banner
banner

Bitcoin vs Bitcoin Cash

درک تفاوت های بین Bitcoin و Bitcoin Cash یک گام اساسی در شناخت بهتر مسیری است که ارزهای رمزپایه تاکنون متحمل شده اند. امروزه ، مقایسه بیت کوین کش و بیت کوین نادر است. هر دو سکه رشد کرده و به عنوان اصلی در بازار رمزنگاری تبدیل شده اند.

با این حال ، این سناریو همیشه مورد نبود. زمانی نه چندان دور بود که این دو سکه کل جامعه رمزنگاری ها را به هم ریخته بودند. در اینجا داستان پشت یکی از بحث برانگیزترین هارد فورک های بیت کوین تاکنون ارائه شده است.

بیت کوین

برای درک تفاوت بین Bitcoin و Bitcoin Cash ، شما باید سفر خود را در سال 2008 آغاز کنید. در این سال بود که Satoshi Nakamoto ، خالق گمنام Bitcoin ، جهان را به Bitcoin معرفی می کند. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که تهدیدهای دو برابر هزینه را از بین برد. به همین ترتیب ، اولین ارز دیجیتال واقعاً موفق در نظر گرفته می شود.

بیت کوین از ابتدا ساخته شد تا زمینه بازی برابر را برای شرکت کنندگان در شبکه و کاربران فراهم کند. بخشی از این استراتژی شامل محدود کردن اندازه بلوک بلاکچین Bitcoin به 1 مگابایت بود. این محدودیت اندازه تضمین می کند که هر رایانه ای توانایی فنی تأیید معاملات در بلاکچین بیت کوین را دارد.

Bitcoin vs Bitcoin Cash - اثبات کار-خبر جدید

Bitcoin vs Bitcoin Cash – اثبات کار-خبر جدید

بلوک های 1 مگابایتی Bitcoin هر ده دقیقه توسط انجمن استخراج تأیید می شوند. این بلوک ها می توانند از 1000 تا 1500 تراکنش در هر بلوک نگهداری کنند. اگرچه این نرخ در مراحل اولیه بیت کوین عالی بود ، اما به سختی می تواند یک اقتصاد جهانی بیت کوین را پشتیبانی کند. در مقایسه ، شبکه VISA می تواند بیش از 20،000 تراکنش در ثانیه (tps) را مدیریت کند.

مسائل مقیاس پذیری بوجود می آیند – بیت کوین در مقابل بیت کوین کش

با ادامه گسترش شبکه Bitcoins ، حجم داده های فشرده شده در هر بلوک نیز افزایش یافت. به عنوان مثال ، در سال 2010 متوسط ​​اندازه بلوک 100kb بود. تا ژانویه 2015 ، میانگین اندازه داده های یک بلوک 600K بود. این افزایش داده همچنین به ازدحام شبکه افزود که منجر به افزایش کارمزد و تأخیر معاملات شد.

تا سال 2017 ، نگرانی های مقیاس پذیری بسیار زیاد شده بود. بازار رمزنگاری رشد رکوردی را تجربه می کرد و شبکه Bitcoin به دلیل تأخیرهای معاملات و نوسانات در حال توقف بود. هیچ کس نمی تواند از بیت کوین برای هدف اصلی خود به عنوان “سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” استفاده کند. این مشکل وقتی نگرانی بزرگتری به وجود آمد که خرده فروشان از ترس از دست دادن خسارات هنگفت در هنگام تاخیر در معامله ، از پذیرش بیت کوین دست بردند. در یک زمان ، هزینه های شبکه اغلب بیشتر از مبلغ معامله بود.

Bitcoin vs Bitcoin Cash – A Rift Forms

بیت کوین اساساً در اولین آزمایش استرس خود شکست خورده بود و بسیاری از افراد در جامعه احساس می کردند که برای تحقق بخشیدن به چشم انداز اصلی ناکاموتو ، باید در پروتکل اصلی سکه تغییراتی ایجاد شود. اعضای برتر جامعه بیت کوین به شدت در مورد چگونگی حل مسئله بحث کردند. در یک طرف بحث ، شما مانند بیت کوین های طولانی مدت هستید راجر ور, که معتقد بود پروتکل اصلی بیت کوین بدون از بین بردن هدف سکه قابل تغییر است. او و گروه بزرگی از سایر بیت کوین ها پیشنهاد افزایش اندازه بلوک را دادند. بلوک های بزرگتر می توانند به طور موقت مشکل را حل کنند و اجازه دهند بیت کوین دوباره برای معاملات روزانه استفاده شود.

طرف دیگر بحث ، توسعه دهندگان اصلی بیت کوین را در مخالفت با ایده تغییر چنین بخش اساسی در طراحی بیت کوین دیدند. این توسعه دهندگان معتقد بودند که فناوری های دیگری مانند SegWit و شبکه رعد و برق وجود دارد که می تواند بدون تغییر در طرح اصلی به کاهش ازدحام بیت کوین کمک کند. این توسعه دهندگان همچنین استدلال کردند که این تغییر می تواند منجر به ارتقا بی پایان اندازه بلوک در آینده شود.

