banner
banner

بازگشت BTC تحت تأثیر قرار نگرفت ، اما altcoins را انتخاب کنید که سود قابل توجهی را کسب می کند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

طی هفته گذشته ، بیت کوین در پنج روز معاملاتی بازدهی مثبتی داشته است ، در حالی که قیمت از 33،000 USDT به بالاترین سطح 40،950 USDT رسیده قبل از اینکه در روز یکشنبه به حدود 38،000 USDT برسد ، طبق قیمت نقطه OKEx. رهبر بازار سود 19٪ در هفته را تحقق بخشید اما قادر به بالاتر از سطح 40،000 USDT نبود.

OKEx BTC spot spot ، از ساعت 12:00 صبح UTC در 8 فوریه. منبع: OKEx ، TradingView

در حالی که فعالان بازار از تجمع هفته گذشته استقبال کردند ، تمایل به طولانی مدت برجسته نبود. در آخرین مقاله Futures Friday ، دیدیم که نسبت طولانی / کوتاه در حدود 1.2 است و نرخ بودجه مبادله های دائمی بیش از حد گرم نشده.

در بازار گزینه ها ، علی رغم اینکه روند صعودی دارد ، هفته گذشته کج های یک ماهه و سه ماهه تقریباً هرگز از مرز 0٪ در محور y عبور نکردند ، این بدان معناست که گزینه ها با بدبینی قیمت گذاری می شوند و ممکن است معامله گران برای جلوگیری از خطر نزولی اقدام به خرید کنند. اگر بیت کوین بالای مرز 40000 USDT باقی بماند ، احساسات فعلی محتاطانه بازار می تواند برعکس شود.

انحراف ناپایدار ضمنی یک ماه و سه ماه BTC. منبع: OKEx

DOGE و ADA جلب توجه می کنند

اتر (ETH) هفته گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشت زیرا پروتکل قرارداد هوشمند حرکت رو به بالا خود را از 1300 USDT آغاز کرد ، و با شکستن اوج های قبلی ، به عنوان یک بالاترین قیمت جدید در تاریخ جمعه ، 1،762 USDT ، مطابق قیمت OKEx ETH تعیین کرد. با این حال ، ETH نتوانست حرکت سریع را حفظ کند ، سپس تقریباً 15٪ عقب نشینی کرد و هفته را با 10٪ بازده تعطیل کرد.

در میان آلت کوین های مهم ، Dogecoin (DOGE) و Cardano (ADA) از برجسته ترین های هفته بودند. به لطف توییت های مکرر الون ماسک در تبلیغ DOGE ، که منجر به خرید گسترده سرمایه گذاران خرده فروشی شده است ، قیمت آن در عرض یک هفته دو برابر شده است. از زمان بسته شدن قیمت روز یکشنبه ، DOGE از Litecoin (LTC) پیشی گرفته است و از نظر سرمایه گذاری در جایگاه هفتم قرار دارد.

ADA همچنین سودهای عمده ای را کسب کرد ، در یک نقطه بیش از 0.7 USDT افزایش یافت و با بازدهی هفتگی 96٪ به پایان رسید. آخرین باری که ADA بسیار گران بود ، در بازار گاو نر در ژانویه 2018 بود. دلیل این افزایش احتمالاً استقرار موفقیت آمیز به روزرسانی مری در شبکه آزمایشی عمومی است که کاردانو را به تبدیل شدن به یک پلت فرم قرارداد هوشمند چند دارایی نزدیک می کند. اگر USDT را حذف نکنیم ، ADA اکنون از نظر سرمایه بازار در رتبه سوم قرار دارد.

از دیگر مهمترین altcoins ها که سود هفتگی آنها بیش از 20٪ است ، می توان به Polkadot (DOT) و Stellar’s Lumen (XLM) اشاره کرد. از سوی دیگر ، XRP تنها آلتکوین عمده با بازدهی هفتگی منفی بود که 12 درصد کاهش داشت.

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 2/1 تا 2/7. منبع: TradingView

DeFi پس از کشش شدید ، دوباره احیا می شود

ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi در هفت روز گذشته بسیار سریع افزایش یافته است و دلیل اصلی آن افزایش قیمت توکن های DeFi است. طبق داده های دبانک ، TVL روز جمعه قبل از عقب نشینی به 48.5 میلیارد دلار فعلی خود ، تقریباً به 50 میلیارد دلار رسید..

