banner
banner

Tether Crypto: مقایسه USDT Stablecoin + داستان Bitfinex

راهنمای اتصال به اینترنت

Contents

راهنمای Tether Stablecoin: چگونه رمز ارز USDT کار می کند

پایدار بیت کوین Tether (USDT) یکی از بزرگترین موضوعات بحث برانگیز بازار ارزهای رمزنگاری در جامعه بیت کوین است. Master The Crypto برای درک بهتر Tether ، نحوه کار Stablecoins و انجمن Bitfinex / درام دستکاری قیمت ، یک راهنمای سه بخشی را برای شما آماده کرده است تا مرور کنید. شروع کنیم:

 • 1) Tether stablecoin (USDT) چیست
 • 2) نحوه کار Stablecoins + مقایسه پایدار کوین با رقابت Facebook Libra
 • 3) داستان کامل رمز ارز Tether و تبادل Bitfinex و موارد بعدی

قیمت اتصال مستقیم: محدودیت بازار سکه USDT

Tying Up Tether: راهنمای جامع USDT و اگر باید دستتان را به بالاترین نرخ ثبات برسانید!

اتصال کلی USDT

Tether که وب سایت رسمی آن در سایت tether.to است ، یک ارز رمزپایه پایدار است که توسط نماد رمز USDT ارائه می شود تا نشانگر 1: 1 دلار دلار آمریکا باشد. همانطور که شعارهای رمزنگاری Tether گفته است ، “پول دیجیتال برای عصر دیجیتال” ، با هدف “آوردن ارز جهانی واقعی به بلاکچین” ، USDT یکی از بحث های اجتماعی است که بسیار مورد بحث است.

تعداد ارزهای رمزنگاری شده از زمان ظهور بیت کوین در سال 2008 منفجر شده است. با 11 سال جدایی آن از آغاز بسیار فروتنانه ، اکنون تعداد زیادی دارایی دیجیتال در بازار وجود دارد. این ارزهای مختلف یا با عملکردهای منحصر به فرد خود را متمایز می کنند یا به سادگی می خواهند از موفقیت این ارزهای مجازی استفاده کنند.

در حالی که این دارایی های مختلف ارزش ذاتی بسیاری از کاربران و سرمایه گذاران آنها را فراهم می کند ، ژانر دیگری از ارز دیجیتال نیز توانسته است با سرعتی چشمگیر رشد کند. با پشتیبانی یک ارز حاکم ، Stablecoins طی چند سال گذشته به عنوان یک گسترش تقریباً به ارزهای مشهور مانند دلار آمریکا ظهور کرده است ، به عنوان یک نمونه.

باید گفت ، این پایدار سکه ها دقیقاً مانند دارایی های دیجیتال منفجر نشده اند ، اما تکرارهای جالب توجهی در اینجا وجود دارد که قابل تأمل است. البته یکی از این موارد Tether (USDT) است که یکی از پرکاربردترین سکه ها در بین علاقه مندان به استفاده ، نگهداری یا حتی وام دادن به آن است. و مهم نیست که کجا قیمت Tether را بررسی کنید ، خواه CoinMarketCap ، Crypto مقایسه یا CoinGecko به چند مورد ، شما USDT را در 10 بالا می بینید اگر 5 در بالای صفحه نیست و رتبه معاملات متناوب با بیت کوین برای شماره 1 و # 2 برای اکثر اکوسیستم رمزهای مبتنی بر بلاکچین.

اما Tether دقیقاً چگونه شروع به کار کرد؟ منطق اساسی استفاده از آن چیست؟ و دقیقاً چطور قرار است از آن استفاده کنید؟ ما می خواهیم همین حالا و همین حالا سراغ این سالات برویم.

متن سریع – درباره Stablecoins

در مورد رمز اتصال

یکی از نکات جالب در مورد Stablecoins این است که آنها اخیراً “جدید” نیستند همانطور که ما می خواهیم فکر کنیم. در واقع ، برخی از اولین نسخه های این ارزها در واقع آنچه را که ما بعنوان بزرگترین سکه در جهان رمزنگاری می شناسیم ، پیش از این قرار می دهند.

به عنوان مثال ، برخی از اولین پول های ثابت موجود در سال 2014 به جامعه معرفی شدند ، از جمله Tether که اولین بار در ژوئیه 2014 با نام “RealCoin” منتشر شد. همچنین BitShares (BitUSD) و Nu (NuBits) نیز وجود داشتند که به لطف داشتن ذخیره ای از دلار آمریکا که به عنوان نوعی وثیقه رمزنگاری عمل می کرد ، توانستند دارایی مجازی مایع با قیمت ثابت در اختیار کاربران قرار دهند..

ساده گفتن “وثیقه رمزنگاری” به معنای عمیق ساده کردن سیستم نقدینگی غالباً پیچیده ای است که برخی از این سکه های پایدار دارند ، که می تواند از یک ذخیره واحد دلار آمریکا ، تا محدوده ای از دارایی های مختلف از دلار آمریکا ، تا دارایی های رمزنگاری شده مانند Ethereum تلفیقی.

صرف نظر از این ، Stablecoins برداشت منحصر به فرد خود را از یک سیستم اقتصادی پایدار ارائه می دهد. و همین امر در مورد Tether نیز صدق می کند ، که اکنون در آن غواصی خواهیم کرد.

Tearing to Tether – Origin

تاریخ پایدار Bitcoin

Tether به طرز جالبی همان چیزی است که ما می توانیم به عنوان ایده تعدادی از تیم مدیریت ارشد پشت مبادله ارز رمزنگاری شده – Bitfinex توصیف کنیم. در حالی که اکنون این را می دانیم ، تیم مدیریت واقعی در سال 2014 که برای اولین بار معرفی شد ، از دید عموم مردم پنهان مانده بود ، زیرا قبل از اینکه در نوامبر همان سال با عنوان “Tether” نامگذاری شود ، با عنوان “RealCoin” شروع به کار کرد.

خوب دقیقاً Tether چیست؟ طبق مقاله سفید آن ، Tether به عنوان نوعی پایدار بیت کوین عمل می کند که به کاربران امکان استفاده از دلار آمریکا در هر دو بلاکچین Ethereum و Bitcoin را می دهد..

“یک رمز دیجیتال با پشتیبانی از ارز فیات یک روش قوی و غیرمتمرکز برای مبادله ارزش در حالی که از یک واحد حسابداری آشنا استفاده می کنید ، به افراد و سازمانها ارائه می دهد. نوآوری در بلاکچین ها یک دفتر جهانی قابل کنترل و رمزنگاری شده است.

صادرکنندگان رمزهای دارایی و سایر فعالان بازار می توانند با استفاده از فناوری بلاکچین ، همراه با سیستم های اجماع جاسازی شده ، در ارزها و دارایی های آشنا و ناپایدار معامله کنند..

به منظور حفظ پاسخگویی و اطمینان از ثبات در قیمت ارز ، ما روشی را برای حفظ نسبت ذخیره یک به یک بین رمز ارز رمزنگاری شده به نام tethers و دارایی دنیای واقعی مربوط به آن ، ارز فیات پیشنهاد می کنیم. این روش با استفاده از بلاکچین بیت کوین ، اثبات ذخایر و سایر روش های حسابرسی ثابت می کند که رمزهای صادر شده همیشه پشتیبانی و رزرو می شوند. “

یکی از نکات جالب در مورد Tether به این نرم افزار آسان در بیت کوین و Ethereum برمی گردد. در حالی که معاصران آن بعضاً به عنوان سیستمی مستقل مانند MakerDAO در بلاكچین خودشان وجود دارند ، Tether به دلیل این واقعیت كه بیشتر نشانه های مجازی آن وجود دارد و به طور معمول بر روی بلاکچین بیت کوین و بلاکچین Ethereum کار می کنند ، متفاوت است. بالغ بر 97 درصد حرکات نشانه آن.

پس چرا اینطور است؟ این توکن رایج است که توسط انواع صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز در دسترس سرمایه گذاران و خریداران بالقوه قرار گرفته است.

منطق موجود در این مورد بسیار ساده است – در صورت چرخش نزولی در بازار اصلی رمزنگاری ، گمانه زنی خوبی را برای خریداران فراهم می کند. برای سرمایه گذاران ، این امکان را به آنها می دهد که به دارایی ذخیره ای روی بیاورند که اگر تصمیم بگیرند آن را در آن جا بگذارند ، از نظر ارزش نوسان نخواهد داشت. اما این امر همچنین به آنها امکان می دهد تا به راحتی از یک ارز به ارز دیگر منتقل شوند.

برای مبادلات ارزهای رمزنگاری شده – در دسترس بودن Tether یک لایه نقدینگی اضافی برای مبادله آنها فراهم می کند ، که به ویژه به عنوان یک صرافی متمرکز یا غیرمتمرکز کوچکتر از اهمیت برخوردار است.

چیزی که این موضوع را کمی عجیب می کند این واقعیت است که از نظر مالی ، جلب توجه کردن به این دو پروتکل بلاکچین چندان منطقی نیست. در مقابل ، سایر پول های ثابت به سادگی پایگاه داده خود را توسعه داده و راه اندازی می کنند.

