banner
banner

چگونه می توان معاملات آتی را آغاز کرد

اگر در زمینه تجارت جدی هستید ، می خواهید بازار آینده را در نظر بگیرید. معاملات آتی در بازارها با معاملات روان و ارزان قیمت انجام می شوند. اکثر بازارهای آتی نیز با حرکت قابل توجه قیمت در هر روز بسیار فعال هستند. آنها می توانند در هر بازه زمانی معامله شوند ، از چند دقیقه تا ماه. این پست شامل کلیه مواردی است که برای شروع معاملات آتی باید بدانید.

آینده چیست؟?

قراردادهای آتی نوعی از مشتقات مالی است که در بورس ها معامله می شود. قرارداد آتی صرفاً توافق نامه ای برای خرید یا فروش دارایی اساسی با قیمت مشخص در یک روز خاص در آینده است. آنها نوعی مشتق مالی هستند زیرا قیمت آنها از قیمت دارایی دیگر حاصل می شود.

معاملات آتی با استفاده از مارجین معامله می شوند ، بنابراین فقط کسری از ارزش قرارداد از قبل پرداخت می شود. این مبلغ با بسته شدن موقعیت بازگردانده می شود.

قراردادهای آتی هر روز مشخص می شوند تا به بازار عرضه شوند. اگر قیمت بسته شدن بیشتر از روز گذشته باشد ، حساب هایی که دارای موقعیت های طولانی هستند با افزایش ارزش موقعیت اعتبار می گیرند ، در حالی که حساب هایی که موقعیت های کوتاه دارند ، بدهکار می شوند. اگر قیمت پایین تر باشد ، عکس این اتفاق می افتد.

برخی از قراردادهای آتی به صورت فیزیکی تسویه می شوند در حالیکه برخی دیگر به صورت نقدی تسویه می شوند. تسویه فیزیکی به این معنی است که دارایی اساسی در تاریخ انقضا دست به دست می شود در حالی که تسویه وجه نقد به این معنی است که ارزش دارایی دست به دست می شود.

بازارهای آتی

معاملات آتی در ابتدا تکامل یافت تا به خریداران و فروشندگان کالاهای کشاورزی اجازه دهد قبل از پایان یک فصل قیمت ها را قفل کنند. این امر امکان برنامه ریزی بهتر از سوی کشاورزان و کسانی را که محصولات خود را خریداری کرده اند فراهم می کند. از همان زمان ، به همین دلایل ، قراردادهای آتی در کالاهای دیگر مانند فلزات ، نفت و گاز منعقد شده است.

بازارهای آتی کالا را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  • کالاهای نرم شامل محصولات کشاورزی مانند ذرت ، قهوه ، کاکائو ، گوشت خوک ، گوشت گاو ، آب پرتقال و چوب است. بسیاری از این محصولات فصلی هستند و عرضه و تقاضا به شرایط آب و هوایی و روند مصرف بستگی دارد.
  • کالاهای سخت فلزات گرانبها و فلزات اساسی هستند و شامل طلا ، نقره و مس هستند. این صنایع چرخه های بسیار طولانی دارند و قیمت ها با رشد اقتصادی و تورم ارتباط تنگاتنگی دارند.
  • کالاهای انرژی شامل نفت ، گاز و روغن گرمایش است. این بازارها تحت تأثیر رشد اقتصادی ، رویدادهای ژئوپلیتیک و زنجیره های تأمین پیچیده قرار دارند.

در دهه 1970 قراردادهای آتی با شاخص های سهام و اوراق قرضه معرفی شد. آنها به موسسات و صندوق ها اجازه می دهند که از مواجهه با پوشش محافظت کنند و به معامله گران فعال این امکان را می دهد که در مورد حرکت مثبت و منفی قیمت ها با اهرم سوداگری کنند بزرگترین بازارهای آتی در جهان بازارهای S هستند&معاملات آتی P500 و Bond.

واردکنندگان ، صادرکنندگان و شرکت های بزرگ برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض ارز خود از معاملات آتی ارز استفاده می کنند. در حالی که بازارهای آتی ارز فعال وجود دارد ، بیشترین پوشش ریسک با استفاده از فوروارد انجام می شود که توافق نامه های سفارشی است و در OTC (فرابورس) معامله می شود نه در صرافی ها.

اصطلاحات و مشخصات قرارداد

قرارداد آتی مانند هر قرارداد الزام آور دیگری است و دارای مشخصات استاندارد است. هنگام معاملات آتی باید شرایط زیر را درک کنید.

دارایی اساسی: دارایی که قرارداد بر اساس آن بنا شده است

تاریخ انقضا: تاریخ انقضا the قرارداد و تسویه حساب.

