banner
banner

کمیسیون اوراق بهادار انتاریو دومین استان ممنوعیت BitMEX است

در آدرس اخیر خود به مشتری مستقر در انتاریو ، کانادا ، صرافی محبوب BitMEX دارای ارز رمزنگاری شده است اعلام کرد عزیمت آن از استان.

BitMEX خاطرنشان می کند که این عزیمت از پرجمعیت ترین استان کانادا به دلیل اقدامات اجرایی توسط کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) است. متاسفانه ، با توجه به اینکه انتاریو بیش از یک سوم جمعیت کانادا را نشان می دهد ، این یک ضربه قابل توجه برای معامله گران رمزنگاری با استفاده از BitMEX است.

برای کاربران مستقر در انتاریو خدمات BitMEX ، برنامه ریزی شده است که عملیات در تاریخ 1 سپتامبر سال 2020 متوقف شود – به کاربران یک هفته فرصت می دهد تا امور خود را مرتب کنند.

بازگشت به آینده?

در حالی که اخبار مربوط به این ممنوعیت عملیاتی ممکن است برای طرفداران مبادله دلسرد کننده باشد ، به نظر می رسد BitMEX در مورد بازده در آینده خوشبین است. BitMEX در آدرس اخیر خود به مشتریان انتاریو اظهار داشت,

“ما از تلاش نهادهای نظارتی برای كمك به ایجاد استانداردهایی برای محصولات ارزهای رمزپایه پشتیبانی می كنیم كه پیشرفت این گروه دارایی را كه به سرعت در حال رشد است ، حمایت می كند. ما به کار با کمیسیون اوراق بهادار انتاریو برای پشتیبانی از اهداف آن در بازار انتاریو ادامه خواهیم داد و مشتریان مقیم انتاریو خود را به روز خواهیم کرد. “

اگرچه BitMEX دلیل این ممنوعیت را روشن نکرده است ، اما نگاه خوش بینانه آن به آینده بیانگر این است که تصحیح تضمین رعایت قوانین اوراق بهادار عملی است.

توجه داشته باشید 21-327

استان ها و سرزمین های کانادا به طور جداگانه توسط نهادهایی مانند OSC تنظیم می شوند. به منظور “هماهنگ کردن” رویکرد کشور در قوانین اوراق بهادار ، مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) ایجاد شده و توسط ناظران اوراق بهادار از هر استان و سرزمین اداره می شوند.

دلیل عقب نشینی از استان انتاریو کاملاً مشخص نیست – با این حال ، ممکن است هنگام بررسی ارتباطات اخیر توسط CSA توضیح داده شود.

در اوایل سال 2020 ، ما در مورد مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) و تازه تهیه شده گزارش کردیم …توجه داشته باشید 21-327‘ این اطلاعیه در آن زمان توجه ما را جلب کرد ، زیرا به موضع CSA در مبادلات ارزهای رمزپایه و چگونگی اعمال قوانین موجود در مورد اوراق بهادار پرداخت.

به طور خاص ، CSA خاطرنشان کرد که اگرچه ممکن است صرافی میزبان رمزهای امنیتی نباشد ، “… معامله ای که شامل دارایی رمزنگاری می شود ، ممکن است مشمول قانون اوراق بهادار باشد در صورتی که معامله منجر به الزام به ساخت و تحویل دارایی رمزنگاری شده به آن نگردد. در معامله بلافاصله پس از معامله. “

CSA از طریق گزیده زیر با روشن کردن اینکه “تحویل فوری” دقیقاً به چه معناست ، ادامه می دهد.

ما معمولاً تحویل فوری را در صورتی در نظر خواهیم گرفت که:

 • بستر های نرم افزاری بلافاصله مالکیت ، تملک و کنترل دارایی رمزنگاری را به کاربر بسترهای نرم افزاری منتقل می کند ، و در نتیجه کاربر آزاد است از دارایی رمزنگاری استفاده کند ، یا در غیر این صورت با آن معامله کند
 • درگیری بیشتر با یا بستگی به پلت فرم یا وابستگان آن ، و
 • بستر های نرم افزاری یا هر شرکت وابسته ای که دارای هرگونه منافع امنیتی یا هرگونه حق قانونی دیگر بر دارایی رمزنگاری است. و
 • پس از تحویل فوری دارایی رمزنگاری ، کاربر پلتفرم در معرض خطر ورشکستگی (خطر اعتباری) ، خطر تقلب ، خطر عملکرد یا ریسک مهارت از طرف پلت فرم قرار نمی گیرد.
 • پیروی از کت و شلوار

  با وجود اینکه یکم سپتامبر تنها یک هفته مانده است ، ساکنان انتاریو نسبت به سایر کانادایی هایی که از خدمات BitMEX استفاده می کنند زمان بیشتری داشته اند. کبک ، دومین استان پرجمعیت کشور ، تنظیم کننده اوراق بهادار استانی خود را دید, Autorité des Marchés Financiers (AMF), در سال 2018 ممنوعیت خود را برای BitMEX اعمال کرد. بین ممنوعیت های اعمال شده در هر دو کشور ، انتاریو و کبک ، تقریباً 60٪ از کانادایی ها اکنون دسترسی به BitMEX را از دست داده اند.

  با نگاه به جلو ، این ممنوعیت ها در BitMEX ممکن است فقط شروع یک روند بزرگتر باشد. آیا در ماههای آینده سایر مبادلات با سرنوشت مشابه روبرو خواهند شد ، زیرا نظارت کنندگان همچنان توجه بیشتری را به چنین عملیاتهایی معطوف می کنند?

  Bitmex

  BitMEX در سال 2014 تأسیس شد ، یک ارز رمزنگاری شده است که دفتر مرکزی خود را در کشور جزیره ، سیشل نگهداری می کند. از زمان راه اندازی ، BitMEX موفق شده است حضور جهانی پیدا کند و به یکی از شناخته شده ترین سیستم عامل ها در نوع خود تبدیل شود.

  مدیر عامل ، آرتور هیز ، در حال حاضر بر فعالیت در BitMEX نظارت می کند.

  کمیسیون اوراق بهادار انتاریو

  کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) یک نهاد نظارتی مستقر در انتاریو ، کانادا است. OSC وظیفه دارد بازارهای شفاف و منصفانه را از طریق اجرای Ontario’s برای همه شرکت کنندگان تضمین کند قانون اوراق بهادار.

  مدیر عامل ، D. Grant Vingoe ، در حال حاضر نظارت بر عملیات در OSC را بر عهده دارد.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me