banner
banner

تجارت روزانه – هر آنچه لازم است بدانید

اگر در این کار مهارت دارید ، تجارت روزانه می تواند بسیار سودآور باشد. شما می توانید با یک حساب نسبتاً کم درآمد کسب کنید یا سرمایه رشد دهید. اگر خلق و خوی مناسبی داشته باشید نیز می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. و این راز تجارت روزانه است – متناسب با نوع خاصی از شخصیت است. آنچه در زیر می آید مقدمه ای در معاملات روزانه و برخی نکات برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن آن است.

تجارت روز چیست?

تعریف ساده تجارت روزانه معامله ای است که در همان روز افتتاح و بسته شود. معامله گران روز وقتی در پایان روز از سیستم خارج می شوند هیچ موقعیتی ندارند و نگران حرکتهای یک شبه نیستند.

برخی از معامله گران روزانه برای مدت زمان بسیار کمی – چند دقیقه یا حتی چند ثانیه موقعیت دارند. دیگران معامله را تا زمانی که به هدف سود یا سطح توقف ضرر برسد ، انجام می دهند. و دیگران اگر “در پول” باشد ، موقعیت خود را تا قبل از بسته شدن بازار حفظ می کنند.

محدودیت های زمانی معاملات روزانه بدین معناست که شما فقط درصورت خرید یا فروش ابزاری مطمئن هستید که این ابزار همان کاری را انجام می دهد که فکر می کنید قبل از پایان روز انجام خواهد داد. این بدان معناست که عرضه و تقاضا مهمترین ویژگی یک بازار هستند. تجزیه و تحلیل بنیادی برای معامله گران روز از ارزش محدودی برخوردار است و بیشتر آنها از نوعی تجزیه و تحلیل فنی یا “خواندن نوار” استفاده می کنند.

معامله گران روز باید بازارهای انتخابی خود را از نزدیک بشناسند و درک کنند که بازیگران مختلف بازار چه کسانی هستند ، چگونه موقعیت خود را نشان می دهند و چگونه ممکن است در برابر حرکت قیمت واکنش نشان دهند.

بازارهای معاملات روزانه

تجارت روزانه فقط در بازارهای نقدینگی که خرید و فروش آن نسبتاً ارزان است ، قابل انجام است. این به معنی نرخ کم کارمزد ، و اسپرد شدید است. وجود حساب های حاشیه ای یا ابزارهای اهرمی مانند معاملات آتی نیز ضروری است. این بازارهای محبوب معامله گران روز است:

سهام

اگر قصد خرید سهام روزانه دارید ، نیمی از تصمیم گیری در مورد تصمیم گیری در مورد سهام است. سهام متوسط ​​هر روز به اندازه کافی حرکت نمی کند تا تجارت روزانه را تضمین کند. کسانی که روز تجارت سهام دارند تمایل دارند در یکی از سه گروه سهام تخصص داشته باشند.

اولاً ، سهامهایی وجود دارد که در اکثر روزها بسیار مایع و بی ثبات هستند. این سهام شرکتهایی مانند آمازون و تسلا است که هر روز توسط هزاران معامله گر معامله می شود ، که به نوسانات و نقدینگی می افزاید.

ثانیا ، برخی از معامله گران در سهام “در بازی” تخصص دارند. سهام زمانی در معرض بازی است که مورد گمانه زنی و اخبار باشد یا در طی روزهای انتشار طرفین سود خود. سهام ممکن است چند روز پس از انتشار خبر یا در صورت هدف خرید یک موضوع یا موضوع یک داستان در حال انجام ، ماهها بطور همزمان بازی کند..

گروه سوم ، سهام پنی ، به دلیل نقدینگی کم معمولاً به عنوان نامزدهای معاملات روزانه واجد شرایط نیستند. با این حال ، سهام پنی در شرایط مناسب می تواند حرکات انفجاری روزانه را تجربه کند. معاملات روزانه سهام پنی بسیار خطرناک است ، اما به نظر می رسد برخی از معامله گران این روند را درست انجام داده اند.

شاخص های ارزش ویژه

معاملات آتی شاخص از زمان معرفی معامله گران روزانه در دهه 1970 بازار اصلی بوده است. محبوب ترین شاخص ها S هستند&P500 ، FTSE 100 و DAX 30. بازارهای آتی معمولاً با معاملات S روزهای معاملاتی طولانی تری دارند&معاملات P500 تقریباً 24 ساعت در روز است.

