banner
banner

کیف پول Bitfi: استاد راهنمای بررسی کاربر رمزنگاری

بیتفی

Bitfi یک سیستم ذخیره سازی سخت افزار رمزنگاری است که ادعا می کند “امن ترین سیستم ایجاد شده” است. همه چیزهایی که امروز باید در مورد Bitfi بدانید را در بررسی ما بیابید.

Bitfi چیست?

Bitfi که به صورت آنلاین در Bitfi.com یافت می شود ، کیف پول سخت افزاری است که شبیه گوشی های هوشمند است. اولین نسخه کیف پول Bitfi در سال 2018 راه اندازی شد. نسخه دوم کیف پول Bitfi به نام Bitfi Knox در مارس 2019 راه اندازی شد.

بررسی Bitfi

از دسامبر 2019 ، Bitfi جدیدترین نسخه سیستم عامل Bitfi خود را – DMA-3 راه اندازی کرده است. سیستم عامل برای بارگیری از Bitfi.com در دسترس است. شما سیستم عامل را بارگیری می کنید تا دستگاه قدیمی Bitfi را ارتقا دهید. همچنین می توانید کیف پول Bitfi Knox جدید را با قیمت 199 دلار خریداری کنید (نسخه اصلی Bitfi با قیمت 120 دلار).

هنگامی که اولین نسخه Bitfi در سال 2018 راه اندازی شد ، تیم Bitfi – از جمله بشارت دهندگانی مانند John McAfee – کیف پول را “غیرقابل کنترل” توصیف کردند. Bitfi به دلیل ادعای جسورانه خود مورد تمسخر قرار گرفت و هکرها به سرعت وارد کیف پول شدند. Bitfi بی سر و صدا شعار “غیر قابل مهار” را از وب سایت خود حذف کرد ، و مک آفی اعتراف کرد که همه چیز یک شیرین کاری بازاریابی است.

Bitfi چیست

امروز ، Bitfi همچنان ادعاهای جسورانه ای درباره امنیت خود ارائه می دهد. وب سایت رسمی Bitfi کیف پول را به عنوان “امن ترین سیستم ایجاد شده تاکنون” و “تنها جهش فنی جهان که از فضای ذخیره سازی بالاتر است” توصیف می کند. این ادعا می کند که نسخه جدید و بهبود یافته کیف پول سخت افزاری است ، ضمن اینکه همچنان به کاربران امکان دسترسی راحت به بودجه خود را می دهد ، امنیت بیشتری را ارائه می دهد.

بررسی کیف پول Bitfi

Bitfi دقیق است که توضیح دهد که در واقع کیف پول نیست. در عوض ، این یک تولید کننده کلید خصوصی است. می توانید کیف پول Bitfi خود را گم کنید و همچنان در کنترل کامل بودجه خود باشید. همانطور که وب سایت توضیح می دهد ، “از دست دادن دستگاه به سادگی برای ایمنی سرمایه مهم نیست” ، و فناوری Bitfi “به شما امکان می دهد در صورت از دست دادن ، سرقت ، ضبط یا تصادف مستقل از دستگاه باشید.” اگر Bitfi خود را گم کردید ، می توانید برای بازگرداندن دسترسی به وجوه خود یکی دیگر را بخرید. حتی می توانید به صورت ایمن وجوه را در دستگاه Bitfi دوست خود بازیابی کنید.

آیا هیچ کدام از اینها صحت دارد؟ یا این فقط بازاریابی بیشتر است؟ بیایید نگاهی به ویژگی های Bitfi بیندازیم ، از جمله نحوه کار Bitfi و نحوه راه اندازی و استفاده از Bitfi برای اولین بار.

ویژگی های Bitfi

Bitfi تمام ویژگی های اصلی زیر را ارائه می دهد:

رابط بلاکچین منبع باز: Bitfi از یک بلاکچین منبع باز برای تأمین کلیدهای خصوصی برای مشتریان استفاده می کند. این بدان معناست که کلیدهای خصوصی شما از نظر فنی در Bitfi ذخیره نمی شوند. در عوض ، کلیدهای خصوصی شما در زنجیره های بلوکی ذخیره می شوند.

تولید کننده کلید خصوصی: Bitfi از نظر فنی کیف پول نیست. این دستگاه خود را به عنوان یک تولید کننده کلید خصوصی توصیف می کند. در زیر درباره نحوه کار Bitfi بیشتر توضیح خواهیم داد.

میلیاردها دلار ذخیره شده: Bitfi ادعا می کند اکوسیستم خود “میلیاردها دلار دلار تأمین می کند” ، اگرچه مشخص نیست که چند کاربر از Bitfi برای ذخیره ارز رمزنگاری شده استفاده می کنند.

