لوکا گوبو ، مدیر عامل Blocktrade – سری مصاحبه ها

ما با لوکا گوبو ، مدیرعامل شرکت در نشسته ایم Blocktrade, برای فهمیدن اینکه چگونه او تجربه حرفه ای خود را با پیشرفت های فن آوری ترکیب می کند تا مأموریت Blocktrade را برای تغییر در روش سرمایه گذاری شرکت های کوچک و متوسط ​​تغییر دهد..  

لوکا ، شما سابقه تجارت ، سرمایه گذاری و مدیریت ریسک را دارید. چگونه بنیانگذار و مدیر عامل Blocktrade شدید?

من کار خود را درست قبل از بحران بزرگ مالی آغاز کردم ، به عنوان یک تاجر با فرکانس بالا در یک شرکت کوچک تجاری اختصاصی ، جایی که ما بیشتر معاملات آتی و سایر مشتقات را انجام دادیم. مهمترین استراتژی ما تجارت رویدادهای اقتصاد کلان بود ، به این معنی که ما پس از انتشار داده های اصلی اقتصاد کلان ، مانند رشد تولید ناخالص داخلی یا تعداد اشتغال ، سعی کردیم چند میلی ثانیه وارد بازار شویم. سرورهای ما با مبادلات مختلف درگیر شدند تا سفارشات ما در اسرع وقت به کتاب سفارشات برسند. در برهه ای از زمان ، ماهانه چندین میلیارد دلار آمریكا را با CME اجرا می كردیم.

پس از رکود بزرگ ، رقبای بزرگ با دسترسی بهتر به این بازارها وارد تصویر شدند و سودآوری معاملات کمتر شد ، بنابراین من تمرکز خود را برای سرمایه گذاری طولانی مدت بیشتر کردم. من چند استراتژی سرمایه گذاری بر اساس مدلهای نظری و تجربی ایجاد کردم ، یکی از آنها را در اولین صندوق کمی کمی در منطقه اجرا کردم. من همیشه در تقاطع تجارت و فناوری بوده ام ، بنابراین به سرعت – به ویژه پس از خواندن مقاله سفید Ethereum – به توانایی بلاکچین در بازارهای سرمایه اولیه و ثانویه پی بردم. من می خواستم در این تحول سهیم باشم و تجربه خودم را برای توسعه فرآیندهای جدید و افزایش دسترسی و شفافیت بازارها ایجاد کنم. در سال 2018 ، من چشم انداز Blocktrade را تعیین کردم و هدف ما استفاده از این آخرین فن آوری ها برای بهبود عملکرد داخلی بازارهای سرمایه ، به طور عمده در اروپا است..

Blocktrade طبق مجوز 2014/65 / EU (MiFID II) درخواست مجوز انجام خدمات سرمایه گذاری در منطقه اقتصادی اروپا را دارد. این بخشنامه چیست و برای سرمایه گذاران چه معنایی دارد?

MiFID II مخفف دستورالعمل بازارها در ابزارهای مالی است که بخشی از چارچوب نظارتی گسترده تر بازارهای سرمایه اروپا است. این بخشنامه کلیه فعالیتهای مربوط به صرافی ها و شرکت های سرمایه گذاری (یا همان دلالان دلال ، که در ایالات متحده نامیده می شوند) که خدمات مختلف سرمایه گذاری را در بازار اولیه و ثانویه ارائه می دهند ، تنظیم می کند. MiFID II دارای بیش از 30،000 صفحه است ، از جمله مقررات تفویض شده و استانداردهای نظارتی و فنی آن. اما همچنین قانون مربوطه دیگری نیز وجود دارد که بازارهای سرمایه اروپایی را تنظیم می کند ، مانند مقررات سپرده گذاران اوراق بهادار مرکزی (CSDR) ، مقررات مربوط به آگهی نامه ، مقررات سو Abاستفاده از بازار (MAR) ، دستورالعمل نهایی تسویه حساب و دستورالعمل مبارزه با پولشویی (دستورالعمل AML / CTF) و خیلی های دیگر.