با این کار ، آنها می توانند هزینه های اضافی را که ممکن است ناشی از معامله باشد ، به عنوان مثال ، ماینرها مطابق با سازوکار اثبات اجماع کار که توسط Ethereum و Bitcoin استفاده می شود ، کاهش دهند.

این معیار 97 درصدی چندان واقعی به نظر نمی رسد ، اما آنچه واقعاً تأثیر زیادی بر آن می گذارد این است که زمانی را صرف بررسی این حقیقت می کنیم که رمز تتر ، USDT ، با نسبت 1: 1 با دلار پشتیبانی می شود. و با 2/2 میلیارد از آنها در گردش ، این بدان معناست که Tether حداقل یک مقدار ذخیره دارد.

چرا از Tether استفاده کنیم?

نحوه استفاده از اتصال اینترنت

همانطور که قبلا توضیح داده شد ، داشتن یک ارز دیجیتال (به نوعی) به یک ارز مستقل ارزش زیادی دارد. برای مبادلات سکه و کاربران به طور یکسان ، این به طور خاص شامل داشتن نوعی پرچین مالی در بازار رمزنگاری است.

اما همین مزیت در مورد آن شرکت ها و خرده فروشانی است که به دنبال پذیرش ارزهای رمزپایه از مشتریان بالقوه هستند. همانطور که از جمله مایکروسافت و اکسپدیا در میان دیگران مشاهده کردیم ، انگیزه لازم برای خرید در رمزنگاری وجود دارد ، اما برخی از مسائل جدی وجود دارد که تلاش برای انجام این کار.

اولاً ، نوسانات زیادی در نتیجه تلاش برای پرداخت هزینه محصولات در بیت کوین وجود دارد. ثانیا ، سیستم های پرداخت شخص ثالث که برای ارائه این راه حل به روشی قابل دسترسی تر عمل می کنند ، اساساً ارزش مصرف رمزنگاری را به عنوان وسیله پرداخت نفی می کنند. پس چرا زحمت می کشم?

Tether با ارائه بهترین ها از هر دو جهان قصد دارد این شکاف بین بازرگانان و کاربران روزمره را برطرف کند. یک ارز دیجیتال که می تواند بیت کوین یا Ethereum را بگیرد ، که همچنین توسط یک پول مستقل (سابق) پشتیبانی می شود.

برای مبادلات ، داشتن نوعی درب باز برای کاربران علاقه مند به خرید ارزهای رمزنگاری شده برای تبدیل سریع پول نقد در دنیای واقعی به نوع دیجیتال ، به همین دلیل است که Tether به عنوان یک مثال دیگر موفق به جابجایی در مبادلات شد..

صرافی ها و شرکت هایی که سعی در ارائه Tether دارند می توانند واقعاً بازار بسیار گسترده تری را برای علاقه مندان به سرمایه گذاری پیدا کنند و این ممکن است در آینده نزدیک سودآور باشد.

در مقایسه با هر نوع ثبات کوین ، Tether محبوب ترین نوع توکی است که در اکوسیستم استفاده می شود در مقایسه با انواع دیگر موجود.

بنابراین Tether چگونه کار می کند?

چگونگی کارکرد سکه رمزگذاری

Tether در حال حاضر در بالای پروتکل Omni عمل می کند ، که یک پروتکل معمول برای آن دسته از دارایی های دیجیتالی است که در بالای بلاکچین بیت کوین قرار می گیرند و از آن استفاده می کنند. در حالی که پیش فرض Tether (USDT) این است که به عنوان ترجمه دیجیتال دلار آمریکا عمل می کند ، دقیقاً به همان صورت عمل نمی کند.

اول اینکه ، در حالی که دلار آمریکا در جیب شماست ، برای همه اهداف ، نسبتاً ثابت باقی می ماند. USDT در معرض نوعی نوسان است اما قادر به نشستن روی یک دلار است.

بنابراین چگونه است که در واقع کار می کند؟ به طور فرضی ، اگر کاربری بخواهد مستقیماً پول خود را به صرافی ارز رمزنگاری شده مانند Kraken انتقال دهد ، همان مقدار در Tether به او تعلق می گیرد. سپس همین کاربران می توانند این مقدار USDT را بگیرند و معاملات کامل را برای انواع دیگر ارزهای رمزپایه انجام دهند.

اگرچه این مورد برای همه کاربرانی که به دنبال گرفتن Tether بودند ، وجود داشت ، به دلیل مشکلات بانکی که این شرکت طی چند سال گذشته متحمل شد ، دیگر این مورد وجود ندارد..

بنابراین ، این نحوه استفاده از آن است. اکنون چگونه کار می کند؟ گرچه دیگر با این نوع معاملات درگیر نمی شود ، اما همچنان بر روی پروتکل Omni عمل می کند که یک راه حل لایه 2 است.

این روی پشته فنی Tether است که می توان روند جدید را مشاهده کرد. این این است که در حالی که Tether در Omni گردش می کند ، کاربران می توانند حجم Tether خود را از طریق مخلوطی از مبادلات غیرمتمرکز و مبادلات متمرکز که موفق به تبدیل شدن به یک صادر کننده یا نگهبان مورد قبول پایدار Bitcoin می شوند ، بدست آورند..

برای کسانی که علاقه مند به دریافت واقعی Tether هستند ، در اینجا برخی از مبادله هایی است که در حال حاضر آنها را ارائه می دهند:

 • کراکن
 • بینانس
 • Bithumb Global
 • پولونیکس
 • Bittrex
 • KuCoin
 • Gate.io
 • بیتسداک
 • BTCTurk
 • UpBit
 • ماکس مایکوئین
 • OmgFin
 • BitoPro
 • IndoDax
 • CITEX
 • وزیر ایکس
 • صرافی کونا
 • BitSonic
 • FTX
 • PieXGo

هر یک از این صرافی ها در حال حاضر Spot Trading of Tether را ارائه می دهند و بقیه در آنجا معاملات Futures را نیز به کاربران ارائه می دهند.

جنجال های Tether

اختلاف نظر (usher)

در این سه سال اول ، هیچ کس نمی دانست که دقیقاً چه کسی پشت این پروژه است. این تا سال 2017 بود ، که Tether سرانجام و به طور غیرمعمولی صفحه “درباره ما” خود را بین هفته های 5 و 17 دسامبر منتشر کرد. با مشخص شدن سرانجام این موضوع ، مشخص شد که اعضای اصلی این پروژه از تیم Bitfinex بوده اند. به طور مشخص:

 • JL van der Velde (مدیر عامل)
 • جیانکارلو دوازینی (مدیر مالی)
 • فیلیپ پاتر (CSO)
 • استوارت هوگنر (مشاور عمومی)
 • متیو ترمبلی (مدیر ارشد تطابق)

رفع قیمت بیت کوین

دستکاری قیمت بیت کوین

در حال حاضر ، این می تواند به راحتی کنار گذاشته شود زیرا اعضای یک انجمن پرشور ارزهای رمزپایه ای که به دنبال ایجاد زمینه برای بازیکنان جدید در جامعه خود هستند. مسئله این است که مطمئناً انگشتان کافی به سمت تیم Bitfinex وجود دارد که نشان می دهد چیزهای فراتر از این وجود دارد.

ذهن در پشت مبادلات ارز رمزنگاری شده ، و نوع پایدار کوکی به راحتی در دسترس که می تواند در صرافی های گفته شده استفاده شود ، چیزی است که بیشتر تهدید واقعی است تا تهدید نظری..

بر اساس منابع خبری مانند بلومبرگ که در آن زمان گزارش داده بودند و وزارت دادگستری ایالات متحده و کمیسیون تجارت کالاها و آینده آن ، نوامبر 2018 ، این چیزی است که تیم Bitfinex مطمئناً به آن عمل کرده است..

این نگرانی ها ، سخنان و سخنان CFTC و وزارت دادگستری ناشی از عواقب گاو نر بیت کوین است که در سال 2017 تجربه شده است. ادعاهای کاملاً جدی وجود دارد که Bitfinex ، از طریق ارتباط مستقیم خود با Tether ، از Stcoin برای پشتیبانی استفاده می کند یا ، احتمالاً ، در سال 2017 به افزایش رالی درون بازار دامن می زند.

آنچه در طول زمان بلومبرگ در مورد موضوع گفته بود ، در اینجا است:

“برخی از معامله گران – و همچنین دانشگاهیان – ادعا کرده اند که این Tethers برای خرید بیت کوین استفاده می شود در لحظات مهمی که ارزش توکن دیجیتال در همه جا افت می کند. JL van der Velde ، مدیر ارشد اجرایی شرکت Tether Ltd. و Bitfinex ، قبلاً چنین ادعاهایی را رد کرده است. “

مدیر عامل این شرکت همچنین در مورد ادعاهای استفاده از Tether در احتمال بالابردن قیمت با توضیحات زیر پاسخ داد:

“از انتشارات Tether نمی توان برای افزایش قیمت بیت کوین یا هر سکه / رمز دیگر در Bitfinex استفاده کرد.”

