سه نوع نشانه امنیتی برای دانستن – رهبران اندیشه

مشابه امنیت سنتی ، رمز امنیتی همان عملکرد را انجام می دهد با این تفاوت که مالکیت را از طریق معاملات بلاکچین تأیید می کند و همچنین مالکیت جزئی را امکان پذیر می کند. قوانین فدرال حاکم بر اوراق بهادار همچنین با استفاده از رمزهای امنیتی با هدف محافظت از سرمایه گذاران در برخی سطوح اعمال می شود. رمزهای امنیتی قابل برنامه ریزی هستند. به طور تئوری کردن اوراق بهادار با استفاده از قراردادهای هوشمند نیاز شخص ثالث را برطرف می کند. به عنوان مثال ، وام “توکن شده” در یک بلاکچین می تواند بدون استفاده از یک واسطه سنتی مانند بانک ، به طور خودکار پرداخت کند. مقاله مفصلی در مورد STO توسط Moonwhale Ventures نوشته شده است که در مورد نیازهای مختلف نظارتی پیرامون آن بحث عمیق تر شده است نشانه های امنیتی.

بیایید نگاهی به سه نوع علامت شناخته شده رایج بیندازیم:

 1. ارزش سهام
 2. علامت بدهی
 3. علامت دارایی واقعی

ارزش سهام

ارزش سهام نشان دهنده ارزش سهام منتشر شده توسط یک شرکت در بلاکچین است. تفاوت بین نشانه سهام و سهام سنتی در روش ثبت مالکیت آن است. یک سهام سنتی به یک پایگاه داده وارد می شود و سوابق توسط گواهی کاغذ نشان داده می شوند. با این حال ، برای یک ارزش سهام ، آن را در یک بلاکچین تغییرناپذیر ثبت می کند که اساساً ابزارهای سنتی ضبط را دیجیتالی می کند. داشتن یک ارزش سهام به سرمایه گذار بخشی از سود شرکت و حق رأی را می دهد. توجه به این نکته مهم است که این توکن ها فقط به مراحل اولیه تأمین مالی محدود نمی شوند ، هرچند معمولاً یافتن شرکت هایی که توکن های آن را ارائه می دهند در دوره های مختلف بذر ارائه می شود. این سیستم سه مزیت دارد:

 • سرمایه گذاران را قادر می سازد تا در شرکت های بلاکچین سرمایه گذاری کنند در حالی که مطابق با قانون اوراق بهادار هستند
 • مدل جدید جمع آوری سرمایه برای استارت آپ های اولیه
 • چارچوبی برای تنظیم کنندگان برای ارزیابی جمع آوری کمک مالی پروژه

ICO فرصتی را برای استارت آپ های اولیه فراهم آوردند تا از طریق نشانه های سودمند به دنبال بودجه باشند. با این حال ، این مورد تحت نظارت جدی مقامات قرار گرفت زیرا توکن های سودمند مالکیت شرکت را نشان نمی دهند. یک STO اطمینان حاصل می کند که تلاش های آنها برای جمع آوری سرمایه با قانون اوراق بهادار مطابقت دارد. یک نمونه از پیشنهادات سهام عدالت است Documo. آنها برای تأمین بودجه ابتکار کسب و کار خود برای پیشبرد انبوه فناوری های اسناد بدون کاغذ ، یکی از اولین پیشنهادات سهام جهان را راه اندازی خواهند کرد. نشانه های آنها DCMO نشان دهنده مالکیت واقعی سهام در Documo است.

علامت بدهی

اوراق بدهی که شامل اوراق قرضه ، اسکناس ، ابزار بدهی است

رمزهای مبتنی بر بدهی ابزارهای بدهی مانند رهن املاک و مستغلات و اوراق قرضه شرکتی را نشان می دهند. قیمت این توکن ها توسط دو عامل تعیین می شود: ریسک و سود سهام. خطر متوسط ​​پیش فرض در رهن املاک و مستغلات را نمی توان همانند اوراق قرضه یک شرکت قبل از عرضه اولیه سهام قیمت گذاری کرد. بنابراین ، الگوسازی قیمت یک اوراق بهادار پس از ریسک و سود سهام کلیدی است. از نظر بلاکچین ، قرارداد هوشمند نشان دهنده رمز امنیت بدهی باید شامل عملیاتی مانند شرایط بازپرداخت که مدل سود را دیکته می کند ، اما همچنین شامل فاکتورهای مختلف خطر بدهی اساسی است..

