banner
banner

استخراج بیت کوین در آستانه بعد از سقوط قیمت ، سهام به نوسانات شدید: هفتگی بازار تماشا می کنند

به هر حال این هفته گذشته بی رحمانه بود. نوسانات در محصولات مالی به دلیل گسترش جهانی ویروس کرونا (COVID-19) و تأثیر جنگ قیمت نفت.

طی سه هفته گذشته ، S&P 500 فرو رفته از 3،400 تا 2،400 قبل از گزاف گویی در روز جمعه ، در حالی که قیمت نفت خام است سقوط کرد از 55 دلار تا 28 دلار. دارایی های امن ، مانند طلا ، عملکرد مطلوبی را که بسیاری انتظار داشتند ، ندارند.

سرمایه گذاران در تلاشند هر آنچه را که می توانند برای جبران نقدینگی پیدا کنند بفروشند. همه فعالان بازار در تلاشند دارایی های خود را دوباره قیمت گذاری کنند ، اما با توجه به عدم اطمینان موجود بسیار دشوار است.

بازار سهام ایالات متحده سریعترین بازار خرس را تجربه کرده است که ضرر داشته است 1.4 درصد در روز بیش از 22 روز ، طبق خبرنامه Digital Asset Research که در 13 مارس ارسال شده است&P 500 با قیمت بیت کوین (BTC) طی چند ماه گذشته همبستگی مثبت و خوبی نشان می دهد. همبستگی 90 روزه بین این دو دارایی به بالاترین سطح در مورد داده های Coinmetrics رسید. 

همبستگی 90 روزه: BTC-S&P 500. منبع: ضریب سنجی & تحقیقات طاقت فرسا

پنجشنبه خونین در کل دارایی ها

در روز پنجشنبه ، 12 مارس ، هر سه شاخص اصلی ایالات متحده تقریبا سقوط کردند 7 در ساعت معاملات صبح روز آمریكا ، و – برای دومین بار در یك هفته – توقف معاملات كه به مدت 15 دقیقه ادامه داشت ، ایجاد شد. معاملات قبلی قطع کننده های مدار در سراسر بازار متوقف شده است رخ داده است این دوشنبه ، 9 مارس.

در تاریخ 12 مارس ، تقریباً در همه دارایی ها شوک فروش و نقدینگی دیده می شود ، بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست. طی چندین ساعت بیت کوین از 7300 دلار به 5600 دلار سقوط کرد و صبح امروز سطح پشتیبانی 7000 دلاری را شکست.

فروش شدید دیگر باعث شد BTC در آن شب به 3890 دلار برسد و به پایین ترین سطح از مارس 2019 برسد و به ازای شاخص OKEx BTC برسد و در 24 ساعت تقریبا 50 درصد سقوط کند.

قیمت شاخص OKEX BTC. منبع: OKEx

تحقیقات دارایی دیجیتال این هفته گزارش تخفیف های تاریخی قیمت بیت کوین را نشان می دهد. بیت کوین پیش از این هرگز سقوط بیش از 50 درصد را نشان نداده بود. با این حال ، در روز پنجشنبه ، ارز رمزپایه پیشرو به 61/8 درصد سقوط رسیده بود که بدترین رقم در تاریخ آن است.  

افت های تاریخی بیت کوین (اوج گرفتن از طریق کاهش قیمت). منبع: تحقیقات دارایی دیجیتال

در حالی که بازار به دنبال دارایی های پناهگاه امن است ، BTC ممکن است مورد ایده آل نباشد. این یک دارایی بسیار سوداگرانه و مایع است. دارایی ها با این ویژگی ها به طور سنتی اولین کالایی هستند که با توقف موسیقی به فروش می رسند.

تخلیه نقدینگی در بازار مشتقات

طبق توئیت شرکت تحلیلی رمزنگاری کج, نزدیک به 50 میلیارد دلار معاملات آتی بیت کوین در 12 مارس در صرافی های رمزنگاری معامله شد ، فقط با دو صرافی – OKEx و BitMEX – بیش از 10 میلیارد دلار در چنین معاملات مشاهده شد.

با توجه به فشار فروش شدید ، معاملات آتی با تخفیف روبرو می شدند. و بسیاری از مبادلات متوقف شد تأمین نقدینگی در بازار. معاملات آتی سه ماهه OKEx حق بیمه منفی 845.76 دلار را در غروب 12 مارس تجربه کردند.

