banner
banner

تجارت کپی چیست؟

تجارت کپی چیست?

Copy Trading روشی است که معامله گرانی را دنبال می کنید که به طور معمول تجربه بیشتری دارند و میزان موفقیت آنها بالاتر است و کپی معاملات آنهاست. در اینجا دقیقاً بررسی خواهیم کرد که معامله کپی دقیقاً چیست ، چگونه کار می کند و برخی از مزایایی که با ورود به معاملات کپی برای خود می یابید.

مبانی تجارت کپی

به عنوان یک تاجر کپی ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که خود را یک کارگزار فارکس پیدا کنید که اجازه تجارت کپی را می دهد. شاید بهترین نمونه تجارت کپی از طریق کارگزار در جهان از eToro بدست آید. آنها به خوبی به عنوان غول تجارت کپی و تجارت اجتماعی شناخته می شوند. حتی در این صورت ، بیشتر کارگزاران برتر می توانند با یک سرویس تجارت کپی متصل شوند که به شما امکان می دهد وارد معاملات کپی شوید.

با تجارت کپی ، آنچه شما اساساً انجام می دهید سرمایه گذاری در رشد یک معامله گر خاص یا معامله گر است که تصمیم دارید آن را کپی کنید.

این فرآیند در واقع می تواند یک فرآیند بسیار ساده باشد. از طریق بستر تجارت کپی خود ، معامله گرانی را انتخاب می کنید که براساس معاملات خودشان کپی می کنند. پس از انجام این کار ، موقعیت های معاملاتی شما همزمان با بازرگانانی که کپی می کنید باز و بسته می شوند. این بدان معناست که شما باید از معاملات کپی با سود و ضرر مشابه بازرگانانی که کپی می کنید بیرون بیایید.

تعدادی از عواملی وجود دارد که بر این نتیجه تأثیر می گذارد. هنگامی که شما شروع به کپی کردن یک معامله گر می کنید ، و همچنین اگر تصمیم دارید که به طور خودکار تمام حرکت موقعیت های آنها یا فقط موقعیت های خاص را کپی کنید ، از میان آنها اصلی خواهد بود. شما همچنین دارای انعطاف پذیری برای باز و بسته موقعیت در هر زمان که مایل هستید حتی اگر در حال تجارت کپی هستید.

قبل از شروع تجارت کپی

در حالی که در حال تجارت کپی هستید ، به احتمال زیاد ترجیح می دهید معاملات یک تاجر باتجربه و سودآور را کپی کنید. قبل از این ، چند مرحله اساسی وجود دارد که باید برای رسیدن به موفقیت خود آنها را دنبال کنید.

  • اگرچه ممکن است شما از دیگر معامله گران برتر کپی کنید ، اما هنوز حیاتی است که شما در مورد بازارها و موقعیت هایی که آنها باز می کنند تحقیق کنید. این امر باعث موفقیت شما در انتخاب معامله گران مناسب برای کپی کردن شما می شود.
  • وقت بگذارید و اطلاعات موجود در مورد معامله گرانی را که کپی می کنید ارزیابی کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که آنها با مشخصات ریسک شما در نحوه تجارت متناسب هستند.
  • اطمینان حاصل کنید که از نظر معامله ای که معامله گر در حال کپی کردن است ، راحت هستید.
  • عملکرد گذشته و فعلی یک معامله گر را ارزیابی کنید و زمان خود را برای شروع کپی انتخاب کنید. ممکن است تمایل نداشته باشید در زمانی که آنها به بالاترین میزان سود خود رسیده اند و شروع به کاهش می کنند ، اقدام به کپی برداری کنید. نقطه ورود خود را انتخاب کنید.

تجارت کپی چگونه کار می کند

تجارت کپی معمولاً از طریق یک پلتفرم معاملاتی اختصاصی و ساختاری کپی مانند آنچه توسط آن ارائه می شود ، انجام می شود eToro, یا از طریق اتصال حساب کارگزار خود به سایر سیستم عامل های تجاری مشابه.

تجارت کپی دو طرف است ، معامله گر و دستگاه کپی. معامله گران در صورت داشتن تجربه کافی و به طور معمول می توانند عملکرد قوی را نشان دهند ، می توانند برای کپی شدن ثبت نام کنند. این بازرگانان به طور معمول برای هر دستگاه کپی که دارند ، کمیسیون دریافت می کنند. این کمیسیون می تواند براساس معامله گر یا سیستم عامل متفاوت باشد.

وقتی معامله گر موقعیت جدیدی را باز کرد ، به شما اطلاع داده می شود و اگر درگیر یک استراتژی کپی خودکار باشید ، موقعیت های شما نیز همزمان باز می شود. سپس تا زمانی که موقعیت ها توسط معامله گر بسته نشود در این معاملات خواهید ماند و یا اینکه آنها را قبل از آن به صورت دستی ببندید.

