banner
banner

سرمایه گذاری در IOTA – هر آنچه باید بدانید

IOTA (MIOTA) چیست?

IOTA (MIOTA) نوع دیگری از ارز رمزنگاری شده است. برخلاف رقبا ، IOTA از فناوری بلاکچین برای انجام وظایف خود استفاده نمی کند. در عوض ، این پلتفرم به برنامه های مختلف اینترنت اشیا ((IoT) متکی است. به همین ترتیب این پلتفرم دارای مقیاس پذیری بی نظیر و موارد استفاده بی پایان در بازار است.

قابل ذکر است ، بنیانگذاران این پروژه ، سرگئی ایوانچگلو ، سرگئی پوپوف ، دیوید سنستبو و دومینیک شینر در ابتدا قصد نداشتند برای این موضوع میزبان ارز رمزپایه یا حتی یک شبکه غیرمتمرکز باشند. در عوض ، IOTA به عنوان تولید کننده تراشه های سخت افزاری IoT شروع به کار کرد. این سیستم ها می توانند معاملات بین ماشین ها و دستگاه ها را در اکوسیستم اینترنت اشیا (IoT) ثبت و اجرا کنند.

پس از شناخت پتانسیل شبکه اینترنت اشیا ، شرکت تمرکز خود را به گسترش جنبه های غیرمتمرکز شبکه این فناوری تغییر داد. IOTA به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا سناریوهای مورد استفاده و ویژگی های مختلف اینترنت اشیا و رابط های آنها را بیشتر کشف کنند. در نتیجه, IOTA نقشی محوری در اتخاذ بیشتر این فناوری انقلابی دارد.

اینترنت اشیا (اینترنت اشیا)

Internet-of-Things اصطلاحی است که برای توصیف میلیاردها دستگاه هوشمند در جهان امروز استفاده می شود. از طریق افزودن سنسورهای تعبیه شده و امکان ارتباط با اینترنت می توان هر دستگاهی را “هوشمند” کرد. جالب است که مفهوم اینترنت اشیا از سال 1982 شروع شد. این لحظه ای است که گروهی از توسعه دهندگان باهوش از آن شروع می کنند دانشگاه کارنگی ملون تصمیم گرفت سنسورهایی را به دستگاه فروش اتومبیل اضافه کند.

IOTA - توییتر

IOTA – توییتر

اینترنت اشیا که امروزه شناخته شده است ، در سال 2008 پرواز خود را آغاز کرد. این زمانی بود که اتصال به اینترنت با سرعت بالا و دستگاه های “هوشمند” مقرون به صرفه ، پایدار و سریع شدند. امروزه ، حسگرهای اینترنت اشیا به شرکت ها اجازه می دهد تا میلیون ها صرفه جویی در هزینه های نظارت و انتقال داده ها داشته باشند. این شبکه ها بیش از هر زمان دیگری محبوبیت دارند زیرا سیستم های حیاتی کسب و کار را به روشی غیرقابل تصور ساده و خودکار می کنند.

اینترنت اشیا اینجاست تا بمانید

طبق آمار اخیر ، انجمن اینترنت اشیا است را در بر می گیرد 20.4 میلیارد دستگاه در سطح جهانی. به طور چشمگیری ، درآمد بازار برای این بخش 212 میلیارد دلار است که رشد فاحشی برای آینده پیش بینی شده است. برای ارائه مثالی از سطح پیش بینی تحلیلگران ، لازم نیست بیشتر از این که این سیستم ها کجا پیشرفت کرده اند ، جستجو کنید. به عنوان مثال ، فقط در Q1 2019 ، آمازون بیش از 100 میلیون دستگاه دارای قابلیت الکسا را ​​به مشتریان خود فروخته است. اکنون دستگاه های هوشمند بی پایان برای استفاده مصرف کنندگان در بازار وجود دارد.

IOTA چه مشکلاتی را حل می کند?

IOTA (MIOTA) تلاش می کند تا برخی از موارد واضح موجود در بخشهای اینترنت اشیا و بلاکچین را اصلاح کند. از طرف دیگر ، این گزینه جایگزینی برای برنامه نویسان Dapps برای توسعه دهندگان شبکه های بلاکچین فراهم می کند. این تنوع امکان توزیع بهتر اطلاعات را فراهم می کند.

