banner
banner

چگونه می توان از طریق سهام درآمد کسب کرد

گرچه فرمولی جادویی برای کسب درآمد در بورس سهام وجود ندارد ، اما چند روش وجود دارد که شانس را به نفع شما می کند. نکته اصلی این است که نسبت به سطح دانش خود و زمانی که برای سرمایه گذاری اختصاص می دهید واقع بین باشید.

سرمایه گذاری منفعل

ساده ترین راه کسب درآمد در بورس سهام سرمایه گذاری منفعلانه با ETF است. با این کار می توانید بازدهی مشابه شاخص سهام بزرگترین شرکتهای بورسی را بدست آورید.

طی صد سال گذشته ، بورس اوراق بهادار به طور مداوم از سایر طبقات دارایی مانند اوراق قرضه ، املاک و مستغلات و فلزات گرانبها بهتر عمل کرده است. در عین حال ، بیشتر صندوق های سرمایه گذاری از شاخص های گسترده بازار سهام کم عملکرد هستند. وقتی از شاخص گسترده بازار سهام صحبت می کنیم ، به شاخص هایی مانند S اشاره می کنیم&P500 که شامل با ارزش ترین شرکت های ذکر شده در بازار است.

بنابراین ، سرمایه گذاری در ETF که شاخص بازار را ردیابی می کند به این معنی است که شما بازدهی مشابه شاخص را بدست می آورید ، بنابراین در حال حاضر از وجوه مدیریت شده فعال پیش می افتید. این همچنین بدان معنی است که شما در کلاس دارایی سرمایه گذاری شده اید که به طور مداوم در بلند مدت عملکرد بهتری داشته است. حتی بازده نسبتاً متوسط ​​نیز می تواند به طور قابل توجهی در مدت زمان کافی کافی ترکیب شود. مالکیت ETF نیز تقریباً ارزان تر از هر نوع کالای مالی دیگر است.

بهبود عملکرد ETF بازار امکان پذیر است اما شما را ملزم می کند کمی بیشتر ریسک کنید. یکی از راه های بهبود عملکرد سبد ETF افزودن بودجه ای است که بخش های با رشد سریع تر مانند فناوری و شرکت های اختیار مصرف کننده را ردیابی می کند..

سرمایه گذاری را بخرید و نگه دارید

اصطلاح سرمایه گذاری غیرفعال معمولاً برای سرمایه گذاری در ETF یا صندوق های شاخص به کار می رود. سرمایه گذاری منفعل همچنین به معنای نگه داشتن وجوه به مدت طولانی ، بدون ایجاد هیچ تغییری است. خرید و نگه داشتن سرمایه گذاری بسیار مشابه است.

قبل از ظهور سرمایه گذاری منفعل ، اصطلاح خرید و نگهداری سرمایه گذاری برای خرید سهام منفرد و سپس نگه داشتن آنها برای مدت نامحدود استفاده می شد. تا حد زیادی ، وارن بافت از این طریق درآمد کسب کرده است ، هرچند که کارهای بیشتری نیز در این زمینه انجام می دهد.

اندازه گیری اثربخشی خرید و نگهداری سرمایه گذاری دشوارتر است زیرا بدیهی است موفقیت یا عدم موفقیت آن به سهام انتخاب شده بستگی دارد. اما این استراتژی یک مزیت بزرگ دارد. سرمایه گذاران اغلب با خرید و فروش سهام و تلاش برای تعیین زمان بازار ، عملکرد خود را خراب می کنند. در بسیاری از موارد ، آنها با صرف خرید و نگهداری سهام درآمد بیشتری کسب می کنند ، با این فرض که کار خود را با انتخاب سهام وحشتناک آغاز نکنند. راه حل این است که سهام کاملاً متفاوتی داشته باشید و به سهام با مدل های تجاری خوب ، مزیت رقابتی و رهبری قوی بچسبید.

روش های پیشرفته کسب درآمد در بورس سهام

سرمایه گذاری منفعل به هیچ وجه تنها راه کسب درآمد از سهام یا بهترین راه نیست. بسیاری از روش های پیچیده تر وجود دارد ، اما آنها به زمان و دانش بیشتری نیاز دارند و به طور معمول خطر بیشتری دارند. در اینجا برخی از متداول ترین روش های سرمایه گذاری (و در برخی موارد تجارت) آورده شده است..

صندوق های سرمایه گذاری مشترک و فعالانه ETF ها را مدیریت می کنند

در حالی که اکثریت صندوق های مدیریت شده فعال – هر دو صندوق سرمایه گذاری مشترک ETF – هنگام در نظر گرفتن هزینه ها از بازار بهتر عمل نمی کنند ، برخی از آنها این کار را انجام می دهند. بسیاری از سرمایه گذاران بسیار موفق پول را بین صندوق های مختلف جابجا می کنند تا تلاش کنند بازار را شکست دهند. اگرچه این به تحقیقات زیادی نیاز دارد.

وسوسه این است که با سرمایه گذاری در وجوهی که در گذشته اخیر عملکرد خوبی داشته اند ، عملکرد را تعقیب کنیم. اگرچه این اغلب نتیجه معکوس می دهد و در نهایت سرمایه گذاران خرید بالا و کم فروش می کنند. ترفند این است که وجوهی را پیدا کنید که احتمالاً در آینده صرف نظر از عملکرد گذشته عملکرد خوبی داشته باشند.