دارایی های دیجیتال را از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت مدیریت کنید: Bitfi به شما امکان می دهد دارایی های دیجیتال ایمن Bitfi خود را با استفاده از هر دستگاه متصل به اینترنت ، از جمله تلفن هوشمند ، رایانه ، رایانه لوحی یا هر چیز دیگری که می خواهید استفاده کنید ، مدیریت کنید..

بدون کلید خصوصی: Bitfi ادعا می کند که تنها کیف پول جهان است که کلیدهای خصوصی ندارد ، این امر تصرف ، از دست دادن یا سرقت را غیرممکن می کند. Bitfi به جای ذخیره کلیدهای خصوصی ، به شما امکان می دهد کلیدهای خصوصی را در بلاکچین ها ذخیره کنید.

به روزرسانی خودکار بدون نیاز به به روزرسانی دستی: از Bitfi می توان بدون بارگیری دستی و نصب یک برنامه از اشخاص ثالث استفاده کرد. همه به روزرسانی ها به صورت خودکار از طریق Wi-Fi تحویل می شوند. فقط دستگاه را روشن کنید ، آن را به Wi-Fi متصل کنید و به روزرسانی ها شروع می شود.

متن باز: هنگامی که Bitfi برای اولین بار راه اندازی کرد در مورد اینکه آیا واقعاً منبع باز است یا نه ، اختلاف نظرهایی وجود داشت (برخی از اجزای کوچک و اختصاصی کاملاً منبع باز نبودند). امروز ، کد Bitfi کاملاً متن باز است و ابزارهای اختصاصی برای بررسی همه افراد در Bitfi.dev در دسترس است. لازم نیست که به Bitfi با یکپارچگی کد اعتماد کنید. خودتان می توانید آن را ببینید.

بدون پشتیبان گیری از 12 یا 24 کلمه: هر کسی لیستی از 24 کلمه را فوراً پیدا می کند ، می داند که نسخه پشتیبان رمزنگاری شده است. این یک بردار مهم حمله است. Bitfi به طور کامل از این مسئله جلوگیری می کند و عبارات بذر پشتیبان به طور کامل از Bitfi حذف می شوند.

هر دستگاه Bitfi منحصر به فرد است: هر دستگاه Bitfi یک بسته منحصر به فرد در سیستم عامل دارد ، به این معنی که هر دستگاه Bitfi از لحاظ فنی با هر دستگاه دیگری متفاوت است. این با دستگاه های سردخانه متفاوت است ، که همه واحدی واحد و دسته ای دیگر هستند. به گفته این وب سایت رسمی ، جعل دستگاه های Bitfi “تقریباً غیرممکن” است.

رابط بومی: Bitfi رابط کاربری بومی خود را دارد و دستگاه در واقع روی هیچ ابزار شخص ثالثی کار نمی کند. تمام دارایی های دیجیتال با موجودی و دلار در یک مکان نمایش داده می شوند.

نسخه سفارشی اندروید: Bitfi بر روی یک نسخه به شدت اصلاح شده Bitfi ساخته شده است ، که Bitfi را به یک دستگاه اندرویدی بسیار ایمن تبدیل می کند. این در ابتدا هنگام راه اندازی بیت کوین بحث برانگیز بود ، زیرا برخی از سو known استفاده های اندرویدی شناخته شده (جزئی) در دستگاه وجود داشت.

راهنمای کیف پول رمزنگاری Bitfi

بوت لودر قفل شده: Bitfi ادعا می کند که “تنها دستگاه مصرف کننده دارای بوت لودر قفل شده” است ، که تزریق کد را غیر ممکن می کند. برخلاف سایر دستگاه های Android ، برای دسترسی ریشه ای به دستگاه نمی توانید قفل بوت لودر را باز کنید.

Wi-Fi را فعال کنید: برخلاف سیستم ذخیره سازی سرد سنتی ، Bitfi Wi-Fi را فعال می کند ، به این معنی که می توانید دارایی های دیجیتال خود را با هر دستگاه متصل به اینترنت کنترل کنید. Bitfi ادعا می کند که از Wi-Fi به جای اتصالات سیمی استفاده می کند “برای جداسازی کامل مهمترین عملکردها از کامپیوتر به طوری که امکان مواجهه با بدافزار وجود نداشته باشد.”