در حالت فعلی ، داده های اینترنت اشیا بسیار تقسیم بندی شده است. در روش به اشتراک گذاری داده ها تبادل بسیار کمی وجود دارد. با این حال ، IOTA استانداردهایی را ارائه می دهد و روشی قابل اطمینان و مقرون به صرفه برای استفاده م senثر از حسگرهای دیگر در شبکه برای همه این دستگاه ها فراهم می کند ، این استراتژی در را برای برخی از ویژگی های بسیار شگفت انگیز باز می کند.

به عنوان مثال ، تصور کنید اگر یخچال هوشمند شما قادر به درک کمبود شیر بود. سپس یخچال می تواند درخواستی را برای گالن دیگر یا به ماشین هوشمند شما یا بستر سفارش فروشگاه های مواد غذایی ارسال کند. از آنجا ، ماشین هوشمند شما می تواند به فروشگاه سفر کند و سفارش شما را تحویل بگیرد ، یا فروشگاه می تواند یک هواپیمای بدون سرنشین را با سفارش شما مستقیماً به آستان شما بفرستد. همه اینها و موارد دیگر از طریق پیشرفت شبکه های اینترنت اشیا امکان پذیر است. از همه بهتر ، می توانید همه چیز را مستقیماً از طریق تلفن هوشمند خود پیگیری کنید.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری مسئله اصلی دیگری است که IOATA از بین می برد. ساختار منحصر به فرد پلت فرم به این معنی است که هرچه کاربران بیشتری به شبکه بپیوندند ، سیستم عامل سریعتر و پایدارتر می شود. در مقایسه ، بلاکچین های امروزی هر زمان که هجوم عمده ای در کاربران ایجاد شود ، زمان معامله کند و هزینه بالاتری را تجربه می کنند. در سال 2017 ، شبکه Bitcoin به دلیل مشکلات ازدحام مجبور به خزیدن شد. فناوری IOTA این نگرانی ها را برطرف می کند زیرا توانایی پاسخگویی به تقاضاهای اقتصاد جهانی را دارد.

IOTA (MIOTA) چگونه کار می کند?

از نظر تئوری ، IOTA بسیار ساده انگارانه است. این پلت فرم به عنوان پلی بین دستگاه های اینترنت اشیا عمل می کند. به طور خاص ، این شبکه می تواند انتقال داده ها را از و به دستگاه های متصل در اکوسیستم اینترنت اشیا انجام دهد. این شبکه همچنین قادر است قراردادهای هوشمند پیچیده و چند دستگاهی را مستقیماً اجرا کند. برای انجام این کار ، شبکه به فناوری جدیدی معروف است که به آن Tangle معروف است.

گره خوردن

Tangle مکانیسم اجماع IOTA است. این پروتکل به عنوان یک نمودار بدون دایره جهت دار (DAG) عمل می کند که انعطاف پذیری فوق العاده ای به شبکه می دهد. در یک شبکه Tangle ، یک مأمور هماهنگ کننده مرکزی جایگزین ماینرها می شود. این هماهنگ کننده داده ها را از سیستم گره ها جمع آوری کرده و از آنها برای تأیید اعتبار تراکنش استفاده می کند. این کد همان چیزی است که IOTA را به یکی از سریع ترین و گسترده ترین بلاک چین های توسعه یافته تبدیل کرده است.

گره خوردن از طریق MAIZE

گره خوردن از طریق MAIZE

بازار داده

هسته اصلی اکوسیستم IOTA Data Marketplace است. این هاب مرکزی است که توسعه دهندگان حسگر IOTA می توانند جریان های داده فعال موسوم به MAM (Masked Authenticated Messaging) داده های رمزگذاری شده را به طور ایمن بفروشند و به آنها دسترسی پیدا کنند. هدف بازار غیرمتمرکز داده ها این است که داده های MAM در دسترس هر یک از طرفین جبران کننده قرار گیرد.

از همه بهتر ، این داده ها در زمان واقعی جمع آوری و معامله می شوند. برنامه نویسان می توانند با استفاده از این داده ها برنامه هایی بسیار پاسخگو ایجاد کنند. علاوه بر این ، این استراتژی بسیار کارآمدتر از حسگرهای جداگانه ای است که اقدام به فروش داده از طریق پیشنهادات خود می کند. این سیستم حسی وسیع را به شکلی سازمان می دهد که برای گسترش آینده مناسب باشد.

