banner
banner

حجم معاملات DeFi در سپتامبر افزایش یافت ، اما حجم کلی کاهش یافت

خلاصه ای از گزارش ساختار ساختار OKEx برای سپتامبر 2020

در ماه سپتامبر ، قیمت بیت کوین (BTC) به شدت تحت تأثیر شرایط اقتصادی کلان قرار گرفت – در کنار بازار سهام ایالات متحده و قیمت طلا. این بزرگترین افت ماهانه (7.57٪) از ماه مارس را نشان می دهد که طبق قیمت شاخص OKEx BTC است. 

کاهش قیمت BTC در ماه سپتامبر مربوط به افت حجم معاملات OKEx است. حجم لکه در مقایسه با ماه قبل 15 درصد کاهش یافته است. علاوه بر این ، حجم معاملات آتی نسبت به ماه آگوست 27 درصد کاهش داشت. با این وجود ، بازار مبادله حاشیه USDT به دنبال لیست های مختلف توکن های مالی غیرمتمرکز افزایش زیادی را تجربه کرد – که منجر به افزایش 3 درصدی در کل مبادله شد.

بازار آتی در سپتامبر 2020 بیشترین حجم معاملات را داشتبازار آتی در سپتامبر 2020 بیشترین حجم معاملات را داشت. منبع: OKEx

به طور کلی ، به دلیل نوسانات شدید در ابتدای سپتامبر ، اسپرد پیشنهادات / س askالات سطوح کمی بالاتر (از نظر میانگین و واریانس) نشان داد. از طرف دیگر سرعت اعدام بهبود یافته است.

میانگین سرعت اجرای 10 معاملات آتی برتر حاشیه سکه تشکیل شده استمیانگین سرعت اجرای 10 معاملات آتی برتر حاشیه سکه تشکیل شده است "گروه های شلیک شده" در سپتامبر 2020. منبع: OKEx

در خلاصه گزارش ماهانه خرد ساختار بازار OKEx ، OKEx Insights نگاهی به حجم معاملات و روند معاملات در بازارهای معاملات آتی ، معاملات آتی و مبادله در OKEx در سپتامبر 2020 خواهد داشت.

حجم معاملات DeFi در ماه سپتامبر به طور قابل توجهی افزایش یافت

در ماه سپتامبر ، بازار بورس 480 جفت را به خود اختصاص داد – 51 مورد بیشتر از ماه آگوست. کل حجم معاملات spot در 45 میلیارد دلار به پایان رسید که نسبت به آگوست 15 درصد کاهش دارد. به طور خاص ، حجم معاملات نقطه ای BTC 19٪ کاهش یافت و متوسط ​​حجم روزانه آن به 432 میلیون دلار کاهش یافت.

میانگین س askال درخواست ماه سپتامبر کمی بیشتر از متوسط ​​ماه اوت بود. به عنوان مثال ، نرخ سود درخواست هنگام معامله BTC به ارزش 100000 دلار با قیمت لحظه ای 0.0254٪ در مقایسه با 0.0216٪ آگوست ثبت شد. این بیشتر به دلیل نوسانات زیاد در 3 سپتامبر بود که قیمت بیت کوین 10.73٪ سقوط کرد.

TRON (TRX) و Polkadot (DOT) جایگزین Litecoin (LTC) و Chainlink (LINK) در لیست برترین آلتکوین های ماه شدند. TRX در پی تلاش های خود در بازار مالی غیرمتمرکز و راه اندازی چندین پروژه تولید محصول ، از نظر حجم به مقام سوم رسید. 

علاوه بر این ، به لطف پروژه های جدید OKEx Jumpstart و راه اندازی یک صفحه کاربربرای استخراج کاربر پسند ، OKB تقاضای زیادی دارد.. 

"سرگرد 6" و بالاترین آلت کوین های ماه بر اساس حجم معاملات نقطه ای:

  1. بیت کوین (BTC)
  2. اتر (ETH)
  3. TRON (TRX)
  4. Polkadot (DOT)
  5. خوب
  6. Bitcoin Cash (BCH)
  7. EOS
  8. Bitcoin SV (BSV)
  9. NEO

متوسط ​​حجم روزانه در ابتدای سپتامبر بیشتر بودمتوسط ​​حجم روزانه در ابتدای سپتامبر بیشتر بود. منبع: OKEx

در پایان ماه سپتامبر ، OKEx در مجموع 50 نشانه DeFi به بخش غیرمتمرکز مالی وب سایت اضافه کرده است.. 

علاقه به امور مالی غیرمتمرکز در ماه سپتامبر منفجر شد ، که در حجم معاملات توکن های DeFi در OKEx نیز منعکس شد. در حالی که حجم کلی بازار spot پایین بود ، حجم Spot DeFi در سپتامبر 9 درصد افزایش یافت. سهم آن از کل بازار معاملات spot از 19٪ به 25٪ رسیده است.

