banner
banner

5 نکته مهم در مورد قانون جدید حمایت از سرمایه گذاران SEC – رهبران اندیشه

به نظر می رسد اختلافات پیرامون تازه تصویب شده SEC قانون بهترین سود (Reg BI) ، حتی اگر از تابستان سال آینده به مرحله اجرا برسد ، همچنان در مرحله مرکزی قرار دارد. این آیین نامه اوج روند یک دهه ای است که از سال 2010 ، بلافاصله پس از رکود بزرگ آغاز شد. در همان سال قانون Dodd-Frank تصویب کرد که SEC تحت بخش 913 مجاز به ایجاد یک قانون امانتداری و بهترین قانون منافع برای اداره فروشندگان دلال و مشاوران سرمایه گذاری هنگام تعامل با سرمایه گذاران خصوصی است..

پس از معرفی Reg BI ، ذینفعان ، نهادهای نظارتی ایالتی ، مشاوران سرمایه گذاری و فروشندگان کارگزار عوامل مختلفی را ارزیابی کرده اند که می تواند اثربخشی آن را تضعیف یا کمک کند.

5 غذای اصلی 

  1. فروشندگان کارگزاران ملزم به رعایت استاندارد جدید “بهترین بهره” هستند
  2. وزارت کار ایالات متحده (DOL) را برای همگام سازی قانون سازی تنظیم می کند (اواخر امسال)
  3. سود بزرگ برای دلالان دلال … حتی بیشتر برای خدمات مالی
  4. استانداردهای جدید مشترک گزارشگری (CRS) می گوید کارگزار = سردرگمی visor مشاور بین کارگزار و مشاور امانتداری
  5. تمرکز معکوس در محافظت از نقش کارگزاری نسبت به مصرف کننده = سردرگمی بیشتر 

با این حال ، قبل از اینکه این اقدامات اجمالی را برجسته کنیم ، ابتدا نگاهی می اندازیم به ماده قانون شفاف سازی استاندارد امانتداری.

The Takeaways from SEC’s Regulation Best Interest

SEC قصد دارد موضوع نمایندگی های دلال ، که در حال حاضر فقط موظف به رعایت استانداردهای مناسب هستند ، تحت استانداردهای امانت داری.

از یک سو ، استانداردهای امانت داری در حال حاضر بر روابط بین مشاوران مالی و مشتریان آنها حاکم است. و انتظار دارد که اولی فقط خدماتی را ارائه دهد که به نفع دومی باشد. از طرف دیگر ، استانداردهای مناسب بودن کارگزاران را ملزم می کند که مطمئن شوند سرمایه گذاری که آنها توصیه می کنند متناسب با مشتریانشان است.

در اصل ، این قانون به دنبال گسترش قانون امانت در دلالان دلال است که به طور فزاینده ای نقش مشاوران مالی را بر عهده دارند ، زمانی که وظیفه اصلی آنها فروش یک محصول سرمایه گذاری برای کمیسیون مقرر است. طبق استاندارد مناسب بودن ، پیشنهاد یک کارگزار برای کالایی سرمایه گذاری که به او سود خوبی نمی دهد ، قانونی است ، تا زمانی که محصول برای مشتری مناسب باشد.

در حالی که این یک امر معلوم است ، اما همچنین تضاد منافع دارد. این امکان وجود دارد که محصولات سرمایه گذاری ارزان تری با ویژگی های مشابه آنچه کارگزار توصیه می کند وجود داشته باشد ، اما با کمیسیون جذابیت کمتری وجود دارد. این تعارض منافع همان چیزی است که Reg BI برای از بین بردن آن درخواست می کند ، زیرا از کارگزاران می خواهد منافع مشتری را بالاتر از منافع خود قرار دهند..

برای این کار ، این قانون کارگزاران را مجبور می کند تا اطلاعات مهم مانند مشوق ها و کمیسیون هایی را که می توانند بر توصیه های آنها تأثیر بگذارند ، صریحاً افشا کنند. بیشتر از آن ، تا حدی فعالیت های صنعت ، مانند مشوق هایی در قالب تعطیلات ، که می تواند دلالان را به خیانت به منافع مشتریان خود تحریک کند ، ممنوع می کند.