سودهایی که در اینجا بدست آورده اید منهای هزینه ها و کارمزد ها برای شماست. همه اینها بدون اینکه خودتان معامله ای انجام دهید.

مثلا

به عنوان یک تاجر جدید ، ممکن است بخواهید برای اولین بار فارکس کنید. با تجربه کم یا بدون تجربه ، ممکن است شما از بهترین معاملات انجام شده ، به ویژه در اوقات نامشخص بازار ، یا با بیشتر جفت ارزهای فارکس بی ثبات ، آگاهی نداشته باشید..

در این حالت ، پیدا کردن یک معامله گر فارکس که می توانید از او کپی برداری کنید و دارای سابقه خوبی در معاملات جفت مورد علاقه شما باشد ، منطقی است. سپس یک تاجر باتجربه دارید که موقعیت های خود را در بازار کنترل می کند و تمام تلاش خود را می کند تا آنها را سودآور کند.

مزایا و معایب تجارت کپی

مزایای:

  • شما می توانید از تجارب و مهارت بازرگانانی که بازارهایی را که می خواهید معامله کنید می دانند و سوابق اثبات شده سودآوری دارند که می توانید با شفافیت مشاهده کنید ، بهره مند شوید..
  • تجارت کپی می تواند یک روش عالی برای متنوع کردن نمونه کارها و سرمایه گذاری در دارایی هایی باشد که ممکن است قبلاً در نظر نگرفته باشید یا تجربه آنها را داشته باشید..
  • برترین سیستم عامل های کپی تجاری مانند eToro کل روند را بسیار کاربرپسند می کند و همچنین می توانید با عدم نیاز به پیگیری حرکات بازار و انجام معاملات شخصی خود ، مقدار زیادی از زمان را پس انداز کنید..

معایب:

  • هنوز یک عنصر خطر در تجارت کپی وجود دارد. تاجری که از آن کپی می کنید می تواند و گاهی ضرر خواهد کرد. مراقب معامله گرانی باشید که ادعا می کنند هرگز ضرر نمی کنند.
  • در حالی که شما دارای درجه خاصی از کنترل هستید ، بیشتر از تجارت آینه ، به عنوان مثال ، شما هنوز هم در اقداماتی که می توانید انجام دهید محدود شده است هنگامی که تصمیم به سرمایه گذاری در یک معامله گر گرفتید.
  • سهولت انجام تجارت کپی می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده برای بسیاری از افراد در مورد کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازارها و ایجاد مهارت های تجاری باشد..

با زمان کمتری برای اختصاص ، اما افزایش کنجکاوی در مورد بازار فارکس و تمایل به ایجاد تنوع ، تجارت کپی در سالهای اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

این به عنوان یک روش سرمایه گذاری قابل دسترسی ، کاربرپسند و بسیار کارآمد است ، اگرچه شما درجه ای از کنترل را فدا می کنید ، و هنوز هم خطرات قابل توجهی در آن وجود دارد.

به همین دلایل ، این بستگی به سبک معاملاتی شما و آنچه شما به عنوان چشم انداز تجاری خود می بینید بستگی دارد که آیا شما تصمیم می گیرید که به دنبال محبوب تجارت کپی باشید.

تجارت را کجا کپی کنید

مکان های بسیاری وجود دارد که گزینه کپی کردن معامله گران موفق را ارائه می دهند. ما در حال حاضر موارد زیر را توصیه می کنیم:

اتورو – یک کارگزار چند منظوره که مورد اعتماد میلیون ها کاربر است. آنها محبوب ترین کارگزارانی هستند که تجارت کپی را ارائه می دهند. اگر می خواهید بیشتر بدانید ، بررسی Etoro ما را بخوانید.

هشدار: لطفاً توجه داشته باشید که کلیه معاملات خطرناک است. 67٪ از حساب های سرمایه گذاران خرده فروشی در هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. شما باید در نظر بگیرید که آیا توانایی پرداخت خطر بالای از دست دادن پول خود را دارید یا خیر. این محتوا فقط برای اهداف آموزشی است و توصیه ای برای سرمایه گذاری نیست.

AvaTrade – آنها تجارت کپی در ارزهای رمزپایه ، سهام ، شاخص ها ، کالاها ، اوراق قرضه و ETF را ارائه می دهند. بررسی AvaTrade ما را بخوانید.

XM – آنها تجارت کپی را ارائه می دهند و بیش از 1200 دارایی را برای تجارت ارائه می دهند. بررسی XM ما را بخوانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me