banner
banner

استخراج بیت کوین چیست؟ راهنمای مبتدیان برای کاربران جدید

قبل از اینکه اصطلاح Bitcoin miners را لمس کنید ، لازم نیست خیلی عمیق وارد بازار رمزنگاری شوید. شناختن استخراج بیت کوین ، اهداف مورد نظر و چگونگی تبدیل شدن به آن قسمت مهمی از آشنایی با فناوری بلاکچین است. استخراج کنندگان بیت کوین هسته اصلی بزرگترین بلاک چین است. در اینجا نحوه ایمن نگه داشتن کاربران و کمک به ترویج بیشتر پذیرش بیت کوین وجود دارد.

بلاکچین

برای درک اینکه یک استخراج کننده بیت کوین چیست ، ابتدا باید فناوری بلاکچین را درک کنید. بلاکچین شبکه ای از رایانه ها است که همه آنها برای به روزرسانی و تأیید دفتر کل دیجیتال با هم کار می کنند. برخلاف سیستم های متمرکز مانند بانک شما ، بلاکچین برای ایمن نگه داشتن دفتر حساب به پروتکل غیرمتمرکز متکی است.

استخراج کنندگان بیت کوین چیست?

در یک سناریوی بانکی سنتی ، موسسه مالی متمرکز شما درخواست معامله شما را دریافت می کند و سپس بسته به اینکه با دستور کار خاص آنها متناسب باشد ، آن را تأیید یا رد می کند. در شبکه Bitcoin ، کاربران مرکزی جایگزین بانک مرکزی می شوند. کاربران عادی همه با هم کار می کنند تا بلوک های تراکنش را به طور همزمان تأیید کنند. این کاربران همان چیزی هستند که به عنوان استخراج کنندگان بیت کوین شناخته می شوند.

اصطلاح miner به مقدار زمان و منابع مورد نیاز برای موفقیت در استخراج بیت کوین جدید اشاره دارد. درست مانند استخراج طلا ، هزینه های مربوط به ایجاد دارایی نیز وجود دارد. به این ترتیب ، هر بیت کوین جدید با ارزش ذاتی متولد می شود.

مزرعه استخراج بیت کوین

مزرعه استخراج بیت کوین

در بلاکچین Bitcoin ، هر استخراج کننده (همچنین به عنوان یک گره شناخته می شود) برای تأیید هر معامله ای با شبکه همکاری می کند. با این حال ، فقط یک استخراج کننده پاداش دریافت می کند و می تواند بلوک واقعی را به زنجیره معاملات اضافه کند ، در نتیجه بلاکچین را گسترش می دهد.

اثبات کار

شبکه Bitcoin’s پروتکلی را معرفی می کند که به عنوان Proof-of-Work (PoW) شناخته می شود تا تعیین کند چه گره ای پاداش تلاش خود را می گیرد. این سیستم یک معادله پیشرفته ریاضی است. این معادله بسیار دشوار است که منطقی تر است که کامپیوتر شما حدس های تصادفی را حدس بزند تا اینکه معادله را مستقیماً کامل کنید.

این حدس تصادفی پردازنده شما را به حداکثر می رساند. این تلاش محاسباتی منجر به هزینه هایی به شکل هزینه برق می شود. گزارش ها مصرف انرژی بیت کوین را در حدود 120 گیگاوات (GW) در هر ثانیه اعلام کرده اند. این تبدیل به حدود 63 تراوات ساعت (TWh) در سال می شود.

SHA-256

شبکه بیت کوین به یک الگوریتم ریاضی معروف به SHA-256 بستگی دارد. SHA مخفف الگوریتم هش امن است. این عملکرد هش رمزنگاری یک طرفه اطمینان حاصل می کند که هر معامله بیت کوین قبل از اضافه شدن توسط چندین منبع تأیید و تأیید می شود. برای ایجاد امنیت بیشتر ، بیت کوین عملکرد SHA-256 را دو بار اعمال می کند. این فرآیند با نام Double-SHA-256 شناخته می شود.

جوایز

بیت کوین به ماینرها بخاطر تلاشهایشان در بیت کوین تازه ضرب شده پاداش می دهد قابل ذکر است که این تنها زمان ورود بیت کوین جدید به بازار است. به این ترتیب ، بیت کوین به عنوان یک منبع پولی قابل پیش بینی عمل می کند. در اوایل روزهای خود ، استخراج کنندگان بیت کوین برای مشکلاتشان جایزه 50 BTC دریافت کردند. گرچه امروز به نظر می رسد این یک ثروت باشد ، آن زمان فقط دو دلار بود.