ارزش سرمایه گذاری

یک سرمایه گذار با ارزش ، سهامی را خریداری می کند در صورتی که اعتقاد دارند قیمتی که هر سهم با آن معامله می کند ، به طور قابل توجهی زیر ارزش ذاتی آن است. این مقدار دارایی شرکت است که تقسیم بر تعداد سهام صادر شده است و همچنین ارزش انحلال شرکت را نشان می دهد.

خرید یک سهم کمتر از ارزش آن باعث ایجاد حاشیه ایمنی می شود و ممکن است بتوانید بدون رشد کامل شرکت سود کسب کنید.

بنابراین ، شما یک نقطه ضعف محدود دارید ، و اگر قیمت سهام بهبود یابد ، با یک صعود بالقوه بزرگ رو به رو خواهید شد. سرمایه گذاری در ارزش نیاز به درک بسیار خوبی از حساب های شرکت و صورت های مالی دارد.

سرمایه گذاری رشد

سرمایه گذاری در رشد کاملاً مربوط به رشد سود و پتانسیل رشد سود است. برای اینکه یک شرکت سود خود را افزایش دهد ، یا باید رشد فروش داشته باشد ، یا باید حاشیه سود خود را گسترش دهد. رشد فروش زمانی آسان است که کل بازار محصول آن در حال رشد است – در غیر این صورت ، شرکت باید سهم خود را در بازار افزایش دهد. رشد حاشیه اغلب ناشی از تأثیر صرفه جویی در مقیاس است ، زیرا هزینه های ثابت با سرعت کمتری نسبت به فروش رشد می کنند.

چالش برای سرمایه گذاران این است که قیمت سهام رشد معمولاً نشان دهنده میزان معینی از رشد در آینده است. اگر رشد در آینده ناامید شود ، قیمت سهام ممکن است بیش از حد گران به نظر برسد و سقوط کند. با این وجود ، سرمایه گذاری در رشد طی دو دهه گذشته ، به ویژه در بخش فناوری ، که شامل شرکت هایی مانند اپل ، آمازون و فیس بوک است ، بسیار چشمگیر بوده است. بخش دیگر با شرکت های رشد خوب ، بخش اختیار مصرف کننده است ، مانند استارباکس و نایک.

سرمایه گذاری سود سهام

اگر بیش از رشد سرمایه به ساختن جریان درآمد علاقه مند هستید ، سرمایه گذاری در سود سهام گزینه دیگری است. شرکت ها برای تقسیم سود به سهامداران خود سود سهام پرداخت می کنند. شرکت هایی که سود سهام می پردازند تمایل بالاتری دارند و حاشیه سود خوبی دارند.

اغلب وسوسه خرید سهام با بیشترین بازده سود سهام وجود دارد. اما مهمترین عامل در واقع پایداری سود سهام است. اگر شرکتی نتواند پرداخت سود سهام را بالا نگه دارد ، قیمت سهام احتمالاً سقوط خواهد کرد و شما بیش از سود سهام خود ضرر خواهید کرد. بهترین سهام سود سهام کسانی است که به راحتی می توانند سود سهام خود را افزایش دهند.

فروش کوتاه

بله ، وقتی قیمت سهام کاهش می یابد می توانید درآمد کسب کنید. این کار را می توانید با فروش کوتاه انجام دهید که شامل قرض گرفتن سهام (که برای آن کارمزد می پردازید) و فروش آنها است. وقتی قیمت سهام سقوط کرد ، سپس می توانید سهام را پس بگیرید و آنها را به وام دهنده برگردانید.

سهام کوتاه مدت یک استراتژی پیشرفته است و باید با احتیاط به آن نزدیک شوید. اگر سهام کوتاه مدت معامله گران بیش از حد باشد ، احتمالاً “بالاتر” فشار بیشتری دارد. به یاد داشته باشید که برای موقعیت کوتاه ، ضرر احتمالی نامحدود است.

تجارت جفت

فروش کوتاه امکان ترکیب موقعیت های بلند و کوتاه را فراهم می کند. این بدان معناست که شما می توانید سهمی را خریداری کنید که انتظار دارید عملکرد خوبی داشته باشد و سهام کوتاهی را که انتظار دارید عملکرد کمتری داشته باشد را به فروش برسانید. مزیت این استراتژی این است که موقعیت در برابر اصلاح کلی بازار ، پوشش داده می شود.

کارگزار سهام را انتخاب کنید

اولین قدم در سفر شما باید انتخاب کارگزار سهام باشد. دلالی که توصیه می کنیم باشد نفر اول.

چگونه می توان از طریق سهام درآمد کسب کرد چگونه می توان از طریق سهام درآمد کسب کرد چگونه می توان از طریق سهام درآمد کسب کرد
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

نتیجه

هر یک از رویکردهای سرمایه گذاری که در اینجا ذکر شده است ، به سطح متفاوتی از دانش ، مهارت ، اشتهای ریسک ، وقت و حوصله نیاز دارد. یافتن رویکرد مناسب به معنای یافتن سبک سرمایه گذاری متناسب با سطح دانش ، شخصیت ، برنامه و وضعیت مالی شماست. سرمایه گذاری منفعل بهترین مکان برای شروع است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me