شاخص های عنوان یک فشار سنج برای بازار کل هستند و برای محافظت از موقعیت های سهام و گمانه زنی در مورد حرکت بعدی توسط بزرگترین صندوق ها و م institutionsسسات جهان استفاده می شوند. بازارهای آینده معمولاً قبل از هر بازار دیگری در صورت وقوع حوادث مهم حرکت می کنند. آینده شاخص معاملات به این معنی است که شما باید بدانید دقیقاً چه عواملی در یک روز خاص بازار را تحریک می کند و نسبت به هرگونه ورود جدید به بازار هوشیار باشید.

فارکس

بازار جهانی ارز بزرگترین بازار جهان است ، به این معنی که بیشترین میزان نقدینگی را نیز دارد. معاملات روزانه فارکس در خارج از ایالات متحده محبوبیت بیشتری دارد به این دلیل که مقررات آن در آمریکا کاملاً تنظیم شده و در سایر نقاط نیز کاملاً آزادانه تنظیم شده است..

برخی از معامله گران معاملات فارکس را با موفقیت انجام می دهند ، اما بسیاری از معامله گران فارکس بازه های زمانی کمی طولانی را ترجیح می دهند. تفاوت بزرگ بازار فارکس با بازارهای دیگر این است که بازارهای فارکس به صورت شبانه روزی باز هستند. با این حال ، ارزهای مختلف در ساعات مختلف روز فعالیت بیشتری دارند ، بنابراین معامله گران روز باید در مورد جفت ارز مورد نظر خود و زمان روز معامله خود تصمیم بگیرند..

معاملات فارکس به درک خوبی از هر دو نمودار و اقتصاد – به ویژه نرخ بهره و آنچه روی آنها تأثیر می گذارد ، نیاز دارد.

ارزهای رمزنگاری شده (دارایی های دیجیتال نیز شناخته می شوند)

جدیدترین بازار معاملات روز ، بازار ارزهای رمزپایه است. از آنجا که بازار هنوز در مراحل ابتدایی است ، نقدینگی و نوسان برای همیشه تغییر می کند و ارزهای دیجیتال مناسب برای تجارت روزانه برای همیشه تغییر می کنند.

این بدان معناست که هر کسی که ارزهای رمزپایه را معامله می کند باید از بازار رمزنگاری ، مایع ترین سکه ها و قیمت و حجم آنها مطلع باشد..

کالاها

بعضی از روزها بازرگانان در تجارت کالاها تخصص دارند – معمولاً نفت ، گاز ، طلا و نقره. این بازارها همچنین توسط معامله گرانی که سایر بازارهای آتی را معامله می کنند روزانه معامله می شوند.

تجارت کالاها به صورت روزانه نیاز به دانش دامنه زیادی دارد. شما باید نمودارها ، صنایع و تمام بازیگران مختلف موجود در بازار را درک کنید. هر بازار تفاوت های ظریف زیادی دارد که بر نحوه معاملات بازار اصلی و همچنین بازار آتی آن تأثیر می گذارد.

استراتژی های تجارت روز

بیشتر معامله گران موفق روز ، روش منحصر به فرد خود را برای تحلیل و معامله بازار انتخابی خود توسعه می دهند. برای توسعه روش خود ، آنها معمولاً یک یا چند استراتژی ذکر شده در زیر را انطباق می دهند. در بسیاری از موارد این استراتژی ها با یکدیگر همپوشانی دارند – و تقریباً در همه موارد نمودارها مهمترین ابزار هستند.

روند زیر

روند دنباله روشی بسیار موفقیت آمیز است که دامنه روزانه به اندازه کافی گسترده باشد یا در دوره های نوسان در حال گسترش باشد. پیروان روند برای شناسایی روندهای جدید از خط روند ، میانگین متحرک یا شاخص های مشابه استفاده می کنند. استراتژی دنباله روندی معمولاً بسیار منظم و مبتنی بر مجموعه ای از قوانین است.

تکانه

معامله گران شتاب الگوهایی را نشان می دهند که بیانگر افزایش حرکت در جهت روند است. آنها تا زمانی که حرکت ادامه داشته باشد ، موقعیت دارند و غالباً از ضرر توقف عقب افتاده برای جلب سود استفاده می کنند.

الگوهای نمودار

برخی از الگوهای نمودار کلاسیک که معامله گران در الگوهای نمودار روزانه و هفتگی استفاده می کنند ، می توانند برای تجارت روزانه نیز استفاده شوند. الگوهای نمودار دارای اهداف خاص قیمتی هستند و موقع هدف قرار گرفتن موقعیت ها بسته می شوند. الگوهای شمعدان نیز معمولاً توسط معامله گران روز به ویژه در بازار فارکس استفاده می شود.

بسیاری از معامله گران روز نیز الگوهای نمودار Elliott Wave را ترجیح می دهند – اگرچه یادگیری این روش مدتی طول می کشد.