اندازه قرارداد: در واحد دارایی اساسی اندازه گیری می شود.

ارزش تیک: مقدار حداقل مبلغی که قیمت قرارداد می تواند تغییر کند.

حاشیه در قرارداد: شرط حاشیه برای هر قرارداد.

حاشیه نگهداری در هر قرارداد: به طور معمول ، شما باید برای هر قراردادی که نگه دارید یک مانده حاشیه مشخص را در حساب خود حفظ کنید. این برای جبران ضررهای مارک به بازار است و اگر مانده حاشیه شما به زیر آستانه برسد ، باید وجه اضافی واریز کنید.

علاوه بر این اصطلاحات ، مفید است که منافع باز و ارزش منصفانه را نیز درک کنید.

علاقه آزاد: صرافی های آتی مجموع موقعیت های آزاد را برای هر قرارداد منتشر می کنند ، که به عنوان سود باز شناخته می شود. اگر علاقه باز 1000 باشد ، 1000 موقعیت بلند و 1000 موقعیت کوتاه وجود دارد. هرچه علاقه بازتر با نزدیک شدن به تاریخ انقضا بیشتر باشد ، نوسانات بازار بیشتر خواهد بود.

ارزش منصفانه: در انقضا ، قیمت قرارداد آتی برابر با قیمت دارایی اساسی خواهد بود. با این حال ، قبل از تاریخ انقضا ، معاملات آتی نزدیک به ارزش منصفانه خود معامله می کنند که با قیمت لحظه ای متفاوت است.

ارزش منصفانه با افزودن هزینه نگهداری دارایی اساسی به قیمت لحظه ای محاسبه می شود و سپس هر جریان نقدی که دارنده دریافت می کند کم می شود. هزینه هایی که به قیمت لحظه ای اضافه می شود شامل هزینه سرمایه و هرگونه هزینه مربوط به ذخیره سازی ، حمل و نقل یا بیمه دارایی است. هزینه های کسر شده شامل سود سهام و پرداخت کوپن اوراق قرضه در صورت وجود است.

محاسبه اندازه یک موقعیت آتی

یک اشتباه رایج که معاملات آتی جدید مرتکب می شوند این است که از اندازه موقعیت های خود سو mis تفاهم نمی کنند. مهمترین عددی که باید از آن آگاهی داشته باشید ارزش قرار گرفتن در معرض قراردادهایی است که خریداری می کنید (همچنین به عنوان ارزش تصوری نیز شناخته می شود). توانایی محاسبه ارزش تصوری یک موقعیت برای مدیریت موثر ریسک حیاتی است.

بگذارید بگوییم شما 2 قرارداد با قرار گرفتن در معرض 100000 دلار خریداری کرده اید و مبلغ حاشیه ای که باید برای هر قرارداد نگه دارید 7،500 دلار است. اگرچه برای باز کردن موقعیت فقط به 15000 دلار حاشیه نیاز دارید ، اما میزان مواجهه شما با بازار زیربنایی 200000 دلار است.

5 درصد تغییر در قیمت دارایی اساسی منجر به تغییر 10 هزار دلاری ارزش موقعیت می شود. اگر تغییر قیمت به نفع شما باشد ، مبلغ 10000 دلار به حساب شما اعتبار داده می شود ، در حالی که حرکتی که به نفع شما نباشد ، 10،000 دلار برای حساب شما کسر می کند.

ارزش تصوری قرارداد آتی اغلب به راحتی در دسترس نیست ، بنابراین باید بتوانید آن را محاسبه کنید. به طور معمول ، ارزش تصوری برای بازارهای مختلف کمی متفاوت و به شرح زیر محاسبه می شود:

معاملات آینده

هر قرارداد آتی شاخص یک ضرب دارد که در سطح شاخص ضرب می شود تا به ارزش دلاری قرارداد برسد.

 س&قراردادهای e-mini P500 چند برابر 50 دلار است. بنابراین ، اگر معاملات آتی با 3450 معامله با یک قرارداد 172،500 دلار (50 3 3450) در معرض بازار باشید.

یک علامت 0.25 واحد است ، بنابراین اگر قیمت قرارداد یک تیک را جابجا کند ، مقدار موقعیت 12.50 دلار (50 x 0.25 دلار) تغییر می کند.

آینده کالا

آتی کالاها هر کدام واحد اندازه گیری خود را دارند و یک قرارداد مربوط به تعداد معینی از واحدها است.

به عنوان مثال ، یک قرارداد آتی ذرت برای 5000 ذرت ذرت است. اگر قیمت هر بوشل 4.30 دلار باشد ، یک قرارداد 21500 دلار (5000 دلار 4.32) ارزش دارد.

