banner
banner

سرمایه گذاری در سهام چاپ سه بعدی (ساخت افزودنی)

هنگام بررسی فرصت های سرمایه گذاری در چاپ سه بعدی (همچنین به عنوان ساخت افزودنی شناخته می شود) ، سرمایه گذاران اغلب به شرکت های چاپ سه بعدی مصرف کننده مراجعه می کنند که دستگاه های اولیه را برای خانه های مردم می فروشند ، اما واقعیت این واقعیت است که شرکت های چاپ سه بعدی در سمت تولید صنعتی هستند. خواه این باشد چاپ سه بعدی بافت بدن, یا موشک, این یک صنعت رسیده برای رشد است.

ما بررسی خواهیم کرد که تولید افزودنی چیست ، چگونه خود را از تولید منظم متمایز می کند ، صنایعی که مختل می شوند و همچنین برخی از رهبران بازار در این فضا.

ساخت افزودنی چیست?

برای توصیف آن ، تولید افزودنی از نرم افزار داده به کمک کامپیوتر (CAD) یا اسکنرهای اشیا 3D سه بعدی برای هدایت چاپگر برای رسوب و افزودن مواد ، لایه به لایه ، به اشکال دقیق هندسی استفاده می کند. بنابراین روند تولید مواد افزودنی به جای جایگزینی مواد ، مواد را برای ایجاد جسم اضافه می کند. این منجر به کاهش قابل توجه زباله می شود ، سازگار با محیط زیست است و منجر به تولید محصولی با وزن قابل توجه کمتر می شود. مزایای کاهش وزن برای کاهش هزینه های حمل و نقل بسیار مهم است و این هزینه در صنعت هوافضا که موشک ها محموله های ساخته شده را در مدار پرتاب می کنند افزایش می یابد. یک نمونه از این کاهش وزن توسط تحقق بخشیدن شرکتی که موفق به چاپ سه بعدی تیتانیوم با a کاهش 63 درصدی وزن.

صنایعی که با چاپ سه بعدی مختل می شوند

چاپ سه بعدی صنعت های مختلف را مختل می کند اما در هیچ کجا این امر تأثیر بیشتری نسبت به بهداشت و درمان خواهد داشت. ما می توانیم به راحتی آینده ای را تصور کنیم که داروی دقیق قادر به چاپ سه بعدی قرص دقیقاً متناسب با ژنوم ، جنس ، وزن و سایر شناسه های منحصر به فرد باشد. یک زن 130 پوندی باید قرص با مقدار دیگری از مواد تشکیل دهنده پزشکی نسبت به مرد 260 پوندی مصرف کند.

هنگام چاپ اعضای واقعی بدن ، همین قوانین اعمال خواهد شد ، این قوانین می توانند به طور بالقوه با مواد جنینی یا ژنتیکی چاپ شوند که با در نظر گرفتن ژنوم / فرد خاصی طراحی شده اند. این دقت از استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی جلوگیری می کند ، اینها داروها یا داروهایی هستند که توانایی بدن در رد عضوی پیوندی را کاهش می دهند اما متأسفانه منجر به از دست دادن توانایی بدن در مبارزه با عفونت ها می شود. چاپ سه بعدی به ما کمک می کند تا از داروهای متناسب با یک اندازه کلی به داروهای دقیق ژنوم هدف برویم.

وقتی نوبت به مد می رسد ، فرد می تواند صورت یا پایش را با تلفن همراه اسکن کند و کفش یا عینک آفتابی را که انتخاب می کند دقیقاً برای سایز پا یا صورت آن شخص اندازه بگیرد. خانمی که برای لباس خریداری می کند می تواند لباسی انتخاب کند ، برای اندازه گیری دقیق تناسب بدن ، اسکن بدن انجام دهد و لباس را در محل تولید کند یا برای تحویل روز بعد حمل کند.

خودرو و هوا فضا نیز به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می گیرند. تفاوت در مصرف سوخت یا برق را تصور کنید وقتی قطعات خودرو یا به طور بالقوه کل ماشین ها می توانند به صورت سه بعدی چاپ شوند و منجر به کاهش قابل توجه وزن شوند. حمل کانتینر با نیمی از وزن ، همچنین باعث کاهش هزینه های کلان و صرفه جویی در محیط زیست می شود ، همانند پرتاب موشک به فضا ، با ماهواره های چاپ سه بعدی با وزن سبک.

در زیر سه شرکتی آورده شده است که از موقعیت خوبی برخوردار هستند تا در صف مقدم این ظهور جدید در تولید باشند.

تحقق بخشیدن (NASDAQ: MTLS)

دفتر مرکزی آن در بلژیک است و شعبه هایی در سراسر جهان دارد, تحقق بخشیدن بزرگترین گروه از توسعه دهندگان نرم افزار در صنعت را با یکی از بزرگترین امکانات چاپ سه بعدی در جهان ترکیب کرده است. Materialize در صنایع مختلف از جمله طراحی درج های تیتانیوم برای Spacecraft که 66٪ سبک تر از تولید سنتی است ، مختل می شود. آنها از سال 2013 با ده ها مارک همکاری کرده اند تا مجموعه عینک خود را به بازار عرضه کنند.

