banner
banner

محققان ابتکاری Blockchain در کالیفرنیا ، مطالعه جدید Stablecoin را منتشر کردند

این هفته گروهی از محققان توسط بودجه Blockchain ابتدایی دانشگاه کالیفرنیا تأمین مالی شدند منتشر شد یک مطالعه پایدار بیت کوین که نتیجه گیری کرد انتشار این سکه ها هیچ تاثیری در قیمت بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه در بازار ندارد. این گروه پس از مقایسه داده های جریان بازار و معاملات طی چند ماه گذشته ، نتیجه چشم نواز خود را کشف کردند. اخبار نشان دهنده تغییر در استفاده و تأثیر این ابزارهای مالی جدید در حوزه رمزنگاری است.

سکه های ثابت

Stablecoins نشانه هایی است که به ارزهای رمزپایه ، پول فیات یا کالاهای قابل معامله در بورس مانند فلزات گرانبها یا فلزات صنعتی متصل می شوند. به این ترتیب ، این نشانه ها با توجه به پایه بازار خود و نه حوزه رمزنگاری کلی ، نوسانات قیمت را تجربه می کنند. اولین پایدارترین Bitcoin Tether (USDT) بود. در زمان صدور آن ، Tether ادعا کرد که هر USDT با ارز فیات به صورت 1: 1 پشتیبانی می شود. در مارس 2019 ، Tether پشتیبانی خود را تغییر داد تا شامل وام ها و دارایی های دیگر شود. علی رغم این تغییرات ، Tether همچنان بالاترین ثبات در Bitcoin است.

بحث های پایدار کوین

مهمتر اینکه ، Staincoins همچنان ابزاری با بحث و جدل در بازار است. این گزارش شفافیت مورد نیاز در مورد تأثیرات این توکن ها را برای تنظیم کننده ها و جامعه رمزگذاری فراهم می کند. سالها اتهامات مربوط به دستکاری بازار ، بازار را آزار می داد. این نگرانی ها پس از اعلام فیس بوک در سال گذشته برای ایجاد پروژه ثبات Bitcoin برای Libra ، تب و تاب زیادی پیدا کرد. نهادهای نظارتی سریعاً پروژه را متوقف کردند.

مطالعه Stablecoin – پناهگاه امن

قابل توجه است ، این مطالعه هیچ شواهدی را نشان نمی دهد که انتشار پایدار کوین بر قیمت ارزهای رمزپایه تأثیر می گذارد. در عوض ، داده ها خلاف این را نشان می دهند. استفاده از پایدار کوین بیشتر به عنوان بازار اتفاق می افتد واکنش به تغییرات قیمت و نه به عنوان دلیل اقدام. محققان دریافتند که شواهد نشان می دهد استفاده اولیه از پایدار سکه به عنوان پناهگاه امن است.

از نوسانات خارج شوید

این داده ها منطقی است وقتی در نظر بگیرید که زنجیره های ثابتی راهی آسان تر برای خروج از نوسانات موجود در فضا به سرمایه گذاران ارائه می دهند. انتقال رمز ارز خود به ارز فیات با تاخیر و هزینه های بیشتری همراه است. در یک بازار پر سرعت ، تاخیر در تبدیل فیات و هزینه های اضافه شده می تواند مسئله واقعی باشد. متناوباً ، انتقال وجوه شما به یک بیت کوین ثانیه ای طول می کشد ، در حال حاضر اکثر صرافی ها سکه های فیات خود را ارائه می دهند.

مطالعه Stablecoin

مطالعه Stablecoin

مهمتر از همه ، تجزیه و تحلیل داده های معاملاتی همچنین نشان داد که Stablecoins حتی به عنوان ذخیره ارزش مبادلاتی که رمزنگاری به تبدیل فیات ارائه نمی دهند ، نقش مهمی را ایفا می کنند. این سکه ها تنها راه فرار از نوسانات بازار هستند. این سیستم عامل ها پایدارترین حرکت Bitcoin را طی روند نزولی بازار مشاهده می کنند.

گروه تحقیقات مطالعه Stablecoin

ریچارد لیونز ، انگلیس مدیر ارشد نوآوری Berkley و Ganesh Viswanath-Natraj ، استادیار امور مالی در دانشکده بازرگانی Warwick ، ​​پیشتاز این تحقیق بودند. قابل ذکر است که این پروژه بودجه ای از ابتکار Blockchain دانشگاه کالیفرنیا برکلی هاس دریافت کرد.

ابتکار بلاک چین Berkeley Haas

طرح Blockchain Berkeley Haas رسماً در سال 2018 با هدف افزایش آگاهی از بلاکچین در بین دانشجویان و پیشبرد تحقیقات دانشگاهی در این زمینه آغاز به کار کرد. گروه روی طیف کاملی از ابتکارات بلاکچین از جمله توسعه فنی و نوآوری در بلاکچین ، ارزهای رمزپایه و پرداخت دیجیتال متمرکز است. نکته مهم ، ابتکار Blockchain Berkeley Haas از طریق یک همکاری استراتژیک با Ripple امکان پذیر شد.