سپس گزارش تحقیق 25 ژوئن 2018 وجود داشتآیا بیت کوین واقعاً بدون اتصال است?”توسط دانشگاه تگزاس در بخش دارایی آستین جان ام. گریفین و دانشگاه ایالتی اوهایو از امین شمس که اخیراً در نوامبر 2019 به روز شد و ادعاها و فرضیات متعددی را درباره دستکاری بازار رمزنگاری و قیمت بیت کوین ارائه داد. همچنین گزارش جدید کارول الکساندر و مایکل داکوس با عنوان “یک بررسی مهم از داده ها و تجزیه و تحلیل ارزهای رمزنگاری شده یک بررسی مهم از داده ها و تجزیه و تحلیل ارزهای رمزنگاری شده”که در ماه مه 2019 منتشر شد.

در اینجا یک نمودار ارائه شده است که با اشاره به انتشار Tether در سال های 2017 ، 2018 و 2019 نشان می دهد که مقادیر چاپ شده به همراه تعداد دفعات ارتباط بیت کوین با افزایش کل USDT در بازار (توجه داشته باشید که همبستگی همیشه با علیت برابر نیست):

نمودار tether-usdt-bitcoin-btc-price-manipulation

بیشتر اینها معما در زمان این بررسی رمزنگاری Tether هنوز در حال بازی است ، اما اکنون که در دنیای USDT با ثبات روبرو هستیم ، بیایید یک قدم کامل در این زمینه برداریم و بفهمیم که چگونه پول های ثابت کار می کنیم و Tether را با سایر سکه های رمزنگاری دلاری مقایسه کنیم ، همچنین به عنوان لمس کنید که Bitcoincoin Libra կայուն کننده در برابر Tether چه خواهد کرد.

راهنمای Stablecoins: لیست مقایسه نهایی Stablecoin

سکه های پایدار چگونه کار می کنند

Stablecoin چیست؟ بزرگترین و محبوب ترین Stablecoins کدامند؟ Stablecoins چگونه کار می کند؟ هر آنچه درباره Stablecoins باید بدانید را پیدا کنید

Stablecoins نشانه های دیجیتالی است که ارزش خود را به یک دارایی خاص وابسته می داند – مانند دلار آمریکا. با ادامه رشد صنعت رمزنگاری ، شاهد افزایش تقاضا برای پول های ثابت هستیم.

علی رغم افزایش تقاضا برای پول های ثابت ، بسیاری از مردم همچنان در مورد چگونگی کارکرد پول های ثابت بی ادب هستند. پایدار کوین چیست؟ کدام یک از سکه های پایدار بهترین و مورد اعتمادترین بازار هستند؟ در این راهنما ، ما در حال پاسخ دادن به تمام سوالات شما در مورد پول های ثابت هستیم.

Stablecoin چیست?

Stablecoin چیست

پایدار کوین یک رمز دیجیتالی است که از ابتدا ساخته شده است تا ارزش ثابتی داشته باشد. بسیاری از سکه های پایدار به دلار آمریکا متصل می شوند به این دلیل که پرکاربردترین واحد پول در جهان است. با این حال ، همچنین شاهد بوده ایم که سکه های ثابت به انواع ارزهای بزرگ و کوچک وابسته است.

برخی از سکه های ثابت به هیچ یک از ارزهای فیات وابسته نیستند و همچنین به هیچ اقتصاد ملی وابسته نیستند. آنها به عنوان مثال از قراردادهای هوشمند برای تعادل اندوخته ها استفاده می کنند. این قرارداد هوشمند در صورت بالا بودن قیمت ها ، سکه های ثابت را به فروش می رساند و در صورت پایین بودن قیمت ها ، سکه های ثابت را از بازار خریداری می کند.

چرا به Stablecoins نیاز داریم?

چرا به Stablecoins نیاز داریم

Stablecoins علاوه بر ضروریات جامعه رمزنگاری ها بود. Stablecoins به دلایل مهمی ظهور کرد. با این حال ، دو مهمترین دلیل نیاز ما به پول های ثابت:

نوسان رمزنگاری

بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده بسیار بی ثبات هستند. در حال حاضر پذیرش بیت کوین برای مشاغل ، بازرگانان یا افراد دشوار است زیرا این ارزش می تواند به صورت روزانه نوسان قابل توجهی داشته باشد. بگذارید بگوییم نمایندگی یک ماشین را به قیمت 20000 دلار از هوندا خریداری می کند ، سپس چند روز بعد آن ماشین را به قیمت 2 BTC می فروشد. تا زمانی که 2 BTC برابر با 20،000 دلار باشد ، نمایندگی مشکلی ندارد. اگر ارزش BTC کاهش یابد ، نمایندگی ممکن است هزار دلار باشد.

بررسی نظارتی ارزهای فیات

صرافی های رمزنگاری شده که USD “واقعی” یا سایر ارزهای فیات را کنترل می کنند ، اغلب با نظارت نظارتی بیشتری روبرو می شوند. به دلیل این نظارت نظارتی ، برخی صرافی ها از هرگونه تجارت فیات جلوگیری می کنند. سکه های ثابت Fiat-pegged به معامله گران این امکان را می دهد تا بدون موانع قانونی خاص از مزایای تجارت ارز فیات بهره مند شوند.

Stablecoins چگونه کار می کند?

Stablecoins چگونه کار می کند

امروزه پایدار سکه ها به روش های مختلفی برای حفظ ارزش پایدار کار می کنند.

به عنوان مثال Tether یکی از شناخته شده ترین سکه های ثابت در بازار است. با نسبت 1 دلار آمریکا (USDT) به 1 دلار به دلار وابسته است. Tether با داشتن ذخیره دارایی های USD ارزش خود را حفظ می کند.

در اصل ، تتر ادعا می کرد که هر USDT 1: 1 را با ذخایر نقدی در اختیار دارد. به عبارت دیگر ، به ازای هر 1 میلیارد دلار USDT در بازارهای رمزنگاری ، Tether یک میلیارد دلار پول نقد مایع در حساب بانکی خود نگه داشته است. این ادعا به سرعت نادرست ثابت شد و تتر اکنون به سادگی ادعا می کند که USDT به جای ذخایر کاملاً نقدی ، با “پول نقد و سایر دارایی” معادل آن پشتیبانی می شود.

برخی از پول های ثابت با الگوریتم های داخلی یا قراردادهای هوشمند پایدار می مانند. وقتی ارزش پایدار کوین به زیر مقدار مشخصی می رسد ، قرارداد هوشمند با خرید سکه های پایدار از بازار ، قیمت ها را افزایش می دهد. وقتی ارزش پایدار کوین از یک مقدار مشخص بالاتر می رود ، قرارداد هوشمند برای کاهش تقاضای بازار ، پایدار کوین را می فروشد.

سایر سکه های ثابت از سیستم های پیچیده تری حتی شامل مجموعه ای پیچیده از الگوریتم ها ، برنامه های خرید مجدد و ذخایر فیات استفاده می کنند. با ادامه گسترش دنیای پایدار کوین ، ما شاهد مکانیزم های جدید و جدیدی برای پایداری هستیم.

مزایای Stablecoins

مزایای پایدار کوین

برخی از مزایای استفاده ، نگهداری یا معامله با زنجیره های پایدار شامل:

پذیرش جریان اصلی رمزگشایی بهتر و آسان تر: سعی کنید به زیر مترو بروید و به هنرمند ساندویچ بگویید که برای زیربنای یک پا 0.0005 BTC پرداخت خواهید کرد. موفق باشید. همه اکنون بیت کوین را شنیده اند ، اما تعداد کمی از افراد می توانند بلافاصله ارزش بیت کوین را تصور کنند مانند اینکه می توانند ارزش دلار یا سایر ارزهای اصلی فیات را به تصویر بکشند..

اجاره یا خرید مواد غذایی در بیت کوین را پرداخت نمی کنید: اکثریت قریب به اتفاق دنیا اجاره یا پرداخت مواد غذایی با بیت کوین را پرداخت نمی کنند. تا چند سال آینده اتفاق چشمگیری رخ ندهد ، این سیستم در آینده نزدیک تغییر نخواهد کرد. تا زمانی که مردم اجاره پرداخت می کنند ، مواد غذایی خریداری می کنند و سایر مایحتاج روزانه را با ارزهای اصلی فیات مدیریت می کنند ، ما به نوعی مکانیسم تبدیل آسان فیات به رمزنگاری نیاز خواهیم داشت.

بازارهای پرچین: بگذارید بگوییم شما بیت کوین در دست دارید. شما به فن آوری اعتقاد زیادی دارید – اما همچنین معتقدید اصلاح بازار در راه است. یک معامله گر هوشمند می تواند موقعیت خود را با فروش مقداری BTC برای دارایی با ارزش پایدار – مانند یک بورس اوراق بهادار بزرگ – محافظت کند. شما 1 BTC را به قیمت 10،000 دلار USD به عنوان یک Bitcoin ثابت می فروشید. چند هفته بعد BTC به 5000 دلار در هر BTC سقوط می کند. سپس ، شما پایدار بیت کوین خود را به BTC می فروشید و در نهایت به جای 1 با 2 BTC به پایان می رسید. به زبان ساده ، پایدار سکه ها گزینه های بیشتری به معامله گران و توانایی بهتر برای محافظت از بازارها.