تنظیم دشواری خودکار

به منظور اطمینان از انتشار مداوم بیت کوین ، سیستم از الگوریتم تنظیم دشواری استفاده می کند. این پروتکل نیاز به پاسخ معادله SHA-256 دارد تا تعداد مشخصی صفر در مقابل داشته باشد تا به عنوان پاسخ صحیح واجد شرایط شود. دشواری این معادله را می توان با نیاز به صفرهای کم یا زیاد در پیشگفتار پاسخ کم یا زیاد کرد.

آسان ، الگوریتم تنظیم سختی بر اساس کل قدرت هش شبکه است. هرچه تعداد ماینرها بیشتر باشد ، معادله دشوارتر می شود. همچنین ، هرچه دکل های استخراج قدرتمندتر باشند ، معادله دشوارتر خواهد بود. این اطمینان می دهد که بیت کوین جدید در بازه های ده دقیقه ای وارد بازار می شود.

استخراج کنندگان بیت کوین چیست

استخراج کنندگان بیت کوین چیست?

به عنوان بخشی از تنظیم دشواری ، جوایز استخراج Bitcoin به مرور زمان به نصف کاهش می یابد. این کاهش با افزایش ارزش سکه در بازار مطابقت دارد. این رویدادها توسط جامعه معدن به عنوان نصف کردن شناخته می شوند. آنها رویدادهای عظیمی هستند که معمولاً با افزایش استراتوسفر در ارزش بیت کوین دنبال می شوند. آخرین نصف شدن در 11 مه سال 2020 اتفاق افتاد.

استخراج کنندگان پیشرفته وارد بازار می شوند

با افزایش ارزش بیت کوین ، علاقه ماینرها برای یافتن راه هایی برای حل بهتر معادله SHA-256 نیز افزایش یافت. این تلاش ها منجر به ایجاد سکوهای استخراج معدن سفارشی ساخته شده به طور خاص برای تصویب معاملات بیت کوین شد. این سکوهای استخراج معادن به عنوان یک پروژه ساخت داخل آغاز شد. امروزه صنعت دکل های معدنی میلیاردها دلار را دربرمی گیرد.

استخراج کنندگان GPU

اولین ارتقا major عمده دکل استخراج معادن هنگامی انجام شد که ماینرها دریافتند که کارتهای گرافیک در حل وظیفه تکراری معادله SHA-256 بسیار سریعتر عمل می کنند. پردازنده مرکزی شما در بسیاری از کارها تبحر دارد اما در هیچ کاری عالی نیست. در حالی که ، کارتهای گرافیک در کارهای خاص بسیار عالی هستند اما برای اهداف دیگری غیر از موارد مناسب با موارد استفاده اصلی آنها واقعاً مفید نیستند.

سرانجام ، ماینرها دریافتند که کارت های GPU در مقایسه با رایانه های شخصی معمولی در تکمیل الگوریتم Proof-of-Work موثرتر هستند. این تحقق منجر به هجوم بازار این کارت ها شد. شرکتهایی مانند Nvidia شروع به دیدن کارتهای خریداری شده توسط مزارع استخراج معدن به دنبال بدست آوردن قدرت هشدار ارزشمند در شبکه کردند..

سرانجام ، تاخیرهای زیادی در انتظار و انتظار در این محصولات وجود داشت. این مشکل آنقدر بد شد که تولیدکنندگان شکایت کردند که به دلیل تقاضای زیاد معدن کاران ، مشتریان مورد نظرشان قادر به دستیابی به محصولات بودند..

معدنچیان ASIC

همه کارها برای استخراج کنندگان GPU خوب پیش می رفت تا اینکه بزرگترین تولید کننده دکل Bitcoin Mining در جهان ، Bitmain سطح قبل را بالا برد. این شرکت با معرفی اولین دکل استخراج ASIC (Application Specific Integrated Circuit) بازار را برای همیشه تغییر داد. استخراج کنندگان ASIC در مقایسه با کارت های GPU هزاران برابر سریعتر در حل الگوریتم SHA-256 عمل می کنند.

سکوهای استخراج Bitmain

سکوهای استخراج Bitmain

راز م effectivenessثر بودن سکوهای ASIC این واقعیت است که آنها برای حل الگوریتم SHA-256 ساخته شده اند و نه چیز دیگری. این تراشه استخراج بیت کوین که هدف آن ساخته شده است ، هجومی در قدرت هش کردن ایجاد کرده است که دشواری کار را برای استخراج کنندگان عادی حتی بیشتر می کند. نکته مهم ، شما فقط می توانید از ماینرهای ASIC برای ارزهای رمزپایه مورد نظر خود استفاده کنید. آنها قادر به تغییر الگوریتم استخراج خود به گزینه های دیگر نیستند.

