banner
banner

Litecoin – Silver to Bitcoin’s Gold (قسمت سوم)

دو قسمت آخر این مجموعه شامل تاریخچه توسعه Litecoin ، مکانیزم کار ، سرعت معامله در شبکه Litecoin ، توزیع استخراج از جمله نصف پاداش بلوک Litecoin است.

در بخش آخر این مجموعه ، ما عمیقاً به عملکرد بازار Litecoin ، عملکرد شبکه و ساخت اکوسیستم آن خواهیم پرداخت.

1. عملکرد بازار

از هم اکنون ، تصفیه معاملات تجاری و تسویه حساب باید مراحل مختلفی را طی کند ، که شامل بسیاری از سازمان ها می شود ، و این امر در مورد پرداخت مرزی پیچیده تر می شود. از طرف دیگر پرداخت ارزهای رمزپایه به رهبری بیت کوین (BTC) گزینه دیگری برای مردم از طریق مبادله نظیر به نظیر ، حذف واسطه و کاهش هزینه ها نیز برای افراد دیگر است..

با این حال ، پرداخت بیت کوین هنوز در مرحله نوپایی خود است و با چالش های سرعت تأیید کند ، توان عملیاتی محدود ، قدرت هش متمرکز ، معضل مقیاس پذیری و سایر مسائل دست و پنجه نرم می کند. به زبان ساده ، بیت کوین هنوز در تلاش است تا خواسته های مردم برای پرداخت را برآورده کند.

Litecoin برای حل این معضلات مانند سایر altcoins ساخته شده است. با خرید روشن نامه سفید بیت کوین ، چارلی لی نسخه کمتری از بیت کوین را توسعه داد که به لطف فناوری های منحصر به فرد آن در الگوریتم Scrypt و مکانیسم Segwit ، سرعت تایید بیت کوین را افزایش داد. از زمان نوشتن این مقاله ، Litecoin با سقف بازار خود تا سقف 5.012B دلار ، 5.4٪ از ارزش بیت کوین ، در پنج سکه برتر CoinMarketCap قرار دارد..

2. تجزیه و تحلیل فناوری

2.1 شبکه روشنایی و SegWit

از Lighting Network و SegWit (مخفف Segregated شاهد) به عنوان راه حل مسائل مقیاس پذیری استقبال شد. Segwit در فعال شد litecoinبر 10 مه 2017, و در بیت کوین بر 23 آگوست, 2017. هدف اولیه SegWit رفع اشکالی در کد بیت کوین به نام قابلیت انعطاف پذیری در معاملات بود. SegWit با حذف اطلاعات امضا و ذخیره سازی آنها در خارج از بلوک معاملات پایه ، قابلیت انعطاف پذیری معامله را ثابت کرد. در واقع ، Segwit اندازه بلوک را افزایش نمی دهد بلکه فقط تعداد معاملات را در داخل بلوک های 1MB افزایش می دهد ، بنابراین مقیاس پذیری را تا حدی بهبود می بخشد.

از طرف دیگر ، Lighting Network پروتکلی است که در آن معاملات بسیار زیاد و کم از بلاکچین اصلی انجام می شود. کاربران می توانند معاملات بسیار زیاد و کم BTC را در شبکه روشنایی انجام دهند. Litecoin شبکه نورپردازی و Segwit را با موفقیت پیاده سازی کرده است.

طبق تجزیه و تحلیل داده ها در 1ml.com ، ظرفیت حمل و نقل Lighting Network به 302.9 LTC با 184 گره رسیده است که در 30 روز گذشته 6.36٪ رشد داشته است. بعلاوه ، کانالها به 13339 رسیده اند که در 30 روز گذشته 21 درصد رشد داشته است و LTC سهام نیز به 291.09 رسیده است. در مقایسه ، ظرفیت حمل شبکه بیت کوین به 1063.42 BTC رسیده و تعداد گره ها به 8065 رسیده است که در 24 ساعت گذشته 7.48 درصد افزایش یافته است. بعلاوه ، کانالهای موجود در شبکه بیت کوین با کاهش 1.6 درصدی به 38،637 کاهش یافته اند. در یک کلام ، عملکرد Bitcoin’s Lighting Network بسیار بهتر از Litecoin است.

