banner
banner

SEC خواستار یک دادگاه ، جریمه وام نمک ، صدور نامه عدم اقدام و پیروزی بر Kik است

بسیاری دنیای بلاکچین و ارزهای رمزپایه را به «غرب وحشی» تشبیه کرده اند. با این وجود کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) با به عهده گرفتن وظیفه همه ، تمام تلاش خود را برای تمدن بخش انجام می دهد. در حالی که نهاد نظارتی اغلب به دلیل مواضع خود در قبال بسیاری از دارایی های دیجیتال مورد تحقیر قرار می گیرد ، اما نقش مهمی در حفظ پاسخگویی در میان فعالان بازار دارد.

این هفته گذشته یک هفته شلوغ برای SEC و بلاکچین بود. SEC پرونده خود را علیه کیک برنده شد ، توضیحاتی را برای خدمات ATS غیر حضوری صادر کرد ، سالت را جریمه کرد و شکایتی را علیه یک تبعه سوئد به دلیل تبلیغ و فروش اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرد..

SEC بر Kik پیروز می شود

در یک نبرد دادگاه در حال انجام ، ناشی از ICO برگزار شده در سال 2017 توسط کیک, ادعاهای SEC در مورد نقض اوراق بهادار تأیید شده است. حکم مورد انتظار رئیس دادگاه منطقه ای ایالات متحده ، آلوین کلرشتاین ، دادگاه را دید به نفع SEC تصمیم بگیرید.

تقریباً 55 میلیون دلار از 100 میلیون دلار جمع آوری شده در طول Kik’s ICO از سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده بود ، پس از آن ، این رویداد تحت صلاحیت SEC قرار گرفت. SEC معتقد است که “آزمون Howey” برای Kik ICO اعمال می شود ، در نتیجه توکن ها به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند. با پیروزی کمیسیون SEC ، احتمالاً طی هفته های آینده توافق حاصل خواهد شد.

در حالی که بسیاری از شرکتها توسط SEC برای نقض مقررات اوراق بهادار هدف قرار گرفته اند ، اپلیکیشن پیام رسان Kik یکی از معدود مواردی است که با موفقیت مقابله کرده است. نتیجه یک نبرد دادگاه بود که از سال 2019 آغاز شد.

این تصمیم علیه کیک نشان دهنده دومین برنده برجسته دادگاه توسط SEC در سال جاری ، در برابر ICO های گذشته است. اولین مورد مربوط به پرونده برجسته تلگرام بود که قبلاً در اینجا به آن پرداختیم.

نامه بدون اقدام

هر اقدامی که SEC انجام می دهد ماهیتی مجازاتی ندارد. در این حالت ، SEC توضیحات کتبی را به سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) در مورد نقش بازداشت ناپذیر سیستم تجارت جایگزین (ATS) در تسویه معاملات امنیتی دارایی های دیجیتال ارائه داد. این نامه توضیحی در مورد بیانیه مشترک کارکنان در مورد نگهداری کارگزار-فروشنده اوراق بهادار دارایی دیجیتال صادر شده توسط SEC در 8 ژوئیه 2019.

دلالانی که به دنبال کار با ATS هستند ، اعلام کرده اند که آنها مایل به دنبال “روند سه مرحله ای” در مقابل “فرآیند چهار مرحله ای” برای خدمات غیر حضوری سفارشات مطابق خریداران و فروشندگان هستند. آنها ادعا می کنند که روند چهار مرحله ای “خطرات عملیاتی و تسویه حساب را افزایش می دهد”. SEC به شرطی که موارد زیر نیز راضی باشد ، با استفاده از روند سه مرحله ای ، هیچگونه اقدام اجرایی علیه دلالان ATS را توصیه نکرده است:

  1. اپراتور فروشنده کارگزار حداقل 250،000 دلار سرمایه خالص را حفظ می کند.
  2. در توافق نامه های بین کارگزار فروشنده کارگزار و مشتریان آن به وضوح آمده است که کارگزار فروشنده دلال تضمین یا مسئولیت دیگری در قبال معاملات ندارد.
  3. اپراتور فروشنده دلال روشهای طراحی شده منطقی را برای ارزیابی اینکه آیا دارایی دیجیتال دارایی در ابتدا بر اساس بیانیه ثبت نام موثر یا معافیت موجود از ثبت نام ارائه شده و فروخته می شود و اینکه آیا معاملات ثانویه امنیت دارایی دیجیتال از طریق یا از طریق ATS بر اساس بیانیه ثبت نام موثر یا معافیت موجود از ثبت نام ساخته می شود.
  4. معاملات در اوراق بهادار دارایی دیجیتال در غیر این صورت با قوانین اوراق بهادار فدرال مطابقت دارد.