هدف این مقررات حمایت از سرمایه گذاران و اطمینان از ثبات و شفافیت بازار ضمن کاهش خطرات و امکان تخصیص کارآمد بودجه در بازارهای اولیه و ثانویه است. اگرچه این هدف قابل تحسین است ، می توان گفت مقررات بازار سرمایه اتحادیه اروپا بیش از حد پیچیده است و به سرمایه گذاران و به ویژه ناشرانی که می خواهند از بازارهای مالی استفاده کنند آسیب می رسانند. علاوه بر این ، به دلیل نیازهای نظارتی ، عملیاتی و سرمایه ای زیادی برای ورود به صنعت ، به سختی اختلال ایجاد می شود.

با درخواست چنین مجوزی ، هدف ما این است که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاران راحت تر و کم هزینه تر شوند. در عین حال ، ما می خواهیم سرمایه گذاران بزرگ و کوچک را به کلاسهای دارایی قبلاً غیرقابل دسترسی دسترسی دهیم. این فناوری به ما امکان می دهد تا به آن هدف برسیم ، در حالی که مجوز اعتماد لازم را از سرمایه گذاران و سایر موسسات مالی به ما ارائه می دهد.

در اکتبر 2019 ، شما اعلام کردید که Cryptix خرید Blocktrade را به پایان رسانده است. Cryptix کیست و این برای آینده Blocktrade چه معنایی دارد?

رمزنگاری یک ارائه دهنده خدمات کامل در سوئیس است که بر ایجاد اخلال در صنعت مالی با تمرکز طولانی مدت بر ترکیب هر دو جهان تمرکز دارد: مالی منظم و غیرمتمرکز. عضویت در گروه Cryptix مزایای بسیاری برای Blocktrade دارد: Cryptix دارای اشتراک است و حتی چشم انداز ما را گسترش می دهد و ، با هم ، کل اکوسیستم مالی را به هم متصل می کنیم. Cryptix به عنوان اولین قدم برای ایجاد بازار مالی مردم ، متقاضی مجوز EMI است در حالی که Blocktrade متقاضی مجوز MiFID II است..

Cryptix با برنامه ای برای ترکیب یک بازار مالی کامل در یک برنامه ، قصد دارد تجربه ای یکپارچه را برای کاربرانی که قادر به دسترسی به خدمات و محصولات مختلف مالی هستند ، فراهم کند. Blocktrade از بخش بازار سرمایه مراقبت خواهد کرد ، هم در بازار اصلی و هم در بازار ثانویه.


آینده Blocktrade بسیار درخشان است. ما مأموریت خود را گسترش داده ایم: ما نه تنها دسترسی به بازار اصلی را تسهیل می كنیم ، بلكه با ارائه خدمات جمع آوری سرمایه ، ساختار ، مشاوره و استقرار ، به كارآفرینان اروپایی در رقابت جهانی در محیط جهانی نیز كمك می كنیم. همراه با فناوری خود برای بازار ثانویه – که هنگام دریافت مجوز به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری فعالیت خواهیم کرد – قادر خواهیم بود طیف کاملی از خدمات بازار سرمایه را از جمله حفظ و نگهداری ، تسویه حساب ، گزارش دهی ، مسیریابی و اجرای آن پوشش دهیم..

 

Blocktrade لیست توکن های امنیتی را برای تجارت ارائه می دهد. چه زمانی انتظار دارید این اتفاق بیفتد?

لیست ابزارهای مالی در تسهیلات تجارت چند جانبه ما (MTF) پس از اعطای مجوز توسط تنظیم کننده امکان پذیر است. تا آن زمان مجاز به لمس اوراق بهادار نیستیم. من فکر می کنم 2020 برای صادرکنندگان موجود رمزهای امنیتی بلکه برای STO های جدید سال مهیجی باشد.

الزامات لیست نشانه های امنیتی چگونه خواهد بود?

الزامات مختلفی وجود دارد که شامل جنبه های حقوقی ، حاکمیتی ، فنی و مالی است. از منظر حقوقی ، فقط یک شخص حقوقی می تواند اوراق بهادار منتشر کند و اساسنامه و اساسنامه آنها باید امکان انتقال این اوراق را فراهم کنند و حقوق مشخصی برای صاحبان اوراق بهادار دارند. قبل از ثبت نام ، اوراق بهادار باید با فرم CSD وارد فرم ورود کتاب شوند.

