بیت کوین احتمالاً همچنان صعودی خواهد بود ، زیرا شاخص های بازار اتاق را برای قدردانی بیشتر منعکس می کنند – جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

طی هفت روز گذشته ، مطابق با دارایی های جهانی ، قیمت بیت کوین (BTC) تقریباً 20٪ افزایش یافته است ، با قیمت سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) هر دو مانع 9800 و 11000 دلاری را شکست..

از طرف دیگر ، بیش از 700 میلیون دلار گزینه بیت کوین امروز منقضی می شود. با این حال ، با توجه به اینکه قراردادهای گزینه های بیت کوین عمدتا به صورت نقدی تحویل داده می شوند و BTC طی چند ماه گذشته حدود 9000 دلار معامله کرده است ، احتمالاً قسمت بزرگی از این گزینه های منقضی شده وجود دارد "قرار می دهد" استفاده نمی شود.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، چندین نسبت – از جمله نسبت وام های کوتاه مدت و حاشیه – قبل از چهارشنبه به شدت افزایش یافت ، و این امر به معامله گران خرده فروشی که تعقیب رالی روز دوشنبه را انجام داده اند ، اشاره کرد. در حال حاضر ، نسبت وام های حاشیه ای همچنان زیاد است ، اما در مقایسه با شماره های مارس بی دلیل نیست.

حق بیمه های سه ماهه آینده نیز به سرعت در این هفته افزایش یافته اند و 3 درصد حق بیمه فعلی مطابق با انتظارات در بازار گاو است. با این حال ، این امر همچنین باعث جذب بیشتر داوران می شود.

در مجموع ، احساس فعلی در بازار سالم است و سرمایه گذاران خرده فروشی حال و هوای FOMO ندارند. بیت کوین که اخیراً هماهنگ تر با طلا شده است ، همچنان پتانسیل صعودی زیادی دارد.

نمودار 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKExنمودار 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

قبل از 27 ژوئیه ، زمانی که قیمت سه ماهه BTC در آینده از 9700 دلار به 10،700 دلار افزایش یافت ، نسبت کوتاه / کوتاه در سطوح متوسط ​​بود و در محدوده 0.82 تا 1.12 بود. هنگام افزایش قیمت ، حتی یک روند نزولی در نسبت کوتاه / کوتاه وجود داشت ، که نشان می دهد سرمایه گذاران خرده فروشی اعتماد چندانی به افزایش اولیه ندارند. افزایش نسبت بلند / کوتاه پس از شکسته شدن قیمت بالاتر از 10،800 دلار شروع به سرعت می کند – و در نیمه روز بعد ، این نسبت به سرعت از 0.96 به اوج هفتگی 1.41 افزایش یافت..

نسبت بلند / کوتاه در حال حاضر نزدیک به 1.2 است که تقریباً کم است. با این حال ، همچنین نشان می دهد که ، در حالی که قیمت ها بسیار افزایش یافته است ، احساس کلی صعودی در بین سرمایه گذاران خرده فروشی هنوز گرم نشده است.

زمان جمع آوری داده ها: 7/24 4:00 صبح UTC تا 7/31 4:00 صبح UTC


نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future به سرعت از 150 $ (تقریبا 1.6٪) در جمعه گذشته به 360 $ (یا 3.23٪) فعلی افزایش یافته است. این نشان دهنده یک انتظار بازار بسیار مثبت برای پایان ماه سپتامبر است. با این حال ، حق بیمه بالاتر باعث جذب شورت آربیتراژ در بازارهای آتی سه ماهه می شود ، که ممکن است فشارهای بیشتری را افزایش دهد.

زمان جمع آوری داده ها: 7/24 4:00 صبح UTC تا 7/31 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره آزاد طی هفت روز گذشته به تدریج افزایش یافته و به بیش از 1.2 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که این میزان در روز جمعه 988 میلیون دلار بود. با این حال ، میزان افزایش پس از چهارشنبه کاهش یافت.

با توجه به اینکه اهرم کلی بازار در مارس بالا نبوده ، انتظار می رود که OI با افزایش قیمت و اشتیاق بازار به روند صعودی خود ادامه دهد.

زمان جمع آوری داده ها: 7/24 4:00 صبح UTC تا 7/31 4:00 صبح UTCزمان جمع آوری داده ها: 7/24 4:00 صبح UTC تا 7/31 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام های حاشیه ای پس از افزایش از 3.5 به 7.4 ، در هفته جاری روند صعودی سریع خود را به بالاترین سطح 15.82 ادامه داد. اما مشابه افزایش OI ، این نسبت پس از چهارشنبه با سرعت کمتری به سمت بالا حرکت کرد. در حال حاضر ، در حال ادغام بین 13.0 و 16.0 است.

نسبت وام حاشیه در هفت روز گذشته دو برابر شده است و این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرد در بازار اهرم نقطه ای صعودی ترند. در مقایسه با اوج اواسط فوریه یعنی 33.0 ، نسبت فعلی بطور قابل توجهی زیاد است اما خیلی زیاد نیست.

زمان جمع آوری داده ها: 7/24 4:00 صبح UTC تا 7/31 4:00 صبح UTCزمان جمع آوری داده ها: 7/24 4:00 صبح UTC تا 7/31 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

با توجه به سودهای کلان بیت کوین طی هفت روز گذشته ، در کوتاه مدت می تواند بین 11000 تا 11700 دلار وارد مرحله ادغام شود. روند کلان هنوز به وضوح صعودی است و بعید است تعدیلات کوتاه مدت روند صعودی را تغییر دهد. با این حال ، احتمال یک رالی پایدار کوتاه مدت مانند ابتدای هفته جاری بسیار ناچیز است.

حرکت بازار ناشی از احساسات سرمایه گذاران است. از نظر داده های معاملات ، واضح است که فعالان بازار طی هفته گذشته مثبت تر بوده و فشار فروش را جمع نکرده اند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map