banner
banner

امور مالی غیرمتمرکز کلید ترکیب Blockchain در امور مالی متعارف را در اختیار دارد

توسط جورجیا راکوسن, ConsenSys

علی رغم محبوبیت روزافزون و بحثهای گسترده ، مقاومت خاصی در مورد بلاکچین خارج از جریان اصلی مالی وجود دارد. سرمایه گذاران نهادی و بانک ها به طور یکسان در مورد موضوعاتی نظیر تنظیم دارایی های دیجیتال ، عدم تکامل بیت کوین به عنوان یک واحد حساب ، واسطه مبادله و عدم ضمانت بانک مرکزی نگران هستند. سفر آنها به سمت ارزهای دیجیتالی احتیاط و محافظه کاری است. این روایت باید تغییر کند تا بلاکچین بخشی از مکالمه اصلی شود. DeFi ظرفیت ایجاد این تغییر را دارد. DeFi قول می دهد تا با ایجاد اعتماد ، بانکداری بدون بانک و ارائه برنامه های کاربردی در دنیای واقعی برای فناوری بلاکچین ، بلاکچین را به یک امر عادی مالی سوق دهد..

اعتماد سازی

در زمان های اخیر چندین بازیکن بزرگ دیده اند که با احتیاط وارد فضای رمزنگاری می شوند که نقاط عطفی مهم برای صنعت دارایی دیجیتال است. DeFi اطمینان حاصل می کند که عموم مردم گسترده تر می توانند در این مسیر پذیرش بلاکچین شرکت کنند و از آن بهره مند شوند. این کار با اعتماد سازی برای کاربران خرده فروشی انجام می شود. کاربران نیاز به اعتقاد به یک سیستم مالی و زیرساخت های آن دارند ، در غیر این صورت مشتریانی که مرتباً از تبلیغات منفی مانند هک و از دست دادن کدها می شنوند ، هیچ بنیادی ندارند. همانند رمزنگاری به طور کلی ، اعتماد با آموزش و آزمایش برقرار می شود.

DeFi چنین آزمایشی را امکان پذیر می کند. کاربران بطور مداوم رزروهایی را که دارند آزمایش می کنند و نقایص را بررسی می کنند. ماهیت مشترک DeFi که به آن «وب 2.0» نیز می گویند ، به کاربران امکان می دهد با به اشتراک گذاشتن تجربیات ، دسترسی به سوابق و تجزیه و تحلیل داده ها ، سطح اعتماد خود را به بلاکچین ثابت کنند. اگرچه ممکن است یک قرارداد هوشمند “بی اعتماد” باشد – تا آنجا که نیازی به اعتماد به هیچ انسانی نیست – کاربرانی که خود قادر به حسابرسی یک قرارداد نیستند از جامعه و افرادی که با آنها درگیر هستند اعتبار سنجی می کنند.

بانکی نشده

علی رغم پیشرفتهای سریع در سیستمهای مالی جهانی ما ، در حدود 2 میلیارد میلیارد انسان غیربانک در سراسر جهان وجود دارد. سیستم های مالی که وعده مالی غیرمتمرکز را می دهند جذابیت اصلی این گروه را دارند. گزینه DeFi برای بانک های مرکزی و اشخاص ثالث به این معنی است که افراد قبلا بدون بانک اکنون می توانند محصولات و اوراق بهادار را خریداری ، فروش و وام دهند. با جایگزینی زیرساخت های غربی با DeFi ، کاربران کنترل تعاملات مالی خود را بر عهده دارند و در عوض با نرم افزار و تنظیمات “کد به عنوان قانون” قرارداد هوشمند درگیر می شوند. این گام ها ممکن است صرفاً باعث بهبود اقتصاد منطقه ای نشوند ، اما ممکن است مسائل اجتماعی را پیش ببرد که با وجود چنین جمعیت های بزرگ بدون بانک ، از جمله تعداد زیادی از زنان بدون بانک به ویژه و جوامع روستایی غیرخدمت دار ، افزایش می یابد..

برنامه های عملی DeFi

خط تولید برنامه های واقعی که DeFi ارائه می دهد بیشتر جریان اصلی بلاکچین را هدایت می کند. DeFi در حال تغییر انقلابی در ابزارهای مالی سنتی مانند حساب های سودآور و وامها و از بین بردن سیستم های متمرکز و نیاز به اشخاص ثالث است..

موقعیت های بدهی وثیقه دار (CDP) مثال خوبی برای چنین کاربردی است. CPD قراردادهای هوشمندی است که روی Ethereum اجرا می شوند. 95 درصد CDP ها فقط برای آزمایش باز می شوند. ما این را می دانیم زیرا (در زمان نوشتن این مقاله) ارزش آنها زیر 0.0058ETH است و قابل مقایسه با ارزش بالای یک دلار است. طبق نظر ConsenSys Codefi ، 5٪ CDP باقیمانده به طور متوسط ​​با 1000 ETH (4.5 میلیون دلار آمریکا) وثیقه گرفته شده است و استفاده از آنها را در مقیاس مطلوب برای نهنگ های رمزنگاری و سرمایه گذاران اولیه رمزنگاری می کند.

این کاربرد CDP از DeFi به عنوان یک گزینه جذاب برای راه حل های انتقال پول آهسته و پرهزینه است. DeFi در این نمونه معاملات تقریباً فوری ، تغییرناپذیر و ارزان را فراهم می کند و اشخاص ثالث را از بین می برد.

علیرغم نقش انکارناپذیر آن در آینده امور مالی ، هنوز موانعی برای تکثیر بلاکچین در مقیاس اصلی وجود دارد. DeFi به طور مداوم این موانع را از طریق استفاده موثر از این فن آوری از بین می برد. DeFi می خواهد شبکه ها و سیستم های مالی مستقر را به هم بزند و انقلابی ایجاد کند و صنعت را به سمت بهتر تغییر دهد. ابزارهای ساخت آینده صنعت در دست ماست.

گزارش اخیر کاربر DeFi توسط ConsenSys Codefi دریافت که دارندگان ارز رمزنگاری شده (که به آنها “مداحان” گفته می شود) بیشتر به فناوری زیربنایی و کاربرد عملی آن و چگونگی استفاده از آن برای ابزارهای عملی علاقه مند هستند. هودلرها هنگام آزمایش با DeFi محتاط هستند ، مباحث آنلاین را دنبال می کنند و تجربیات خود را به اشتراک می گذارند. کاربران معمولاً قبل از سرمایه گذاری بیشتر ، پروتکلی را با مقدار کمی امتحان می کنند.

اخیر را ببینید گزارش تحقیقات کاربر DeFi برای یافته های بیشتر.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me