banner
banner

بیت کوین به یک تریلیون دلار سقف بازار می رسد در حالی که ارزهای متمرکز کانون توجهات را می دزدند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

بیت کوین دوشنبه گذشته پس از سقوط به سطح 46000 USDT ، روند صعودی شدید خود را آغاز کرد و بازدهی هفتگی 15 درصدی را تجربه کرد و صبح روز یکشنبه ، با توجه به قیمت نقطه OKEx ، بالاترین رقم جدید 58318 USDT را تعیین کرد.

رهبر بازار چهار هفته تجمع متوالی و بازدهی ماهانه نزدیک به 70٪ به دست آورده است ، در همین حال ، کل سرمایه بازار بیت کوین برای اولین بار از مرز 1 تریلیون دلار عبور کرد. روند سوداگری همچنین در نرخ های بالای مداوم بودجه منعکس می شود ، که در اواسط هفته در حدود صفر درصد برای مبادلات مختلف در وسط هفته حرکت کرد.

نرخ بودجه BTC از 15 فوریه تا 22 فوریه منبع: ضرب و شتم

چنین دستاوردهای عظیمی باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران شروع به کاهش موقعیت های خود و کسب سود کنند ، همانطور که در چگونگی کاهش تعادل استراتژیک بیت کوین – شاخص اندازه گیری درک سرمایه گذاران از ارزش – در هفته گذشته 13 درصد کاهش یافته است. از طرف دیگر ، سرمایه گذاران نهادی همچنان روی BTC شرط بندی می کنند. MicroStrategy پیشنهاد 1.05 میلیارد دلاری بدهی را با یک کوپن 0٪ و 50٪ حق بیمه تبدیل برای خرید بیت کوین بیشتر به پایان رساند. طبق OKLink ، اکنون حداقل 24 شرکت تجاری عمومی وجود دارد که 149،700 BTC را در اختیار دارند.

تعصب استراتژیک Sentix در بیت کوین و قیمت بیت کوین. منبع: سنتیکس

احتمال پایان یافتن بازار گاو در کوتاه مدت همچنان اندک است ، زیرا پول جدیدی که به ارز رمزپایه می رود همچنان در حال افزایش است. Purpose Bitcoin ETF ، که اخیراً توسط نهادهای نظارتی در انتاریو تأیید شده ، جذب شده است 421.8 میلیون دلار ارزش دارایی های صندوق قابل معامله در بورس فقط طی دو روز معاملاتی. انتظار می رود راه اندازی اولین بیت کوین ETF در آمریکای شمالی تأیید سایر محصولات ETF بیت کوین را تسهیل کند ، که به شما اجازه می دهد سرمایه گذاران و موسسات خرده فروشی بیشتری در معرض بیت کوین قرار بگیرند.. 

رمزهای ارز متمرکز به نقاط جدید بازار تبدیل می شوند

با توجه به هزینه های بالای گاز موجود در شبکه Ethereum ، بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی با بودجه اندک مجبور به شرکت در DeFi شدند. با شناسایی این فرصت ، صرافی های برتر ارزهای رمزپایه شروع به تلاش برای ساخت اکوسیستم های زنجیره ای عمومی خود کردند. به عنوان مثال ، OKEx اواخر ژانویه Swap و Farm DApps را در OKExChain راه اندازی کرد. در نتیجه جوایز بالای استخراج در پروژه های متمرکز DeFi ، مبادلات برتر سرمایه و کاربران زیادی را به خود جلب می کند ، که همچنین باعث افزایش ارزیابی رمزهای مبادلات متمرکز می شود. در هفته گذشته ، نرخ OKB 117٪ افزایش یافت در حالی که سایر نشانه های صرافی نیز سود را نشان می دهند. رقابت بین DeFi و CeDeFi به شدت فزاینده است.

علاوه بر این ، داده های بازار خصوصی Nasdaq نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی ارزیابی Coinbase را به بیش از 100 میلیارد دلار رسانده اند. این خبر همچنین باعث افزایش قیمت توکن های بومی صرافی های برتر شده است.

بازده هفتگی رمزهای ارز اصلی متمرکز ، 15/2 تا 21/2. منبع: TradingView

سایر کلیدهای آلت کوین که در هفته گذشته عملکرد بهتری نسبت به BTC داشتند ، Cardano (ADA) و Polkadot (DOT) بودند که به ترتیب 39٪ و 22٪ افزایش داشتند. علاقه فعالان بازار به "پیر" altcoins رو به کاهش بود ، هر دو XRP و Bitcoin SV (BSV) بیش از 10٪ کاهش داشتند. از طرف دیگر ، اتر (ETH) و Litecoin (LTC) ولرم بودند ، هر دو حدود 4٪ افزایش داشتند.

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 15/2 تا 21/2. منبع: TradingView

پس از آنکه نشانه های CEX هفته گذشته اوج گرفت ، نشانه های بومی DEX آخر هفته بازی کردند و Uniswap (UNI) و SushiSwap (SUSHI) به ترتیب 32٪ و 10٪ بازده هفتگی داشتند. با این حال ، سایر پروتکل های اصلی DeFi با بازده هفتگی منفی ، عموماً کم عملکرد هستند.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 15/2 تا 21/2. منبع: TradingView

ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi در روز یکشنبه به بالاترین رقم 62.88 میلیارد دلار رسیده است. طبق هر TVL منفرد ، سازنده پروتکل وام (MKR) با 4.7 میلیارد دلار قفل ارزش در بالای لیست قرار دارد و به دنبال آن کمپاند (COMP) 5.4 میلیارد دلار.

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

نظرات موسسات در مورد پس از بازار تقسیم شده است

CME آخرین معاملات آتی بیت کوین خود را (از 16 فوریه) به روز کرد داده های موقعیت در 20 فوریه. در این دوره گزارش ، افزایش شدید بیت کوین متوقف شده بود و قیمت فقط 1000 دلار افزایش یافت.

در این مدت ، سود باز از 11،055 به 11،426 افزایش یافت ، برای دومین هفته متوالی افزایش یافت و در طی این دوره ادغام به بالاترین قیمت نزدیک به چهار هفته رسید..

حساب های مدیر دارایی شاهد موقعیت های طولانی خود از 387 به 368 بودند ، در حالی که موقعیت های کوتاه بدون تغییر در 564 باقی ماندند. این نشان دهنده نگرش محتاطانه مدیران دارایی نسبت به پس از بازار است.

حساب های صندوق اهرمی شاهد موقعیت های طولانی خود از 3،149 به 3،301 بودند ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 8،481 به 8750 افزایش یافت. این افزایش در هر دو جهت به عنوان یک سیگنال مثبت عمل می کند ، نشان می دهد که وجوه اهرمی همچنان در بازار آینده صعودی هستند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد حساب های صندوق اهرم طولانی در مقابل شورت. منبع: کواندل

با نگاه به جلو در این هفته

S&شاخص P هفته گذشته به بالاترین حد خود در تاریخ گذشته رسید ، اما پس از افزایش چشمگیر متوالی ، بازار ضعف جزئی نشان می دهد. جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده ، در جلسات نیمه سال سیاست پولی سه شنبه و چهارشنبه در کنگره شرکت خواهد کرد که مورد توجه بازارهای جهانی سرمایه خواهد بود.

در همین حال ، در فضای رمزنگاری ، جامعه منتظر اعلامیه های مربوط به پروژه کاردانو است که بسته به نحوه دریافت اخبار از سوی فعالان بازار ، می تواند قیمت رمز را بالاتر ببرد یا منجر به تصحیح شیب دار شود..

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me