ایجاد کیف پول نامحدود: تمام خانواده شما می توانند رمزنگاری خود را با استفاده از یک دستگاه Bitfi در امان نگه دارند. هر کیف پول شما در Bitfi ایجاد می کنید توسط رمز عبور 6 کاراکتر و رمز عبور 30 ​​کاراکتر شخصی شما کنترل و قابل دسترسی است. شما می توانید به تعداد مورد نیاز کیف پول ایجاد کنید. فقط لازم است به یاد داشته باشید که از تمام نمک ها و عبارات عبور خود برای هر کیف پول ایجاد شده پشتیبان تهیه کنید.

ویژگی های کیف پول سخت افزاری Bitfi

طراحی استاندارد اندروید: هنگامی که برای اولین بار جعبه قفل را باز می کنید ممکن است از طراحی آن شوکه شوید. توسط بسیاری توصیف شده است “مانند یک تلفن ارزان آندروید”. اساساً ، این دقیقاً همان Bitfi است. Bitfi از پلاتین یا سایر فلزات فانتزی ساخته نشده است. برجسته نیست که مانند کیف پول به نظر برسد. از این گذشته ، Bitfi کیف پول نیست و برای دسترسی به سرمایه های رمزنگاری شده خود نیازی به دستگاه ندارید. این مانند یک تبلت اندرویدی با صفحه لمسی 3.9 اینچی است.

Case Blue: با نسخه جدید Bitfi (Bitfi Knox یا Bitfi 2) ، یک کیف آبی با آرم Bitfi و کلمه “KNOX” در قسمت جلوی آن دریافت می کنید.

مزایای کیف پول بیت کوین Bitfi

Bitfi چگونه کار می کند?

Bitfi به روشی متفاوت از کیف پول بیت کوین معمولی کار می کند. در حقیقت ، همانطور که وب سایت Bitfi توضیح داده است ، این کیف پول به هیچ وجه سنتی نیست. Bitfi کلیدهای خصوصی شما را برای همیشه ذخیره نمی کند. در عوض ، دارایی های دیجیتالی شما در بلاک چین های آن دارایی های دیجیتال ذخیره می شوند.

Bitfi چگونه کار می کند

هنگامی که می خواهید با دارایی های خود معامله ای انجام دهید (مانند انتقال آنها یا فروش آنها) ، به سادگی نمک 6 کاراکتری (حداقل) و عبارت عبور 30 ​​کاراکتری (حداقل) خود را در دستگاه Bitfi وارد می کنید. سپس ، Bitfi کلیدهای خصوصی شما را برای هر رمز درخواستی محاسبه می کند ، سپس بلافاصله آن کلید خصوصی را حذف می کند.

به دلیل این سیستم منحصر به فرد ، کلیدهای خصوصی شما هرگز به طور دائمی در Bitfi ذخیره نمی شوند ، هرگز روی Bitfi باقی نمی مانند و هرگز برای کنترل دارایی های شما از طریق دستگاه Bitfi به بلاکچین ارسال نمی شوند..

این فرایند به صورت مرحله به مرحله تقسیم شده است:

مرحله 1) Bitfi را باز کنید ، سپس برای انتقال یا فروش بیت کوین خود ، “ارسال” را انتخاب کنید

گام 2) یک آدرس ارسال (یک آدرس عمومی یا کیف پول) را به Bitfi وارد کنید

مرحله 3) درخواست امضا به Bitfi ارسال می شود

مرحله 4) شما نمک و رمز عبور خود را وارد Bitfi می کنید

مرحله 5) Bitfi کلید خصوصی را محاسبه می کند ، “خوب” را برای بلاکچین ارسال می کند تا بیت کوین شما را به آدرس ارسال کند

هنگامی که به Wi-Fi متصل می شوید Bitfi خود به خود به روز می شود. آیا به روزرسانی های over the air (OTA) مشکلی امنیتی ندارند؟ نه کاملا. همانطور که وب سایت رسمی توضیح می دهد ، نرم افزار Bitfi “از طریق گره های احتیاطی ارسال می شود که دستگاه ها به سختی رمزگذاری می شوند و حاوی امضاهای کلید خصوصی هستند که برای اتصال و در نهایت پذیرش هر دستگاه Bitfi نیاز به یک فرآیند چند منظوره است. به دلیل این ویژگی ، به روزرسانی ها و بدافزارهای مخرب توسط دستگاه شما رد می شوند (آنها امضای دیجیتالی مورد نیاز را ندارند).

یکی دیگر از ویژگی های جالب Bitfi این است که چندین کاربر می توانند کیف پول رمزنگاری خود را با استفاده از یک دستگاه Bitfi تنها ایمن کنند. با استفاده از یک دستگاه Bitfi می توانید تعداد نامحدود کیف پول ایجاد کنید. تا زمانی که نمک و عبارت عبور برای هر کیف پول به یاد داشته باشید ، همیشه می توانید به منابع مالی هر کیف پول دسترسی پیدا کنید.

