banner
banner

سرمایه گذاری در طلا – هر آنچه باید بدانید

در زمان های آشفته ، طلا یکی از سرمایه های امن برای تجار در سراسر جهان است. با وجود شرایط اقتصادی فعلی ، جای تعجب نیست که قیمت طلا در هر اونس در بازارهای معاملاتی در بالاترین حد خود قرار گرفته است. با توجه به اینکه قیمت ها در سال 2020 نزدیک به 30 درصد افزایش یافته اند ، و عدم قطعیت اقتصادی در افق نیست ، ممکن است این س wondال را داشته باشید که آیا اکنون زمان مناسب سرمایه گذاری در طلا است؟ در اینجا شما را راهنمایی خواهیم کرد که دقیقاً چگونه می توانید با سرمایه گذاری در طلا و سایر عواملی را که باید در نظر بگیرید ، شروع کنید.

مزایای سرمایه گذاری در طلا

هنگامی که به سرمایه گذاری به طور خاص در طلا فکر می کنید ، چند مزیت اصلی وجود دارد. در اینجا خلاصه ای از آنچه باید انتظار داشته باشید وجود دارد:

ثبات: اغلب گفته می شود که طلا ضد رکود است. واقعیت این است که طبق نمودارها و داده های تاریخی ، تقاضا برای طلا در زمان عدم اطمینان افزایش می یابد که می تواند به اشکال مختلف باشد. این ممکن است از نظر رکود اقتصادی ، اقتصادی باشد ، در نتیجه ضعف ارزی ، یا ناشی از بی ثباتی سیاسی در مناطق خاص باشد.

در نهایت ، اگر نگاهی به نمودارها بیندازید ، این ثبات بخوبی نشان داده می شود. قیمت طلا طی سالهای گذشته به طور مرتب افزایش یافته است ، به ویژه هنگامی که اقتصاد به چالش کشیده شده است. نمونه مورد نظر در سال 2020 به چشم می خورد زیرا قیمت به بیش از 2000 دلار رسیده است.

نمونه کارها متنوع: سنگ بنای سرمایه گذاری موفق داشتن نمونه کارهای متعادل است. این جایی است که طلا و در واقع سایر فلزات گرانبها و برخی کالاها می توانند مفید واقع شوند. داشتن طلا در سبد سهام شما تعادل بسیار مطمئنی را فراهم می کند ، و در بسیاری از موارد به دلیل ماهیت امن دارایی و این که ارزش به ویژه توسط همان عرضه و تقاضا تأثیر نمی گذارد ، در برابر نوسانات و عدم اطمینان اقتصادی جلوگیری می کند. واکنش به عنوان بیشتر دارایی های دیگر.

آنچه طلا برای نمونه کارهای شما به ارمغان می آورد معیار سازگاری است. ممکن است عملکرد بالاترین عملکرد در مورد بازدهی نداشته باشد و با نگاهی به نرخ افزایش در بلندمدت ، توسط بیشتر شاخص های اصلی سهام و برخی دارایی های دیگر انجام می شود ، اگرچه هنوز هم میانگین آن بسیار متوسط ​​است نرخ ثابت رشد به ویژه در مدت زمان کوتاه تر که چالش های اقتصادی بزرگتری وجود دارد.

چگونه در طلا سرمایه گذاری کنیم

سرمایه گذاری در هر بازار یا دارایی جدید تا حدی دلهره آور به نظر می رسد. این احساس محو می شود به محض اینکه متوجه شوید هیچ مانعی برای ورود وجود ندارد. در مورد سرمایه گذاری روی طلا نیز همین امر وجود دارد. در واقع روش های زیادی وجود دارد که می توانید سرمایه گذاری خود را در دارایی شروع کنید. در حالی که یکی از این موارد خرید فیزیکی طلا است ، اما می توانید اطمینان داشته باشید که چندین روش انعطاف پذیر برای مشارکت وجود دارد.

سهام: سرمایه گذاری در سهام مربوط به طلا راهی عالی برای شروع در صورت تمایل به داشتن طلا است. خوب ، شما به طور مستقیم صاحب طلای واقعی نخواهید شد ، اما مستقیماً از افزایش در شرکتهایی که مستقیماً تحت تأثیر قیمت طلا تأثیر می گیرند بهره مند خواهید شد..

سرمایه گذاری در سهام شرکت های معدنی همچنین به این معنی است که شما از نقدینگی خوبی برخوردار هستید زیرا به راحتی می توانید دارایی های خود را خریداری و بفروشید ، این یکی از چالش های خرید طلای فیزیکی است.

ETF: مشابه سرمایه گذاری در سهام طلا ، شما می توانید ETF یا صندوق های سرمایه گذاری مربوط به طلا را انتخاب کنید. اینها اساساً سرمایه گذاری در سبدهای شرکتهای مرتبط با طلا است ، همانطور که با یک سهام دریافت می کنید. تفاوت در اینجا این است که شما مالکیت مستقیم سهام اصلی را نخواهید داشت و سرمایه گذاری در چندین شرکت از این طریق مطمئناً از تنوع بیشتری برخوردار است..

این یک روش سرمایه گذاری متعادل تر و محافظه کارانه است که نقدینگی زیادی را برای شما به عنوان یک تاجر حفظ می کند ، اگرچه ممکن است برخی از هزینه ها و سایر شرایط به آن اضافه شود. به همین دلیل ، اینها سرمایه گذاری های مناسب تری برای بازرگانان غیر مبتدی هستند.

اگر علاقه مند هستید می توانید راهنمای تجارت ما در ETF را مشاهده کنید.

آینده ها & گزینه ها: گزینه دیگری که هنگام سرمایه گذاری در طلا یا کالاهای دیگر دارید ، تجارت در بازار آتی است. قراردادهای آتی اساساً توافق نامه ای برای خرید دارایی ، در این مورد طلا ، در یک نقطه خاص در آینده ، با قیمت مشخص است. این بازارهای تجاری بسیار محبوب هستند و می توانند بسیار نقد شوند.

این نقدینگی می تواند مثبت باشد اگر شما نیاز دارید که به سرعت سرمایه گذاری طلا خود را معامله کنید ، اگرچه باید توجه داشته باشید که بازار معاملات آتی می تواند بسیار ناپایدار باشد و معاملات آتی و گزینه ها با ریسک بسیار بالا در نظر گرفته می شود و در بیشتر موارد فقط برای سرمایه گذاران باتجربه مناسب است..

طلای فیزیکی: روش های مختلفی برای خرید طلای فیزیکی وجود دارد. رایج ترین روش برای این کار خرید شمش طلا است که نزدیک به طلای خالص گواهی شده و به صورت کلیشه ای از شمش های طلا یا سکه های طلای خاص خریداری می شود و از منابع معتبر و معتبر در سراسر جهان در دسترس است.

ما به این دو شرکت خرید طلا را توصیه می کنیم:

  1. کارگزار طلا
  2. خرک شمش

چه کسی باید خرید طلا را در نظر بگیرد?

در حقیقت ، یک سرمایه گذاری در طلا می تواند تقریباً برای همه مناسب باشد ، البته به دلایل مختلف. این یک افزودنی عالی به هر نمونه کارها به عنوان یک عملکرد ثابت است که بسته به نوع سرمایه گذاری شما می تواند تنوع زیادی را ایجاد کند.

به ویژه در شرایط نامطمئن اقتصادی فعلی ، به نظر می رسد سرمایه گذاری در طلا توسط بسیاری از معامله گران به عنوان گزینه ای عاقلانه مورد قضاوت قرار گرفته است که در رکورد بالا قیمت های فعلی نشان داده شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me