سه نام برتر فعلی از نظر TVL عبارتند از: وام دهی پروتکل (MKR) ، پروتکل وام AAVE (V1 + V2) و توکن متصل به BTC WBTC.

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

با نگاهی به بازده ها ، نشانه های اصلی DeFi تمام شده بودند. جالب است بدانید که قبل از آخر هفته گذشته ، بخش DeFi به شدت مورد توجه بازار قرار گرفت و رشد چشمگیری داشت. اما روز شنبه ، هنگامی که بیت کوین 40،000 USDT را آزمایش کرد ، این بخش با توجه به سودآوری ، یک عقب گرد بزرگ را تجربه کرد ، در حالی که سلطه بیت کوین دوباره افزایش یافت.

AAVE از 300 USDT بلند شد ، به سرعت از 500 USDT عبور کرد و در OKEx به بالاترین قیمت 542 USDT رسید. با این حال ، پس از آن با 28٪ عقب نشینی ، پشتیبانی نزدیک به 400 USDT را پیدا کرد قبل از اینکه هفته را با 472 USDT ببندید و بازدهی هفتگی 61٪ را بدست آورید. علاوه بر این ، UMA که در نمودار زیر ذکر نشده است ، بازدهی عظیم 163 درصدی در هفته به دست آورد و تقریباً 300٪ در یک نقطه از وسط افزایش یافت. از طرف دیگر ، یار مالی (YFI) عملکرد ضعیفی داشت که با 11 میلیون دلار تخلیه ، سو استفاده کرد.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 2/1 تا 2/7. منبع: TradingView

نهادها نتوانستند این تجمع را تعقیب کنند

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین خود را (از 2 فوریه) به روز کرد داده های موقعیت در 6 فوریه. در این دوره گزارش ، بیت کوین تجربه کرده است "رالی ایلون" و تقریباً 4000 دلار افزایش یافت.

با این حال ، در این مدت ، سود باز از 10،787 به 9449 بیشتر کاهش یافت ، کمترین میزان در 15 هفته گذشته. این نشان می دهد که بازگشت کوتاه مدت قیمت احساسات نزولی بازار را برعکس نکرد.

از همه قابل توجه تر ، حساب های مدیر دارایی موقعیت های طولانی خود را در 308 بدون تغییر دیدند ، در حالی که موقعیت های کوتاه مدت به رشد قابل توجهی ادامه دادند و از 225 به 357 افزایش یافتند – بالاترین قیمت جدید در 24 هفته. برای اولین بار در پنج ماه گذشته ، موقعیت های کوتاه از موقعیت های طولانی پیشی گرفتند ، نشان می دهد مدیران دارایی با وجود این که قیمت دوباره صعود کرده است ، بدبین هستند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد حساب های مدیر دارایی در برابر شورت. منبع: کواندل

حساب های صندوق اهرمی نیز شاهد افت موقعیت های طولانی خود از 3،605 به 3،031 بوده و کمترین حد 17 هفته را رقم زده اند. در حالی که موقعیت های کوتاه از 7991 به 7،224 کاهش یافت. وجوه اهرمی برای سومین هفته متوالی موقعیت های خود را در هر دو جهت کاهش دادند و کاهش در موقعیت های طولانی نسبت به موقعیت های کوتاه قابل توجه تر بود ، که نشان دهنده نگرش نزولی آنها بود.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد حساب های صندوق اهرم طولانی و شورت. منبع: کواندل

به طور کلی ، سرمایه گذاران سازمانی به طور منسجم عدم اعتماد به بازار را ابراز کرده اند ، که باعث ایجاد انحراف بین احساسات نزولی آنها و عملکرد برگشتی بیت کوین شده است.

با نگاه به جلو در این هفته

در فضای رمزنگاری ، مهمترین رویداد راه اندازی معاملات آتی ETH بورس Chicago Mercantile امروز است. سه سال پیش ، CME معاملات آتی BTC را آغاز کرد که همزمان با اوج آخرین بازار گاو نر است. واضح است که بازار اکنون نسبت به سه سال پیش بسیار متفاوت است و CME به یک مرکز مهم برای سرمایه گذاران موسسه برای حفظ تماس با بازار ارزهای رمزپایه تبدیل شده است. لیست CME ممکن است باعث افزایش پذیرش اتر در بین مسسات شود ، اما تأثیر کوتاه مدت آن بر بازار باید دید.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me