معاملات معکوس و معکوس

وقتی یک بازار در یک محدوده معاملات کاملاً مشخص یا در یک کانال روند معامله می کند ، دامنه معاملات قابل معامله است. این بدان معنی است که وقتی قیمت در بالای محدوده است ، بازار را کوتاه کنید و وقتی که در پایین است ، خرید کنید.

معکوس کردن

معکوس کردن می تواند در محدوده معاملات یا زمانی که روند تغییر جهت می دهد رخ دهد. تاجران از الگوها و شاخص هایی برای شناسایی معکوس های احتمالی و اهداف سود استفاده می کنند. در شرایط مناسب بازار ، معکوس کردن برای بازرگانان کوتاه مدت می تواند بسیار سودآور باشد.

جوش زدن

اسکالپرها عدم تعادل لحظه ای در عرضه و تقاضا را برای دستیابی به تغییرات سریع قیمت قبل از سود گرفتن و رفتن به تجارت بعدی شناسایی می کنند. پوسته پوسته ها گاهی در هر روز 20 معامله یا بیشتر انجام می دهند.

تجارت اخبار

قیمت ها اغلب پس از انتشار اخبار اقتصادی یا شرکت ها به میزان قابل توجهی حرکت می کنند. اخبار شرکت ها اغلب قبل یا بعد از جلسه معاملات منتشر می شوند ، بنابراین فرصت های معاملات سهام محدود است. با این حال ، اخبار اقتصادی برنامه ریزی شده است و معامله گران فارکس و شاخص می توانند اطلاعات را قبل از انتشار یا بعد از آن معامله کنند.

آیا معاملات روزانه برای شما مناسب است?

در حالی که برخی از افراد در معاملات روزانه رونق می گیرند ، این برای همه مناسب نیست. این ویژگی ها بیش از سایر ویژگی های شخصیتی مناسب است. برخی از صفات یک معامله گر روز خوب در بیشتر انواع معاملات اعمال می شود – اما وقتی نوبت به معاملات روزانه می رسد ، حتی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

برای شروع باید بتوانید تمرکز خود را حفظ کرده و کل روز بازار را تماشا کنید. اگر به راحتی حواس شما پرت شود و یا در روزهای کند و خسته کننده خسته شوید ، فرصت های مهم را از دست خواهید داد.

برای حفظ تمرکز و انگیزه ، اگر واقعاً شیفته بازارها باشید ، به شما کمک می کند. این شامل علاقه به اقتصاد ، تجارت ، روانشناسی و تئوری بازی است. کنجکاوی و اشتیاق به یادگیری نیز به ایده پردازی کمک می کند.

مورد بعدی نظم و انضباط است. برای موفقیت در معاملات روزانه باید بسیار منظم باشید. این امر به پایبندی به چارچوب مدیریت ریسک و مراقبت از سلامتی و انجام آماده سازی قبل از بازار هر روز مربوط می شود.

برای ادامه کار باید انعطاف پذیری داشته باشید ، وقتی همه چیز به روشی که پیش می رود پیش نمی رود. تجارت روزانه می تواند بسیار ناامید کننده باشد و روزهایی وجود دارد که شما می خواهید از آن دور شوید. هر تاجر موفقیت آمیز روزانه دوره هایی از خودباوری را پشت سر گذاشته و موفق به ادامه کار خود شده است.

توانایی سازگاری اغلب بهترین معامله گران روز را از کسانی که با مشکل روبرو هستند جدا می کند. بازارها تغییر می کنند و معامله گران باید خود را با شرایط مختلف بازار و گاه با بازارهای کاملاً جدید وفق دهند.

تجارت روزانه یک سرگرمی نیست. برای موفقیت رسیدن به زمان و سخت کوشی نیاز است. شما باید آماده باشید که روزانه 8 تا 10 ساعت به آن اختصاص دهید و مانند یک تجارت با آن رفتار کنید ، دقیقاً همان چیزی که هست.

جوانب مثبت و منفی معاملات روزانه

مثل بیشتر امور زندگی ، تجارت روزانه مزایا و معایب خود را دارد.

مزایای تجارت روز

  • معامله گران روزانه باید در تمام حرکات بالا و پایین که حرکات بلند مدت قیمت را تشکیل می دهند شرکت کنند. بین سال های 2010 و 2020 S&شاخص P500 سالانه حدود 13 درصد بازده داشت. با این حال ، در مدت مشابه ، میانگین حرکت روزانه حدود 0.7٪ بود که به 175٪ در سال می رسد. معامله گران روزانه باید تمام آن حرکتهای روزانه را انجام دهند.
  • معاملات روزانه یک روش بسیار کارآمد برای استفاده از سرمایه است. شما می توانید چندین بار در روز سرمایه را از یک فرصت به فرصت دیگر منتقل کنید.
  • این همچنین یک روش خوب برای استفاده از اهرم با پاداش مطلوب برای نسبت های خطر است. از آنجا که ضرر و زیان توقف محدود است ، هر روز برای مدت محدودی مقدار احتمالاً پاداش بسیار بیشتری را تهدید می کنید.
  • از آنجا که موقعیت ها هر روز بسته می شوند ، لازم نیست نگران حرکتهای شبانه باشید.

