banner
banner

بیت کوین در حالی که کاربران خرده فروشی و موسسات پشته ها را انباشته می کنند ، دومین هفته بهترین هفته ها است

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

پس از هفت هفته سود متوالی ، بیت کوین (BTC) با توجه به قیمت شاخص OKEx BTC دومین بسته شدن هفتگی خود را در هر هفته با 18،448 دلار اعلام کرد. داده های Coin Metrics نشان می دهد که سرمایه بازار بیت کوین نیز در شنبه گذشته به بالاترین رقم 347 میلیارد دلار رسیده است و رکورد دسامبر 2017 را شکسته است..

سرمایه بازار BTC - 11/23سرمایه بازار بیت کوین. منبع: معیارهای سکه

با افزایش قیمت BTC در هفته گذشته 14.35٪ ، آلت کوین های بزرگ نیز بلند شدند. هفته گذشته فقط TRON (TRX) ، Bitcoin Cash (BCH) و Bitcoin SV (BSV) بیت کوین را تغییر شکل ندادند ، در حالی که XRP بهترین عملکرد را دارد و سود هفتگی 84/62 را کسب می کند. Cardano (ADA) و OKEx بومی OKB به ترتیب با 43.63٪ و 34.04٪ سود بدست آوردند. سایر آلت کوین های بزرگ به طور کلی 20 تا 30 درصد افزایش داشته اند.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 11 / 16–11 / 22.بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 11 / 16–11 / 22. منبع: TradingView

همراه با افزایش مداوم قیمت ، سود کل معاملات آتی BTC از 7 میلیارد دلار فراتر رفته و به بالاترین رکورد همیشگی رسیده است. داده های skew. OKEx با OI 1.18 میلیارد دلار در صدر لیست قرار گرفت ، در حالی که OI CME برای اولین بار از مرز 1 میلیارد دلار فراتر رفت.

با ادامه روند صعودی ، نرخ بودجه مبادله های همیشگی در بورس ها در حال افزایش است. افزایش نرخ بودجه از 20 نوامبر بسیار محسوس بوده است ، این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی در حال افزایش قیمت هستند و در کوتاه مدت شرایط بیش از حد گرم می شود.

در حالی که نرخ های مثبت بودجه به معنای غالب بودن طولانی مدت است ، اما قیمت های راکد با نرخ های مالی بیش از حد بالا می تواند باعث طولانی شدن زمان طولانی شود و در نتیجه اصلاحات شدیدی ایجاد شود.

بودجه تعویض دائمی بیت کوینبودجه مبادله دائمی BTC. منبع: کج

در همین حال ، CME آخرین معاملات آتی بیت کوین (تا 17 نوامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در 21 نوامبر ، بیت کوین در این دوره گزارش به حرکت صعودی خود ادامه داد و خوش بینی بازار رو به گسترش بود.

بهره باز با حفظ دو هفته افزایش ، از 11311 به 11509 افزایش یافت ، در حالی که میزان بازده کل هنوز از رقم دو هفته پیش فراتر نرفته است. این در حالی است که بازار قبلاً دستاوردهای قابل توجهی دیده است ، این می تواند نشانه افزایش عدم تمایل به طولانی مدت باشد.

براساس این گزارش ، موقعیت های بلندمدت مدیران دارایی از 832 به 845 و موقعیت های کوتاه از هفت به چهار افزایش یافته است. در همین زمان ، موقعیت های بلند صندوق های اهرمی از 5،097 به 5،305 و موقعیت های کوتاه از 7،881 به 8،097 افزایش یافت. سایر گزارش های قابل گزارش ، موقعیت های خود را در دو موقعیت بلند و کوتاه کاهش داده اند ، که نشانگر اقدامات کنترل ریسک است. با این حال ، به طور کلی ، سرمایه گذاران نهادی همچنان در بازار صعودی هستند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

در بخش DeFi ، با وجود سوits استفاده های اخیر ، بسیاری از نشانه های DeFi همچنان به مدت سه هفته متوالی بالا می روند که بیت کوین همچنان در حال افزایش است. یکی از بهترین عملکردها ، بودجه سالی بود. (تقریباً 40٪). تیم اصلی و توسعه دهندگان YFI در حال ساخت موارد مورد انتظار هستند خرک V2 بخرید, در حالی که عملکرد قیمت بسیار ناپایدار این توکن آن را در بین معامله گران فعال نیز مورد علاقه قرار می دهد.

جوایز Uniswap (UNI) سه شنبه گذشته به پایان رسید و همانطور که در آخرین هفته بازار تماشا کردیم ، بودجه برای بازده بالاتر به SushiSwap (SUSHI) منتقل شده است. تخلیه ارزش کل SushiSwap را به سرعت قفل کرد و این توکن هفتهانه 33 درصد افزایش یافت.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 11 / 16–11 / 22بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 11 / 16–11 / 22. منبع: TradingView

از طرف دیگر ، UNI 3.26٪ ضرر کرد و آن را به بدترین عملکرد DeFi در هفته تبدیل کرد. در همین حال ، سازوکار حاکمیت جامعه Uniswap در حال آزمایش است و روز پنجشنبه ، Uniswap از بزرگترین پروتکل DeFi از نظر TVL به رتبه پنجم سقوط کرد. این امر منجر به بحث مجدد در میان فعالان بازار درباره نیاز به سیستم های تشویقی شده است.

به طور کلی ، TVL اکوسیستم DeFi امروز رکورد جدیدی به ارزش 14.59 میلیارد دلار ثبت کرده است. با افزایش TVL پروژه به 2.71 میلیارد دلار ، طبق DeFi Pulse ، سازنده پروتکل وام (MKR) مقام اول را پس گرفت..

مقدار کل در DeFi قفل شده استمقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: نبض DeFi

با نگاه به جلو در این هفته

شاخص نوسانات CBOE (VIX) حدود 22 سال در حال چرخش است – لبه پایین دامنه اخیر خود برای مدت دو هفته – و هنگامی که به بالای 25 رسید ، فشار تصحیحی بر دارایی های خطرناک مانند سهام و بیت کوین وجود دارد. همچنین ، این پنجشنبه شکرگذاری است و یک آخر هفته طولانی دنبال می شود ، و خریدهای رمزنگاری نهادی ممکن است تحت تأثیر تعطیلات قرار بگیرند.

عرضه Ethereum 2.0 در اوایل ماه دسامبر آغاز می شود و بازار چشم به تحولات می اندازد. مطابق با Eth2 Launch Pad, 292،672 ETH قبلاً در حال شمارش هستند.

برای شروع بلوک پیدایش حداقل 524،288 ETH لازم است ، و این روند اکنون علائمی از شتاب را نشان می دهد ، که همچنین باعث افزایش تقاضا برای ETH می شود.

قیمت ETH از 570 دلار فراتر رفته است که سطح مقاومت زیادی بود و ممکن است به زودی مقاومت بعدی را با قیمت 618 دلار آزمایش کند. با این حال ، سطح پشتیبانی پایین تر هنوز هم در حدود 550 دلار است.

ارزش کل ETH 2.0 در مقایسه با قیمت ETHارزش کل ETH 2.0 در مقایسه با قیمت ETH. منبع: CryptoQuant

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me