banner
banner

معدن داران اصلی بیت کوین پیش از نصف شدن خوش بینی نشان می دهند: یک نگاه عمیق

در حالی که نصف آن در کمتر از یک هفته مانده است ، استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) در کانون توجه قرار دارند. ماهیت رقابتی مشاغل و نقش آنها در حفظ شبکه بیت کوین به این معنی است که نصف شدن مستقیماً بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد. 

OKEx با استخراج کنندگان و استخرهای بیت کوین ارتباط برقرار کرد تا دیدگاه های آنها را در مورد نصف شدن و پیامدهای آن برای کل اکوسیستم بدست آورد..

پاداش را از منظر مسدود کنید

ماینرها با فعالیت در مقام حسابرس ، تأیید معاملات و حفظ دفتر بلاکچین از شبکه بیت کوین پشتیبانی می کنند. استخراج کنندگان از طریق هزینه های معامله و به اصطلاح پاداش بلوک ، که تعداد بیت کوین تولید شده – یا “استخراج شده” است ، تشویق می شوند و با اعتبار سنجی موفقیت آمیز بلوک اعطا می شوند.

پاداش بلوک همچنین تنها راه ورود بیت کوین های جدید به گردش است و قرار است تا زمان استخراج 21 میلیون مورد ادامه یابد. با این حال ، این میزان انتشار ثابت نمی ماند و از طریق تنظیم می شود مسدود کردن نصف پاداش, مکانیزم داخلی که پس از هر 210،000 بلوک 50٪ پاداش را کاهش می دهد (تقریبا هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد).

کل گردش بیت کوین در طول زمان. منبع: Blockchain.com

در حال حاضر ، پاداش بلوک 12.5 بیت کوین جدید (حدود 115000 دلار با ارزش فعلی بازار) است و دو بار نصف شده است – اولی در نوامبر 2012 و دوم در جولای 2016.

انتظار می رود نیمه دوم در حدود 12 ماه مه سال 2020 انجام شود و پاداش بلوک از 12.5 به 6.25 BTC (در حدود 57500 دلار در زمان مطبوعات) کاهش می یابد.

استخراج بیت کوین یک تجارت رقابتی است

با ارزش فعلی 115،000 دلار ، پاداش بلاک Bitcoin انگیزه مالی شدیدی برای استخراج و پشتیبانی استخراج کنندگان از شبکه است. هر 10 دقیقه یک بلاک جدید پردازش می شود ، که منجر به تولید 1800 BTC جدید یا 16.56 میلیون دلار ارزش هر روز می شود.

با این حال ، از آنجا که تنها یک واحد استخراج از معادن می تواند یک پاداش بلوکی را ادعا کند ، رقابت سختی وجود دارد و یک رقابت برای استقرار سخت افزار قدرتمندتر برای بالاتر وجود دارد. قدرت هش کردن. این رقابت جامعه معدن را مجبور به تکامل در طول سالها کرده ، از طرفداران اولیه و علاقه مندان به رمزنگاری به شرکت های بزرگ و استخرها در حال راه اندازی مزارع استخراج معادن با آخرین در ماینرهای مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC).

شبکه بیت کوین ، به نوبه خود ، با افزایش دشواری استخراج بلوک های جدید ، به این نرخ هش ناپذیر پاسخ می دهد ، در نتیجه یکپارچگی دفتر را حفظ می کند و اجازه نمی دهد که هیچ نهادی واحد کنترل کامل بر بلاکچین را داشته باشد.

دشواری شبکه بیت کوین از زمان آغاز به کار در مقیاس لگاریتمی – منبع: Blockchain.com

کارگران معدن در مورد نصف شدن صحبت می کنند

OKEx به رهبران صنعت استخراج بیت کوین متوسل شد تا دیدگاه های خود را در مورد کاهش نصف آینده و تأثیر آن بر تجارت و همچنین شبکه بدست آورد..

افزایش قیمت بیت کوین و فصل سیل چین می تواند مشکلات معدنچیان را کاهش دهد

جیانگ زوئر, مدیر عامل شرکت BTC.TOP, یکی از 10 استخر استخراج بیت کوین که دارای دید طولانی مدت صعودی است و معتقد است که افزایش قیمت BTC می تواند درآمد از دست رفته برای نصف کردن پاداش را جبران کند:

“من فکر می کنم نصف شدن منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود. در دو نصف قبلی ، ما قبل از نصف شدن یک افزایش کند قیمت را شاهد بودیم و قیمت پس از نصف شدن شروع به اوج گرفتن کرد … در حالی که نصف کردن ، درآمد معدن کاران را به نصف کاهش می دهد ، همچنین ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود."

وی همچنین با اشاره به شروع پیش بینی شده فصل سیل در چین که به طور معمول در تولید برق ارزان تر منجر می شود ، به عنوان یک نکته مثبت برای معدنچیان در تلاش است.

“در دوره هایی از فصل سیل ، قبض های برق کاهش می یابد ، که تا حد زیادی جبران کننده نصف تولید است. در فصل سیل ، قیمت برق در بازار می تواند 40 درصد کاهش یابد. “.

