banner
banner

“Stablecoins” چیست؟

Stablecoins از فناوری بلاکچین مشابه ارز رمزنگاری شده معمولی استفاده می کند – که در غیر این صورت به عنوان دارایی های دیجیتال شناخته می شود. Stablecoins به طور مستقیم ارزهای معمولی مانند USD یا EUR متصل می شوند.

مزایای Stablecoins?

شفافیت – از آنجا که این دارایی ها مبتنی بر بلاکچین هستند ، هر کسی می تواند تاریخ معاملات را مشاهده کند ، زیرا این داده ها در دفترهای عمومی ذخیره می شوند. این ظاهر داخلی را می توان با استفاده از “بلوک کاوشگران” مختلف به دست آورد.

بهره وری – در حالی که نقل و انتقالات FIAT در رحم بانک ها است و اغلب مدت زمان طولانی برای تأیید طول می کشد ، پول های ثابت از کمبود مردان متوسط ​​بهره مند می شوند. فرقه های بزرگ و کوچک به طور یکسان می توانند مستقیماً بین دو طرف منتقل شوند. هیچ دوره ای برای برگزاری وجود ندارد.

توان مالی – با توجه به نکته ای که در بالا گفته شد ، عدم وجود افراد متوسط ​​در یک معامله چیز خوبی است. این یک دهان کمتر است که باید تغذیه شود. نتیجه این کارمزد معاملاتی پایین تر است ، زیرا نیازی به پرداخت برش به بانک نیست.

نوسان – این بدون شک بزرگترین قرعه کشی بسیاری به سمت زنجیره های ثابت است. ایده اساسی که آنها بر اساس آن بنا شده اند ایجاد ثبات مالی برای دارنده آنها است. این امر توسط “تثبیت” ثبات Bitcoin به یک دارایی سنتی غیر فرار قابل استفاده است. این اغلب به معنای ارزهای ملی است ، مانند دلار آمریکا ، دلار کانادا ، فرانک ، یورو و غیره. گرچه ، موارد مختلفی وجود دارد که پول پایدار به کالاهایی مانند شربت افرا ، طلا و غیره متصل می شود.

این خصوصیات همچنین به طور تصادفی برای کسانی که درگیر اوراق بهادار دیجیتال هستند جذاب می شود و باعث می شود سرمایه گذاران از جذابیت هر دو برخوردار شوند. اوراق بهادار دیجیتال وسیله ای برای شرکت در دنیای بلاکچین است ، در حالی که از رعایت مقررات اطمینان حاصل می کند. نتایج فرصت های سرمایه گذاری است که قابل پیش بینی تر است و با دارایی های دنیای واقعی پشتیبانی می شود – هر دو ویژگی ارائه شده توسط پول های ثابت.

اختلاف نظرها

یکی از جنجال های اخیر شامل تیتر صنعت “Tether” بود ، زمانی که اعلام شد که آنها نمی توانند ذخیره 1: 1 دلار در حساب های بانکی خود را حفظ کنند.

در حالی که مدت هاست که بسیاری از افراد درگیر در دنیای ارزهای رمزپایه به این سو ظن دست پیدا می کنند ، اما اکنون فقط در مبایعه نامه ای که توسط وکیلی که با Tether همکاری می کند امضا شده است. موارد زیر یک است گزیده ای مختصر از این بیانیه اخیر.

“Tether پول نقد و معادل نقدی (اوراق بهادار کوتاه مدت) در دست دارد که مجموعاً حدود 2.1 میلیارد دلار است که تقریباً 74 درصد از م outstandingسسه های معوقه فعلی را نشان می دهد.”

تاریخچه StableCoins

برای توضیح بیشتر در مورد وضعیت چسبنده ای که Tether در آن قرار دارد ، دادستان کل نیویورک اخیراً بیانیه ای صادر کرد و اقدامات این شرکت را محکوم کرد. در این اظهارات گفته شد که ذخایر Tether توسط شرکت خواهر استفاده شده است, BitFinex, برای جبران زیان وجوه سرمایه گذار – تقریباً با مبلغ 900 میلیون دلار. اعتقاد بر این است که نه تنها این اقدامات انجام شده است ، بلکه آنها عمدا از دید عموم پنهان مانده اند.

در روزهای پس از این اظهارات ، BitFinex هرگونه عمل نادرست را انکار کرده و نشان می دهد که هیچ گونه بودجه ای را از دست نداده اند. آنها به جای عدم توانایی در اثبات مالکیت ، توسط پردازنده پرداخت خود ، مستقر در پاناما ، Crypto Capital قفل شدند..

نکته ای که در افزایش آگاهی از این داستان وجود دارد این است که وضعیت به عنوان سکه پایدار “رفتن” که توسط Tether برگزار می شود ، در بهترین حالت ضعیف است. اکنون وقت آن است که هر مدعی قدم بردارند و Tether را در تلاش برای تسلط خود غصب کنند. تسلطی که ممکن است با همکاری در دنیای اوراق بهادار دیجیتال حاصل شود.