ثبات: هزاران بازرگان اکنون بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را می پذیرند. با این حال ، استقرار گسترده بیت کوین به دلیل بی ثباتی بیت کوین مانع می شود. ممکن است یک بازرگان امروز که فروشنده هنوز به صورت نقدی کار می کند ، مایل به قبول 1 BTC برای یک محصول نباشد. وقتی نوسان زیاد است ، استفاده از دارایی به عنوان ارز دشوار است.

سهام با Stablecoins بخرید: برخی از بازارهای رمزنگاری امور را به سطح بالاتری رسانده اند ، به شما این امکان را می دهد ارزهای رمزنگاری شده ، پول های ثابت و سهام را در یک داشبورد مناسب نگه دارید. این بازارها به ندرت به شما اجازه می دهند سهام را مستقیماً برای BTC بخرید ، و ممکن است مجبور باشید ابتدا پول را از رمزنگاری به یک Bitcoin ثابت انتقال دهید.

مزایای قانونی و نظارتی: مزایای قانونی و نظارتی زیادی برای استفاده از پول های ثابت وجود دارد. به عبارت دیگر ، پول های ثابت به طور حتم با همان محدودیت های معاملات ذخیره نقدی پشتیبانی نمی شوند. برای صرافی استفاده از ارز نیابتی – مانند USDT – به جای استفاده مستقیم از پول نقد USD ، معمولاً آسان تر است.

هنوز غیرمتمرکز است: منتقدان Stablecoin ممکن است ادعا کنند که Stablecoins فقط نسخه دیگری از پول نقد را ایجاد می کنند. این کاملاً درست نیست ، بسیاری از پول های ثابت دلار و سایر ارزهای فیات را ردیابی می کنند. سایر سکه های ثابت ، سایر دارایی ها را ردیابی می کنند یا هیچ دارایی ندارند. یک پایدار کوین خوب دارای یک سیستم حاکمیت غیرمتمرکز است که طرفداران رمزنگاری را به خود جلب می کند.

نشانه های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین: بیشتر زنجیره های پایدار مبتنی بر بلاکچین هستند ، به همین دلیل می توان آنها را به راحتی در بورس های رمزنگاری معامله کرد. معامله گران Stablecoin با بهره مندی از امنیت و عدم تمرکز توکن های مبتنی بر بلاکچین همراه با ثبات و آشنایی ارزهای فیات ، از هر دو جهان بهترین بهره می برند..

انواع Stablecoins

انواع پایدار کوین

امروزه انواع مختلفی از پول های ثابت وجود دارد. با این حال ، به طور کلی ، پول های ثابت به دو دسته بزرگ شامل پول ثابت وثیقه دار و بدون وثیقه تقسیم می شوند.

Stablecoins وثیقه دار

سکه های ثابت با وثیقه ، سکه های پایدار هستند که توسط برخی از دارایی ها پشتیبانی می شوند. این دارایی دارای ارزش است و هر واحد از دارایی به مقدار مشخصی از پایدار کوین گره خورده است. به عنوان مثال با USDT ، هر USDT با پول نقد USD 1: 1 پشتیبانی می شود. هر واحد Tether کاملاً وثیقه است. سایر ارزهای پایدار توسط ارزهای رمزپایه وثیقه می شوند – نه ارزهای فیات.

وثیقه فیات: سکه های ثابت وثیقه دار فیات از ارز فیات به عنوان وثیقه استفاده می کنند. به عنوان مثال Tether دارای ذخایر USD است و به معامله گران اجازه می دهد USDT 1: 1 را با USD مبادله کنند. به همین دلیل Tether دارای ارزش است. سایر پول های ثابت با وثیقه فیات نیز به روشی مشابه کار می کنند. اگر یک میلیارد دلار دلار پایدار در گردش باشد ، یک خزانه 1 میلیون دلاری وجود دارد که ارزش آن را ثابت می کند.

وثیقه رمزنگاری شده: برخی از پول های ثابت توسط ذخایر ارز رمزپایه پخته می شوند. به عنوان مثال پلتفرم وام MakerDAO توسط ETH پشتیبانی می شود و کاربران برای گرفتن وثیقه Staincoin از Dai باید 150٪ ETH را قفل کنند. به همین دلیل ، هر Dai با حداقل نسبت 150٪ توسط ETH وثیقه می شود.

وثیقه دارایی: نوع سوم پایدار کوین وثیقه ای وجود دارد. ارزهای فیات یا ارزهای رمزپایه توسط وثیقه های وثیقه دارایی پشتیبانی نمی شوند. در عوض ، آنها توسط نوع دیگری از دارایی پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال ، سهام یا دارایی های دیگر ممکن است توسط آنها پشتیبانی شود.

Stablecoins بدون وثیقه

برخی از پول های ثابت اصلاً وثیقه ندارند. هیچ چیز خاصی وجود ندارد که از ارزش پایدار کوین پشتیبانی کند. ارزش پایدار کوین به USD ، EUR ، BTC یا هر دارایی سنتی دیگر متصل نیست. در عوض ، توسط الگوریتم ها ، قراردادهای هوشمند یا سایر فناوری های منحصر به فرد پشتیبانی می شود.

این پول های ثابت ممکن است جذاب ترین گزینه موجود برای حرکت به جلو باشد. آنها از فناوری های پیشرفته بلاکچین و قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز و خودکار برای اجرای قوانین خاص استفاده می کنند. از لحاظ تئوری ، یک ثبات بلاعوض بدون وثیقه که به خوبی طراحی شده باشد ، می تواند ارزش خود را بدون در نظر گرفتن جنبش های گسترده بازار رمزنگاری یا فیات ، برای مدت نامحدود نگه دارد.

معایب Stablecoins

معایب پایدار کوین

Stablecoins خیلی کامل نیست. مانند سایر فن آوری های در حال ظهور ، پایدار سکه ها شروع به نشان دادن زگیل های خاصی کرده اند. برخی از سکه های ثابت از دروازه ها فرو ریخته اند. سایر سکه های ثابت – حتی بزرگ مانند Tether – همچنان در مورد ثبات ، قانونی بودن و شفافیت آنها با سوالاتی روبرو هستند.

برخی از معایب پایدار سکه ها عبارتند از:

Stablecoins وثیقه دار فیات درست مثل بانک ها کار می کنند

چرا یک شرکت خصوصی فقط 1 میلیون دلار ذخیره نقدی دارد فقط برای حمایت از ارزش پول ثابت؟ انگیزه ای برای نگه داشتن این پول به صورت نقدی وجود ندارد و شرکت هر روز به دلیل تورم ضرر می کند. برای ارزشمند نگه داشتن این پول ، شرکت باید پول نقد را وام دهد یا آن را سرمایه گذاری کند.

به زبان ساده ، هیچ مشکلی برای نگه داشتن پول نقد در یک ذخیره بانکی فقط برای حمایت از یک ثبات Bitcoin وجود ندارد. با وجود این نتیجه گیری به ظاهر واضح ، شرکت هایی مانند Tether در اصل ادعا می کردند که دقیقاً همان کار را انجام می دهند. Tether ادعا کرد که آنها میلیاردها دلار پول نقد USD در بانک نگه داشته اند تا از هر ثبات Bitcoin USD در گردش پشتیبانی کنند. اگر این درست بود ، Tether هر روز ده ها هزار دلار از طریق تورم از دست می داد.

Tether تغییر حالت داده و ادعا می کند که آنها ذخایر USD خود را به عنوان “پول نقد و دارایی های دیگر” نگهداری می کنند. به نظر می رسد Tether در حال سرمایه گذاری در ذخایر نقدی خود برای کسب سود است. البته ، سرمایه گذاری همیشه با درجه خاصی از ریسک همراه است. اگر Tether سرمایه گذاری بدی انجام دهد ، ارزش USDT ممکن است سقوط کند.

همه اینها به یک نتیجه گیری ساده اضافه می شود: برخی از پول های ثابت وثیقه ای فیات درست مثل بانک ها کار می کنند. آیا ما واقعاً تمام مشکلات ایجاد بلاکچین و ارزهای رمزپایه را فقط برای راه اندازی سیستم جدید وام و بانکی از سر گذرانده ایم؟?

آیا ما فقط پول جدیدی ایجاد نمی کنیم؟ نقطه چیست?

بین سالهای 1879 و 1933 ، هر دلار در گردش ایالات متحده با مقدار مشخصی طلا پشتیبانی می شد. در سال 1933 ، رئیس جمهور فرانکلین دلانو روزولت ایالات متحده را از استاندارد طلا خارج کرد پس از یک سری شکست بانک در دوران رکود بزرگ. قیمت طلا تا 35 دلار در هر اونس افزایش یافت و از نظر تئوری ارزش دلار را تثبیت کرد. این قیمت تا سال 1971 نگهداری می شد ، زمانی که رئیس جمهور نیکسون اعلام کرد ایالات متحده استاندارد طلا را کنار بگذارد. از آن زمان ، دلار آمریکا به ارزش طلا متصل نشده و بالعکس. منتقدان می گویند پول پایدار در حال بازسازی سیستم های استاندارد طلا در زمان های گذشته هستند. بعضی از افراد می گویند این چیز خوبی است زیرا ارزش عینی ارز را می دهد. برخی دیگر ادعا می کنند که این پیشرفت اقتصادی را متوقف می کند.