الزامات مربوط به حاکمیت شامل این است که یک شرکت حاکمیت شفافی در شرکت داشته باشد – ترجیحاً با اعضای مستقل هیئت مدیره – که بازار اولیه را تسهیل می کند. علاوه بر این ، مدیران و اعضای هیئت مدیره باید یک ارزیابی مناسب و مناسب داشته باشند ، و مدیریت باید تحت قوانین MTF در مورد گزارش ، سو abuse استفاده از بازار ، تجارت داخلی ، شفافیت و حاکمیت آموزش ببیند. از لحاظ فنی ، هدف ما پشتیبانی هر چه بیشتر پروتکل های رمز امنیتی است زیرا استاندارد صنعتی وجود ندارد. با این حال ، ممکن است نیاز به تغییر پروتکل دیگری ، به طور بالقوه DLT مجاز ، برای فعال کردن پردازش ساده و مستقیم تجارت های انجام شده باشد. در مورد نیازهای مالی ، توجه به این نکته ضروری است که حداقل سایز درج شده در بازار ثانویه در حال حاضر 1 میلیون یورو سرمایه بازار است. اگرچه ما قصد داریم از ناشران بزرگ و کوچک حمایت کنیم ، اما باید به این حد پایبند باشیم. با این وجود ، ممکن است الزامات تغییر کند ، درصورتی که ببینیم نقدینگی واقعی این اوراق بهادار چقدر خواهد بود. سرانجام ، در حالی که ما تجارت مستقر با درآمد و سود رو به رشد را ترجیح می دهیم ، استارتاپ هایی که هنوز به سودآوری نرسیده اند را مستثنی نمی کنیم.

آیا نشانه های امنیتی برای راه اندازی به صف شده اید؟?

شبکه قدرتمند ما شامل چندین صادرکننده قدرتمند توکن امنیتی است و آنها مشتاقند نقدینگی سهامداران خود را تأمین کنند.

برخی از خدمات نهادی Blocktrade برای بانک ها و سایر شرکت های سرمایه گذاری چیست?

ما فرصت های معاملاتی را به طیف وسیعی از موسسات – از کارگزاران گرفته تا شرکت های فینتک گرفته تا (نئو) بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری – ارائه خواهیم داد و از طریق راه حل های دارای برچسب سفید ، جریان های درآمدی جدید برای آنها ایجاد خواهیم کرد. آنها می توانند معاملات مشتریان خود را در بازار ثانویه (برای ارزهای رمزپایه و رمزهای امنیتی) انجام دهند و سرمایه گذاری مستقیم در STO را به مشتریان خود ارائه دهند. مشاغلی که بستر اختصاصی خود را برای جذب سرمایه ندارند ، می توانند از راه حل برچسب سفید ما استفاده کنند ، در حالی که اشخاص غیرمجاز می توانند به عاملان گره خورده تبدیل شوند ، این بدان معناست که آنها می توانند به عنوان یک بستر سرمایه گذاری STO عمل کنند و مسیریابی را امکان پذیر کنند. سفارشات مشتریان به MTF ما.

برخی از ویژگی ها و ابزارهایی که می توان انتظار داشت در بستر Blocktrade مشاهده کنیم چیست؟?

هدف ما فراهم کردن بازاري است كه در آن تقاضا و عرضه دارايي هاي ديجيتال برآورده شود. بازار اصلی که در آن شرکت ها اوراق بهادار را منتشر می کنند که سرمایه گذاران می توانند به طور مستقیم در آن سرمایه گذاری کنند ، یکی از ویژگی های اساسی است که ما در حال ایجاد آن هستیم. البته ، ما همچنین بر نهایی کردن توسعه بازار ثانویه ، جایی که این اوراق بهادار معامله می شود ، متمرکز شده ایم. ما این کلاس جدید دارایی دیجیتال را با تمام ابزارهای لازم برای یک تاجر حرفه ای ، سرمایه گذار یا هر موسسه مالی ارائه خواهیم داد. ما کاملاً API هستیم ، که به ما امکان می دهد با زیرساخت های موجود بازار ادغام شویم در حالی که به سایر سیستم عامل ها ، برنامه ها و الگوریتم ها اجازه می دهد با ما ارتباط برقرار کنند.

 

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد Blocktrade به اشتراک بگذارید?

بله ، همیشه چیزهای خوبی برای به اشتراک گذاشتن وجود دارد. ما از استقبال گرم Cryptix و فرصتی برای کار در مقر جدید در Vaduz ، لیختن اشتاین بسیار سپاسگزاریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر بازدید کنید Blocktrade یا صفحه لیست مشاغل Blocktrade ما.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map