از مزایای بدهی توکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقسیم بندی

تقسیم بندی وسایل نقلیه بدهی فرصت های جدیدی را برای طیف وسیعی از سرمایه گذاران به ارمغان می آورد

 • آینده ها

توکن سازی قراردادهای آتی و مشتقات می تواند دنیای کاملی از فرصت های جدید را باز کند. در نتیجه ، آنها می توانند نقدینگی گسترده ای را به بازار وارد کنند ، به لطف ماهیت بسیار اهرمی آن. این همچنین یک راه عالی برای مصون سازی اوراق بهادار فراهم می کند.

 • اندازه بازار

بازار عمومی فعلی که شامل اوراق قرضه و بدهی است 100 تریلیون دلار ارزش دارد. اگر توکن سازی مرحله بعدی تکاملی برای ابزارهای مالی باشد ، احتمال وجود توکن های مبتنی بر بدهی بسیار زیاد است.

 • سود سهام

تفاوت سود سهام از حقوق صاحبان سهام و بدهی در قاعده مند بودن آن است. سود سهام از اوراق بهادار معمولاً بیشتر از حقوق صاحبان سهام است زیرا سود سهام از سهام به شدت به عملکرد شرکت های اصلی بستگی دارد.

نشانه های دارایی واقعی

کالاهای رمزگذاری شده در کشاورزی ، فلزات ، دام و انرژی


این نوع رمز نشان دهنده مالکیت دارایی خاصی مانند املاک و مستغلات یا کالاها است. رمزهای مورد حمایت کالا ، موارد اعتماد ، ناکارآمدی آنها و پیچیدگی معاملات را که معمولاً شامل اشخاص مختلفی می شود ، برطرف می کنند. فناوری Blockchain امکان ثبت شفاف معاملات پیچیده ، پیگیری کالاها و کاهش تقلب را فراهم می کند ، که به نظر می رسد آن را به یک مناسب طبیعی برای تجارت کالا تبدیل می کند.

از نشانه ها می توان به عنوان ارزهای مجازی استفاده کرد که دارای ویژگی های مشابه هر کالایی است (مانند طلا) که می تواند با اهداف سودآوری معامله شود. ارزهای رمزپایه مورد حمایت کالا شامل نشانه های مرتبط با طلا ، نقره و روغن بود. و هر یک از آن کالاها دارای مزیت و معایب خاص خود هستند.

سکه های پایدار با پشتوانه کالا یکی از هیجان انگیزترین تحولات در دنیای رمزنگاری است. کالاهایی مانند طلا یا الماس به ثبات و ارزش ارزش می بخشد.

چند نمونه:

 1. موز – ارز رمزنگاری شده با حمایت موز.
 2. کنابیم – با حمایت عصاره شاهدانه مایع از منابع قانونی
 3. PowerLedger – با انرژی تجدید پذیر خورشید پشتیبانی می شود.
 4. “ال پترو” – با پشتیبانی نفت. اقتصاد ونزوئلا در حال سقوط است.
 5. الماس کالایی است که به راحتی قابل بازخرید است و دارای پتانسیل خوبی برای بازار آزاد است که به زودی گشوده خواهد شد. در میان کالاها ، الماس یکی از با ارزش ترین کالاها است. در حالی که طلا ، نقره و سایر کالاها در معرض بازارهای مالی و هوی و هوس های دلالان قرار دارند ، الماس بیش از سه دهه ثابت مانده است (با بهره گیری از قدردانی مثبت).

بازار STO امروز

با توجه به این سه نوع رمز امنیتی ، اکثر پروژه هایی که رمز را ارائه می دهند فاقد کیفیت هستند. چندین نمونه عالی از نشانه های دارایی واقعی وجود دارد مانند پروژه ای که توسط Inveniam Capital Partners برای به دست آوردن 260 میلیون دلار در معاملات املاک و مستغلات و بدهی به دست آمده است. با این حال ، خریداران برای مشارکت و خرید حداقل 500000 دلار ارزش حداقل 10 میلیون دلار در Crypto دارند. واضح است که دنیای رمزهای امنیتی اساساً بیشتر به سمت نهادها گرایش دارند.

برای ترکیب زیبایی واقعی پیشنهادات اولیه سکه در رمزهای امنیتی ، زمان قابل توجهی لازم است. پیشنهادات اولیه سکه باعث جمع شدن فرآیند جمع آوری کمکهای مالی می شود که فقط برای موسسات بزرگتر و سرمایه گذار معتبر باز بود. جهانی را تصور کنید که دانشجویی که در آرژانتین زندگی می کند می تواند سهام یک شرکت مستقر در روسیه را از طریق تلفن خود داشته باشد. اما در حال حاضر ، دانشجوی آرژانتینی باید منتظر بماند و راه های فعلی را برای سرمایه گذاری در رمزهای امنیتی ادامه دهد. بازار STO قطعاً یکی از مواردی است که باید در سالهای آینده شاهد آن باشیم زیرا تلاش می کنیم بازارهای مالی را متحول کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map