معدنچیان کوچکتر محور خواهند شد

مارشال لانگ, یک استخراج کننده اولیه بیت کوین ، در حال حاضر یک مزرعه استخراج معادن در کانادا اداره می کند و در حال کار بر روی ایجاد یک مرکز جدید در ایالات متحده است. از نظر وی ، معدنچیانی که از قبل آماده سازی نصف شده اند ، تحت تأثیر آن قرار نخواهند گرفت ، در حالی که کوچکترها احتمالاً “محوری برای استخراج معادن یا نشانه های حاشیه ای هستند”."

از نظر شبکه ، لانگ معتقد است که سرعت هش به میزان قابل توجهی افزایش می یابد که منجر به نصف شدن می شود. پس از نصف شدن ، او انتظار دارد که قیمت بیت کوین در اوایل کاهش یابد ، به دنبال آن نرخ هش ، و سپس یک صعود آهسته به یک بالاترین سطح تاریخی.

تازه واردان می توانند طی چهار سال آینده از مزایای استفاده کنند

الخاندرو د لا توره, جانشین پولین, سه استخر استخراج بیت کوین ، دیدگاه خود را در مورد او به اشتراک گذاشت آخرین پست. به گفته وی ، “هرچه ASICS جدید کارآمدتر در ماه های آینده وارد اینترنت شود و معدنچیان موجود قیمت برق کمتری پیدا کنند ، معدن کاران نسل قدیم قطعاً از رده خارج می شوند.”

با این حال ، او اضافه می کند که نصف کردن به معدنچیان جدید “فرصتی برای ورود به یک محیط با ثبات تر با توجه به کارایی در 7 نانومتر می دهد. & تراشه های 5 نانومتری احتمالاً تا 4 سال آینده یا بیشتر سودآور خواهند ماند. “

قیمت بیت کوین خیلی پایین نمی آید

کوین هوانگ, بنیانگذار والاراش معتقد است که قیمت بیت کوین پس از نصف شدن خیلی پایین نخواهد افتاد و فقط معدنچیانی که در محدوده 80w-100w فعالیت می کنند ، تعطیل می شوند.

وی همچنین به کاهش پیش بینی شده در هزینه های انرژی پس از فصل سیل چین اشاره کرد و افزود:

“در طولانی مدت ، شکی نیست که قدرت محاسبه کل شبکه افزایش می یابد ، اما پس از نصف شدن ، با خاموش شدن نسل قدیمی سکوهای استخراج ، نرخ هش برای مدتی پایین می آید ، و من تخمین می زنم که در محدوده 80e-90e قرار بگیرند. “

نصف کردن ، صنعت را به جلو سوق می دهد

آلینا یائو, رئیس استخر OKEx ، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج معدن با پشتیبانی ارز ، همچنان خوش بین است و به نقل از روندهای تاریخی:

“هرگونه ضرر و زیان ناشی از کاهش جوایز بلوکی تقریباً همیشه با افزایش قیمت بیت کوین و احساسات صعودی ناشی از انقباض نرخ رشد عرضه پول جبران می شود.” 

از نظر رسیدگی به سناریوی فعلی ، وی به اشتراک گذاشت که چگونه OKEx Pool همیشه استخراج کنندگان را به جستجوی سخت افزار پیشرفته و برق ارزان تر در کنار مدیریت گردش مثبت پول تشویق می کند.

در حالی که او موافقت می کند بسیاری از معدنچیان کوچکتر از بازار پس از نصف قیمت گذاری شوند ، او معتقد است که این تنها رقابت بازار را افزایش می دهد و بازیکنان موجود را به سمت کارآیی بیشتر در زمینه تجارت سوق می دهد.

شکستن تأثیر نصف کردن

با توجه به چگونگی ارتباط شبکه بیت کوین ، استخراج کنندگان ، جوایز بلوکی و قیمت BTC به طور جدایی ناپذیری ، کاهش نصف تأثیر گسترده ای بر روی عوامل برجسته شده در زیر دارد.

کاهش سودآوری

سود استخراج کنندگان بیت کوین به مشکل شبکه ، درآمد استخراج و هزینه های مرتبط بستگی دارد.

دشواری شبکه سرمایه گذاری در سخت افزار را تعیین می کند ، در حالی که سود با ارزش Bitcoin منهای منهای برق و هزینه های عملیاتی محدود می شود.

درآمد ماینرها (جوایز بلوکی و هزینه های معامله) با قیمت BTC متفاوت است. منبع: Blockchain.com

از آنجا که درآمد ماینرها مستقیماً با ارزش بیت کوین ارتباط دارد ، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، نصف شدن یک اتفاق مهم است زیرا بلافاصله 50٪ از درآمد ماینرها را کاهش می دهد ، به شرطی که بقیه موارد ثابت بمانند.

فشار برای از بین بردن سخت افزارهای قدیمی

بسته به مصرف برق و هش هشدار خروجی ، هر استخراج کننده سخت افزار هزینه ای ناچیز دارد که با کاهش نصف پاداش و کاهش سودآوری ، تحت فشار قرار می گیرد. معدنچیانی که توانایی خرید آن را دارند ، معمولاً ماه ها قبل از نصف کردن ، سخت افزار قدیمی را حذف می کنند.