خداحافظ معدنچی متوسط

خیلی زود مشخص شد که استخراج پردازنده دیگر گزینه مناسبی نیست. امروزه هنوز می توانید پردازنده CPU را استخراج کنید ، اما احتمال عملکرد بهتر از این دکل های پرقدرت بسیار کم است. غیرممکن نیست ، اما بسیار غیرممکن است. هنوز بسیاری از افراد در بازار هستند که به دنبال بازگشت به روزهایی هستند که در آن هر کاربر می تواند به امنیت شبکه Bitcoin کمک کند و سود کسب کند.

Bitmain

Bitmain به عنوان بزرگترین تولید کننده سکوهای استخراج معدن و بهره برداران استخرهای معدنی در جهان ، تأثیر قابل توجهی در بازار دارد. این پلتفرم هنگامی که از ایجاد Bitcoin Cash در طول هارد فورک 2017 پشتیبانی کرد ، عضلات خود را خم کرد. حمایت آنها کمک کرد تا سکه به عنوان یک گزینه مناسب در بازار سیمان شود.

استخرهای استخراج بیت کوین

استخرهای استخراج بیت کوین راهی برای تساوی مجدد شرایط بازی به وجود آمد. استخر استخراج تمام قدرت هش کاربران را ترکیب کرده و بر اساس مشارکت آنها ، جوایز را در میان کاربران تقسیم می کند. امروزه استخرهای استخراج بزرگترین استخراج کنندگان بیت کوین در بازار هستند. مطالعات نشان داده است که این استخرهای استخراج با یک واحد در حال غلظت خطرناک هستند گزارش نشان می دهد که بزرگترین استخرهای استخراج بیش از 65٪ از کل قدرت هش کردن بیت کوین را کنترل می کنند.

بزرگترین استخر استخراج بیت کوین در جهان در حال حاضر F2Pool است. دیوانه وار ، فقط این یک استخر 20٪ از قدرت هش جمعی شبکه را کنترل می کند. قابل ذکر است ، بهره برداری از استخر استخراج کار دشواری است. F2Pool اظهار داشت که خشکسالی طولانی مدت را تجربه کرده است که استخر هیچ پاداشی دریافت نکرده است. در بیش از یک مورد ، سیستم عامل بیش از 100 BTC را از نظر پرداخت پول به ماینرها بدون داشتن بلوک های استخراج از دست داده است. با این حال ، وقتی به تصویر کلان نگاه می کنید ، استخرهای استخراج برای شرکت هایی که آنها را اداره می کنند بسیار سودآور هستند و می توانند این خشکسالی ها را حفظ کنند..

ابر استخراج

برای هر کسی که مایل به استخراج بیت کوین است اما نمی خواهد وقت خود را صرف یادگیری جنبه های فنی این هنر یا تحقیق در مورد ساخت یا خرید یک دکل با کیفیت بالا کند ، استخراج ابری وجود دارد. سیستم عامل های استخراج ابری قدرت هش کردن خود را با نرخ توافق شده به کاربران اجاره می دهند. استخراج ابری یکی از ساده ترین راه ها برای مشارکت کاربران جدید در بخش معدن بدون سرمایه گذاری اولیه است.

برخی از نگرانی ها وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد سرویس استخراج ابری رفع شود. شما باید فقط به معتبرترین ارائه دهندگان خدمات استخراج ابری پایبند باشید. طی یازده سال گذشته تعداد زیادی از کلاهبرداری ابر استخراج در بازار انجام شده است. در بیشتر کلاهبرداری های استخراج ابری ، این پلتفرم بودجه کاربران جدید را می گیرد تا در ابتدا بازده وعده داده شده را به کاربران قدیمی پرداخت کند. وقتی کلمه قانونی بودن پلتفرم مشخص شد ، فرش شرکت با تمام بیت کوین های کاربر روبرو می شود.

کلاهبرداری Cloud Mining رایج است

امسال چندین کلاهبرداری استخراج از معادن آشکار شد. در یک مثال ، گروهی از کلاهبرداران شرکتی با نام Mining City Cloud Mining از فیلیپین را از بین میلیون ها کاربر کلاهبرداری کردند. این شرکت ادعا کرد روزانه 92 دلار سود برای شرکت در کارگران معدن پرداخت می کند. قابل توجه است ، در فیلیپین ، این مقدار قابل توجهی از بودجه است که به عنوان طعمه ای مناسب برای کاربران رمزنگاری جدید است..

