banner
banner

طلا در مقابل نقره – تفاوت های اساسی برای سرمایه گذاران

به عنوان یک سرمایه گذار ممکن است فکر کنید که اکنون زمان ایده آل برای شروع تجارت با فلزات گرانبها است. قیمت طلا و نقره در شرایط نامطمئن اقتصادی فعلی بالا رفته است. سپس این س becomesال پیش می آید که بهترین گزینه برای خرید کدام یک است و تفاوت های واقعی این دو فلز گرانبها در چیست؟.

در اینجا نگاهی دقیق خواهیم انداخت به چندین تفاوت اصلی بین این دو با تمرکز ویژه بر چگونگی تأثیر آنها از نظر تجاری و سرمایه گذاری.

قیمت مناسب نقره

به طور طبیعی ، این یکی از اولین مواردی است که با مشاهده قیمت های نقره ای متوجه خواهید شد. در مسافت بسیار کمتری از طلا دارد. این قیمت پایین هر چند در واقع با مزایای مشابهی که در خرید طلا یا سایر فلزات گرانبها خواهید یافت همراه است.

نقره دقیقاً مانند طلا به عنوان ذخیره ارزش و پرچین در برابر بسیاری از عدم اطمینان های اقتصادی که ممکن است رخ دهد ، عمل می کند. در کنار این ارزش ذاتی ، این یک دارایی ملموس نیز محسوب می شود به این صورت که برخلاف برخی دیگر از شکل های سرمایه گذاری ، می توانید آن را ببینید و لمس کنید. نقره همچنین یک دارایی فیزیکی بسیار خصوصی و امن برای نگهداری است.

به همین دلایل ، سرمایه گذاری در نقره می تواند چندین مزیت کلیدی مشابه برای شما داشته باشد اما با قیمت بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر. این مقرون به صرفه بودن نیز یکی از دلایل اصلی این است که تقاضا برای نقره در میان سرمایه گذاران اولین بار در فلزات گرانبها بسیار بالا است.

فضای ذخیره سازی مورد نیاز نقره

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، یک سرمایه گذاری در نقره به دلیل قیمت پایین ، مقرون به صرفه زیادی به همراه دارد. در حال حاضر ، شما می توانید نقره را با قیمت حدود 24 دلار در هر اونس خریداری کنید در مقایسه با 1900 دلار برای هر اونس طلا.

به نظر می رسد این مسئله مشکلی نداشته باشد ، اما فاکتورینگ در این نقره همچنین دارای چگالی بسیار کمتری نسبت به طلا است و می توانید در هنگام ذخیره سازی فلز گرانبها خود ، برخی از موارد با کاربرد عملی وجود داشته باشد. به زبان ساده ، شما برای ذخیره سازی نقره خود به فضای بیشتری نسبت به طلا نیاز خواهید داشت. این ذخیره سازی در حال حاضر یک مسئله اساسی هنگام خرید طلای فیزیکی است اما چیزی است که با نقره بسیار بیشتر می شود.

نکته اساسی در مورد ذخیره سازی نقره در مقابل ذخیره طلا این است که نقره به دلیل فضای زیادی که شما اشغال می کند ، در ذخیره سازی هزینه بیشتری خواهد داشت. نقره همچنین باید در جای خشک نگهداری شود تا از هرگونه افت کیفیت جلوگیری شود. این به سادگی نگرانی است که شما با طلا ندارید.

نوسان قیمت نقره در مقابل طلا

از نظر کمی ، عرضه سالانه نقره بسیار بیشتر از عرضه سالانه طلا است. این همچنین می تواند در اختلافات بعدی موثر باشد اما وقتی نوبت به نوسان می رسد باید با توجه به قیمت گذاری فعلی به ارزش بازار نقره در مقایسه با بازار طلا توجه کنیم..

با پیوستن این مقدار ، ارزش عرضه طلا به بازار بیش از 12 برابر بیشتر از ارزش کل عرضه شده به بازار نقره است. این چگونه بر نوسانات نقره تأثیر می گذارد?

