banner
banner

روسیه چارچوب نظارتی رمزهای امنیتی را آغاز می کند

مقامات روسی در این ماه اقدامات مهمی در جهت ایجاد چارچوب نظارتی برای رمزهای امنیتی برداشته اند. در گذشته ، روسیه در حصار نحوه دقیق مدیریت فن آوری جدید بوده است. این بلاتکلیفی به جامعه بلاکچین کشور آسیب رساند و روند پذیرش را کند کرد.

رقابت جهانی

اکنون به نظر می رسد که قانون گذاران اهمیت ماندن در این بخش را تشخیص داده اند. در نتیجه ، مقامات همچنان قوانین جدیدی راجع به استفاده و مالکیت دارایی های دیجیتال آغاز می کنند. اکنون ، مسکو می خواهد به کارآفرینان خود فرصت رقابت در صحنه جهانی را بدهد.

قانونگذاری در آثار

روسیه در حال حاضر دارد سه لوایح اصلی مربوط به رمزنگاری که در ماههای آینده اجرا می شوند. این لوایح بخشی از کمپین “اقتصاد دیجیتال روس روسیه” است. این کمپین در مورد کمک به روسیه در توسعه منابع جایگزین درآمد و مالی از طریق نوآوری است.

Tip-Toe Crypto

از سه لایحه ای که قرار است در هفته های آینده فعال شوند. در دو صورتحساب به طور مستقیم ارزهای رمزپایه ذکر نشده است. با این حال ، این صورتحساب ها فعالیت های رمزنگاری را پوشش می دهند. در لایحه سوم صریحاً ارزهای رمزپایه نامگذاری شده است.

متأسفانه مقامات قبلاً لایحه سوم را سه بار به تأخیر انداختند. این لایحه با عنوان “درباره حقوق مالی دیجیتال” شناخته می شود. بسیاری در کشور این لایحه را مهمترین قانون قانونی رمزنگاری در این زمان و به دلایل خوب می دانند.

Crypto را دسته بندی کنید

لایحه “درباره حقوق مالی دیجیتال” سرانجام دارایی های دیجیتال را به سه دسته دارایی های مجازی (رمزنگاری) ، فنی (سودمند) و دارایی های مالی دیجیتال (رمزهای امنیتی) تقسیم می کند. این قانون اولین گام حیاتی برای افزایش فرزندخواندگی است. در درجه اول ، این امر به ایجاد اطمینان در اقتصاد رمزنگاری کمک می کند.

اصلاحات متعدد

قابل ذکر است ، این لایحه از زمان معرفی ، اصلاحات متعددی داشته است ، عمدتا به دلیل حمایت قوی از بخش تجارت محلی و وزیر دارایی. آناتولی آکساکوف ، رئیس کمیته بازار مالی روسیه ، دو پیش نویس لایحه را در 20 مارس 2019 معرفی کرد.

آناتولی آکساکوف

آناتولی آکساکوف – رئیس کمیته بازار مالی روسیه

پیش نویس سوم این قانون در 26 مارس در معرض دید قانونگذاران قرار گرفت. این لایحه توسط رئیس کمیته قانونگذاری پارلمان ، پاول کراشنیننیکوف و رئیس دوما ، ویاچسلاو ولودین ارائه شد. جالب اینجاست که این نسخه از لایحه به استفاده از قراردادهای خوداجرایی یا قراردادهای هوشمند تمرکز دارد.

استفاده از قراردادهای هوشمند

رگنوم ، پاول کراشنیننیکوف ، قانونگذار روسی ، رئیس کمیته قانونگذاری پارلمانی اظهار داشت که قراردادهای هوشمند بسیار مشابه سیستم های پرداخت مجدد است که در حال حاضر موجود است. وی معتقد است که این FinTech در توسعه اقتصاد دیجیتال روسیه ضروری است.

بانک مرکزی روسیه بیت کوین را دوست ندارد

دلیل اصلی به تعویق انداختن “در مورد حقوق مالی دیجیتال” این واقعیت است که بانک مرکزی روسیه هنوز با کل مفهوم ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز مخالف است.

جای تعجب نیست که بانک مرکزی به غیر از ارزهایی که شخصاً صادر می کند ، از هیچ نوع ارز دیگری پشتیبانی نمی کند. در یک زمان ، سرگئی شوتسوف ، معاون رئیس بانک تا آنجا پیش رفت که رمزنگاری ها را “طرح هرم با تکنولوژی پیشرفته” خواند. این بیانیه برخی از محاصره هایی را که جامعه رمزنگاری روسیه برای موفقیت باید برطرف کند ، برجسته می کند.

در مورد حقوق دیجیتال

در اول اکتبر ، قانون دوم – “درباره حقوق دیجیتال” لازم الاجرا شد. این اولین ماده قانونی است که وارد خدمت می شود. ماهیت آن مشابه قانون “درباره حقوق مالی دیجیتال” است اما از بسیاری جهات متفاوت است. عمدتا ، قانون از کلمه “ارزهای رمزپایه” استفاده نمی کند.

