banner
banner

پیشنهادهای مختلف ، معافیت های مربوط به اصلاحیه های روزنامه را مرتباً تنظیم می کنند

از آنجا که اشکال جایگزین تولید سرمایه ، از جمله سرمایه گذاری جمعی ، به محبوبیت خود ادامه می دهند ، نهادهای نظارتی نیاز به اصلاح اصلاحات را تشخیص داده اند.

چه به گزارش SEC برای یک “سرمایه گذار معتبر” تازه تعریف شده و یا برنامه های بالقوه “بندر امن” نگاه کنیم ، بدیهی است که نهادهای نظارتی راضی نیستند که بیکار بنشینند.

چند نمونه اخیرترین نمونه اصلاحات پیشنهادی در کشورهای مختلف ارائه شده است.

 • ایالات متحده
 • کانادا
 • لتونی

اصلاحاتی که توسط نهادهای نظارتی مربوط به هر کشور ارائه شده است ، به ویژه به تأمین مالی جمعی ، تنظیم شده است. A ، و Reg. د.

ایالات متحده – SEC

SEC مقررات فعلی مربوط به معافیت های دفترچه را به عنوان “وصله ای” و نتیجه “ساخته شده در طی دهه ها” یادداشت کرده و به آنها ارجاع داده است. آنها متذکر می شوند که به نظر می رسد این پیشنهاد اخیر خلا gapها و محدودیتهای نظارتی را که به مرور زمان بوجود آمده است پر کند – و این باعث ایجاد یکپارچه سازی وصله.

تازه ترین پیشنهاد, از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، رئیس جی کلایتون را دید,

“شرکتهای نوظهور – از شرکتهای نوپای اولیه در جستجوی سرمایه بذر تا شرکتهایی که در مسیر تبدیل شدن به یک شرکت گزارشگری عمومی هستند – از قوانین پیشنهادی معاف برای دسترسی به سرمایه مهم مورد نیاز برای ایجاد مشاغل و مقیاس گذاری مشاغل خود استفاده می کنند … پیچیدگی چارچوب فعلی برای بسیاری از شرکت کنندگان در این فرآیند گیج کننده است ، به ویژه برای شرکت های کوچکتری که منابع محدود آنها صرف پیمایش قوانین بیش از حد پیچیده ما از سرمایه گذاری مستقیم در رشد شرکت ها منحرف شده است. این پیشنهادات برای ایجاد چارچوبی منطقی تر است که به کارآفرینان اجازه می دهد تا ضمن حفظ و تقویت حمایت از سرمایه گذاران مهم ، به سرمایه دسترسی داشته باشند. “

تغییرات پیشنهادی

موارد زیر چند نکته کلیدی است که در صورت رعایت آنها شرایط واجد شرایط بودن برای یک معافیت نامه را فراهم می کند. SEC به طور خاص شامل اصلاحاتی برای چندین روش برای افزایش سرمایه – سرمایه گذاری جمعی ، Reg. A ، و Reg. د.

سرمایه گذاری گسترده

 • محدودیت های پیشنهادی را به 5 میلیون دلار افزایش دهید
 • معیارهای سرمایه گذار به روز شده برای حمایت از سرمایه گذاران غیر معتبر

رج آ

 • افزایش محدودیت های پیشنهادی به 75 میلیون دلار
 • سقف فروش ثانویه را به 22.5 میلیون دلار افزایش دهید

رج د

 • افزایش مبلغ پیشنهادی به 10 میلیون دلار

کانادا – CSA

ممکن است گاهی اوقات قوانین مربوط به اوراق بهادار در کانادا را جدا از هم ببینند. این معمولاً به این دلیل است که هیچ تنظیم کننده فدرال بر بخشهای مربوط نظارت نمی کند. بلکه مقررات در سطح استانی اجرا می شوند – که گاهی اوقات می تواند از طریق مقایسه منجر به ناسازگاری شود.

CSA این را یادداشت کرده و موارد زیر را در موارد خود بیان کرده است 45-110 پیشنهاد,

“ما از فعالان بازار شنیده ایم كه چارچوب نظارتی هماهنگ متناسب با تأمین مالی جمعی از اوراق بهادار در سراسر كانادا ، استفاده از سرمایه گذاری جمعی اوراق بهادار را به عنوان جایگزینی برای شرکت های تازه تاسیس و صادرکنندگان مرحله اولیه برای افزایش سرمایه تقویت می کند … CSA این ابزار را پیشنهاد کرده است [45- 110] برای بهبود هماهنگی چارچوب نظارتی سرمایه گذاری گسترده در اوراق بهادار توسط شرکت های نوپا و مرحله اولیه. اگرچه Instrument ویژگی های اصلی را با خالیفزایی تأمین سرمایه اولیه تازه به اشتراک می گذارد. “

تغییرات پیشنهادی

موارد زیر چند نکته کلیدی است که در صورت رعایت آنها شرایط واجد شرایط بودن برای یک معافیت نامه را فراهم می کند.