با ارزش عرضه کمتر ، نقره می تواند تحت تأثیر هرگونه تغییر در بازار قرار گیرد. این را می توان به طور کلی با بورس اوراق بهادار با مثال یک شرکت با ارزش بازار بسیار بالا در مقابل یک شرکت با کلاهک بازار پایین مقایسه کرد. برای جابجایی قیمت ها با مقدار پایین تر ، معامله کمتری انجام می شود.

این نقطه نوسان را می توان از هر دو منظر به عنوان یک معامله گر مشاهده کرد. این احتمالاً به این معنی است که در یک روز بد زمانی که بازارها نزولی هستند ، نقره می تواند بیش از طلا کاهش یابد ، اگرچه همچنین به معنی افزایش قیمت ها ، نقره می تواند به همان دلایل نسبتاً بیشتر افزایش یابد.

از نقره بیشتر در صنعت استفاده می شود

درصد بسیار بیشتری از نقره در صنعت استفاده می شود. این طیف گسترده ای از کاربردها را در بسیاری از بخش ها دارد. نقره به دلیل رسانایی بسیار در الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در بسیاری از کاربردهای پزشکی ، باتری ها ، انرژی های تجدید پذیر و سایر مناطق استفاده می شود. از طرف دیگر در صنعت تقریباً از طلا استفاده نمی شود. این در مورد این فلزات گرانبها به ما چه می گوید?

از یک طرف ، نشان می دهد که نقره بیشتر در معرض شرایط اقتصادی عمومی قرار دارد زیرا بیشتر تقاضا از طریق صنعت است. این صنایع می توانند تحت تأثیر هر نوع رکود اقتصادی قرار بگیرند. ممکن است فکر کنید که چنین اتفاقی ممکن است منجر به کاهش قیمت نقره شود. هر چند همیشه اینطور نیست.

وجه اشتراک هر دو نقره و طلا این واقعیت است که هر دو به عنوان ذخیره عمده ارزش استفاده می شوند. هر دو در زمان مشکلات اقتصادی بسیار محبوب محبوب در مناطق امن هستند. همانطور که در گذشته و در حال حاضر نشان داده شده است ، فلزات گرانبها مانند طلا و نقره می توانند بیشتر در زمان عدم اطمینان اقتصادی افزایش یابند زیرا سرمایه گذاران بیشتری برای محافظت از سرمایه خود هر دو را خریداری می کنند.

خیلی بیشتر طلا ذخیره می شود

دولت و سایر م institutionsسسات مهم اغلب ذخایر عمده بسیاری از فلزات گرانبها را در اختیار دارند. در یک زمان ، نقره فلز غالب بود که توسط بسیاری از افراد در سراسر جهان ذخیره می شد. امروز اگرچه مطمئناً چنین نیست. در حال حاضر تعداد بیشتری طلای ذخیره شده توسط کشورهای جهان نسبت به نقره موجود است.

دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد ، از جمله اینکه دیگر بیشتر نقره برای ساخت سکه استفاده نمی شود. این وضعیتی را ایجاد می کند که اگر تقاضای ناگهانی زیادی از نقره از هر نوع نیاز صنعتی یا اوضاع اقتصادی برای نقره وجود داشته باشد ، قیمت فلز گرانبها می تواند خیلی سریع افزایش یابد.

از طرف دیگر ، میلیونها اونس طلا توسط دولتهای سراسر جهان ذخیره می شود. این برگزاری فقط سال به سال در حال افزایش است. نتیجه نهایی این است که اگر اتفاقاً وقفه در عرضه یا تقاضای بی سابقه نقره رخ دهد ، این تقاضا ممکن است به سرعت از عرضه حداقل در کوتاه مدت بیشتر شود که منجر به افزایش قیمت ها در یک فلز گرانبها می شود که از قبل مستعد نوسانات کمی بیشتر است..

خرید طلا یا نقره

ما به این دو شرکت خرید طلا یا نقره را توصیه می کنیم:

  1. کارگزار طلا
  2. طاق شمش

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me