این لایحه تعاریف قانونی اساسی در این بخش و وضعیت هر یک را تعیین کرد. به عنوان مثال ، حقوق دیجیتال اکنون یک اصطلاح قانونی شناخته شده در کشور است.

اصلاح قانون مدنی

قانون جدید قانون مدنی روسیه را اصلاح می کند. این الحاق اکنون بیان می دارد که استفاده از فناوری اطلاعات برای انجام تعهدات در شرایط خاص قانونی است. اساساً ، قراردادهای خوداجرا از نظر قانونی الزام آور است و رو به جلو است.

قوانین ICO در راه

در ژانویه ، سومین لایحه مربوط به رمزنگاری اجرا می شود. این لایحه منحصراً به کمپین های سرمایه گذاری جمعی مانند پیشنهادات رمز امنیتی (STO) مربوط می شود. این قانون “در مورد جذب سرمایه گذاری با استفاده از سیستم عامل های سرمایه گذاری” نامیده می شود و تبعات آن گسترده است.

محدودیت های STO

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، این لایحه را در آگوست 2019 امضا کرد. این قانون جدید حمایت از سرمایه گذاران و همچنین محدودیت هایی را در بخش ICO و STO ایجاد کرده است..

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از طریق بی بی سی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از طریق بی بی سی

به عنوان مثال ، سرمایه گذاران فاقد صلاحیت فقط می توانند برای هر نفر حداکثر 600000 روبل (9000 دلار) سرمایه گذاری کنند. این قانون به منظور محافظت از سرمایه گذاران تحصیل نکرده در برابر خسارات زیاد است. متأسفانه ، این همچنین می تواند سرمایه گذاران عادی را از حداکثر ROI خود محدود کند.

STO انحصاری

این قانون همچنین آنچه شرکت ها می توانند از رویدادهای تأمین مالی جمعی میزبانی کنند را محدود می کند. جای تعجب نیست که فقط اشخاصی که در بانک مرکزی کشور ثبت نام کرده اند می توانند در این زمان به فعالیت های تأمین مالی بپردازند. اساساً ، هر STO به زبان روسی برای ادامه کار نیاز به برکت بانک مرکزی دارد.

سرمایه گذار رمزنگاری روسی آسان نیست

این قانون تلاش روسیه را نشان می دهد تا اجازه دهد فقط نخبگان از بخش بلاکچین استفاده کنند ، در عین حال ، انجام این کار برای یک فرد عادی تقریباً غیرممکن است.

این الگوی غفلت از سرمایه گذار غیرنظامی چیز جدیدی نیست. در سال 2017 ، روسیه اشاره به ممنوعیت رمزنگاری کرد در همان زمان بانک مرکزی اعلام کرد قصد دارد ارز رمزنگاری بومی خود را در 2 سال آینده منتشر کند – قابل رمزگذاری.

اتحادیه بلاکچین و ارز رمزنگاری شده روسیه

با وجود سابقه قانونگذاری رمزنگاری ابری در این کشور ، روسیه همچنان شاهد گسترش بیشتر بلاکچین است. این کشور در حال حاضر شرکت های بی شماری دارد که برای کمک به افزایش شفافیت در این بخش همکاری می کنند اتحادیه بلاکچین و ارز رمزنگاری شده روسیه.

این گروه برای ارزیابی بهتر اعتبار ICO یا STO ، یک سیستم رتبه بندی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. این شرکت به دنبال ایجاد یک استاندارد بین المللی برای ارزیابی میزان تبلیغات سرمایه گذاری جمعی است. به این ترتیب ، سرمایه گذاران می توانند ریسک های مرتبط با این سرمایه گذاری ها را با دقت بیشتری ارزیابی کنند.

تحریم ها در نتیجه تغییر یافتند

مقامات روسی پس از برخورد با انبوهی از تحریم های سنگین اعمال شده توسط ایالات متحده ، اقدامات خارق العاده ای را برای پیشبرد بخش بلاکچین محلی انجام دادند. قانون گذاران آمریكایی برای تحریم های مورد اصرار خود اصرار ورزیدند تلقی می شود به عنوان مداخله در انتخابات در انتخابات ریاست جمهوری 2016.

از زمان آغاز تحریم ها ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از تصمیم ایالات متحده انتقاد کرده است. وی اظهار داشت که این اقدام ایالات متحده دلار را تسلیحاتی می کند. در نتیجه ، این استراتژی حفظ ایمان به ارز را برای کشورهای رقیب دشوار می کند. اساساً ، این اقدام روسیه را مجبور به اجبار کرد در نظر گرفتن جایگزین، گزینه ها.

روسیه رمزنگاری می شود

روسیه اکنون آماده روی آوردن به راه حل های بلاکچین است. این کشور دارای مهارت های شبکه ای و فنی است تا بتواند یک نیروی مسلط در حوزه رمزنگاری باشد. با توجه به اینکه این کشور قرار است ارز رمزنگاری بومی خود را در سال آینده راه اندازی کند ، منطقی است که قانونگذاران شروع به ایجاد فضای تجاری مناسب تر برای بلاکچین کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me