banner
banner

Crypto از مقررات نظارتی نیجریه و هند موضع خشن می گیرد

ده ها سال از آغاز تولید دارایی های دیجیتال می گذرد و تقریباً 13 سال از فعال شدن بیت کوین می گذرد. با وجود گذشت زمان ، نهادهای نظارتی در سراسر جهان هنوز در حال بررسی نحوه برخورد آنها با این دارایی ها هستند – با این وجود اکثر آنها نتوانسته اند هیچ راهنمای نظارتی مشخصی راجع به استفاده از آنها ایجاد کنند.

با توجه به دارایی های دیجیتالی مانند ارزهای رمزپایه از سال گذشته که توجه اصلی را به خود جلب می کنند ، به نظر می رسد که سرانجام تنظیم کننده ها بیشتر توجه خود را به یک کلاس دارایی معطوف می کنند که به وضوح برای ماندن در اینجا است..

افزایش توجه لزوما چیز خوبی نیست. اگرچه کشورهایی مانند ایالات متحده ، کانادا ، سوئیس و غیره تا حدودی موضع گیرنده ای اتخاذ کرده اند ، اما افرادی مانند نیجریه و هند هستند که به نظر می رسد انتقاد بیشتری نسبت به طبقه دارایی در حال رشد دارند و در نتیجه پاسخ های تندی نشان می دهند.

نیجریه

بیت کوین در قلب نیجریه ها جایی پیدا کرده است ، زیرا FIAT کشور هر ساله از نرخ تورم بالایی رنج می برد و در این روند بی ارزش می شود. این افزایش توجه به دارایی های دیجیتالی مورد توجه بانک مرکزی کشور و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قرار نگرفته است.

تقریباً دو هفته پیش ، بانک مرکزی نیجریه تکرار شد یک دستور قبلی که همه بانک ها را مجبور به بستن هر حساب مرتبط با ارزهای رمزپایه می کند. این تصمیم توسط بانک مرکزی کاملاً در تضاد با SEC نیجریه است ، بقیه قبلاً اعلام کرده بود که به طور فعال در حال توسعه چارچوبی برای تنظیم بخش دارایی های دیجیتال است – نه اینکه آن را به سادگی ممنوع کند.

بانک مرکزی نیجریه ضمن تکرار مواضع اعلام شده قبلی خود ، در اظهارنظر سختگیرانه عمل کرد و این امر را فریب داد که از دارایی های دیجیتالی منزجر است. نه تنها کلیشه های مختلف محکوم کردن ارزهای رمزنگاری شده مانند نظریه Silk Road و Warren Buffets درباره “سم موش” مورد انعکاس قرار می گیرند ، بلکه بانک مرکزی از مشارکت کنندگان در بازار به عنوان “اجتماع بازیگران ناامید ، نامتناسب و غیرقانونی” یاد می کند که “سیستم های مالی پیچیده” را تهدید می کند..

در حالی که این بخشی از نهادهای نظارتی است که از سرمایه گذاران محافظت می کنند و بازارهای عادلانه را تضمین می کنند ، اما به نظر می رسد که این اقدامات اخیر نتیجه ای جز این نداشته است. به جای جلوگیری از موج پذیرش دارایی های دیجیتال در مرزهای کشور ، نتیجه این حرکات اخیر پرداخت حق بیمه شیب دار برای دارایی هایی مانند BTC است. در حالی که این رقم متفاوت است ، اعتقاد بر این است که قیمت کنونی BTC در نیجریه حدود 85000 دلار آمریکا است – 30.000 دلار حق بیمه سنگین نسبت به قیمت های واقعی بازار.

شاید به دلیل همین پاسخ باشد که SEC نیجریه وقت خود را برای بررسی مجدد موضوع مورد بحث اختصاص داده است. در گزارش اخیر ، SEC نیجریه ای با بیان اینکه نه تنها نمی توان دارایی های دیجیتال را نادیده گرفت ، بلکه توسعه چارچوب نظارتی را با همکاری بانک مرکزی از سر گرفت..

“این آرزو ماست که کار بیشتری انجام دهیم ، به عنوان تنظیم کننده همکاری کنیم و تجزیه و تحلیل کنیم تا مطمئن شویم که شرایط مطابقی را فراهم می کنیم که نیجریه ها ، سرمایه گذاران بین المللی و هر کسی که به این فضا علاقه مند باشد راحت و شاد باشد.”

در حالی که به نظر می رسد SEC نیجریه نشان می دهد که اکنون با بانک مرکزی کشور کار می کند ، جالب است که ببینیم چه پیشرفتی در حال پیشرفت است ، زیرا دو نهاد به وضوح دارایی های دیجیتال را در چراغهای مختلف مشاهده می کنند.

هند

طی چند سال گذشته ، دارایی های دیجیتال در هند شاهد محدودیت ها و سرکوب های شدید خود بوده اند – انتظار می رود جدیدترین آنها مربوط به هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) باشد. این هست گزارش شده که SBI به زودی شرکتهایی را که قصد دارند IPO را از دارایی های دیجیتال و دارایی های دیجیتال مانند ارزهای رمزپایه در ترازنامه های خود ترویج دهند ، محدود می کند..

اعتقاد بر این است که این محدودیت فوق الذکر برای مروجین IPO اعمال می شود ، نتیجه ممنوعیتی است که به طور گسترده انتظار می رود ارزهای رمزپایه در کل کشور باشد. اگرچه هنوز رسمی نشده است ، اما اگر این ممنوعیت اتفاق بیفتد ، به این معنی است که مروجین IPO که ارزهای رمزنگاری شده دارند دارایی های غیرقانونی در اختیار دارند – چیزی که SEBI تأیید نمی کند. این اقدامات بالقوه به دنبال ممنوعیت قبلی ارزهای رمزنگاری شده توسط بانک سلطنتی هند است ، که بعداً توسط خود سازمان رد شد / با اعلام قانونی بودن دادگاه های عالی توسط ارز دیوان عالی.

به نظر می رسد که جناحهای مختلف مسئول تنظیم امور مالی در هند با یکدیگر اختلاف دارند. با وجود ممنوعیت پتو گذشته ، و متعاقباً سرنگونی آن ، هند به زودی پارلمان خود را بالقوه می بیند ممنوعیت رمزنگاری از نو.

اگر عدم وضوح نظارتی به اندازه کافی بد نبود ، سرمایه گذاران ساکن هند باید با یک قانون اساسی که دائماً در حال اصلاح است مقابله کنند. حداقل اگر این ممنوعیت شدید اخیر اتفاق بیفتد ، اعتقاد بر این است که به سرمایه گذاران کفایت کافی می شود زمان برای بارگیری هرگونه دارایی ارز رمزنگاری شده.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me