OKEx در پایان ماه سپتامبر با مجموعاً هشت مبادله حاشیه ای سکه و 27 تعویض حاشیه USDT برای توکن های DeFi به کار خود ادامه داد. این لیست ها همچنین به افزایش قابل توجهی در حجم منجر شدند ، زیرا حجم معاملات مبادله ای برای توکن های DeFi در سپتامبر دو برابر شد. سهم آن از کل حجم معاملات مبادله از 7٪ در آگوست به 13٪ افزایش یافت.

معاملات DeFi در سپتامبر 2020 25٪ از کل بازارهای محلی را تشکیل می دهدمعاملات DeFi در سپتامبر 2020 25٪ از کل بازارهای محلی را تشکیل می داد. منبع: OKEx

مجموعه داده کامل گزارش ریز ساختار بازار OKEx برای DeFi در ماه سپتامبر می تواند باشد اینجا بارگیری شده.

رکود قیمت BTC باعث کاهش حجم معاملات آتی شد

معاملات آتی که بیشترین معامله در OKEx است ، با کاهش 27 درصدی در ماه سپتامبر روبرو شد – در مجموع به 89 میلیارد دلار رسید. این کاهش عمدتا به دلیل رکود در قیمت BTC و کاهش جذابیت altcoins عمده در برابر توکن های جالب DeFi است..

OKEx در مجموع 174 ابزار آتی را ارائه داد – 20 ابزار بیشتر از ماه اوت – که به بازرگانان امکان می دهد ترکیبات و معاملات پیچیده تری را با تاریخ انقضا متفاوت انجام دهند..

در میان قراردادهای آتی ، قراردادهای حاشیه ای سکه محبوبیت بیشتری نسبت به قراردادهای حاشیه USDT داشتند. به عنوان مثال ، بیشترین معاملات آتی سه ماهه BTC (BTC_USD_200925) حجم کلی 11.76 میلیارد دلار ایجاد کرد – 2.25 برابر بیشتر از آینده سه ماهه با حاشیه USDT (BTC_USDT_201225). 

متوسط ​​حجم روزانه محصولات آتی در ابتدای ماه بالاترین بودمتوسط ​​حجم روزانه محصولات آتی در ابتدای ماه بالاترین بود. منبع: OKEx

مبادله حجم معاملات و نقدینگی

در ماه سپتامبر ، OKEx در مجموع 94 ابزار مبادله ای ارائه داد – 31 ابزار بیشتر از ماه آگوست ، و 62 ابزار با حاشیه USDT. حجم کل معاملات سوآپ با 3٪ افزایش به 68 میلیارد دلار رسید.

در حالی که مبادله حاشیه ای سکه BTC از نظر حجم هنوز از مبادله حاشیه USDT پیشی می گیرد ، اما این یک داستان کاملا متفاوت برای altcoins است. به عنوان مثال Uniswap (UNI) ، در 13 روز معاملات پس از ثبت نام در OKEx ، حجم معاملات مبادله حاشیه USDT خود را به 133 میلیون دلار رساند – 5.68 برابر بیشتر از مبادله حاشیه سکه. علاوه بر این ، کل حجم مبادله حاشیه USDT از UNI در رده پنجم قرار گرفت ، با وجود این واقعیت که این مبادله فقط در 18 سپتامبر فعال شد. 

معامله گران DeFi ترجیح دادند از USDT استفاده کنند. ما دیدیم که yearn.finance (YFI) و DFI.money (YFII) از نظر حجم مبادله حاشیه USDT ، مکان های نهم و دهم را به خود اختصاص داده اند. عکس این مورد با EOS مشاهده شد ، که برای آن معامله گران مبادله حاشیه سکه را ترجیح می دادند. 

معاملات با حاشیه USDT در ابتدای ماه بالاترین بودمعاملات با حاشیه USDT در ابتدای ماه بالاترین بود. منبع: OKEx

از نظر نرخ بازده ، مبادله BTC با حاشیه USDT همچنان از مبادله حاشیه سکه عقب مانده است. نرخ درخواست BTC_USDT_SWAP ، هنگام معامله 300000 دلار BTC ، 0.0284٪ بود – در مقایسه با BTC_USD_SWAP 0.0219٪ پایین تر. 

مبادله های حاشیه شده USDT همچنان بازده محدودتری برای BTC دارندمبادله های حاشیه شده USDT همچنان بازده محدودتری برای BTC دارند. منبع: OKEx

برای خوانندگان علاقه مند به جزئیات بیشتر و داده های بازار OKEx از سپتامبر 2020 ، مجموعه داده کامل استفاده شده در این گزارش می تواند باشد اینجا بارگیری شده.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me