كاملاً خوب می داند كه كارگزاران می توانند با افشای تعارض منافع با اصطلاحات فنی یا در یك سند حجیم ، راه حل این شرط را پیدا كنند ، SEC همچنین شرط دیگری را مطرح كرد كه می تواند با چنین شیوه هایی مقابله كند. این الزام بیان می دارد که کارگزاران باید تضاد منافع و ساختار غرامت آنها را به زبان انگلیسی ساده و به صورت مختصر در سندی به نام فرم CRS ترسیم کنند..

همچنین ، کارگزاران تاریخچه اقدامات قانونی یا انضباطی علیه شرکت ارائه دهنده محصول سرمایه گذاری یا متخصصان مالی آن را ثبت می کنند. یکی دیگر از ویژگی های حیاتی این قانون ، تعهد مراقبت است. این نیاز مستلزم آن است که مشاوران مالی اطمینان حاصل کنند که آنها با کمال دقت و دقت از توصیه های آنها به نفع مشتریانشان هستند.

آخرین نیاز ، تعهد درگیری در منافع است. این امر مستلزم مدیریت و تخفیف کمیسیون هایی است که می تواند تضاد منافع مالی باشد.

کالبدشکافی مفاهیم قانون بهترین بهره از مقررات

همانطور که انتظار می رفت ، منتقدان چپ و راست دارند کالبد شکافی SEC’s Reg BI ، و بحث برجسته ای که بسیاری مطرح کرده اند مه آلود بودن این قاعده است. از نظر برخی ، برخی از منتقدان این نظر را دارند محکوم اکراه SEC برای تعریف صریح منظور از “بهترین سود” ، اقداماتی که نشان می دهد مشاور مشاور سرمایه گذاری مطابقت ندارد و نحوه کاهش تعارض مالی.

این احتمال وجود دارد که دلالان دلال به دنبال یافتن راهی برای دور زدن این قانون باشند ، حداقل تا زمانی که SEC شروع به اعمال اقدامات انضباطی علیه مشاوران سرمایه گذاری غیرمطابق کند. علاوه بر این ، به نظر نمی رسد Reg BI عضله اجرایی داشته باشد. بعید به نظر می رسد که عدم رعایت این موارد منجر به تشکیل پرونده های حقوقی و دعاوی طبقاتی شود.

بعلاوه ، این اعتراض وجود دارد که قانون SEC کاری نکرده است که نقش مشاوران سرمایه گذاری و فروشندگان کارگزار برای سرمایه گذاران روشن شود. توجه داشته باشید که اکثر دلالان فروشنده در SEC ثبت نام می کنند. از نظر فنی ، این بدان معنی است که آنها می توانند نقش مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده (RIA) را بر عهده بگیرند ، و با این حال ، آنها امانتدار نیستند.

بیشتر نگران کننده این واقعیت است که نیاز به فرم CRS کار چندانی برای تغییر وضعیت موجود نمی کند. این تصور از آنجا ناشی می شود که مطالعات نشان داد که مصرف کنندگان درک مطالب فرمهای CRS دشوار است.

در حالی که به بسیاری از انتقادات وارد شده علیه Reg BI ، رئیس SEC ، جی کلایتون پاسخ می داد اظهار داشت که “نظرات مختلفی در مورد اینکه آیا استاندارد باید بیشتر مبتنی بر اصول یا تجویزتر باشد بیان شده است – و به ویژه اینکه آیا تعریف دقیق ، خاص ، وضعیت به موقعیت” بهترین علاقه “در متن قانون ارائه می شود.” 