معایب معاملات روزانه

  • سود معامله گر روزانه معمولاً به عنوان درآمد و نه به عنوان سود سرمایه مالیات دریافت می شود و بنابراین نرخ بالاتری پرداخت می شود.
  • معاملات روزانه می تواند در برخی مواقع فوق العاده استرس زا و طاقت فرسا باشد. به ویژه مهم است که استرس را کنترل کنید و در صورت لزوم مرخصی بگیرید. همچنین لازم است ورزش کنید ، خوب بخورید و بخوابید.

برای شروع معاملات روزانه به چه مواردی نیاز دارید?

بنابراین ، برای شروع معاملات روزانه به چه مواردی نیاز دارید؟ اولین چیزی که شما نیاز دارید زمان است. تجارت روزانه یک حرفه تمام وقت است و شما باید در موقعیتی باشید که به آن زمان کافی اختصاص دهید. هر چند در اینجا برخی از انعطاف پذیری وجود دارد. هر روز فقط جلسه افتتاحیه یا اختتامیه تجارت می شود – به شرطی که هر روز جلسه یکسانی باشد. شما باید یک استراتژی با افق زمانی بسیار کوتاه پیدا کنید و برخی از حرکتهای بزرگتر را از دست خواهید داد. به طور کلی ، شما نمی توانید آنقدر درآمد کسب کنید و یادگیری آن بیشتر طول می کشد – اما می توان این کار را انجام داد.

دومین نیاز سرمایه است. هر تاجر بورسی که معاملات چهار روزه یا بیشتر در هفته را با استفاده از حساب مارجین انجام دهد ، توسط FINRA به عنوان معامله گر روز طبقه بندی می شود. این بدان معناست که مانده حساب آنها باید بالای 25000 دلار باقی بماند. بنابراین ، برای معامله گران سهام ، 25000 دلار حداقل شروع کار است. از لحاظ تئوری ، شما می توانید معاملات آتی روزانه را با کمتر از 1000 دلار انجام دهید – اما بیشتر کارگزاران نیاز به داشتن یک حساب بزرگتر دارند. در حالت ایده آل ، صرف نظر از بازاری که تجارت می کنید ، باید حداقل 20،000 دلار داشته باشید.

شما تا زمانی که به طور مداوم از بازار درآمد کسب نکنید به سرمایه یا نوعی درآمد منظم نیز نیاز خواهید داشت. مبلغ مشخصی وجود ندارد – اما هرچه بیشتر با شانس بیشتری برای سودآوری شروع کنید.

البته شما به یک کارگزار نیز نیاز خواهید داشت. این کارگزار به بازاری که برای تجارت انتخاب می کنید بستگی دارد. همیشه بهتر است یک کارگزار را انتخاب کنید که در بازاری که قصد تجارت آن را دارید تخصص داشته باشد. فراتر از این ، منابع زیادی برای کارگزاران تحقیقاتی وجود دارد.

معامله گران روز نیاز به سیستم عامل های تجاری سریع ، قابل اعتماد و دارای طیف وسیعی از ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی دارند. خوشبختانه اکثر کارگزاران بسترهای بسیار خوبی را برای تجارت خود در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. با این وجود شما به یک کامپیوتر خوب با صفحه نمایش اضافی نیاز دارید – به بانک مانیتور نیاز ندارید ، اما یک مانیتور اضافی به شما کمک می کند. در صورت خراب شدن خط ، به اتصال به اینترنت مطمئن و اتصال پشتیبان نیز نیاز خواهید داشت.

چه طور باید شروع کرد

برای شروع باید یادگیری بازارها و استراتژی ها را شروع کنید. تا آنجا که می توانید در مورد بازارهای مختلف بخوانید و دنبال کردن آنها به صورت روزمره را شروع کنید. در همان زمان ، می توانید بیشتر بخوانید درباره استراتژی های مختلف تجارت که در بالا توضیح داده شد. شما باید شروع به درک ایده بازارهای مورد علاقه شما و روش های معاملاتی کنید که برای شما منطقی است. این باید شما را در موقعیتی قرار دهد که به دنبال کارگزار باشید تا بتوانید یک حساب آزمایشی را باز کنید و تجارت کاغذ را شروع کنید و در نهایت سرمایه واقعی را برای کار خود شروع کنید..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me