banner
banner

گزینه های OKEx 101

اصول تجارت گزینه ها ، اصطلاحات اصلی و مزایا را بیاموزید

معاملات مشتقات در حال افزایش در فضای رمزنگاری به عنوان ابزاری محبوب برای پوشش و آربیتراژ معامله گران حرفه ای است. اگر وسوسه شدید که به این بازار سودآور شیرجه بزنید و امیدوارید که در مورد مفاهیم اساسی ، اصطلاحات کلیدی و مزایای تجارت گزینه ها بیشتر بدانید ، به مکان مناسب رسیده اید.

همانطور که در حال راه اندازی هستیم گزینه های OKEx به زودی, ما این مقاله را برای شما آماده کرده ایم تا تمام اصول مربوط به گزینه ها را درک کنید. در پایان مسابقه * را از دست ندهید ، زیرا برای دریافت تمام پاسخهای صحیح می توانید پاداش بگیرید!

* دوره: 12 تا 19 دسامبر 2019 (UTC)

گزینه ها چیست?

گزینه ها قراردادهایی هستند که به خریداران حق ، اما نه تعهدی برای خرید یا فروش یک دارایی اساسی با قیمت از پیش تعیین شده در یک بازه زمانی خاص می دهند..

فقط دو نوع گزینه وجود دارد ، یعنی, گزینه های تماس و گزینه قرار دادن.

هنگامی که انتظار دارید قیمت یک دارایی اساسی انجام شود صعود کردن, خرید یک زنگ زدن گزینه. پس از بالا رفتن قیمت ، می توانید دارایی را با قیمت از پیش تعیین شده خود که کمتر از قیمت بازار است خریداری کنید.

در مقابل ، اگر شما انتظار دارید که قیمت خواهد شد رها کردن, خرید یک گزینه قرار دادن. پس از پایین آمدن قیمت ، می توانید دارایی خود را به قیمت از پیش تعیین شده خود که بالاتر از قیمت بازار است بفروشید.

وقتی خریدار می خواهد در این مدت اختیار خود را اعمال کند ، فروشنده باید آن را به خریدار بفروشد. و هنگامی که خریدار ترجیح می دهد از آن استفاده نکند ، فروشنده در این مورد نیازی به پرداخت هیچ چیز ندارد.

ما در زیر کلیه شرایط اصلی معاملات گزینه ها را توضیح خواهیم داد.

اصطلاحات اصلی در معاملات گزینه ها:

دارایی اساسی: دارایی برای معاملات که مشتقه ای بر آن بنا شده است و شامل کالاها ، دارایی های مالی ، نرخ بهره و شاخص های ترکیبی است. دارایی اساسی گزینه های بیت کوین شاخص BTC / USD است.

گزینه های تماس: به دارنده حق خرید دارایی را با قیمت از پیش تعیین شده در مدت زمان مشخص می دهد.

گزینه قرار دهید: به دارنده این حق را می دهد كه دارایی را با یك قیمت از پیش تعیین شده در یك دوره خاص بفروشد.

تاریخ انقضا: تاریخ انقضا یک گزینه.

حق بیمه گزینه: قیمتی که خریدار برای قرارداد اختیار خرید پرداخت کرده است. با افزایش نوسانات بازار افزایش می یابد.

قیمت ورزش (یا قیمت اعتصاب): قیمتی که به ترتیب خریدار می تواند دارایی اساسی را هنگام انجام تماس یا خرید گزینه خرید یا فروش کند.

گزینه اروپایی: نوعی قرارداد که فقط در تاریخ انقضا قابل اجرا است. (گزینه های OKEx گزینه های اروپایی هستند).

گزینه آمریکایی: نوعی قرارداد که در هر زمان قبل از تاریخ انقضا قابل اجرا است.

تصفیه جزئی: برای داشتن موقعیتی طولانی مدت برای خریداران نیازی به حاشیه نیست. بنابراین ، تصفیه جزئی به دلیل کمبود حاشیه رخ نخواهد داد. فقط فروشندگان گزینه ها به دلیل تعهد خود به انجام قرارداد باید حاشیه پرداخت کنند. وقتی موجودی حساب فروشنده به دلیل نوسانات بازار به زیر سطح حاشیه نگهداری کاهش یابد ، تصفیه جزئی انجام می شود.

نامگذاری قرارداد: هر قرارداد اختیارات به ترتیب “دارایی اساسی – تاریخ انقضا – قیمت تمرین – نوع قرارداد (تماس / قرار دادن)” نامگذاری شده است. به عنوان مثال ، “BTCUSD-190830–10000-C” به این معنی است که این یک قرارداد گزینه های BTC است که در 30 آگوست 2019 منقضی می شود ، با قیمت اعتصاب 10،000 دلار و یک گزینه تماس است.

نحوه تجارت گزینه های OKEx?

قرارداد گزینه های OKEx BTC / USD در BTC تسویه می شود (و قراردادهای ارز رمزنگاری شده بیشتری به زودی می رسد). ارزش اسمی هر قرارداد گزینه ها 0.1 BTC است.

برای شروع ، بازرگانان می توانند:

 1. برای خرید یک تماس یا گزینه حق بیمه حق بیمه بپردازید – برای قفل کردن قیمت های خرید یا فروش دارایی اساسی پس از انقضا قرارداد گزینه ها ؛ یا
 2. فروش قرارداد اختیار – برای بدست آوردن حق بیمه حق بیمه بلافاصله و انجام تعهد خرید یا فروش تعداد توافق شده دارایی های اساسی با قیمت های ثابت در تاریخ انقضا.

هم خریدار و هم فروشنده می توانند موقعیت های باز را بسته و حقوق و تعهدات خود را از قبل آزاد کنند. سود موقعیت های گزینه بسته می تواند پس از تسویه حساب روزانه منتقل شود.

مزایای تجارت گزینه ها

گزینه های معاملات ارزش بیشتری به سبد سرمایه گذاری کلی شما می افزایند و به شما امکان می دهد از مزایای زیر بهره مند شوید:

 1. صرفه جویی در هزینه

  گزینه ها اهرمی را فراهم می کنند. معامله گران در مقایسه با خرید آن در بازار معاملات می توانند ارزش مشابهی از دارایی اساسی را با سرمایه بسیار کمتری خریداری کنند..

 2. کاهش خطر

  از آنجا که خریداران مجبور به پرداخت هیچ حاشیه موقعیتی نیستند ، حداکثر ضرر خریداران گزینه حق بیمه گزینه است. همچنین ، می تواند از طریق ریسک پذیری در برابر نوسانات قیمت دارایی های اساسی ، در معرض خطر قرار گرفتن در بازار بازار کمک کند.

 3. انعطاف پذیر تر

  وقتی سرمایه گذاران از روند آینده بازار رمزنگاری 100٪ مطمئن نباشند ، ابتدا می توانند مبلغ کمی از بودجه را برای خرید قرارداد اختیار اختصاص دهند ، که فقط ریسک کمی دارد.

چهار نوع استراتژی وجود دارد که می توانید در معاملات گزینه ها اجرا کنید ، از جمله مکالمه طولانی ، بلند مدت ، تماس کوتاه و کوتاه مدت. سرمایه گذاران می توانند گزینه های خود را براساس حرکت دارایی های اساسی و همچنین زمان و نوسانات معامله کنند و با استراتژی های مختلف سرمایه گذاری بازده بیشتری کسب کنند..

مبانی گزینه های OKEx (گزینه های BTC / USD را به عنوان مثال در نظر بگیرید):

OKEx را روشن کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me