نهادهای نظارتی در ماه سپتامبر جلوی کلاهبرداری را گرفتند. مقامات اظهار داشتند که “شهر معدن در کمیسیون ثبت نشده است و بدون مجوز و / یا اختیار لازم برای درخواست ، پذیرش یا گرفتن سرمایه گذاری / استقرار از مردم و یا صدور قرارداد سرمایه گذاری و سایر اشکال اوراق بهادار فعالیت می کند.” آنها همچنین ادامه دادند كه این شركت را به اجرای طرح Ponzi متهم كردند.

نگرانی های استخراج بیت کوین

نگرانی های زیادی در زمینه استخراج بیت کوین وجود دارد که در حال حاضر بازار با آن روبرو است. برای اولین بار ، سطح متمرکز بی سابقه ای در بازار وجود دارد. مرکزیت برای بیت کوین مضر است زیرا امنیت شبکه را از بین می برد. علاوه بر این ، به یک گروه این امکان را می دهد تا از نظر تأیید ارتقا up و تغییرات پروتکل ، اراده خود را به سایر کاربران القا کنند.

مصرف برق

یکی دیگر از نگرانی های مهم بخش استخراج بیت کوین ، پایداری است. بیت کوین برای ادامه کار به مقدار دیوانه واری برق نیاز دارد. گزارش ها مصرف برق بیت کوین را با کشورهای پیشرفته اروپایی برابری می کند. این تقاضای برق بسیاری را به دنبال گزینه های پایدارتر سوق داده است.

انرژی تجدید پذیر

یکی از گزینه های محبوب که در حدود 39٪ از جامعه استخراج بیت کوین به کار گرفته شده است انرژی تجدید پذیر. استفاده از سیستم های الکتریکی زمین گرمایی ، بادی و آب به معدنچیان بیت کوین این امکان را می دهد تا سود خود را بدون هیچ گونه اتلاف تأمین کنند. تلاش برای سوق دادن به گزینه های سبزتر توسط شرکت های برق که تخفیف هایی را برای مزارع استخراج بیت کوین ارائه می دهند ، کند شده است.

دکل استخراج بیت کوین با انرژی سبز

دکل استخراج بیت کوین با انرژی سبز

آینده استخراج بیت کوین

این حدس کسی است که آینده استخراج بیت کوین چه خواهد بود. شکی نیست که تولیدکنندگان همچنان از نظر دکل های استخراج به مرزهای پردازش ادامه خواهند داد. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که پذیرش سازمانی بیت کوین باعث استفاده بیشتر از شبکه در ماه های آینده نیز شود. همه این نگرانی ها باعث مشکل بیشتر معدن کاران می شود.

علاوه بر این ، این واقعیت وجود دارد که روزی تمام 21 میلیون بیت کوین استخراج خواهد شد. هیچ کس مطمئن نیست که در این مرحله چه اتفاقی برای شبکه خواهد افتاد ، اما اکثر تحلیلگران موافقند که بیت کوین در این زمان ارزش قابل توجهی خواهد داشت. با نرخ انتشار فعلی بیت کوین ، آخرین بیت کوین در حدود سال 2140 استخراج می شود. خوشبختانه ، زمان کافی برای توسعه دهندگان برای کشف مسائل وجود دارد.

تغییرات فنی

همچنین این احتمال وجود دارد که بیت کوین تصمیم بگیرد الگوریتم اثبات کار خود را به نفع گزینه پایدارتر یک روز کنار بگذارد. گرچه این امر غیرممکن به نظر می رسد ، دومین بلاک چین بزرگ PoW در جهان ، Ethereum در حال آماده سازی دقیقاً برای چنین مانوری است. Ethereum قصد دارد قبل از پایان سال از یک مکانیزم PoW به یک سیستم Proof-of-Stake (PoS) تبدیل شود. این تبدیل نیاز به الگوریتم SHA-256 را از بین می برد و باعث کاهش مصرف برق کلی شبکه می شود. همچنین به کاربران امکان می دهد رمزنگاری خود را برای ایمن سازی شبکه در معرض خطر قرار دهند.

استخراج بیت کوین برای همیشه

همانطور که اکنون وجود دارد ، جامعه اصلی بیت کوین عجله ای برای تغییر هیچ یک از پروتکل های اصلی این سکه انقلابی ندارد. در عوض ، حداکثر گرایان بیت کوین معتقدند که راز پذیرش مقیاس بزرگ بیت کوین در توسعه فن آوری های تکمیلی مانند شبکه رعد و برق است. با استفاده از این پروتکل های خارج از زنجیره ، بیت کوین عملکرد ، کارایی و سرعت جدیدی به دست می آورد. به همین دلایل ، استخراج بیت کوین قرار است سالهای زیادی مورد توجه قرار گیرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me