط های کیف پول ارزهای رمزنگاری شده به همین راحتی هستند. بسته به توسعه دهندگان پلتفرم ، چندین کیف پول ارز رمزنگاری شده برای سکه های مختلف وجود دارد ، با توجه به گزینه هایی که در اختیار شما قرار می دهد تا انتخاب کنید رابط کاربری شما بسیار آسان تر باشد. گذشته از ذخیره ارزهای دیجیتال خود روی کیف پول ، شما کنترل بیشتری روی آنها دارید. همچنین می توانید از صرافی های ارز رمزنگاری شده استفاده کنید. این شرکت ها همچنین هر از چندگاهی در سیستم عامل های خود پیشرفت هایی ایجاد می کنند تا استفاده از پلتفرم را برای کاربران خود آسان کنند.

در نتیجه ، ما نمی دانیم که به زودی پیشرفت های فن آوری در معاملات مالی به دست می آید ، اما همانطور که می دانیم ، فن آوری های فعلی روش های قدیمی و قابل اعتماد برای معامله مالی با بازی خود را شکست می دهند. PayPal غول مستقر در صنعت پرداخت است – اما ارزهای رمزپایه روزانه زمینه های بیشتری پیدا می کنند. حتی اگر استفاده از ارزهای رمزپایه توسط یک شخص غیر فنی به همین آسانی نباشد – افراد مطمئناً مانند کارتهای اعتباری و معاملات آنلاین با آن سازگار می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me