banner
banner

شمش زدن: آیا بیت کوین در نهایت جای طلا را می گیرد؟

بیت کوین در حال حاضر و به دنبال آن به ندرت می تواند از کانون توجهات دور باشد پایان قدرتمند 2020 ، جایی که بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان بارها و بارها قیمت بالای خود را پشت سر گذاشت ، این سکه بحث را در مورد مناسب بودن آن به عنوان جایگزینی نهایی برای طلا به عنوان ذخیره ارزش آغاز کرده است. 

با این حال ، نظرات در مورد مناسب بودن رمزنگاری به عنوان راهی برای حفظ ثروت به روشی مشابه با فلزات گرانبها ، همچنان تقسیم نشده است..

شمش زدن: آیا بیت کوین در نهایت جای طلا را می گیرد؟

منبع: کوینژکو

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد, بیت کوین از ریشه های فروتنانه رشد کرده است فقط یک دهه پیش به یک پدیده تبدیل شد. اگرچه مشخصه آن نوسانات شدیدی در بازار است ، اما به نظر می رسد آینده ارز رمزپایه بسیار روشن باشد ، زیرا به نظر می رسد بالاتر بودن نرخ تصویب منجر به افزایش قیمت های آینده است در حالی که مبادله رمزنگاری می شود به طور مداوم از نظر امنیت و قابلیت استفاده برای سرمایه گذاران ویژگی های قوی تری ایجاد می کنند. 

شمش زدن: آیا بیت کوین در نهایت جای طلا را می گیرد؟

منبع: BullionVault

اگرچه نوسان کمتری نسبت به بیت کوین دارد ، می توان دریافت که ارزش طلا نیز طی سالهای اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است ، البته در هیچ کجای نرخ مشابه BTC. 

بیایید نگاهی دقیق تر به آینده آینده سرمایه گذاری بیت کوین بیندازیم و اینکه آیا واقعاً پتانسیل جایگزینی طلا به عنوان ذخیره ارزشمند را دارد؟

حرکت ساختمان بیت کوین

بیت کوین هیجان زیادی را در بین سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار ایجاد می کند. ریک ریدر ، مدیر ارشد سرمایه گذاری BlackRock با درآمد ثابت درباره وضعیت آینده بیت کوین در دنیای مالی خوش بین است, و در اواخر سال 2020 در مصاحبه CNBC ادعا کرد که ارز رمزنگاری شده “برای ماندن است.”

در حالی که این تاییدیه BlackRock ، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری جهانی مستقر در نیویورک با تقریبا 8 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت به عنوان جدیدترین نشانه اعتبار سنجی ارز رمزنگاری شده به نظر می رسد ، شرکت های دیگر نیز به دنبال تبلیغات بیت کوین هستند. 

برخی از استراتژیست ها به علاقه برخی از بزرگترین شرکتهای مدیریت دارایی در جهان اشاره دارند ، از جمله JPMorgan Chase به عنوان شاخصی که پتانسیل بالایی برای بیت کوین دارد تا روزی جایگزین طلا به عنوان گزینه سرمایه گذاری امن شود.. 

ABC Money به روند در حال ظهور اشاره می کند جایی که تخصیص خزانه شرکت در حال حرکت به سمت بیت کوین است. MicroStrategy و Square دو نمونه قابل توجه برای این موضوع هستند ، اولی در ابتدا 425 میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است قبل از اینکه 400 میلیون دلار پیشنهاد ارائه اوراق قرضه قابل تبدیل در جایی که درآمد حاصل از خرید BTC است اعلام کند. به دلیل تقاضای زیاد ، قیمت پیشنهادی متعاقباً در عرض چند روز به 550 میلیون دلار رسید. 

وقتی صحبت از خزانه داری شرکت ها می شود ، BTC می تواند یکی از معدود ایده های خوب سرمایه گذاری باشد. اوراق قرضه دولتی و شرکتی در مقایسه با بازدهی بدهی در بالاترین سطح ، بسیار کم عمل می کنند. در جای دیگر ، پول نقد به دلیل تورم قدرت خرید خود را از دست می دهد. با این حال ، نوساناتی که در گذشته باعث ترس سرمایه گذاران از خرید بیت کوین و رمزنگاری شده بود ، در رابطه با طلا به پایین ترین حد خود رسیده است. 

طی سالهای آینده ، ممکن است اینگونه باشد که بیت کوین به تدریج سهم بازار طلا را به عنوان مکان امن و ذخیره دارایی ثروت بخورد. به دلیل کمبود ریاضی و قابل تأیید و معیارهای شبکه در مورد قدرت هش کردن و حساب های فعال ، می تواند جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاران ایجاد کند. 

علاوه بر این ، با سرمایه بازار نسبتاً کوچک ارز رمزنگاری شده و سرعت بالای تصویب در سراسر جهان ، بیت کوین می تواند مزایای جذاب پاداش ریسک را برای سرمایه گذاران فراهم کند.. 

مشکل تقلید از طلا

با وجود محبوبیت فزاینده بیت کوین ، هنوز هم اختلافات شدیدی بین ارز رمزنگاری شده و طلا وجود دارد. یکی از بزرگترین تفاوتها به شکل متفاوت متفاوت است از موارد بین BTC و طلا استفاده کنید

در حالی که هر دو بیت کوین و طلا می توانند به عنوان ذخیره ارزش در نظر گرفته شوند ، طلا هنگام استفاده از جواهرات و ساخت کالاها در صنایع الکترونیک و اتومبیل از موارد استفاده عملی برخوردار است. 

علی رغم اینکه بیت کوین روی فناوری بلاکچین کار می کند ، زیرساخت های آن ابتدایی تر از سایر شبکه های بلاکچین است که می توان آن را در Ethereum و سایر آلتکوین ها یافت ، به این معنی که ، به طور عملی ، طلا در زمان استفاده از سکه بیشتر است.. 

 آیا جذابیت بیت کوین به اندازه کافی قوی است?

به نظر می رسد اواخر سال 2020 ، تحرکات بازار حاکی از آن است که پول بیشتری از طلا و به دارایی های دیجیتال منتقل می شود. در ماه نوامبر ، قیمت طلا 5٪ در روز اعلامیه تولید واکسن Covid با 90٪ میزان کارایی کاهش یافت. این خبر باعث شد که بیت کوین 2٪ افزایش یابد. در روزها و هفته های بعدی ، پول بیشتری طلا به جا گذاشت و وارد بازارهای ارزهای رمزپایه شد. 

اگر پول طلا را ترک می کند و به سمت بیت کوین می رود ، ممکن است خوشبینی بیشتر در اقتصاد برای پرش به معاملات “خطرناک” در سهام و ارزهای رمزپایه کاهش یابد. گرچه این کار بیت کوین را مانند برخی از تحلیلگران به یک مکان امن تبدیل نمی کند ، اما این احتمال وجود دارد که نشانه واضحی از بیدار شدن سرمایه گذاران با پتانسیل سکه ای باشد که نوسانات خود را از بین می برد و خواستگاران خود را در سراسر جهان برنده می کند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me