بیت کوین کش متولد می شود

در آگوست 2017 ، هارد فورک Bitcoin Cash اتفاق افتاد. سکه جدید دارای اندازه بلوک بزرگتری بود. به طور خاص ، توسعه دهندگان ابتدا سکه را برای مدیریت بلوک های 8 مگابایتی طراحی کردند ، اما بعداً شبکه را به اندازه 32 مگابایت به روز کردند. این استراتژی نرخ tps را برای Bitcoin Cash بسیار افزایش داد. در سپتامبر 2018 ، یک آزمایش استرس از شبکه نشان داد که این شبکه قادر به انجام 25000 تراکنش در هر بلوک است.

شباهت های فنی – بیت کوین در مقابل بیت کوین کش

بیت کوین کش به عنوان یک فورک سخت بیت کوین ، چندین ویژگی فنی با بیت کوین دارد. هر دو شبکه از یک سازوکار اجماعی اثبات کار (PoW) برای تصویب معاملات و صدور نشانه های جدید در قالب جوایز استخراج استفاده می کنند. هر دو شبکه از تنظیم مشکل اضطراری (EDA) استفاده می کنند. این سیستم دشواری شبکه را هر بلوک 2016 یا تقریباً هر دو هفته تنظیم می کند. هدف تهیه سکه ها با یک منبع پولی پیش بینی شده است.

Bitcoin vs Bitcoin Cash Drama

بحث Bitcoin vs Bitcoin Cash پس از هارد فورک همچنان ادامه داشت. اعضای اصلی بیت کوین تیم Bitcoin Cash را متهم کردند که تلاش کرده است کاربران Bitcoin را از طریق دشوار کردن تشخیص اینکه سکه اصلی بیت کوین است ، بدزدد. قابل توجه است ، Ver به خصوص گرما می گرفت زیرا او مالک Bitcoin.com است.

Bitcoin vs Bitcoin Cash vs USD - CoinMarketCap

Bitcoin vs Bitcoin Cash vs USD – CoinMarketCap

چنگال نقدی بیت کوین

جالب اینجاست که Bitcoin Cash در نوامبر 2018 دچار یک چنگال سخت شد. این بار سکه به Bitcoin Cash ABC (اکنون Bitcoin Cash) و Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision) تقسیم شد. قابل ذکر است ، Bitcoin Cash SV محدودیت اندازه بلوک های خود را به 128 مگابایت افزایش داد.

تفاوت در بروزرسانی ها – بیت کوین در مقابل بیت کوین کش

پس از راه اندازی Bitcoin Cash ، بیت کوین شروع به به روزرسانی های فنی خود برای حل مسائل مقیاس پذیری کرد. یکی از اولین به روزرسانی هایی که به شبکه اضافه شد ، به روزرسانی Segregated Witness (SegWit) بود. این به روزرسانی داده های خاصی را از معامله جدا می کند تا ازدحام را کاهش دهد.

این به روزرسانی منجر به ارتقا major بعدی بعدی بیت کوین ، یعنی شبکه رعد و برق. شبکه Lightning یک پروتکل لایه دوم است که با استفاده از کانال های پرداخت شخصی به کاربران امکان می دهد معاملات نامحدودی را برای کسری از هزینه استفاده مستقیم از شبکه Bitcoin’s انجام دهند. بسیاری از افراد شبکه Lightning را بهترین فرصت بیت کوین برای کاهش نگرانی های مقیاس پذیری در آینده می دانند.

دو سفر متفاوت به پایین خیابان Blockchain

امروز بیت کوین و بیت کوین کش دو طیف متفاوت را در جامعه ارائه می دهند. بیت کوین ، به عنوان ارز رمزنگاری شده اصلی ، بیش از هر زمان دیگری ارزش دارد ، تا حدودی به این دلیل که ساختار اصلی خود را حفظ کرده است. Bitcoin Cash همچنین اکنون که شبکه توانسته است شرکا و پروژه های بیشتری را تأمین کند ، از ارزش بیشتری برخوردار است. مهم نیست که شما بیت کوین خود را چگونه ترجیح می دهید ، به نظر می رسد هر دو این سکه ها آینده درخشانی طولانی در پیش دارند.

از کجا Bitcoin (BTC) بخرید & Bitcoin Cash (BCH)

این دو رایج ترین ارزهای رمزپایه جهان هستند. مبادلات زیر خرید هر دو دارایی دیجیتال را امکان پذیر می کند.

Bitcoin vs Bitcoin Cash Bitcoin vs Bitcoin Cash Bitcoin vs Bitcoin Cash
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me