Stablecoins خود را در سقوط واقعی بازار ثابت نکرده است

ادعای ثبات در شرایط عادی بازار برای سکه های ثابت آسان است. بله ، طی دو سال گذشته بازارها بالا و پایین شده اند ، اما هیچ نوع سقوط قابل توجهی مشاهده نکرده ایم. Stablecoins فقط پس از افزایش رمزنگاری به 20،000 دلار و پس از آن سقوط به محدوده 5000 تا 10،000 $ در اواخر 2017 و اوایل 2018 شروع به محبوبیت کرد.

آیا اگر بیت کوین تا 50 هزار دلار شلیک کند یا به 1000 دلار برسد ، آیا استابل کوین ها ارزش خود را حفظ می کنند؟ آیا اگر دلار سقوط کند و ما وارد رکود بین المللی دیگری شویم ، پول های ثابت ارزش خود را حفظ می کنند؟ اینها همه س questionsالات خوبی است که ممکن است هرگز پاسخ داده نشود.

یک کشتی وقتی در بندر است ایمن ترین است – اما این جایی نیست که قرار است یک کشتی باشد. یک Bitcoin ثابت در شرایط بازار با ثبات است ، اما ما نمی دانیم تا زمانی که با نوسان قابل توجهی روبرو نشود ، عملکرد آن چگونه است.

کلاهبرداری و عدم شفافیت

یک مشکل دیگر در صنعت پایدار کوین وجود دارد: این مشکلات با کلاهبرداری و عدم شفافیت روبرو است – شبیه به طور گسترده ای در بازار رمزنگاری.

هیچ ثبات کوین به اندازه Tether با انتقاداتی روبرو نشده است. Tether در هاله ای از رازداری تاسیس شد ، تیم موسس آن به بانک های مختلف سایه بان و صرافی هایی مانند Bitfinex متصل بودند. سپس ، در مورد ذخایر نقدی Tether ، از جمله مقدار واقعی پول Tether در ذخایر خود ، اختلاف نظر وجود داشت.

بخشی از مشکل Tether افزایش ناگهانی محبوبیت آن بود. به طور ناگهانی ، گروه کوچکی از افراد توانایی چاپ 100 میلیون دلار از هوای مطبوع را داشتند هر زمان که بخواهند. Tether ادعا کرد این پول همیشه با پول نقد واقعی USD 1: 1 پشتیبانی می شود ، اما ممیزی ها نادر بود.

اگر شما توانایی چاپ 100 میلیون دلار برای یک شبه خود را دارید ، آیا آن را نمی گیرید؟ این یکی از دلایلی است که باعث می شود پایدار سکه ها هرگز بدون وجود یک سیستم تنظیم مناسب و غیرمتمرکز کار نکنند.

بهترین Stablecoins متمرکز هستند

یکی دیگر از مشکلات استابل کوین ها این است که بزرگترین پول های ثابت اغلب متمرکز هستند. آنها توسط مبادلات خاصی ساخته شده اند – مانند جوزا. یا اینکه توسط یک نهاد متمرکز مانند Tether به طور کامل اداره و کنترل می شوند.

بله ، مردم سعی کرده اند سیستم های غیر متمرکز پایدار کوین ایجاد کنند و بسیاری از این سیستم ها نوید زیادی می دهند. اگر ما توانستیم یک ارز غیرمتمرکز مانند بیت کوین ایجاد کنیم که توسط هیچ نهادی قابل تعطیل یا کنترل نیست ، پس چرا نمی توانیم یک ثبات غیرمتمرکز ایجاد کنیم؟ این برداشت خوش بینانه است – و این همان عملی است که می تواند محقق شود.

14 Stablecoin برتر

برترین سکه های پایدار در بازار رمزنگاری

از طریق صرافی های ارز رمزنگاری شده امروز حدود 20 سکه با ثبات عمده خریداری و فروخته شده است. Tether با بیش از 4 میلیارد دلار سرمایه در بازار محبوب ترین و پربازدیدترین استی کوین است.

سایر سکه های با ثبات ، وعده های فزاینده ای را نشان داده اند. آنها به رشد خود ادامه می دهند. صرافی ها بر اساس شفافیت و قانونی بودن از زنجیره های پایدار جدید پشتیبانی می کنند. به طور کلی ، جامعه بیش از اعتماد به شرکت هایی مانند Tether به شرکت هایی مانند Gemini اعتماد دارد.

با توجه به این موضوع ، در اینجا ده برترین سکه ثابت وجود دارد که امروز در دسترس هستند.

اتصال به اینترنت (USDT)

 • سقف بازار 4.01 میلیارد دلار
 • حجم معاملات 24 ساعته 18.4 میلیارد دلار (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات
 • توسط Tether کار می کند

سکه USD (USDC)

 • سقف بازار 436.28 میلیون دلار
 • حجم معاملات 172.7 دلار (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات

رمز استاندارد Paxos (PAX)

 • سقف بازار 241 میلیون دلار
 • 383 میلیون دلار حجم معاملات (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات
 • توسط شرکت Paxos Trust اداره می شود

TrueUSD (TUSD)

 • 190.94 میلیون دلار سقف بازار
 • 637 میلیون دلار حجم (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات
 • توسط TrustToken کار می کند

Dai Stablecoin

 • 80.05 میلیون دلار سقف بازار
 • حجم معاملات 4.57 میلیون دلار (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه رمزنگاری شده
 • توسط MakerDAO کار می کند

USDK (USDK)

 • 28.45 میلیون دلار سقف بازار
 • 40.1 میلیون دلار حجم معاملات (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات
 • با استفاده از OKLink

Stasis EURS (EURS)

 • 35.46 میلیون دلار سقف بازار
 • 387،225 دلار حجم معاملات (مه 2019)
 • متصل به EUR
 • وثیقه فیات
 • توسط Stasis اداره می شود

bitCNY (BITCNY)

 • سقف بازار 9 میلیون دلاری
 • 151،000،000 دلار حجم معاملات (مه 2019)
 • متصل به CNY
 • وثیقه رمزنگاری شده
 • توسط شرکت ناشناخته اداره می شود

دلار جوزا (GUSD)

 • سقف بازار 8.5 میلیون دلار
 • حجم معاملات 2.87 میلیون دلار (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات
 • توسط جوزا اداره می شود

StableUSD (USDS)

 • سقف بازار 6.4 میلیون دلار
 • حجم معاملات 678،000 دلار (مه 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات
 • با استفاده از پایدار

USDQ

 • 5.49 میلیون دلار درپوش بازار
 • حجم معاملات 119000 دلار (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • فیات وثیقه گرفت
 • اداره شده توسط اوراق بهادار پلاتین

BitUSD (BITUSD)

 • 3.87 میلیون دلار سقف بازار
 • 650،000 دلار حجم معاملات (سپتامبر 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه رمزنگاری شده
 • توسط BitShares کار می کند

1SG (1SG)

 • سقف بازار 1.3 میلیون دلار
 • 3،800،000 دلار حجم معاملات (مه 2019)
 • متصل به SGD
 • وثیقه فیات
 • توسط گروه Blockchain مریخ اداره می شود

sUSD (SUSD)

 • سقف بازار 1.3 میلیون دلار
 • حجم معاملات 115000 دلار (مه 2019)
 • به USD متصل شده است
 • وثیقه فیات
 • توسط Synthetix اداره می شود

سایر Stablecoins

سکه های با ثبات ذکر شده در بالا محبوب ترین سکه های موجود در بازار امروز هستند. سقف بازار هر یک از آنها بیش از 500000 دلار است. در عین حال سکه های ثابتی که در زیر لیست شده اند ، دارای محدودیت بازار کوچکتر هستند اما ممکن است در آینده برجسته تر شوند:

 • استانداردهای Alchemint (SDS)
 • استاندارد سفید (WSD)
 • NuBits (USNBT)
 • ثابت (CONST)
 • SDUSD (SDUSD)
 • USDCoin (USC)
 • QUSD (QUSD)
 • StableCoin (SBC)

Cryptocurrency Facebook’s Upcoming Libra یک ارز ثابت است

facebook libra vs tether

فیس بوک پس از اعلام ارز رمزنگاری شده Libra ، هیاهوی زیادی ایجاد کرده است. با این حال ، چیزی که برخی از آن متوجه نیستند این است که Libra در واقع یک Bitcoin ثابت است.

فیس بوک Libra را به عنوان مکمل دلار آمریکا متصور است. این شرکت در تلاش است تا Libra را با سبد ارز و اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی کند تا از نوسانات جلوگیری کند.

فیس بوک همچنین با خدمات مالی مختلف شریک خواهد شد. هر شریک 10 میلیون دلار اولیه تزریق می کند و به Libra در روز افتتاحیه خود دارایی کامل می دهد.

واحدهای ارزی جدید Libra در صورت تقاضا ایجاد می شود. اگر تقاضا برای 1 میلیون دلار بیشتر از واحد پول Libra وجود داشته باشد ، پس شرکای “Libra Association” باید 1 میلیون دلار دیگر کمک کنند.