افزایش کوتاه مدت مشکل شبکه منجر به نصف شدن

با نزدیک شدن به نصف شدن ، کارگران معدن آخرین موضع را می گیرند و تمام قدرت هش را که در اختیار دارند می اندازند تا هرچه بیشتر پاداش بلوک قبل از نصف کردن را بدست آورند. این به طور طبیعی منجر به افزایش کوتاه مدت دشواری شبکه می شود (چنین است نزدیک به همیشه در حال حاضر) ، که خود را در تنظیم بعد از نصف کردن اصلاح می کند.

معدنچیان کوچک تسلیم می شوند ، معدن کاران بزرگتر بزرگتر می شوند

با نازک شدن حاشیه (یا کاملاً پاک شده) و نیاز به ارتقا hardware سخت افزاری ، استخراج کنندگان کوچکتر و با کارایی کمتری کپیتولاسیون بعد از نصف شدن را انجام می دهند و یا به طور کامل خاموش می شوند یا به سمت استخراج سایر سکه های اثبات کار سازگار حرکت می کنند.

در همین حال ، استخراج کنندگان بزرگ فقط بزرگتر می شوند و نسبت بیشتری از قدرت هش شبکه را افزایش می دهند ، افزایش می دهند نگرانی های تمرکز.

برای تسریع در به روزرسانی فناوری

با هر تکرار جدید ، تولیدکنندگان فناوری طرح های تراشه پردازنده کوچکتری را ارائه می دهند که سرعت محاسبات را با سرعت کمتری در مصرف انرژی بهبود می بخشد. به عنوان مثال ، در سال 2016 ، استخراج کنندگان از تراشه های 16 نانومتری استفاده می کردند که از آن زمان تراشه های 10 نانومتری و 7 نانومتری جایگزین شده اند ، در حالی که تراشه های 5 نانومتری اکنون در دسترس هستند.

این ارتقا با صرفه جویی در هزینه های برق و افزایش حاشیه سود ، بهره وری از عملیات استخراج را افزایش می دهد. پس از به نصف رساندن ، می توان انتظار داشت که این کارها توسط کارگران بزرگ استخراج سریع انجام شود.

استخراج کنندگان جدید به دنبال منابع انرژی ارزان تر می روند

در حالی که معدنچیان موجود بعلت مسائل لجستیکی بعید است مکانهای خود را در مقیاس وسیعی تغییر دهند ، معدنچیان جدیدی که پس از نصف شدن به شبکه می پیوندند ، برای دستیابی به حاشیه سود مطلوب به دنبال منابع انرژی ارزان تر می گردند. این می تواند در طول سال ها ، منجر به تغییر جهت مکان های جغرافیایی با ارائه تعرفه های جذاب برق و مقررات مناسب برای استخراج معادن شود.

فشار فروش روی بیت کوین کاهش می یابد

ماینرها در واقع مسئول بخش بزرگی از خروج سرمایه از شبکه بیت کوین هستند ، زیرا آنها BTC خود را برای تأمین هزینه های عملیاتی هر ماه می فروشند. این بدان معناست که به دلیل تخلیه درآمد ماینرها از بازار ، فشار رو به پایین دائمی بر روی قیمت Bitcoin وجود دارد.

این خروجی برای استخراج کنندگان با کمترین حاشیه سود بیشترین است زیرا آنها در مقایسه با استخراج کنندگان سودآور قادر به ایجاد هیچ ذخیره قابل توجهی در BTC نیستند.

از آنجا که این معدن کاران ناکارآمد از تجارت خارج می شوند ، می توان انتظار داشت که این فشار فروش کاهش یابد و باعث افزایش قیمت مثبت شود.

خوش بینی غالب است

با وجود تأثیر فوری اجتناب ناپذیر آن در خطوط پایین کارگران معدن ، نصف شدن بیت کوین در آینده یک پیشرفت مثبت محسوب می شود اگرچه معدنچیان کوچکتر و کارآمدتر ممکن است از این تغییر زنده نمانند ، انتظار می رود خروج آنها به نفع اکوسیستم باشد و به بلوغ آن کمک کند.

برای کسانی که اکنون قصد ورود به فضا را دارند ، چهار سال آینده می تواند از نظر پیش بینی و برنامه ریزی ثبات ایجاد کند ، در حالی که بازیکنان موجود با مدیریت خوب آماده تغییرات بعدی هستند و بهینه سازی عملیات خود را ادامه می دهند.

به طور کلی ، از نظر معدنچیان ، نصف شدن با تغییرات متداول قیمت بیت کوین تفاوت زیادی ندارد اما دارای مزیت برنامه ریزی است ، به کسب و کارهای آینده نگر اجازه می دهد تا قبل از زمان برنامه ریزی کنند.

در زمان نگارش این مقاله ، کمتر از 800 بلوک قبل از نصف شدن پاداش باقی مانده است و بیت کوین از منطقه بین 8700 تا 9000 دلار پشتیبانی کرده و به سرعت به مقاومت بعدی با 9،500 دلار نزدیک می شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me