MAM (پیام تأیید شده ماسکدار)

مادران در عملکرد IOTA قرار دارند. این مجموعه داده ها یک سیستم بی اعتماد را برای کاربران فراهم می کند تا اطلاعات و ارزش را به صورت نظیر به نظیر به اشتراک بگذارند. از همه بهتر ، شبکه امنیت بالایی را حفظ می کند و همه مادرها از طریق کانال های رمزگذاری شده تجارت می کنند. علاوه بر این ، هویت منبع MAM خصوصی است. به این ترتیب ، شبکه می تواند یکپارچگی را از همه جنبه ها حفظ کند.

Bosch XDK (کیت توسعه دامنه Cross)

کد منبع باز Bosch XDK پروتکلی است که MAM ها و Data Marketplace را بهم پیوند می دهد. این سیستم یکپارچه توانایی ساخت سنسورهای قابل برنامه ریزی و برقراری ارتباط داده ها را در سراسر شبکه به توسعه دهندگان می دهد. به این ترتیب ، IOTA هدف خود را ایفا می کند تا به عنوان یک پلت فرم نمونه سازی اینترنت اشیا act عمل کند.

توسعه دهندگان IOTA دسترسی غیرمجاز به مجموعه قابل توجه برنامه نویسی سنسور پلت فرم دارند. در حال حاضر ، این پلت فرم از برنامه نویسی فن آوری سنسور MEMS ، WiFi ، BLE ، اسلات کارت SD و بسته های نرم افزاری آماده برای استفاده پشتیبانی می کند. به نظر وی ، IOTA به عنوان یک محلول گره حسگر طیف کامل عمل می کند که توانایی جمع آوری داده های خاص در زمان واقعی را دارد. سپس این اطلاعات از طریق Data Marketplace قابل فروش است.

میوتا

MIOTA رمز اصلی کاربرد در حوزه IOTA است. این ارز رمزپایه برای حساب کردن معاملات ، پرداخت هزینه ها و شروع قراردادهای هوشمند استفاده می شود. در کل 27 کوادریلیون IOTA در طول عمر پروژه صادر خواهد شد. در واقع ، ساختار IOTA قابلیت گسترش آن را فقط با انعطاف پذیری زبان های برنامه نویسی خود محدود می کند.

مزایای سرمایه گذاری در IOTA (MIOTA)

هنگام سرمایه گذاری کاربران در IOTA ، یک تن مزایایی به دست می آید. برای اولین بار ، طراحی شبکه تمام هزینه های معامله را از بین می برد. علاوه بر این ، شبکه بسیار سریع است. در ترکیب ، IOTA مقیاس پذیری تقریباً نامحدودی دارد. همچنین بسیار کم مصرف تر از ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاکچین است.

تاریخچه IOTA (MIOTA)

تاریخچه پروژه IOTA در واقع با پروژه جن آغاز می شود. Jinn به عنوان توسعه دهنده پردازنده های همه منظوره IoT وارد بازار شد. در سپتامبر 2014 ، جین میزبان یک رویداد گسترده مردمی بود که پروژه را 250،000 دلار برای توسعه آینده تأمین کرد. با این حال ، در آن زمان ، نظارت کمی وجود داشت و چارچوب نظارتی صفر برای پیگیری از نظر ICO شرکت وجود داشت. این وضعیت باعث شد تا جن برخی از اقدامات نظارتی را برای این رویداد دریافت کند.

در اکتبر 2015 ، جن حرکت هوشمندانه ای را برای تغییر نام به عنوان IOTA انجام داد. سکوی رسمی وارد شد بازار از طریق فروش توکن که 500000 دلار برای خالص این شبکه خالص است. توسعه دهندگان مشتاق بودند این جنبه های سودمند پروژه را ارتقا دهند تا از مشکلات نظارتی در آینده جلوگیری کنند.

جزئیات پروژه JINN

جزئیات پروژه JINN

2017

دو سال بعد ، بنیاد IOTA تشکیل شد. هدف بنیاد گسترش نفوذ بیشتر IOTA در بازار در همه بخش ها است. قابل توجه است که ایجاد بنیاد فقط به این دلیل امکان پذیر بود که سرمایه گذاران IOTA 5٪ از کل عرضه رمز را اهدا کردند. امروزه بنیاد IOTA نقشی حیاتی در بازار دارد.

به عنوان مثال ، بنیاد یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بین المللی برنامه های قابل اعتماد Blockchain (INATBA) است. این سازمان نقشی حیاتی در توسعه قانون بلاکچین و سایر تحولات مهم در سراسر بخش دارد. IOTA عضو این سازمان انحصاری است و این یک احترام و کیفیت است.

