banner
banner

بیت کوین برجسته است ، اما Uniswap با UNI Launch Hype مورد توجه قرار می گیرد

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

اقدام قیمت بیت کوین (BTC) در هفته گذشته با افزایش 6.63 درصدی قدرت نشان داد. ارز دیجیتال پیشرو دوشنبه گذشته نزدیک به 10،300 دلار افتتاح شد و پس از آن به سرعت به 10،800 دلار رسید قبل از اینکه وارد مرحله ادغام شود. روز شنبه ، BTC با توجه به قیمت لحظه ای OKEx BTC ، بالاترین قیمت هفتگی 11،179 دلار را چاپ کرد ، اما از آن زمان قیمت کاهش یافته است. به طور کلی ، بیت کوین در حال حاضر با مقاومت 11200 دلار روبرو است ، در حالی که پشتیبانی قوی را می توان در حدود 10،800 دلار مشاهده کرد.

نمودار OKEx’s BTC Spot 1h – 21/9. منبع: OKEx ، TradingView

در این میان ، هیچ یک از altcoin های عمده نتوانسته اند با سود بیت کوین همراه شوند. اتر (ETH) ، بهترین عملکرد ، تنها 4.60٪ رشد داشته است. با توجه به بازده بالا در تولید محصول DeFi ، پول به طور کلی از altcoins اصلی خارج می شود.

Chainlink (LINK) ، TRON (TRX) و Polkadot (DOT) به ترتیب با افت 16.93٪ ، 10.03٪ و 9.37٪ بدترین عملکرد را داشتند. قابل ذکر است ، LINK بیش از 50٪ از بالاترین قیمت خود در اواسط ماه آگوست 20 دلار سقوط کرده است و در پایان هفته تحت خط حمایت 10 دلار خود بود..

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 9/14–9 / 20. منبع: TradingView

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (از 15 سپتامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در 19 سپتامبر قیمت بیت کوین در طول این دوره گزارش ادامه یافت و بهره باز از 9198 قبلی به 9383 جهش کرد ، که نشان می دهد تثبیت بازار اجازه مشارکت را دارد..

بر اساس این گزارش ، حساب های صندوق اهرمی با افزایش مواضع طولانی خود از 2،758 به 2،819 ، در حالی که موقعیت های کوتاه مدت آنها از 4،661 به 5224 در همان مدت بازگشت. این تغییر در OI ، اگرچه بهبود در بهره کوتاه مدت را نشان می دهد ، همچنین نشان می دهد که وجوه اهرمی کاملاً در مورد چشم اندازهای میان مدت روشن نیستند.

در همین حال ، موقعیت های طولانی مدت توسط حساب های مدیر دارایی به شدت از 256 به 717 افزایش یافت ، که نشان دهنده یک موضع صعودی صریح است. با این حال ، در مقابل این ، از نظر سایر گزارش های قابل گزارش ، موقعیت های طولانی از 1729 به 1،653 کاهش یافت و موقعیت های کوتاه از 2،028 به 2،766 بازگشت. این سطح از موقعیت های کوتاه مدت از اواسط ماه آگوست در بالاترین حد خود بود ، که نشان دهنده عدم اعتماد به ریباند هفته گذشته است.

به طور کلی ، هیچ ثبات در میان سرمایه گذاران نهادی وجود ندارد ، که با عدم اطمینان در مورد اقدام قیمت بیت کوین مطابقت دارد.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی در مقابل شورت. منبع: کواندل

با مشاهده بخش DeFi ، بدون شک Uniswap (UNI) برجسته ترین هفته هفته گذشته بود. قیمت UNI در ابتدا 3 دلار بود و در روز دوم لیست OKEx به 8.75 دلار رسید ، اگرچه از آن زمان شروع به عقب انداختن کرده است. هم اکنون بیش از 5 دلار معامله می شود ، به این معنی که 400 دلار UNI رایگان برای کاربران واجد شرایط در حال حاضر بیش از 2000 دلار ارزش دارد.

قابل ذکر است ، سایر نشانه های اصلی DeFi همه با کاهش 10 درصدی بیش از 20٪ غایب بودند. این نشانه ها به طور کلی دو هفته پیش افزایش سریعی داشته اند و احتمالاً با سودآوری روبرو هستند.

Yearn.finance (YFI) 21.23٪ از ارزش خود را در هفته گذشته از دست داد ، در حالی که DFI.money (YFII) ، یک چنگال YFI ، با بدترین عملکرد 30.89٪ بود. SushiSwap (SUSHI) نیز به دلیل رقابت در راه اندازی UNI ، 23.18٪ سقوط کرد.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 9/14–9 / 20. منبع: TradingView

مطابق با دبانک, صرافی غیرمتمرکز Uniswap از صبح امروز رکورد 2.2 میلیارد دلار از نظر ارزش کل قفل شده را چاپ کرده است. تبادل غیر متمرکز اکنون از Maker (MKR) و Curve (CRV) پیشی گرفته است.

TVL تمام پروتکل های DeFi امروز به بالاترین رقم تاریخی خود یعنی 11.33 میلیارد دلار رسیده است ، که نشان می دهد رونق DeFi هنوز در جریان است و پول هنوز به جیب می رود..

مقدار کل قفل شده در پروتکل های DeFi – 9/21. منبع: دبانک

با نگاه به جلو در این هفته

کنگره ایالات متحده می تواند در هفته جاری دور دیگری از محرک های اقتصادی را ارائه دهد و یکی از بزرگترین دلایل عدم اطمینان بازار در حال حاضر را برطرف کند. در همین حال ، شاخص ناپایداری Cboe که هفته گذشته نیز به صورت معاملات فعلی ادامه داشت ، باید در هفته جاری تغییرات را تحت نظر داشته باشد. به محض اینکه شاخص مجدداً به سمت بالا حرکت کند ، بورس و بیت کوین با فشار مجدد روبرو می شوند.

در رمزنگاری ، YAM Finance دوباره راه اندازی شد پروتکل آن آخر هفته است ، در حالی که Avalanche (AVAX) شبکه اصلی خود را راه اندازی می کند و لیست اولیه خود را از روز دوشنبه آغاز می کند. SushiSwap رأی جدیدی را تصویب کرده است که دو سوم SUSHI تازه استخراج شده به مدت شش ماه قفل خواهد شد و تعداد کل توکن ها را به 250 میلیون محدود می کند و قانون جدید طی دو روز اجرا می شود. سرانجام ، پروژه DeFi NEO ، Flamingo ، رسماً پلتفرم استخراج نقدینگی خود را از 23 سپتامبر راه اندازی می کند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me