شواهد جدید

از نظر انتقادی ، این آخرین مطالعه پایدار کوین با نتایج یافته شده توسط گروه دیگری از محققان دانشگاه در ژوئیه 2018 مغایرت دارد. در آن زمان ، جان گریفینز از دانشگاه تگزاس در آستین و امین شمس از دانشگاه ایالتی اوهایو متوجه شدند پژوهش ارتباط مستقیمی بین انتشارات Tether و افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد. به طور خاص ، داده های آنها نشان می دهد که سقوط بازار باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود. این مطالعه تا آنجا پیش رفت که به معرفی Tether به عنوان نیروی محرک هجوم بیت کوین 2017 اشاره داشت.

این گزارش سرانجام به وزارت دادگستری ایالات متحده راه یافت. در نتیجه ، نهادهای نظارتی تحقیق در مورد اینکه آیا Tether و Bitfinex از Bitcoin استفاده کرد صدور برای افزایش قیمت بیت کوین. اکنون ، نهادهای نظارتی ادعا می کنند که Tether USDT برای افزایش قیمت بیت کوین دستکاری غیرقانونی در بازار انجام داده است. بسیار مهم ، اتصال دفاع کرد شرکت آن و نقش مهم سکه های ثابت در بازار است.

یک زمان متفاوت

این واقعیت که Tether اولین پایدار بیت کوین بود که نقش امن در بازار را بازی کرد مهم است. در سال 2017 ، این سنگین وزن رمزنگاری را بر دوش خود نگه داشت. امروز یک چیز عظیم وجود دارد تنوع از سکه های ثابت در دسترس سرمایه گذاران. با ورود شرکت های جدید به بازار ، این تنوع همچنان در حال گسترش است. در اینجا محبوب ترین سکه های ثابت با توجه به سقف بازار وجود دارد:

  • اتصال به اینترنت (USDT)
  • TrueUSD (TUSD)
  • DAI Stablecoin
  • سکه USD (USDC)
  • رمز استاندارد Paxos (PAX)
  • Bitshares (BitUSD) Stablecoin
  • جوزا (GUSD)
  • بینانس GBP Stablecoin (BGBP)

مطالعه Stablecoin – بازار آماده گسترش است

با ادامه رشد بازار پایدار کوین ، شرکت های بزرگتر اکنون می خواهند استاندارد بعدی پایدار کوین را ایجاد کنند. به همین ترتیب ، شرکت های فناوری بیشتری مانند فیس بوک و تلگرام از برنامه های خود برای انتشار دارایی های دیجیتال در آینده خبر داده اند. این سیستم عامل ها در حال حاضر میلیون ها کاربر دارند که در صورت موفقیت آمیز بودن پروژه ها بلافاصله به کاربران رمزنگاری تبدیل می شوند. متأسفانه ، هر دوی این پروژه ها تاکنون با واکنش های سخت SEC مواجه شده اند. در هر دو مورد ، تنظیم كنندگان وقت بیشتری برای بررسی جنبه های پروژه ها و اطلاعات بیشتر از شركت ها درخواست كردند.

داده های جدید – رویکردی جدید

اکنون که نهادهای نظارتی داده ها را به روز کرده اند ، زمان آن رسیده است که رویکرد جدیدی به بازار پایدار بیت کوین داشته باشیم. برخی از کشورها خواستار برخورد بین المللی با پول های ثابت شده اند. به عنوان مثال ، امسال هیئت ثبات مالی (FSB) ، نهاد نظارتی G20, منتشر شده نگرانی های پیرامون پتانسیل اخلال گر سکه های ثابت در بازار. این گزارش به دنبال مجموعه ای از بانک های مرکزی اعلام شد که قصد دارند در آینده سکه های ثابت را منتشر کنند.

بانک مرکزی سکه های پایدار منتشر کرد

رشته دیگر گزارش نشان می دهد که چگونه روسیه در این سال در صدور یک ثبات چند ملیتی با پشتیبانی کالاهای مشترک با اتحادیه اقتصادی اوراسیا یا EAEU و کشورهای BRICS پیش قدم شد. خبر بعد از خبر می آید ظهور که چین قصد دارد در آینده نزدیک یک Bitcoin ثابت منتشر کند.

بررسی اجمالی Stablecoin

شما باید به این محققان اعتبار دهید. داده های جدید این گزارش باید به هدایت قانونگذاران و توسعه دهندگان پایدار کوین کمک کند. امیدوارم در آینده نزدیک هر دو تیم در یک صفحه قرار بگیرند. در حال حاضر ، قانون گذاران همچنان در تلاشند و توانایی های واقعی این ابزارهای زنجیره بلوکی انقلابی را درک کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me