 • سقف 1 میلیون دلار برای وجوه جمع آوری شده در طی 12 ماه فعالیت سرمایه گذاری جمعی
 • سرمایه گذاران ممکن است هر کدام 2500 دلار یا 5000 دلار در صورت توصیه کارگزار خریداری کنند
 • مهلت سرمایه گذاری
 • دوره “بازگشت” دوره 48 ساعته که در آن می توان اوراق بهادار خریداری شده را باطل کرد

لتونی – FCMC

هنگامی که برای اولین بار این توسعه لتونی را پوشش دادیم ، با مدیر عامل Fintelum ، لیزا آیزوپیته صحبت کردیم. وی در مورد اینکه چگونه Fintelum و شرکتهای مشابه اکنون می توانند از این تغییرات بهره مند شوند صحبت کرد.

“در تلاش برای کمک به بخش های تازه تأسیس و املاک و مستغلات برای دستیابی به گزینه های بودجه بهتر ، تغییرات فعلی در قانون اوراق بهادار باعث شده است که لتونی به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا جذاب تر برای افزایش سرمایه باشد. شرایط نظارتی کنونی به Fintelum این امکان را می دهد که با موانع کمتر در ورود به بازارهای سرمایه در عرض 36 ماه به شرکت های کوچک و متوسط ​​که حداکثر 3 میلیون یورو جمع می کنند ، خدمت کند. سرمایه گذاران می توانند در ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده و به مالکیت جزئی پروژه های سودآور ، که برای سرمایه گذاران خرد خرده فروشی است ، دسترسی پیدا کنند. با استفاده از ابزارهای انعطاف پذیری و انطباق Fintelum ، صاحبان کسری اوراق بهادار یا توکن های سودمند قادر خواهند بود تا با استفاده از بازار ثانویه نظیر به نظیر ما ، سود پروژه ها را عوض کنند و بنابراین نقدینگی را در دارایی های معمولاً نقدینگی افزایش دهند. به عنوان مثال ، اگر شما بخشی از شرکتی باشید که مالک یک املاک و مستغلات است یا نماینده یک شرکت تجاری است ، می توانید این بخشها را به صورت دیجیتال در میان سهامداران موجود خریداری یا بفروشید ، یا می توانید به دنبال سرمایه گذاران جدید علاقه مند به پروژه باشید. “

تغییرات پیشنهادی

موارد زیر چند نکته کلیدی است که در صورت رعایت آنها شرایط واجد شرایط بودن برای یک معافیت نامه را فراهم می کند.

 • سقف 1 میلیون یورو
 • 1 تا 5 میلیون یورو برای دفترچه نامه ساده قابل پرداخت است
 • سقف 3 میلیون یورو برای یک دوره 36 ماهه

رشد

اینکه آیا همه این تغییرات پیشنهادی اعمال می شوند هنوز مشخص نشده است. هرچند آنچه می توان گفت این امیدواری است که شاهد رشد نظارت كنندگان با صنایع خود هستیم.

تنظیم راکد اغلب می تواند منجر به رشد راکد شود. قابل ذکر است ، هر کشوری تصمیم گرفته است تا سقف سرمایه را برای صادرکنندگان و سرمایه گذاران به شدت افزایش دهد. این ، در کنار اقدامات محافظتی ماهرانه ، به معنای رشد راکد نیست.

امیدوارم این اصلاحات بالقوه باعث پذیرش مداوم و دسترسی به روشهای جایگزین برای افزایش سرمایه شود.

در سایر خبرها

به مناسبت های مختلف در ماه های گذشته ، ما در مورد تحولات مربوط به سرمایه گذاری جمعی و تغییرات تنظیمات صحبت کرده ایم. مقالات زیر چند نمونه از این موارد است:

سرپرستان اوراق بهادار کانادا (CSA) دارایی های رمزنگاری شده را در چارچوب تنظیم مقررات آدرس می دهند

سرمایه گذاری جمعی سهام در آمریکای شمالی

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me