با ادامه تحقیقات ، اوضاع همچنان آشکار می شود.

اتفاقی?

برخی متذکر شده اند که یک مخرج مشترک وجود دارد ، هم اوضاع Tether که در حال گسترش است ، و هم تبادل نظر کانادایی ، QuadrigaCX. این پردازنده پرداخت Crypto Capital خواهد بود.

بیشتر مشکلات ناشی از Tether و QuadrigaCX ناشی از این است که هرکدام مبالغ قابل توجهی پول “قفل شده” دارند. با گذشت زمان ، محققان امیدوارند که در مورد چگونگی یافتن هر یک از این شرکتها در موقعیتهای مربوط به خود ، و اینکه آیا Crypto Capital نقشی در نابودی هر یک داشته است ، بیشتر روشن کنند.

رهبران بازار StableCoin

در زیر شرکتهایی ارائه می شوند که گزینه های جایگزینی برای Tether ارائه می دهند.

TrueUSD (TUSD) | TrueGBP (TGBP) | TrueAUD (TAUD) | TrueCAD (TCAD)

هر یک از این چهار پول ثابت محصولات شرکت مادر ، TrustToken است. همه این علامت ها با ارز FIAT مربوطه 1: 1 پشتیبانی می شوند. به ویژه TrueUSD سطح بالایی از تصویب را دیده است و می تواند به طور فعال در مبادلات مختلف مانند Bittrex, بینانس, UpBit و موارد دیگر.

TrustToken یک شرکت آینده دار است که در زمینه توزیع دارایی های دنیای واقعی تخصص دارد. اگرچه از TrustToken می توان به عنوان دارایی هایی از جمله املاک و مستغلات ، هنر و غیره استفاده کرد ، اما اجرای آنها با توجه به پول های ثابت که به ارزهای مختلف FIAT متصل هستند ، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است..

TrueUSD استفاده منحصر به فرد خود را در STO اخیر به میزبانی Blockport مشاهده کرد.

دلار جوزا (GUSD)

محصول تبادل جوزا ، دلار جوزا (GUSD) ، رمز دیگری است که با نسبت 1: 1 در USD پشتیبانی می شود. هدف از این پایدار کوین ارائه دارایی به سرمایه گذاران است که رفتاری قابل پیش بینی مانند USD داشته باشد ، اما مزایای آن ویژگی های ذاتی بلاکچین است. این پایدار کوین بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده است ، به این معنی که در بلاک چین Ethereum کار می کند.

این پایدار کوین خاص خود را به عنوان اولین در نوع خود تنظیم می کند. این آیین نامه به صورت حسابرسی ماهانه توسط شرکت های حسابداری ، حق حضانت ارائه شده توسط بانک استریت استریت و شرکت اعتماد و از طریق صدور مجوز از طرف ایالت نیویورک به Gemini اعطا می شود.

تصویب ، تاکنون منجر به معامله GUSD در مبادلات مختلف ، علاوه بر ایجاد مشارکت با سیستم عامل های توکن سازی مانند بندرگاه شده است.

سکه USD (USDC)

Circle یک شرکت مستقر در ایالات متحده است که طی دو سال گذشته از طریق خرید آنها خبرساز شده است پولونیکس, و اظهارات عمومی حاکی از ورود نهایی به اوراق بهادار دیجیتال است. در این راه ، Circle هم اوراق بهادار دیجیتال و هم پول های ثابت را به عنوان روندهای رو به رشد یادآوری کرده و درصدد مشارکت در آن است. این منجر به ایجاد سکه USD (USDC) شد.

همانطور که از نام آن پیداست ، این دارایی مبتنی بر Ethereum با نسبت 1: 1 به دلار آمریکا متصل می شود. هدف این است که در صنایع معروف به نوسانات خود وسیله ای برای حفظ قدرت خرید مداوم در اختیار دارندگان آن قرار دهد.

اخیراً تصویب شده است که Securitize پشتیبانی خود از USDC را از طریق صنعت منجر به خدمات توکن سازی اعلام کرده است.

لازم به یادآوری است که اینها تنها سه مورد از گزینه های مناسب برای Tether هستند. هر روز پیشنهادات بیشتری در حال ظهور است و هیچ یک از آنها به جایگاه # 1 یا ظاهری از سلطه نرسیده اند. با اوج گرفتن اوضاع با Tether ، از نزدیک واکنش بازارها را ببینید و به سمت سکه های ثابت رقیب بروید.

با رونق بخشیدن به اوراق بهادار دیجیتال و سقفی بسیار بلند برای این بخش ، شاید بهترین شاخص برای ثابت نگه داشتن تاج تاجر Tether ، شاخصی است که بیشترین میزان پذیرش را در بخش رو به رشد دارد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me