2.2 الگوریتم اسکریپت

اسکریپت یک الگوریتم POW فشرده در حافظه است. Litecoin اما اولین سکه ای نبود که از الگوریتم Scrypt استفاده می کند و Tenebrix اولین سکه ای است که الگوریتم Scrypt را پیشگام می کند و فقط توسط Litecoin موفقیت بیشتری نشان می دهد.

الگوریتم Scrypt از زمان بیکار CPU برای استخراج بلوک ها استفاده می کند. الگوریتم Scrypt یک آرایه با چندین عنصر بلوک تولید می کند ، هر عنصر بلوک ابتدا باید یک سری عملیات را برای تولید یک مقدار هش انجام دهد ، و سپس کل آرایه را کار می کند تا نتیجه نهایی را بدست آورد.

Scrypt حافظه فشرده ای است زیرا هم وظیفه نیاز به استخراج کنندگان برای تولید سریع اعداد و ذخیره این اعداد تولید شده در حافظه دسترسی تصادفی (RAM) پردازنده را بر عهده دارد ، که پس از آن باید قبل از ارسال نتیجه به آن دسترسی پیدا کنید. عملکرد هش Scrypt در ابتدا توسط تیم توسعه دهنده Litecoin به مدارهای مجتمع کاربردی (ASIC) پیاده سازی شد که باعث می شود قدرت استخراج به راحتی در استخرهای بزرگ استخراج متمرکز شود. با این حال ، الگوریتم Scrypt قدرت هش را توزیع بیشتری می کند ، بنابراین احتمال حمله 51٪ را کاهش می دهد.

طراحی فشرده حافظه Scrpyt باعث می شود تا ماینرهای ASIC قدرت بیشتری را در اکوسیستم Litecoin که با اصل اصلی عدم تمرکز و توزیع بلاکچین همسو است ، اعمال کنند. الگوریتم رمزنگاری باعث می شود مردم در جهت غیرمتمرکزتری کار کنند و به طور کلی در جامعه Litecoin شناخته شد.

3. عملکرد شبکه

3.1. TPS / بلوک

منبع: http://explorer.litecoin.net

طبق نمودار فوق ، معاملات در هر بلاک Litecoin هنوز به حد کامل اندازه بلوک خود نرسیده است.

3.2. اندازه بلوک

منبع: LTC Block Explorer

اندازه بلوک LTC در 50000 بایت باقی می ماند و شاهد دو افزایش قابل توجه قبل و بعد از 7 آوریل است.

3.3. مصرف زمان برای تولید بلوک

منبع: LTC Block Explorer

بلوک Litecoin تقریباً هر 200 ثانیه تولید می شود و با سرعت پایدار تحویل می شود.

3.4. هزینه های معامله

منبع: LTC Block Explorer

نمودار میانگین منحنی هزینه روزانه کارگران معدن را نشان می دهد. درآمد روزانه یک ماینر تا حدی از کارمزد معاملات برای بسته بندی بلوک ها حاصل می شود. پس از رویداد نصف پاداش بلوک ، جوایز استخراج کنندگان از استخراج بلوک های خبری کاهش می یابد و در نتیجه وابستگی آنها به هزینه های معامله افزایش می یابد. فراتر از این ، درآمد ماینرها همه از هزینه های معاملات حاصل می شود. هزینه معاملات Litecoin در حال حاضر بیشتر از 0.04 است.

3.5. آدرسهای فعال و تازه اضافه شده

منبع: LTC Block Explorer

آدرس های فعال در شبکه Litecoin به طور مداوم در حال افزایش است ، و به دلیل هزینه معاملات نسبتاً کمتر و سرعت تأیید سریعتر نسبت به بیت کوین ، کاربران بیشتری در 7 آوریل به این شبکه می پیوندند..

4. آنالیز رمز

4.1. توزیع دارندگان Litecoin

در مورد توزیع دارایی Litecoin ، 100 آدرس برتر 42٪ از کل تأمین را پوشش می دهند ، مسائل مربوط به غلظت را دقیقاً مانند سایر altcoins های جریان اصلی نشان می دهند. مبلغ نگهداری 10 آدرس برتر Litecoin حدود 9.4٪ از کل عرضه و بزرگترین دارنده آن 1.57٪ است..