با رشد سریع بخش اوراق بهادار دیجیتال ، این توضیحات مورد استقبال SEC است.

نمک جریمه شده توسط SEC

بستر محبوب وام مبتنی بر بلاکچین نمک توسط SEC برای ICO 2017 خود مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد که تخلفات مختلف از اوراق بهادار صورت گرفت.

در یک موضوع تکراری بین ICO ها که در سال 2017 تکمیل شده است ، قلب این تخلفات ادعا شده از ارتباطات بین Salt و سرمایه گذاران ناشی می شود. به طور دقیق تر ، سالت اظهار داشت که سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که از سرمایه گذاری خود سود ببرند.

“… نمک نمک به عنوان قراردادهای سرمایه گذاری و به همین دلیل اوراق بهادار عرضه و فروخته شد ، طبق آزمون ارائه شده در SEC v. WJ Howey Co.، 328 US 293 (1946) و موارد بعدی در مورد آن آزمایش ing خریدار در ارائه Salt Tokens انتظار معقولی از به دست آوردن سود آتی بر اساس تلاش های Salt ، از جمله توسعه Salt در تجارت وام با استفاده از درآمد حاصل از فروش Salt Tokens داشت. “

 “نمک با ارائه و فروش این اوراق بهادار بدون ارائه بیانیه ثبت یا ثبت در کمیسیون یا واجد شرایط معافیت از ثبت در کمیسیون ، بخش 5 (الف) و 5 (ج) قانون اوراق بهادار را نقض کرد. “

در نتیجه ، SEC جریمه ها و مراحل مختلفی را برای حرکت نمک به جلو اعمال کرده است ، موارد زیر فقط چند نمونه از این موارد است.

  • مجازات مدنی 250 هزار دلار
  • SALT Tokens باید به عنوان اوراق بهادار ثبت شود
  • به شرکت کنندگان در ICO پیشنهاد می دهید که سرمایه خود را پس بگیرند

منتهی به انتشار این یافته ها توسط SEC ، سالت “پیشنهاد تسویه حساب” را ارائه داد. به این ترتیب ، انتظار می رود که نمک به این تحمیل ها پایبند باشد و این حماسه را در آینه دید عقب قرار دهد.

به نظر می رسد که نتیجه گیری این حماسه مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است ، زیرا هر دو ، بازار و قیمت توکن های SALT در ساعات پس از اعلام خبر سر به فلک کشیده اند.

SEC خواستار یک دادگاه ، جریمه وام نمک ، صدور نامه عدم اقدام و پیروزی بر Kik است

کلاهبرداری سوئدی

در موردی که تازه شروع شده است ، SEC به تازگی در دادگاه منطقه شرقی نیویورک شکایت کرده است, راجر نیلز-جوناس کارلسون را مسئول اقدامات گذشته در زمینه عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده به سرمایه گذاران و همچنین سو m استفاده از بخش عمده ای از این وجوه دانسته است. SEC پرونده را به عنوان “کلاهبرداری آنلاین گسترده جهانی با هدف قرار دادن هزاران سرمایه گذار خرده فروشی” توصیف کرد..

کارلسون هزاران سرمایه گذار را با رقم تقریبی 3.5 میلیون دلار دارایی دیجیتال کلاهبرداری کرد. شرکت کنندگان معتقد بودند که آنها در یک شرکت با پتانسیل بالا به نام East Metal Secures (EMS) سرمایه گذاری می کنند. کارلسون نه تنها قول بازگشت غیرواقعی سرمایه گذاری را داد ، بلکه همچنین با خرید املاک و مستغلات شخصی در کشورهایی مانند تایلند ، بودجه خود را نیز به اشتباه سو استفاده کرد..

در تشکیل پرونده ، SEC امیدوار است که کارلسون از طریق دادرسی هیئت منصفه پاسخگو باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار

SEC یک نهاد نظارتی مستقر در ایالات متحده است. وظیفه آن تضمین بازارهای عادلانه و شفاف سرمایه از طریق ایجاد و اجرای مقررات مبتنی بر اوراق بهادار است.

رئیس ، جی کلیتون ، در حال حاضر نظارت بر عملیات شرکت را بر عهده دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me