برای معاملات آتی نفت ، یک قرارداد برای 1000 بشکه نفت است. بنابراین ، اگر نفت با بشکه ای 40 دلار معامله شود ، یک قرارداد 40000 دلار (40 x 1000 دلار) ارزش دارد.

معاملات آتی ارز

معاملات آتی ارز در واحدهای واحد پولی اساسی نقل می شود. برای رسیدن به ارزش قرارداد با ارز پایه ، نرخ ارز را در تعداد واحدهای ارز پایه ضرب می کنید.

 قرارداد یک دلار کانادا (CAD) 100000 CAD ارزش دارد. اگر نرخ CAD / USD 0.75 باشد ، ارزش قرارداد 75000 دلار است.

شروع کار در 5 مرحله

  1. در مورد بازاری که می خواهید تجارت کنید تصمیم بگیرید

اولین قدم شما تصمیم گیری در مورد بازاری است که می خواهید تجارت کنید. هنگامی که شروع به کار می کنید فقط باید بازارهای آتی را معامله کنید که بسیار مایع هستند و شما می فهمید.

شاخص ها ، طلا و معاملات آتی نفت مکان خوبی برای شروع هستند زیرا بسیار مایع هستند و پیگیری آنها بسیار آسان است. کالاهای دیگر مانند غلات و فلزات پایه به دانش دامنه بیشتری نیاز دارند. اگر قصد تجارت این بازارها را دارید ، باید کمی تحقیق کنید تا تفاوت های ظریف هر بازار را بیاموزید.

  1. در مورد استراتژی تجارت تصمیم بگیرید

عوامل مختلفی استراتژی تجارت شما را تعیین می کنند. این موارد شامل میزان سرمایه شما ، زمانی که برای تجارت در دسترس دارید و انواع استراتژی هایی که برای شما منطقی است.

تجارت روزانه به سرمایه کمتری احتیاج دارد زیرا ضررهای توقف شما شدیدتر خواهد بود. با این حال ، معاملات روزانه شما را ملزم می کند که تمام روز بازار را تماشا کنید. از طرف دیگر ، معاملات نوسان ، معاملات موقعیتی و روند زیر به زمان کمتر اما سرمایه بیشتری نیاز دارد.

هر استراتژی که استفاده می کنید باید برای شما نیز منطقی باشد. اگر یک رویکرد منظم تر را ترجیح می دهید ، روند زیر مناسب تر خواهد بود. اگر شما یک معامله گر اساسی هستید ، تجارت موقعیت کاربرد بیشتری دارد. اگر یک روش مبتنی بر اختیار بیشتر براساس تجزیه و تحلیل فنی را ترجیح می دهید ، معاملات نوسان یا معاملات روزانه مناسب تر خواهند بود.

  1. یک کارگزار و سیستم عامل انتخاب کنید

انتخاب کارگزار تصمیم مهمی است و عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت. کارگزار شما نیاز به ارائه بازارهایی دارد که شما برای تجارت انتخاب کرده اید و دارای اعتبار و خدمات عالی به مشتریان است. در بعضی موارد ، ممکن است شما بر اساس سیستم عامل هایی که به مشتریان خود ارائه می دهند ، کارگزار انتخاب کنید ، اما می توانید ابتدا یک پلت فرم انتخاب کنید و سپس کارگزار سازگار با سیستم عامل را پیدا کنید.

ما در مقاله آینده درباره انتخاب کارگزار آتی این موضوع را با جزئیات بیشتری بیان خواهیم کرد.

  1. یک حساب آزمایشی باز کنید

بازارهای آتی می توانند خیلی سریع حرکت کنند که ممکن است در هنگام شروع کار بسیار طاقت فرسا باشد. بهتر است قبل از شروع تجارت با سرمایه واقعی ، یک حساب آزمایشی افتتاح کنید. به شما این امکان را می دهد تا با سیستم عامل و قراردادها آشنا شوید. همچنین به شما این امکان را می دهد که با استفاده از داده های واقعی معاملاتی ، فرآیند مدیریت ریسک را توسعه دهید.

  1. هنگام معامله حساب آزمایشی خود بیاموزید

در حین معامله حساب آزمایشی خود ، می توانید به اطلاعاتی درباره بازارهایی که برای تجارت انتخاب کرده اید ادامه دهید. این به شما فرصتی می دهد تا استراتژی خود را آزمایش کرده و اصلاح کنید و مطمئن شوید که قادر به کنترل ریسک خود هستید. پس از آشنایی با بازارهایی که در آن معامله می کنید و اطمینان یافتن ، آماده شروع معاملات با یک حساب زنده خواهید بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me