Libra از یک دفتر توزیع شده – یک بلاکچین – برای تطبیق پرداخت ها بین شرکای خدمات استفاده خواهد کرد.

تفاوت زیادی بین Libra و ارز رمزنگاری شده سنتی مانند بیت کوین وجود دارد ، اما: Libra غیرمتمرکز نیست. در عوض ، این یک بلاکچین متمرکز است که توسط Libra Association اداره می شود ، که به عنوان یک بانک مرکزی واقعی عمل می کند. در مقابل ، بیت کوین از یک بلاکچین بدون مجوز استفاده می کند.

Libra’s Facebook به نظر می رسد که در آینده نزدیک راه اندازی شود. فیس بوک قبلاً انجمن Libra را در ژنو سوئیس تأسیس کرده است. انجمن Libra دارای 28 عضو موسس ، از جمله Mastercard ، PayPal ، Visa ، Spotify ، Lyft ، Uber ، Coinbase ، Andreesen Horowitz ، Union Square Ventures ، eBay و سایر سازمان های مهم است..

اگرچه Libra به دلیل متمرکز شدن خود با انتقاداتی روبرو شده است ، اما در آینده نزدیک می تواند به راحتی به بزرگترین پایدار ارز جهانی تبدیل شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Libra ، در نزدیکی راه اندازی با ما همراه باشید: اولین نسخه Libra در ژوئن 2020 راه اندازی می شود.

اکنون ، برای قسمت سوم و آخر در این راهنمای رمزنگاری tether ، بیایید درام بین Bitfinex و Tether و معنی آن را برای قیمت بیت کوین ، دستکاری بازار Cryptoasset و موارد بعدی Tether (USDT) مرور کنیم..

Tether و Bitfinex Crisis: همه آنچه باید بدانید

اتصال بحران bitfinex

برای بسیاری از افراد ، درک Tether کمی دشوار است. آیا ارز دیگری است؟ آیا قرار است به عنوان جایگزینی برای دلار آمریکا باشد؟ دقیقا چه کاری انجام میدهد؟ راستش واقعیت از حدس و گمان ها بدتر است.

داستان کوتاه کوتاه ، Tether یک کلاهبرداری است که از زمان برنی مادوف به زندان امثال آن دیده نشده است. این چطوره؟ خوب ، من این را به شما در این مقاله ثابت خواهم کرد.

هشدار: هرچند که این یک مقاله طولانی خواهد بود ، بنابراین فنجان قهوه ، چای یا هر نوع نوشیدنی مورد علاقه خود را تهیه کنید و آماده شوید که حداقل 10 دقیقه را با خواندن این مقاله صرف کنید (فکر می کنید بهتر است یک دید دقیق و جامع به شما ارائه دهیم) به همه چیز این است).

اگر در مورد سرمایه گذاری در USDT جدی هستید ، این را باید بخوانید – بنابراین در نهایت پشیمان نمی شوید.

Crypto بهترین استفاده برای چیست?

موارد استفاده از tether

در حالی که بلاکچین موارد استفاده معتبر و محکم تری دارد ، بهترین مورد استفاده از رمزنگاری در ویژگی های حدس و گمان آن است. در بیشتر موارد ، مردم رمزهای رمز را خریداری می کنند به این امید که حدس و گمان قیمت های آن را افزایش دهند و در نتیجه سود برای “سرمایه گذاران” کسب کنند..

و برای تسهیل تجارت این توکن ها ، صدها مبادله در سراسر جهان آغاز شده است. خرید رمزنگاری مورد نظر شما اغلب به سادگی واریز ارز فیات و مبادله آن با آن رمزها ساده است.

و چون صرف نظر از مبادله ای که انتخاب می کنید ، به دلیل اینکه یک اکوسیستم کامل است ، قیمت ها اکثراً یکسان هستند – به استثنای هزینه ها و غیره. البته ، با توجه به اینکه جامعه رمزنگاری در تمرکززدایی بزرگ است ، اکوسیستم یکسان نیست ، همان شیوه سیستم مالی سنتی.

ساختار آن شباهت زیادی به Liberty Reserve دارد – زمانی شبکه محبوب تبادل نظیر همتا در سراسر جهان بود. فقط این بار متفاوت است به این معنا که یک دفتر مشترک وجود دارد که به آنها کمک می کند انتقال ارزش را بین نهادها در سراسر جهان انجام دهند.

این دفترچه همان چیزی است که به عنوان بلاکچین شناخته می شود. غیرمتمرکز است ، بنابراین متعلق به هیچ شخص نهادی نیست. با این وجود ، علی رغم این چارچوب ، جامعه رمزنگاری هنوز برخی از ارتباطات را با بانکداری سنتی دارد ، زیرا مردم باید ارزهای فیات خود را به رمزنگاری تبدیل کنند.

در نتیجه ، بسیاری از صرافی ها به نوعی با بانک ها رابطه دارند. به همین دلیل است که مبادلات بیت کوین با این مسئله دست و پنجه نرم می کنند – آنها اغلب نیاز به رعایت مقررات ضد مشتری و پولشویی شما دارند.

از قضا ، این برخلاف اصل ارز رمزنگاری شده – ارز خصوصی ، بدون اجازه ، بی اعتماد و بدون مقررات است که در سطح جهانی قابل قبول است. از این طریق می تواند انتقال پول بین چندین نهاد بدون نیاز به اجازه ، انطباق یا هویت انجام شود.

متأسفانه ، در حال حاضر کارهای کمی می توان در مورد آن انجام داد. بنابراین ، صرافی های هوشمند رویکردی را اتخاذ کرده اند که به آنها کمک می کند از این مقررات در حالی که خدمات بسیار ضروری را به مشتریان خود ارائه می دهند ، استفاده کنند..

بیایید درباره Bitfinex صحبت کنیم

داستان bitfinex و tether

یکی از مبادلات رمزنگاری پیشگام ، Bitfinex درست پس از سقوط کوهستان به شهرت رسید. Gox – محبوب ترین صرافی در آن زمان. البته این بدون خطر نبود ، به همین دلیل در سال 2016 هدف حملات هک شد و در نتیجه از دست دادن حدود 120،000 بیت کوین (ارزش نقدی حدود 70 میلیون دلار).

برای جلوگیری و جلوگیری از سرنوشت همان کوه. Gox ، Bitfinex ، کاری به نام وثیقه انجام داد. در نتیجه افزایش مسئولیت ، آنها اساساً رمز خود را ایجاد کردند و آن را به عنوان “وثیقه” به سپرده گذاران ارائه دادند تا شکاف ایجاد شده توسط 120،000 بیت کوین سرقت شده را برطرف کنند. بنابراین ، به لطف رمز ، مشتریان در نهایت صاحب سهام Bitfinex شدند.

این نشانه ها یک رمز سودمند بودند. بنابراین ، مردم توانستند آنها را در سیستم عامل معامله کنند. و مشتریانی که می خواستند ، می توانستند پول خود را با پول نقد معادل -1 BFX = 1 دلار آمریکا در آن زمان معامله کنند. تنها مشکل مربوط به نقدینگی شرکت بود – آنها در اسرع وقت به پول نقد نیاز داشتند.

وارد بورس Bitcoin / Wells Fargo Banking Brouhaha شوید

راهنمای اتصال بیت کوین

در این مرحله از فعالیت Bitfinex ، این شرکت هیچ مکان دائمی نداشت ، حتی اگر آنها گزارش شده بودند که خارج از هنگ کنگ فعالیت می کردند. آنها چندین حساب در بانکهای مختلف مستقر در تایوان داشتند.

پس از حادثه هک ، بانک اصلی – Wells Fargo – اظهار داشت که آنها نمی توانند وجوهی را که از حساب Bitfinex که در این بانک ها مستقر است و از آنها می روند ، پاکسازی کنند. این اساساً عملکرد Bitfinex را فلج می کند زیرا آنها نمی توانند معاملات را انجام دهند و مشتریان نمی توانند وجوه خود را به داخل و خارج از صرافی منتقل کنند.

در نتیجه ، آنها از چاه های Fargo شکایت کردند – با موفقیت ، شاید ما اضافه کنیم – و شروع به استفاده از شرکتی کردند که تا آن زمان کاملاً بی کار بوده است. نام آن شرکت است؟ اتصال به اینترنت.

جالب اینجاست که Bitfinex همیشه ادعا کرده بود که هیچ رابطه ای با Tether قبل از دادخواست ندارد. اما پس از دادخواست ، آنها شروع به استفاده از این شرکت برای فعالیت های خود کردند.

آشنایی سریع با اینترنت و نحوه کار کردن

نحوه اتصال USDT با ثبات Bitcoin

Tether به دلیل ثابت بودن ارز 1: 1 محبوب است. بنابراین ، 1USDT = 1 $ (یا یورو یا GBP). بنابراین ، این نوع باعث می شود که مانند یک Bitcoin ثابت کار کند. بنابراین ، برخلاف بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده که به طور معمول از نوسانات قیمت عبور می کنند ، Tether چنین نمی کند – حداقل این ایده.