منبع: https: // chainz.کریپتوئید.info / ltc / #! rich, از نوزدهم فوریه

4.2. مبادله هایی که لیست Litecoin را لیست می کنند

طبق داده های coinmarketcap در 19 آوریل ، در حال حاضر 400 جفت معاملاتی LTC در 164 صرافی در حال انجام هستند. از این 164 صرافی ، 86 مورد دارای سوابق LTC هستند و از نظر حجم در ده صرافی برتر لیست می شوند. همانطور که جدول زیر نشان می دهد ، از بین 22 معاملات با سهم بیش از 1 درصد ، OKEX معاملات LTC را در اکتبر 2017 آغاز کرد و در حال حاضر 4 درصد از کل معاملات را تشکیل می دهد..

معامله Litecoin در مبادلات عمده

5. ساختمان اکوسیستم

5.1 کد تعهدات

کد تعهدات توسعه فناوری و تکرار یک پروژه را نشان می دهد. تا 19 آوریل ، Litecoin دنباله دار 32292 نفره است که میزان بالایی از علاقه را در بین جامعه به نمایش می گذارد. در حال حاضر Litecoin با 572 مشارکت کننده به 18119 تعهد رسیده است.

عملکرد Litecoin در Github ، 19 آوریل

از نمودار فوق ، تعداد تعهدات Litecoin را بین سال های 2010 تا 2011 می بینید که زیر 20 سال باقی مانده است و بعد از 2011 بیش از 20 مورد افزایش قابل توجهی را مشاهده می کنید. با این حال ، از اواسط سال 2018 ، تعهدات کد آن فقط روند نزولی را نشان می دهد که به سختی به هر تعهدی رسیده است. طی چند ماه ، و آخرین مرتکب در 20 فوریه 2018 اتفاق افتاد.

در حقیقت ، تعداد تعهدات با توسعه فناوری شبکه روشنایی ارتباط زیادی دارد. تاکنون ، به نظر می رسد Litecoin در دوره ای از رکود در توسعه زنجیره عمومی خود گیر کرده است و با رقابت سایر بلاک چین های نوظهور مقابله می کند.

منبع: Github ، آوریل 19 ، 2019 منبع: Github ، آوریل 19 ، 2019

5.2 توجه رسانه Litecoin

پیروان Litecoin در Reddit ، Twitter و Facebook بالغ بر 73،891 نفر (احتمال همپوشانی وجود دارد). توجه رسانه های Litecoin از اواخر سال 2017 تا اوایل سال 2018 جلب شد و از اواخر نیمه سال 2018 که همزمان با سوئیچ های چرخه خرس و گاو نر است ، مسطح شده است..

توجه Litecoin’s Media: Coingecko

5.3 اکوسیستم پرداخت آفلاین

ادغام Litecoin در سیستم پرداخت بازرگان و سایر برنامه ها اقدامات لازم برای دستیابی به تصویب گسترده آن است. به عنوان یک رمزعبور ، محیط زیست پرداخت آفلاین LTC بخش اصلی تمرکز است. طبق اطلاعات موجود در Litecoin.com ، Litecoin با م institutionsسساتی از جمله درگاه های پرداخت ارز رمزنگاری شده ، م institutionsسسات کارت بدهی ، سایر پروژه های بلاکچین و خرده فروشان آجر و موتار همکاری کرده است. ما پذیرش Litecoin را از ابعاد موسسات شریک ، بازرگانان و دستگاه های خودپرداز آن مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد.

5.3.1 کارت اعتباری

در ماه مه 2018 ، Wirex ، یک ارائه دهنده کارت بدهی ارز رمزنگاری شده ، اعلام کرد که حمایت از Litecoin را آغاز می کنند و حتی به کاربران اجازه می دهند ده ها سکه تقلبی را به Litecoin مبادله کنند ، این امر روند برداشت پول نقد از ICO یا ارز رمزنگاری شده را ساده می کند..