همه برنامه نویسی برای Bitfi یک منبع باز است. حتی می توانید از عبارت مخفی خود برای محاسبه کلیدهای خصوصی خود با استفاده از منابع منبع باز موجود در btknox.org استفاده کنید. کد برای هر کسی باز است.

مشخصات فنی Bitfi در اینجا به شرح زیر است:

  • ابعاد: 6.7 سانتی متر (2.64 اینچ) عرض x 11.5 سانتی متر (4.53 اینچ) قد بلند 0.8 سانتی متر (0.32 اینچ) عمق
  • پردازنده: پردازنده چهار هسته ای
  • وای فای: 2.4 گیگاهرتز
  • نمایش دادن: صفحه نمایش لمسی 3.95 ”با زاویه دید باریک برای افزایش امنیت
  • باتری: در مدت 1 ساعت کاملاً شارژ می شود و 10 روز در حالت آماده به کار است

در داخل ، Bitfi مانند یک دستگاه ارزان قیمت و ابتدایی اندروید ساخته شده است. حتی یک واحد ذخیره داخلی وجود ندارد. اولین نسخه Bitfi از چیپ ست Mediatek استفاده کرد. این تراشه ، تراشه 8 گیگابایتی eMMC ، برای راه اندازی برنامه ها ، کتابخانه ها را در حافظه داخلی Bitfi (ROM) بارگذاری می کند. این مانند یک تبلت اندرویدی 3.9 اینچی با صفحه لمسی است.

آیا بیتفی واقعاً قابل مهار نیست؟ آن قسمت بحث برانگیز است. هنگامی که Bitfi در سال 2018 راه اندازی شد ، جان مک آفی به طور مشهور 100،000 دلار به هر کس که می تواند به کیف پول “غیرقابل کنترل” وارد شود ، پیشنهاد داد. در نهایت هیچ کس آن جایزه را ادعا نکرد ، گرچه جامعه بود سریع سلب شد Bitfi برای آشکار کردن معماری ارزان آندروید در داخل. در عرض چند هفته ، سایر اعضای انجمن قادر به حمله بوت سرد بودند Bitfi برای دستیابی به دسترسی ریشه. Bitfi RAM را تمیز نکرد ، این بدان معناست که حتی در صورت خاموش بودن کیف پول Bitfi امکان سرقت پول وجود دارد.

به نظر می رسد نسخه های جدید Bitfi (DMA-2 و DMA-3) این بروزرسانی را برطرف کرده اند ، اما Bitfi تلاش کرده است تا ادعاهای “غیرقابل کنترل” را که در هنگام راه اندازی ارائه داده است ، لرزان کند..

قیمت Bitfi

Bitfi اصلی 120 دلار آمریکا قیمت دارد.

Bitfi 2 جدید (Bitfi Knox) ​​که در مارس 2019 راه اندازی شد ، 199 دلار قیمت دارد.

نحوه استفاده از Bitfi

استفاده از Bitfi با کیف پول رمزنگاری سنتی متفاوت است. با این حال ، روند نصب هنوز به آسانی برای کاربران رمزنگاری جدید و پیشرفته طراحی شده است.

مرحله 1) خرید Bitfi

ابتدا باید دستگاه سخت افزاری Bitfi را از Bitfi.com خریداری کنید. Bitfi اصلی 120 دلار قیمت دارد ، اگرچه Bitfi 2 جدید 199 دلار است.

نحوه استفاده از Bitfi

مرحله 2) ثبت نام کنید

هنگامی که کیف پول Bitfi خود را از طریق پست دریافت کردید ، باید در Bitfi.com ثبت نام کنید.

با استفاده از کیف پول رمزنگاری Bitfi

برای ورود به سیستم ، کد 6 رقمی کیف پول سخت افزاری خود را در صفحه ورود به سیستم Bitfi.com وارد کنید.

امنیت کیف پول رمزنگاری Bitfi

مرحله 3) تنظیم کیف پول

برای تنظیم کیف پول ، روی شناسه کیف پول کلیک کنید. به داشبورد هدایت خواهید شد. در مرحله بعدی ، از شما خواسته می شود “نمک” ایجاد کنید. نمک را می توانید از هر اطلاعاتی که به راحتی به خاطر سپرده می شوید – مانند آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه – تولید کنید.