در انتها ، این عملکرد مانند یک صندوق بازار پول متوسط ​​است که می توانید برخی از وجوه خود را بدون ترس از خطر قابل توجهی پارک کنید. با این حال ، برخلاف صندوق بازار پول که معمولاً با دارایی های مالی مشخصی پشتیبانی می شود ، قرار بود Tether توسط ذخیره پشتیبانی شود.

به عبارت دیگر ، به ازای هر 1 دلار آمریکا که خریداری می کنید ، ظاهراً یک دلار در جایی در بانک وجود دارد. جالب اینجاست که Tether تنها ثبات Bitcoin در بازار نیست. دیگران به سودآوری بالقوه اتصال اینترنت پی برده اند و با ارائه خدمات و ارزش مشابه ، روی باند واگن پریده اند.

Tether’s و سایر USP های ثبات شامل سهولت انتقال بین مبادلات بیت کوین ، بندر رمزنگاری امن برای پارک پول شما درصورت فعال نبودن تجارت و ثبات در ارزش در هر جایی که سکه های شما پارک می شوند.

نکته کلیدی که در مورد آن صحبت نشده تمایل به استفاده برای فعالیتهای گسترده پولشویی است. در حقیقت اردوگاه هایی وجود دارند که معتقدند از Tether برای فعالیت های پولشویی استفاده می شود.

بنابراین ، ساده است که فقط بیت کوین بخرید ، آن را به Tether تبدیل کنید – در حالی که فرایند KYC را پشت سر می گذارید و هرگز نگران ارزش استحقاق غیرقانونی سود خود نیستید ، بدون تشکر از پایه 1: 1.

به طور طبیعی ، این یک ایده بسیار جذاب برای اشخاص پولشویی است که به دنبال “فضای امن” برای پارک کردن دستاوردهای غیرقانونی خود هستند. علاوه بر این که در صورت هک هیچ اسنادی وجود ندارد به این معنی است که نمی توان آنها را ردیابی کرد.

با این حال ، این فقط کلاهبرداران نیستند که از آن استفاده می کنند. طرفداران حریم خصوصی دیجیتال ، افرادی که مخالف تنظیم مقررات مالی و انطباق با آنها هستند ، فرار از پرداخت مالیات و افرادی که فقط به دولت اعتماد ندارند وجود دارد. این افراد عمده کاربران USDT را تشکیل می دهند.

با ادعاهای 1 دلار ذخیره برای هر 1 USD ، این سوال در مورد صحت این ادعاها وجود دارد. گمانه زنی های زیادی وجود دارد که ادعاهای ذخیره Tether به هیچ وجه درست نیستند. که شرکت قسمت مهمی از ذخایر خود را کنترل نکرده است.

و این مردمان حق داشتند. در حالی که Tether یک ارز رمزنگاری شده به فروش می رساند که با پشتیبانی ارزهای سنتی موجود در ذخیره انجام می شود ، پرونده های قضایی مربوط به آنها ثابت کرد که چنین نیست. در صورت وجود ، عمده ذخایر آنها از معاملات مربوط به اشخاص شناخته شده پولشویی مانند Crypto Capital Corp و سایر نهادهای سایه دار حاصل می شود..

بنابراین ، این بودجه کجا پارک شده است?

بودجه ثابت Bitcoin

بین سال های 2017 و 2019 ، ناظران مشتاق صنعت پرسیده اند که Tether ذخیره ای را که ادعا می کند در کجا نگه داشته است. خوب ، به نظر می رسد که این شرکت تا حد زیادی از سپاه پوسته برای جابجایی وجوه خود استفاده کرده است.

و برخی از بانکها به این مسئله پی بردند و وقتی فهمیدند که این شرکت با آنها سر و صدا ندارد ، وجوه خود را مسدود کردند. در پایان روز ، Tether توانست سرانجام بانکی – بانک نوبل مستقر در پورتوریکو – را بدست آورد که مایل بود تجارت خود را بر عهده بگیرد و وجوه خود را برای آنها نگه دارد..

با این حال ، این بدون چند مسئله نبود. به عنوان مثال ، شناخته شده بود که هیئت مدیره این بانک علیه بانکداری Tether با آنها لگد زده است زیرا آنها با بانک شناخته شده مستقر در NYC ، BNY Mellon.

برای کسانی که BNY Mellon را نمی شناسند ، این یک بانک بزرگ است که تجارت اصلی آن شامل نگهداری دارایی برای بانک های مستقر در خارج از کشور در ایالات متحده است. بنابراین ، بانک هایی با دارایی های کلان که می خواهند آنها را ایمن نگه دارند ، با آنها بانک بزنید.

و به عنوان یک قاعده ، نیویورک ملون به دلیل عدم تجارت با پولشویی ها شهرت دارد. بنابراین ، نگرانی اصلی Noble Bank این بود که NYC Mellon آنها را به دلیل ارتباط با Tether رها کند و در نتیجه بانک را فلج کند.

به هر حال ، بعد از عبور از مانع اولیه ، Noble Bank سپس سپرده هایی به ارزش صدها میلیون دلار از Tether دریافت کرد. به طور طبیعی ، این بدان معنا بود که تعادل آنها اساساً منفجر می شود و باعث می شود برخی از تحلیلگران تعجب کنند که چگونه در چنین مدت کوتاهی اتفاق افتاده است.

هرچند Tether برای پوشش مسیرهای خود ، سپرده گذاران را از افشای اطلاعات عمومی بانک به آنها هشدار داد. هدف جلوگیری از جذب خشم BNY Mellon بود. متأسفانه ، مردم غیرقابل پیش بینی هستند و شخصی رنج می برد.

به طور طبیعی ، کل فرآیند منجر به تخریب بانک نوبل شد ، و مجبور شد که tether را به دنبال جای دیگری برای نیازهای بانکی خود بگردد. گیرنده بعدی این ذخیره بانک Deltec بود که بودجه را از طریق Crypto Capital Corp دریافت کرد.

بیایید درباره Crypto Capital Corp صحبت کنیم

tether crypto capital corpto

این شرکت یک شرکت پولشویی بود و دارای مجموعه ای از مشاغل رمزنگاری به عنوان مشتری بود. این شامل Kraken ، Quadriga – بزرگترین صرافی بیت کوین کانادا – و Tether – بزرگترین مشتری آنها بود. همچنین شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه آنها کارتل های مواد مخدر کلمبیا را به عنوان مشتری در اختیار گرفته اند.

با قرار دادن بانک هایی با ساختار ضعف در تطبیق و قرار دادن ذخیره در آنها از طریق شرکت های پوسته قادر به عملکرد بود. البته ، وقتی این بانک ها فهمیدند که از آنها در طرح های پولشویی استفاده می شود ، حساب ها را می بندند و Crypto Capital Corp و شرکت های پوسته آن به جای دیگری می روند.

البته وقتی این مسائل در دادگاه مطرح شد خود Tether هرگونه تقصیر را انكار كرد. آنها طوری رفتار می کردند که گویی در Crypto Capital Corp’s MO متحیر شده اند. این که آیا درست بود یا نه ، در کنار موضوع بود. واقعیت این بود که Tether در برابر هرگونه اتهامی عایق بندی می کند ، زیرا CCC اقدامات خود را انجام داد.

از آن بدتر ، CCC با شرکای Spiral و Reggie Fowler برای دریافت وجوه سپرده گذاران Tether در حساب هایشان کار می کرد. بنابراین ، این بودجه حتی از طریق Crypto Capital Corp هم نرفت. این پول مستقیماً به حساب این افراد می رفت – به ویژه رگی فاولر.

بنابراین ، این چه تاثیری بر مشتری گذاشت?

دستکاری در بازار USD

خوب ، مشتریان هر وقت می خواستند برای Tether پول واریز کنند ، باید دستورالعمل های دقیق را دنبال کنند. در ابتدا ، آنها باید با Crypto Capital Corp تماس بگیرند ، و سپس اطلاعات حساب یک شرکت پوسته را به آنها ارائه می دهد.

سپس ، به آنها گفته شد که وجوه را با یادداشت هایی ارسال کنند که به نظر بی ضرر است و هیچ چیز مربوط به رمزنگاری نیست. پس از انجام این کار ، مشتریان باید منتظر بمانند تا پرداخت تأیید شود.

پس از تأیید ، آنها به آنها اعتبار Tether می دهند. نکته در مورد این کل طرح این است که حتی Bitfinex ادعا کرد که هیچ ایده ای از عملکرد و دستورالعمل CCC ندارد ، اما شواهد موجود نشان می دهد که این درست نیست. دستورالعمل هایی مانند

“[این دستورالعمل ها را به اشتراک نگذارید] مگر با موسسه مالی خود. افشای این اطلاعات می تواند نه تنها به خود و Bitfinex بلکه به کل اکوسیستم رمزهای دیجیتالی آسیب برساند. بر این اساس ، شما احتیاط می کنید که ممکن است اثرات منفی شدیدی در ارتباط با عمومی شدن این اطلاعات داشته باشد. “

به طور معمول برای مشتریانی که مایل به خرید Tether بودند ارسال می شد. این به وضوح نشان داد که آنها می دانند چه اتفاقی می افتد. متأسفانه این کمترین مشکل آنها بود. شواهد بیشتر نشان داد که رگی فاولر به طور فعال 10 درصد از کل سپرده ها را از بین می برد. این صندوق 10 درصدی اساساً نحوه دریافت حقوق و دستمزد رجی فاولر برای “خدمات” خود بود..