سود کل باز شده در OKEx بیش از 50 درصد سقوط کرد و به 3،364،310 رسید.

OI BTC Futures & جلد معاملات 3 / 7-3 / 15. منبع: داده های معاملات مشتقات OKEx

اثر کاهش نرخ سود در بازار مشهود است. نسبت وام دهی BTC در OKEx از حدود 5.0 در اواسط هفته به 0.1 فعلی کاهش یافته است که پایین ترین سطح از زمان راه اندازی آن است.

نسبت وام دهی BTC 3 / 7-3 / 15. منبع: داده های معاملات بازار OKEx

یک فاجعه معدن اجتناب ناپذیر به نظر می رسد

سقوط قیمت بیت کوین منجر به خاموش شدن چندین نوع سکو عمده استخراج شد. اگر ما در حال بررسی قیمت برق در حدود 0.35 یوان (0.05 دلار) هستیم – کمی پایین تر از متوسط ​​هزینه چین – پس از آن نسل قدیمی Bitmain Antminer S9 مجبور شده اند تعطیل.

هزینه های برق Antminer T17 و MicroBT M20 از 90 درصد درآمد روزانه آنها گذشته است ، بنابراین هر دو نوع سکوهای معدن نیز باید داشته باشند تعطیل, با توجه به هزینه های جاری همچنین طبق داده های به دست آمده ، هش ریت بیت کوین از 133.3 EH / S در 10 روز به 109.9 EH / S کاهش یافته است. Poolin.com.

علاوه بر این ، می توانیم ببینیم که هزینه های برق سکوهای استخراج معدن نسل جدید مانند سری Antminer S19 و سری MicroBT M30 بیش از 50 درصد درآمد روزانه معدن.

در این شرایط ، درآمد خالص روزانه S19 Pro و M30s به ترتیب حدود 31 یوان (4.4 دلار) و 18 یوان (2.6 دلار) است. اگر سایر هزینه های عملیاتی را نیز در نظر بگیرید ، سود ناچیز خواهد بود.

بازده نظری استخراج Bitcoin Cash (BCH) یا Bitcoin SV (BSV) تقریباً مشابه استخراج BTC است. به خصوص در آینده ، یک فاجعه معدن اجتناب ناپذیر به نظر می رسد نصف کردن پاداش بلاک Bitcoin در ماه مه.

نمودار تاریخی هش ریت بیت کوین. منبع: Bitinfocharts.com

قیمت سهام اولین تولید کننده ماشین آلات معدن چینی ، Canaan Inc (CAN) ، در روز جمعه به پایین ترین سطح کاهش یافت. ارزش بازار کنعان به پایین است 533 میلیون دلار از 1.3 میلیارد دلار در یک ماه پیش کاپیتولاسیون معدنچی بالقوه دیگر تولیدکنندگان بزرگ مانند Bitmain را نیز سخت تحت تأثیر قرار خواهد داد.

قیمت سهام Canaan Inc (CAN). منبع: Google Finance

علاوه بر این ، Glassnode در جدیدترین مورد خود اشاره کرد گزارش هفتگی که سقوط قیمت اخیر ارزش سود خالص و خالص Bitcoin (NUPL) را بطور قابل توجهی پایین آورده و کاملاً نارنجی کرده است "ترس" منطقه از نظر تاریخی ، هنگامی که این اتفاق می افتد ، NUPL معمولاً تمام رنگ قرمز را کاهش می دهد "کاپیتولاسیون" منطقه (ضرر خالص) قبل از بهبودی در سطوح سودآور.

سود / ضرر خالص تحقق نیافته Bitcoin (NUPL). منبع: شیشه گره

آیا گسترش ویروس کرونا و فروپاشی روغن باعث ایجاد رکود اقتصادی خواهد شد?

با نگاهی به تجربه چین ، اگر سیاستگذاران در سراسر جهان برای مهار همه گیری و تحریک به موقع اقتصاد به سرعت اقدام کنند ، اقتصاد جهانی می تواند شکست فشرده تری را تجربه کند.

به عنوان رئیس جمهور شی وارد شد این هفته در ووهان برای اولین بازدید خود از مرکز شیوع بیماری ، پکن معتقد است که بدترین وضعیت گذشته است. یک اقدام سریع و تعیین شده می تواند به معنای تفاوت بین یک تأثیر اقتصادی شدید و یک تأثیر اقتصادی متوسط ​​باشد.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx را روشن کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me