به همین ترتیب ، پس از بررسی دقیق ، آژانس نتیجه گرفت که رویکرد مبتنی بر اصل “یک رویکرد مشترک و موثر برای پرداختن به وظایف تحت قانون است ، به ویژه در مواردی که واقعیت ها و شرایط روابط فردی می تواند بسیار متفاوت باشد و از گذشته تغییر کند.” زمان ، از جمله در نتیجه نوآوری ، “

با توجه به جزئیات Reg BI که در بالا بحث شد ، بدون شک این قانون دارای ارکانی از امانتداری است که دولت اوباما از طریق وزارت کار پیشنهاد داده است. تفاوت این است که دومی به دنبال طبقه بندی تمام متخصصان سرمایه گذاری به عنوان امانتداران بود. به عبارت دیگر ، مشتری می تواند تصمیم بگیرد که از مشاور سرمایه گذاری یا کارگزار خود شکایت کند ، هرگاه متوجه هرگونه مغایرت شود که نشان می دهد منافع وی با اقدامات مدیر سرمایه گذاری خود به بهترین وجه تأمین نمی شود..

به یاد بیاورید که این قانون در دولت فعلی به یک سد معبر برخورد کرد ، زیرا صنعت اوراق بهادار ماندگاری خود را در دادگاه به چالش کشید. و در حالی که DOL نیز داشته است نشان داد که این قانون برای ایجاد یک امانتداری جدید تحت فشار است ، هیچ تضمینی وجود ندارد که پیشنهاد آینده آن همان پیشنهاد قبلی را داشته باشد. این ادعا با توجه به اینکه یوجین اسکالیا ، وکیلی که پرونده را علیه قاعده امانتداری قبلی DOL هدایت کرد ، محتمل است, به عنوان وزیر جدید کار ظهور خواهد کرد.

همچنین ، توجه به این نکته مهم است که هیئت استاندارد برنامه ریز مالی برنامه ریزی برای اجرای یک کد اخلاقی این مستلزم آن است که 84000 عضو آن بدون در نظر گرفتن چارچوب های نظارتی حاکم بر آنها ، از استانداردهای امانتداری پیروی می کنند. به اندازه کافی جالب توجه است که تاریخ اجرای این کد با تاریخ Reg BI برابر است.

از همه مهمتر ، برخی از ایالت ها با وضع قوانین جداگانه امانتداری که می توانند نقایص آشکار Reg BI را اصلاح کنند ، می اندیشند که امور را به دست خودشان می گیرند. به عنوان مثال ، دفتر امنیتی نیوجرسی این امر را انجام داده است منتشر شد یک پیشنهاد قانونی که صریحاً دلالان – فروشندگان را به عنوان امانتداری طبقه بندی می کند. دیگر ایالت هایی که مسیری مشابه را طی کرده اند نوادا و ماساچوست هستند.

در پاسخ به این پیشرفت ، رئیس SEC ، جی کلیتون, اظهار داشت که “من و بسیاری دیگر معتقدیم که رویکرد وصله ای برای تنظیم بازار گسترده مشاوره سرمایه گذاری خرده فروشی ، هزینه ها را افزایش می دهد ، انتخاب برای سرمایه گذاران خرده فروشی را محدود می کند و نظارت و اجرای قانون را دشوارتر می کند. من امیدوارم که همکاران نظارتی ما به کار خود ادامه دهند تا ناسازگاری ها را به حداقل برسانند و اثربخشی تلاش های جمعی ما را به حداکثر برسانند. “

رئیس SEC ، جی کلیتون در مورد قوانین جدید مشاوران مالیرئیس SEC ، جی کلیتون در مورد قوانین جدید مشاوران مالی

این ویدیو را در YouTube تماشا کنید

با این وجود ، صرف نظر از منافذ Reg BI ، و اختلافاتی که موجب واکنش نهادهای نظارتی ایالتی شده است ، من معتقدم که پیشنهاد SEC گامی در جهت درست به منظور حمایت از سرمایه گذاران است.. 

برای سرمایه گذاران ، پرسیدن سوالات صحیح است: 

  1. چه کسی پورسانت کارگزار شما را پرداخت می کند?
  2. چقدر او برای تشویق شما برای خرید یک محصول سرمایه گذاری حقوق می گیرد. 
  3. امانت داری?
  4. چگونه کارگزار قوانین حمایت از سرمایه گذاران را اعمال می کند? 

اطلاعات ارائه شده در اینجا نظر شخصی است و فقط یک نظر ذهنی از قوانین و راهنمایی های نظارتی ارائه شده توسط SEC ارائه می دهد. نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا انطباق خوانده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصص انطباق خود مشورت کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me