در ماه سپتامبر ، Bitnovo کارت بدهی Litecoin را راه اندازی کرد که به کاربران امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده را به راحتی واریز کنند و بلافاصله یوروهایی را دریافت کنند که در هر موسسه سنتی قابل استفاده است. TenX ، یکی دیگر از ارائه دهندگان بدهی رمزنگاری CARDS ، برنامه های خود را برای آینده Litecoin در وبلاگ خود اعلام کرد.

5.3.2 بازرگانان تعاونی

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط علاقه مندان به ارزهای رمزپایه در Reddit ، صدها سایت تجارت الکترونیکی و آجر و ملات پرداخت Litecoin را در سال گذشته پذیرفته اند. بازرگانان Litecoin طیف گسترده ای از کالاها و خدمات ، از جمله هنر ، لباس ، غذا و نوشیدنی ، فلزات گرانبها ، وسایل الکترونیکی و سایر خدمات را در سراسر صنایع مختلف عرضه می کنند. با این حال ، پذیرش پرداخت هنوز بسیار محدود است ، به دلیل عوامل مختلف برخی از فروشگاه ها بسته شده اند. بدیهی است که Litecoin قبل از تبدیل شدن به یک برنامه در مقیاس بزرگ ، هنوز مسیری طولانی در پیش دارد.

5.3.3 دستگاه خودپرداز

خودپردازهای رمزنگاری در مبادلات رمزنگاری fait و مبادلات رمزنگاری به رمزنگاری به کاربران کمک می کنند. از آوریل 19th ، 2019 ، 4607 دستگاه خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان وجود دارد که در 81 کشور گسترش یافته اند ، بیشتر آنها در آمریکای شمالی و اروپا متمرکز شده اند ، به ترتیب 72.6٪ و 23.1٪ را پوشش می دهند..

شماره خودپردازها از 19 آوریل ، Coinatmradar

اولین دستگاه خودپرداز مجهز به Litecoin در ماه مه 2017 به بهره برداری رسید. در حال حاضر ، 2،999 دستگاه خودپرداز در سراسر جهان وجود دارد که خدمات سپرده و برداشت Litecoin را ارائه می دهند ، که 65.1٪ از کل خودپردازهای ارز رمزنگاری را به خود اختصاص می دهند ، همچنین در کل تعداد کل ارزهای رمزپایه رتبه سوم را دارند. خودپردازها خودپردازهای Litecoin نیز عمدتا در آمریکای شمالی و اروپا توزیع می شوند.

Map ATM Litecoin ، از آوریل 19 ، 2019

طبق Coinmap ، org ، 14،650 فروشگاه آجر و ملات در سراسر جهان وجود دارد که بیت کوین به عنوان روش پرداخت پذیرفته می شود. این شامل بازرگانان و دستگاه های خودپرداز است که از پرداخت های بیت کوین پشتیبانی می کنند. اگرچه محیط زیست پرداخت Litecoin به طور مداوم غنی می شود و دستگاه های خودپرداز آن به طور فزاینده ای در حال گسترش است ، در بیشتر موارد Litecoin به دلیل اجماع رایج در زمینه ارز رمزنگاری-بیت کوین ، گزینه برتر تاجران نیست..

بوم شناسی پرداخت بیت کوین از 16 آوریل ، CoinMap

6. نتیجه

هر دو با استفاده از اجماع POW ، سرعت تأیید سریعتر و فن آوری های پیشرفته آن در SegWit و Lighting Network به آن برتری بیشتری نسبت به بیت کوین می دهد که به Litecoin کمک می کند تا در بین جامعه مورد توجه و اجماع قرار گیرد..

اگرچه litecoin دیگر از نظر عملکردی برتر نیست ، اما پنجمین litecoin با ارزش در گردش از نظر ارزش بازار ، تأثیرات زیادی در شبکه به خود گرفته و در مبادلات بسیار پذیرفته شده است. اجماع در مورد Litecoin به عنوان ارزش اصلی آن تبدیل شده است. و اجماع ، سرمایه و محاسبه ساخته شده Litecoin هنوز هم باعث می شود به زودی از آن پیشی بگیریم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me