banner
banner

وجوه هک شده KuCoin که به طور عمده در شبکه Uniswap و Kyber شسته می شوند

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از دنیای مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری از بازار DeFi

بازار مالی غیرمتمرکز همچنان حرکت مثبت خود را ادامه داد زیرا ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi از 9.4 میلیارد دلار به 11.1 میلیارد دلار افزایش یافت. Uniswap با توجه به قفل شدن ارزش USD ، موقعیت خود را به عنوان رهبر بازار در این هفته با 20٪ سهم بازار حفظ کرد. صرافی غیرمتمرکز همچنین دارای بیشترین حجم نقدینگی بود و 54٪ از حجم معاملات را در تمام DEX ها تحت سلطه خود داشت.

در حوزه وام های غیرمتمرکز ، کامپاند جای Aave را به عنوان وام دهنده برتر داد و سهم بازار خود را به 48 درصد رساند.

معیارهای کلیدی در دنیای DeFi در این هفته به جز متوسط ​​حجم معاملات هفتگی برای DEX ، همچنان رشد مثبتی داشتند. منابع: نبض DeFi و دبانک

حجم مبادلات غیرمتمرکز در سپتامبر به بالاترین سطح تاریخ خود می رسد

سپتامبر یک ماه انفجاری برای مبادلات غیرمتمرکز بوده است ، DEX ها حجم معاملات 22.57 میلیارد دلاری را ثبت کرده اند. این رقم در مقایسه با حجم ماه ژوئن تقریباً 14 برابر است.

تب استخراج نقدینگی منجر به افزایش تقاضای کاربران برای Uniswap ، Curve و Balancer شده است. به صورت ترکیبی ، این سیستم عامل ها در سپتامبر نزدیک به 90 درصد از بازار تسلط دارند ، در حالی که چهار ماه پیش تنها 40 درصد از بازار تسلط دارند.

تسلط بازار Uniswap در میان مبادلات غیرمتمرکز از ماه مه تا سپتامبر افزایش یافت. منبع: Dune Analytics, OKEx Insights

پولشویی KuCoin به سرقت رفته در مبادلات متمرکز دشوار است

عدم وجود مقررات ذاتی مبادلات غیرمتمرکز در پی هک تبادل متمرکز دارایی های دیجیتال ، در مرحله اصلی قرار گرفت KuCoin, که حدود 279 میلیون دلار ارز رمزپایه از دست داد. هکرها طیف گسترده ای از ارزهای رمزنگاری شده مختلف را به سرقت بردند – 150 مورد از آن ها رمزهای ERC-20 مانند SNX و USDT مستقر در Ethereum بودند.. 

پولشویی ارزهای رمزنگاری شده مسروقه هنگام تلاش برای استفاده از مبادلات متمرکز ، با داشتن تعدادی از CEX منجمد برداشت و آدرسهای در لیست سیاه.

علاوه بر این ، در مقایسه با ارزهای رمزپایه واقعاً غیرمتمرکز مانند BTC ، بسیاری از نشانه های ERC-20 در برابر سانسور مقاوم نیستند. این به این معنی است که رمز در هر زمان توسط صادر کننده می تواند مسدود شود. در مورد هک KuCoin ، Tether چنین کرده است منجمد 20 میلیون USDT به عنوان یک اقدام احتیاطی. پروژه های مختلف دیگر نیز قرارداد هوشمند خود را موقتاً متوقف یا معکوس کردند – به KuCoin کمک می کند برخی از دارایی های مسروقه خود را بازیابی کند.

هکرها برای شستن توکن های مسروقه به DEX ها مراجعه می کنند

از آنجا که دستیابی به پولشویی از طریق صرافی های متمرکز دشوار است ، از آن زمان هکرهای KuCoin تلاش کرده اند دارایی های مسروقه خود را از طریق صرافی های غیرمتمرکز پولشویی کنند ، جایی که آنها در ازای ETH نشانه های مسروقه را فروختند. به گزارش Whale Alert, هکرها از طریق یک چهار معامله حداقل 1.2 میلیون دلار رمز SNX به Uniswap منتقل کرده اند.

هکرها نشانه های مسروقه SNX را به Uniswap منتقل کردند. منبع: Whale Alert

هکرها به دو دلیل وجوه سرقت شده خود را با ETH مبادله کردند: اتر در برابر سانسور مقاوم است و به راحتی قابل تبدیل به ارزهای فیات است. به عنوان ارز رمزنگاری شده مقاوم در برابر سانسور ، ETH خطر مسدود شدن را ندارد و می تواند از طریق هزاران معامله شود جفت های تجاری در بسیاری از مبادلات ارز رمزنگاری شده.

DEX ها زیر پرچم های قرمز FATF قرار می گیرند

صرافی های غیرمتمرکز مستعد فعالیت های پولشویی هستند که توسط گروه ویژه اقدام مالی مشخص شده اند. FATF اخیراً یک مقاله را منتشر کرده است گزارش در شاخص های پرچم قرمز برای پولشویی و تأمین مالی تروریسم. در این گزارش آمده است که دریافت وجوه از آدرس های مرتبط با وجوه مسروقه علامت هشداری برای پولشویی است.

در حالی که معاملات انجام شده بر روی DEX به طور عمومی در بلاکچین قابل مشاهده است ، هکرها به دلیل عدم تأیید هویت ، DEX ها را برای پولشویی وجوه سرقت شده خود جذاب می دانند. از تاریخ 30 سپتامبر ، 17 میلیون دلار علامت دزدیده شده از هک KuCoin در DEX ها و تجمع کنندگان DEX فروخته شده است. وجوه سرقت شده بود بیشتر شسته شده از طریق Uniswap (9.4 میلیون دلار) و Kyber Network (4.1 میلیون دلار).

همانطور که توسط FATF نشان داده شده است ، انجام چندین معامله با ارزش بالا به طور متوالی ، مانند یک دوره 24 ساعته ، پرچم قرمز دیگری برای پولشویی است. داده ها در Etherscan نشان می دهد که هکرها شسته شده وجوه سرقت شده از طریق Uniswap در تاریخ 28 سپتامبر. آنها سپس تقریباً 2000 ETH را منتقل کردند.

هکرها بودجه های مسروقه را در Uniswap پولشویی کرده و مقدار زیادی ETH را در تاریخ 28 سپتامبر منتقل کردند. منبع: Whale Alert، Etherscan، OKEx Insights

علی رغم حکم برجسته EtherDelta در سال 2018 – که نشان داد این پلت فرم غیرمتمرکز به عنوان یک بورس اوراق بهادار ملی ثبت نشده عمل می کند – در مورد DEX ها ، ضعف قابل توجهی در تنظیمات وجود دارد. پول شویی گسترده وجوه از طریق Uniswap و Kyber Network بدون شک نظر نهادهای نظارتی را در سراسر جهان جلب خواهد کرد. باید دید چه نوع اقدامات بازگشتی انجام می شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me