در بلژیک یک تیم جراحی به سرپرستی پروفسور فیلیپ بلوندل در بیمارستان دانشگاه گنت با موفقیت انجام شد اولین پیوند کامل صورت در بلژیک با تشکر از برنامه ریزی خاص بیمار و چاپ سه بعدی توسط Materialize. اگر شرکتی وجود داشته باشد که بازار را به هم بزند و رهبر بازار باشد ، Materialize است.

شرکت سه بعدی سیستم ها (NASDAQ: DDD)

3D Systems Corp در بسیاری از صنایع که به تولید مواد افزودنی متکی هستند ، رهبر بازار است. یک مثال ، چگونگی شریک بودن آنها در دندانپزشکی دیجیتال برای آزمایشگاه ها ، توزیع کنندگان دندانپزشکی و OEM ها است. تکنولوژی ساخت پیشرفته و منحصر به فرد آن ، تناسب ، عملکرد و زیبایی کامل را برای تمام پروتزهای دندانی اعم از سیمان ، متحرک یا نگهدارنده ایمپلنت تضمین می کند.

آنها همچنین ارائه می دهند خدمات چاپ سه بعدی پیشرفته برای کاشت و ابزار دقیق فلزی برای کاربردهای ارتوپدی ، ستون فقرات ، کرانیوماکسیلوفاشیال (CMF) ، دندانپزشکی و دامپزشکی استفاده می شود. شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی با تکیه بر تخصص و قابلیت چاپ مستقیم فلز (DMP) از راهنمای ساخت نمونه های اولیه و سری آزمایشی تا تولید با حجم زیاد راهنمایی می کنند..

وقتی صحبت از سخت افزار ساخت خودرو می شود ، راه حل های نرم افزاری و خدماتی آنها به شرکت ها کمک می کنند تا قطعات سبک تری را کاهش دهند تا هزینه های تولید را کاهش دهند ، مجموعه های ابتکاری را تولید کنند که تعداد قطعات را کاهش می دهد و قدرت و کارایی بیشتری را فراهم می کند و نمونه های واقعی ایجاد می کند که می تواند ماه ها را از روند تولید محصول حذف کند.

صنایع دیگری که آنها درگیر هستند شامل هوا فضا ، دفاع و جواهرات است.

Stratasys Ltd (NASDAQ: SSYS)

Stratasys با مسئولیت محدود در مورد چاپ سه بعدی یکی از محبوب ترین نام های خانگی است ، این شرکت سازنده آمریکایی-اسرائیلی چاپگرهای سه بعدی و سیستم های تولید سه بعدی برای نمونه سازی سریع مبتنی بر دفتر و راه حل های مستقیم تولید دیجیتال است. آنها به عنوان یک شریک قابل اعتماد چاپ 3D در صنایع از جمله هوا فضا ، خودرو ، محصولات مصرفی ، دندانپزشکی ، پزشکی و حمل و نقل شهرت یافته اند..

Stratasys با توجه به اینکه به یک راه حل یک مرحله ای برای بازیگران مختلف صنعت تبدیل شده است ، خود را متمایز می کند. برای صنعت خودرو این شرکت ها را قادر می سازد تا با سرعت و کارایی بی سابقه ای انواع ابزارها ، دستگاه های برقی ، لوازم جانبی و قطعات آماده برای خیابان را نمونه اولیه ، آزمایش و تولید کنند..

در مراقبت های بهداشتی متخصصان پزشکی می توانند عملکرد دستگاه را تأیید کنید مدلهای تشریحی چاپ شده سه بعدی در مقابل مدلهای موجود مانند حیوانات و جسدها براساس تصویربرداری واقعی از بیمار ، مدلهای چاپ سه بعدی از انواع خصوصیات بافتی در یک چاپ تقلید می کنند.

انتخاب کارگزار سهام

اولین قدم در سفر شما باید انتخاب کارگزار سهام باشد. دلالی که توصیه می کنیم باشد نفر اول.

سرمایه گذاری در سهام چاپ سه بعدی (ساخت افزودنی) سرمایه گذاری در سهام چاپ سه بعدی (ساخت افزودنی) سرمایه گذاری در سهام چاپ سه بعدی (ساخت افزودنی)
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

خلاصه

هنوز روزهای اولیه چاپ سه بعدی است ، بسیاری از سرمایه گذاران این صنعت را رد کرده اند زیرا این صنعت به اندازه سایر صنایع آشنا مانند هوش مصنوعی و بلاک چین شناخته نشده است. با این وجود ، این صنعتی است که نحوه تولید محصولات انسانی را کاملاً مختل و تغییر می دهد. سرمایه گذاران باهوش باید با این صنعت آشنا شوند و درک کنند که آینده بسیار متفاوت از فرآیند تولید نوع استاندارد مونتاژ استاندارد است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me