طبق معمول ، Bitfinex ادعا کرد که از این طرح بی اطلاع است. Bitfinex در یکی از شهادت های خود در دادگاه اظهار داشت که,

“علاوه بر کارمزد اسمی برای هر واریز یا برداشت ، Crypto Capital هیچ هزینه ای برای این خدمات از [Bitfinex] دریافت نکرد زیرا قادر بود سود قابل توجهی را از وجوهی که از طرف [ما] در حسابهای خود نگه داشت دریافت کند.”

با این حال ، با توجه به اینکه CCC هرگز بانکداران را براساس نرخ بهره خود انتخاب نمی کرد ، درست نبود. تمام تمرکز آنها بر روی بانک هایی با انطباق ضعیف یا ضعیف بود. عدم تمایل Bitfinex به دانستن عملکرد CCC احتمالاً منجر به سیفون معمول 10 درصد کاهش آنها شده است.

و حتی اگر Bitfinex به دنبال آن بود ، با توجه به بالانس مداوم افزایش تعادل ، توجه به این مشکل بود. افرادی که احتمالاً متوجه شده باشند افرادی هستند که به دنبال جذب پول زیادی هستند – بیش از جریان ورودی – یا هکرهایی که قصد سرقت دارند.

به هر حال ، پس از آنکه ناظران بانکی به شیادی که Crypto Capital Corp از آن استفاده می کرد ، گرفتند ، آنها به سرعت حساب شرکت های پوسته مرتبط با این شرکت را مسدود کردند. این اقدامات منجر به مشکلات نقدینگی شدید شد – دلیل اینکه شرکت نتوانست برداشت های خود را پرداخت کند.

و وقتی خبر از مشکلات نقدینگی آنها شد ، برداشت از پشت بام انجام شد – همه سعی داشتند وجوه خود را بیرون بیاورند. عدم توانایی انتقال این وجوه از CCC به این معنی بود که سپرده گذاران و سرمایه گذاران نمی توانند پول خود را دریافت کنند.

در حالی که مشکلات نقدینگی در آگوست 2018 آغاز شد ، شایعات مربوط به ورشکستگی Tether تا اکتبر 2018 شروع نشد. و شایعات درست بودند. داستان کوتاه ، تنظیم کنندگان این پول را مسدود کرده و احتمالاً نمی توانند آن را به Bitfinex پس دهند. برای کسانی که فکر می کردند تکرار کوه حل و فصل Gox با دولت اتفاق می افتد ، ببخشید. احتمالاً اینگونه نخواهد بود.

آیا تاکنون سناریویی وجود داشته است که Tether در آن ذخیره داشته باشد?

ذخایر ثابت Bitcoin

احتمالاً وقتی آنها پروژه را شروع کردند. گرچه هیچ مدرک مستدلی مبنی بر این وجود ندارد ، اما ما فقط ادعاهای Tether را داریم که باید برآورده شود. به هر حال ، به نظر می رسد که دیگر هیچ نهادی ذخیره یا پولشویی نمی تواند از آن پشتیبانی کند.

هرگاه رمزنگاری ها به همان نسبت Tether داغ شوند ، جلب اعتماد مجدد موجودیت ها به آنها بسیار دشوار است. بسیار تعجب آور است که آنها از اجرای بانک جان سالم به در بردند. آنها چگونه این کار را کردند?

آنها به سادگی دروغ گفتند و راههایی را برای تحقق درخواستهای برداشت پیدا کردند تا اینکه دیگر نتوانستند. کلاهبرداری عموماً به این شکل است – آنها روزنه ای دارند که اغلب باید در پوشاندن آن سخت کار کنند.

و هنگامی که گرفتار می شوند ، آنها به راحتی چرخ ها را می چرخانند تا اینکه مکنده های بیشتری سوار شوند. این اغلب یک فرآیند بسیار پیچیده است که اکثر مردم نمی توانند درک کنند. آنها حتی تا استفاده از قاطر پول برای انجام درخواست های خاص برداشت برداشتند:

“همانطور که مشاوران [Bitfinex ‘] به وکلای [نیویورک] توضیح دادند: Bitfinex و Tether همچنین از تعدادی پردازنده پرداخت شخص ثالث دیگر برای رسیدگی به درخواست های برداشت مشتری ، از جمله شرکت های مختلف متعلق به مدیران Bitfinex / Tether ، نیز استفاده کرده اند. به عنوان دیگر “دوستان” Bitfinex – به این معنی ، که دوستان دوستان کارمندان Bitfinex هستند که مایل به استفاده از حساب های بانکی خود برای انتقال پول به مشتریان Bitfinex هستند که درخواست برداشت کرده اند “.

روش های دیگر شامل استفاده از وجوه متعلق به مشتریان Bitfinex برای تسویه حساب این برداشت ها بود. در حالی که آنها این کار را می کردند ، آنها به اسلحه های خود چسبیدند که هنوز ذخیره کافی برای پشتیبانی از نشانه های خود داشتند. در نتیجه ، آنها توانستند برای مدتی جلوی ورشکستگی را بگیرند … تا اینکه دادستان کل نیویورک تحقیق درباره آنها را آغاز کرد.

آنها ابزارهای دیگری نیز ابداع کرده اند تا به دولت و سرمایه گذاران اطمینان دهند که حالشان خوب است. آنها در ادامه ادعا كردند كه هم اوراق بهادار كوتاه مدت دارند و هم پول نقد كه حدود 2/3 از كل تلفن هاي در گردش را پوشش مي دهد. مطابق اظهارنامه ارائه شده توسط وکلای شرکت,

“از تاریخ امضای این مبایعه نامه ، Tether پول نقد و معادل نقدی آن (اوراق بهادار کوتاه مدت) در دست دارد که مجموعاً تقریباً 2.1 میلیارد دلار است که تقریباً 74 درصد از م outstandingلفه های معوقه فعلی را نشان می دهد.”

چرا انجمن Crypto هنوز از Tether پشتیبانی می کند?

اینترنت رمزنگاری انجمن

خوب ، یک دلیل اصلی حفظ وضعیت موجود در بازار است. بازار رمزنگاری در حال حاضر در یک نقطه بسیار ظریف قرار دارد.

ضربه مهمی مانند پایین آمدن Tether احتمالاً اعتماد سرمایه گذار را از بین می برد ، در نتیجه قیمت ها و حجم تجارت پایین می آید – با توجه به شرایط فعلی غیرقابل قبول است. با توجه به اینکه بازار فقط در حال تجمع است ، می توان فهمید که چرا جامعه هنوز از آن پشتیبانی می کند.

به همین دلیل برخی از مردم معتقدند که صنعت ارزهای رمزپایه حبابی است.

وضعیت فعلی “Tether HQ” چیست

برای مبتدیان ، ریگی فاولر ، بازیگر بد و کلیدی دستگیر شده و در حال حاضر با خشم قانون روبرو است. بازیگر بد دیگر نیز هنوز آزاد است. رئیس شرکت ، ایوان مانوئل مولینا لی به اتهام کمک و مشارکت در پولشویی از یونان به لهستان استرداد شد.

اوز یوسف اخیراً در ایالت نیویورک متهم شد. از طرف دیگر ، همه این عاملان با Crypto Capital Corp. Bitfinex بودند ، اصرار دارد که آنها هیچ نقشی در کلاهبرداری انجام شده توسط CCC و شرکتهای چند پوسته آن نداشته اند.

در نتیجه ، آنها امیدوارند که وجوه توقیف شده آنها توسط ناظران بانکی بازگردانده شود.

What’s Next for Tether (USDT) و Stablecoins?

جامعه رمزنگاری ها به پول نقد پایدار نیاز دارند. بسیار بعید است که به این زودی ها شاهد از بین رفتن پول های ثابت باشید. با این حال ، ما انتظار داریم که سکه های ثابت به رشد خود ادامه دهند و از فناوری جدید استفاده کنند.

در طولانی مدت ، معایب پایدار کوین ذکر شده در بالا ممکن است از بین بروند. این برداشت خوش بینانه است. Tether تا کنون “سیاهچاله” فعلی بیت کوین است که ممکن است باشد ، بسیاری از آنها تعجب می کنند که Tether در 2019 و 2020 چگونه بازی می کند.

برداشت بدبینانه البته این است که پول های ثابت می توانند نسخه های جدیدی از آنچه در ابتدا سعی در فرار از آن داشتیم: بانک های متمرکز و موسسات وام دهنده.

البته ، ممکن است تا سقوط بعدی بازار در اقتصاد رمزنگاری یا اقتصاد جهانی ، از ارزش ارزهای پایدار مطلع نباشیم. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم آینده پایدار سکه ها چه انتظاری دارند. به روزرسانی های بیشتر در مورد پرونده های دادگاه Tether و USDT پایدار کوین ، ممیزی ها و اعلامیه های خبری به زودی اضافه می شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me