2018

در ژانویه 2018 ، IOTA قربانی یک هک بزرگ شد. در این حادثه ، ارزهای 10 میلیون دلاری IOTA به سرقت رفت. هکرها توانستند به یک تولید کننده بذر نفوذ کنند تا از این دستاوردهای ناخوشایند بهره مند شوند. با این حال ، برخلاف بیشتر هکرهای رمزنگاری ، مقامات یک سال بعد این فرد را دستگیر کردند. معلوم شد که این هکر مرد 36 ساله ای است که در آکسفورد انگلیس زندگی می کند.

این هک باعث ناراحتی جدی توسعه دهندگان شد زیرا سرمایه گذاران تصور کردند این هک نتیجه برنامه ناقص برنامه نویسان IOTA بوده است. مهم این است که این مورد نبود. در این حالت ، IOTA خود به خطر نیفتاد. گره های رو به عموم در شبکه آن تحت حمله Distributed Denial of Service (DDOS) از سوی هکرها قرار گرفتند. این طرح عملی شد زیرا آنها قبلاً از طریق فیشینگ ، اعتبار کاربر را به سرقت برده بودند.

2019

یک سال بعد ، مهاجم دیگری IOTA را هدف گرفت. این بار هکرها از آسیب پذیری کیف پول موبایل و دسک تاپ تحت مدیریت بنیاد IOTA موسوم به Trinity بهره برداری کردند. هکر قبل از اینکه توسعه دهندگان وقفه های عملیاتی خود را شروع کنند ، تقریباً 2 میلیون دلار IOTA سرقت کرده بود. این هک به قدری شدید بود که IOTA برای اصلاح آسیب پذیری تقریباً ده روز کل شبکه خود را خاموش کرد.

نحوه خرید IOTA

IOTA امروز در بیشتر صرافی ها در دسترس است. ثابت شده است که این آلت کوین محبوب از نظر تجارت پذیری بسیار مقاوم است. IOTA از نظر سرمایه بازار به طور مداوم در 50 ارز رمزپایه برتر جهان قرار دارد. به همین ترتیب ، می توانید IOTA را در محبوب ترین صرافی های جهان از جمله پیدا کنید بینانس.

IOTA - CoinMarketCap

IOTA – CoinMarketCap

برای دریافت IOTA باید در یک ثبت نام کنید بینانس حساب یا الف Bittrex حساب. پس از تکمیل تأییدیه های ثبت نام و حساب خود ، آماده شروع روند کار هستید. شما باید حساب خود را با ارز فیات ، BTC یا ETH بارگیری کنید. پس از آماده شدن حساب خود ، می توانید بیت کوین خود را مستقیماً به IOTA تبدیل کنید. ساده است.

نحوه نگهداری IOTA (MIOTA)

سرمایه گذاران IOTA از انتخاب خوبی از گزینه های ذخیره سازی برخوردار هستند. اگر شما یک معامله گر معمولی هستید که فقط در این لحظه به دنبال جنجال در تجارت IOTA است ، ممکن است دریابید که راحت ترین گزینه این است که رمزنگاری خود را در صرافی خود بگذارید.

یک گزینه بهتر این است که کیف پول قابل اعتماد تلفن همراه را در نظر بگیرید. کیف پول های موبایل به دلیل راحتی بیشترین محبوب ترین روش ذخیره سازی رمزنگاری در حال حاضر هستند. بعلاوه ، بیشتر این سیستم عامل ها هیچ هزینه ای برای بارگیری دریافت نمی کنند. برخی از بهترین کیف پول های موبایل گزینه ها برای IOTA شامل GUI Light و Wallet Light Nostalgia.

اگر می خواهید سرمایه گذاری بزرگی در IOTA انجام دهید یا اگر می خواهید برای مدت طولانی HODLing این رمزنگاری را انجام دهید ، بهترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدهای آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو از IOTA پشتیبانی می کنند.

IOTA (MIOTA) – یک بلاکچین بهتر

رویکرد منحصر به فرد IOTA در بخش غیرمتمرکز شکستن طراوت از هنجارها است. نگاهی اجمالی به جنبه های فنی این پلتفرم و به راحتی می توان فهمید که چرا شبکه های غیرمتمرکز مبتنی بر اینترنت اشیا adoption مطمئناً شاهد پذیرش بیشتری به جلو هستند. در حال حاضر ، IOTA همچنان یکی از جالبترین پروژه های موجود در بازار است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me