نمک خود را به عنوان نام کاربری خود در نظر بگیرید. به شما امکان می دهد از طریق دستگاه های دیگر به کیف پول خود وارد شوید.

مرحله 4) عبارت مخفی خود را ایجاد کنید

در مرحله بعدی ، باید یک عبارت مخفی ایجاد کنید. به طور معمول ، کیف پول با تولید 12 یا 24 کلمه تصادفی این عبارت را برای شما ایجاد می کند. Bitfi عمداً این قسمت را به شما سپرده است ، زیرا استفاده از روش تصادفی خود بسیار ایمن تر از استفاده از یک روش از پیش تعریف شده است. Bitfi حتی برای ساختن یک عبارت تصادفی به شما کمک می کند.

عبارت مخفی شما باید حداقل هفت کلمه با نویسه های خاص یا نه کلمه بدون هیچ کاراکتر خاصی داشته باشد. آزاد هستید که از این مقدار بیشتر شوید (اکثر عبارات دانه 12 کلمه دارند).

برای ایجاد یک عبارت مخفی 12 کلمه ای با استفاده از سیستم تصادفی سازی Bitfi ، باید قالب را پنج بار در هر کلمه یا در کل 60 بار بچرخانید. شما استفاده میکنید این لیست کلمات, هر شماره پنج رقمی را جستجو کنید ، سپس کلمه مرتبط را یادداشت کنید. بله ، این قسمت ممکن است کمی طول بکشد.

مرحله 5) نمک و رمز عبور خود را وارد کنید

اکنون آماده ورود به سیستم و استفاده از Bitfi هستید. نمک و عبارت مخفی را روی دستگاه وارد کنید و آدرس کیف پول را بیاورید. کد QR ظاهر می شود. کد QR را از کیف پول خود اسکن کرده و سپس بودجه را برای ذخیره سازی به Bitfi ارسال کنید.

مرحله 6) از هرجایی به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید

به یاد داشته باشید: Bitfi هر بار که وارد سیستم می شوید یک کلید خصوصی برای کیف پول شما محاسبه می کند. لازم نیست از کیف پول Bitfi خود استفاده کنید. فقط با وارد کردن نمک و رمز عبور می توانید از طریق کیف پول Bitfi دیگر به وجوه خود دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال می توانید از Bitfi یک دوست استفاده کنید یا یک مورد جدید سفارش دهید.

این همچنین بدان معنی است که هیچ کس واقعاً نمی تواند کیف پول Bitfi شما را بدزدد. اگر کسی به دستگاه Bitfi شما دسترسی پیدا کند ، بدون دانستن نمک و عبارت عبور شما قادر به دسترسی به رمزنگاری شما نخواهد بود. در حقیقت ، رمزنگاری شما در Bitfi اصلاً موجود نیست. در زنجیره بلوکی از هر ارز رمزنگاری شده ای که استفاده می کنید ذخیره شده است.

ویژگی های کیف پول Bitfi امن

درباره Bitfi

Bitfi ، Inc خود را به عنوان “یک شرکت فناوری پرداخت جهانی” توصیف می کند. دفتر مرکزی این شرکت در اشویل ، کارولینای شمالی ، ایالات متحده است و تیم اصلی Bitfi در سراسر ایالات متحده و سراسر جهان گسترش یافته است..

شما می توانید با این شرکت از طریق ایمیل در [email protected] ، از طریق تلفن (828) 357-7004 یا از طریق Twitterthebitfi تماس بگیرید.

حرف آخر

Bitfi در سال 2018 با ادعای “غیرقابل کنترل بودن” راه اندازی شد. در سال 2019 ، Bitfi نسخه جدیدی از Bitfi را به نام Bitfi Knox یا Bitfi 2 راه اندازی کرد. از دسامبر 2019 ، Bitfi سیستم عامل DMA-3 خود را ارسال می کند ، این شرکت ادعا می کند امن ترین سیستم ساخته شده است.

علی رغم اختلاف نظر در مورد امنیت دستگاه و کاربرد کلی آن ، Bitfi همچنان در فضای سخت افزاری رمزنگاری جایگاه منحصر به فردی را اشغال می کند. این به نوعی مانند عامل دوم در تنظیم احراز هویت دو عاملی (2FA) است. از نظر فنی کیف پول رمزنگاری نیست. درعوض ، عملکرد آن بیشتر مانند Google Authenticator است.

استفاده از Bitfi می تواند یک تجربه کند و ناخوشایند باشد ، اما به نظر می رسد که بیت کوین شما را ایمن می کند – حتی اگر این یک فرآیند دشوار باشد. در Bitfi.com می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید یا Bitfi را برای خود بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me