banner
banner

بانک کانادا می تواند در آینده ارز دیجیتال صادر کند

در تاریخ 25 فوریه سال 2020 مدیران بانک کانادا اظهارات عمومی در مورد صدور ارز دیجیتال بانک متمرکز (CBDC) را اعلام کردند. به طور خاص ، تیموتی لین معاون رئیس بانک ، در مورد احتمال و سناریوهایی که بانک این روند را در CFA Montreal FinTech RDV 2020 دنبال می کند صحبت کرد. بانک کانادا در حال پاسخگویی به محیط زیست است.

بانک کانادا

بانک کانادا از زمان تأسیس آن به عنوان Crown Corporation در سال 1934 فعالیت خود را آغاز کرده است. مهمتر اینکه ، شرکت های تاج شرکت های دولتی و تحت مدیریت هستند. به همین ترتیب ، بانک به عنوان بانک مرکزی کشور عمل می کند. در نتیجه ، این تنها نهاد دارای توانایی قانونی برای انتشار اسکناس کانادایی است.

از سال 1944 ، بانک کانادا به عنوان تنها صادر کننده اسکناس های حقوقی قانونی در این کشور بوده است. علاوه بر این ، سازمان مسئول تنظیم سیاست پولی کانادا است. به طور خاص ، مسئولیت های شرکت شامل حفظ یک سیستم مالی ایمن و سالم در کانادا است.

مسئولیت های فعلی بانک کانادا بر اهداف نظارت و مدیریت تورم قابل پیش بینی متمرکز است. قابل ذکر است ، بانک باید تلاش کند تا از یک سیستم مالی پایدار و کارآمد در داخل کشور اطمینان حاصل کند. بانک این روش را به طرق مختلف انجام می دهد. در وهله اول ، این شرکت خدمات مدیریت وجوه موثر و کارآمد را برای دولت کانادا و سایر شرکت های محلی ارائه می دهد. سرانجام ، مسئولیت های بانک شامل تهیه ارز مطمئن و مطمئن به شهروندان است.

بانک کانادا در زمینه صدور ارز دیجیتال

بانک کانادا همچنان ارزیابی می کند که آیا این شرکت و در چه سناریوهایی CBDC صادر می کند. لین در سخنرانی خود توضیح داد که بانک در حال آماده سازی برای آینده ای است که در آن ممکن است صدور اسکناس مرکزی دیجیتال را ضروری بداند. وی در مورد مسئولیت های بانک در ارائه توانایی استفاده شهروندان از اعتماد به نفس از روش ترجیحی پرداخت صحبت کرد.

تیموتی لین - بانک کانادا

تیموتی لین – بانک کانادا

در سخن، گفتار, لین تصدیق می کند که ارزهای دیجیتال فرصت های جدیدی را به بازار ارائه می دهند. وی همچنین توضیح داد که این فرصت ها می تواند انبوهی از خطرات جدید را نیز ایجاد کند. این تهدیدهای ناشناخته است که همچنان مانع انگیزه بانک برای صدور ارز دیجیتال مرکزی می شود.

سناریوهایی که بانک کانادا CBDC صادر می کند

لین دو سناریو ارائه داد که در آن بانک کانادا صدور یک ارز دیجیتال متمرکز را بررسی می کند. اولین سناریو نتیجه استفاده گسترده ارزهای رمزپایه است. در این حالت ، بانک می تواند کنترل سیستم پولی خود را از دست بدهد زیرا کاربران بیشتری به ارزهای خصوصی مانند بیت کوین مهاجرت می کنند. همانطور که تصور می کنید ، بانک های مرکزی علاقه ای به وضعیتی ندارند که کنترل توانایی نظارت بر پرداخت ها و تنظیم بازارها را از دست بدهند..

سناریوی دوم که پاسخ بانک را تضمین می کند ، حذف کامل پول نقد فیزیکی از بازار است. گرچه به نظر می رسد این سناریوی دوم فعلاً بسیار بعید است ، اما همچنان یک نگرانی واقعی برای مسئولان بانکی است. شرایطی مانند آلودگی یا بیماری می تواند استفاده از پول کاغذی را در آینده نزدیک منسوخ کند.

یک CBDC کانادایی چگونه به نظر می رسد?

جالب اینجاست که لین لحظه ای وقت صرف کرد و به مزایایی که ارزهای دیجیتال به بازار می رساند اعتراف کرد. وی این کار را با توصیف شکل یک ارز دیجیتالی فرضی بانک کانادایی انجام داد. لین توضیح داد که ارز جدید ایمن ، دسترسی آسان ، خصوصی و ذخیره ارزش مناسب خواهد بود. وی اظهار داشت که اسکناس دیجیتالی جدید به کاربران این امکان را می دهد که به صورت الکترونیکی یا حضوری چیزهایی را خریداری کنند. نکته کلی لین این بود که بانک کانادا مایل به صدور CBDC است ، فقط در صورت ضرورت ، یا در صورت نیاز.

آیا بانک کانادا ارز دیجیتالی صادر می کند?

نکته مهم ، لین کوتاه از بیان اینکه بانک کانادا قصد دارد در آینده نزدیک هر زمان بخواهد ارز صادر کند ، متوقف شد. به طور خاص ، وی اظهار داشت که در حال حاضر نیازی به این بانک نیست که ارز دیجیتال خود را صادر کند. استدلال وی برای تصمیم گیری این واقعیت است که سیستم مالی فعلی هنوز به خوبی به شهروندان خدمت می کند. لین معتقد است در این زمان ، بانک باید بر روی مدرن سازی سیستم پرداخت فعلی تمرکز کند تا اطمینان حاصل شود که بانک اعتماد کاربران خود را در آینده حفظ می کند.

CDBC کامل شما چه مواردی را شامل می شود?

حتی اگر بانک کانادا برنامه ای فوری برای صدور CBDC ندارد ، اما مقامات همچنان مشتاق دریافت بازخورد بازار درباره این احتمال هستند. به همین ترتیب ، مقامات بانکی س seriesالاتی را منتشر کردند. این س questionsالات به شهروندان داده می شد تا سعی کنند بازار را به سمت جلو سوق دهند. سوالات شامل:

  • چگونه ارز دیجیتال با سایر روش های پرداخت کار می کند?
  • چه ویژگی های طراحی ممکن است CBDC را برای تجار و کاربران جذاب کند?
  • CBDC برای معاملات مرزی چگونه کار می کند؟?
  • چگونه می توان ضمن جلوگیری از استفاده غیرقانونی از حریم خصوصی محافظت کرد?

بانک های مرکزی دیجیتالی شدن را در نظر می گیرند

بیانیه Lane همان مواردی است که توسط سایر مدیران بانک مرکزی در مورد صدور ارز دیجیتال بیان شده است. این سازمان ها همچنان بازارها را رصد می كنند و سناریوهایی را كه نیاز به ایجاد چنین تغییر شدیدی را می بینند ، جستجو می كنند. بیانیه اخیر منتشر شده توسط صندوق بین المللی پول تا حدودی وضعیت کنونی CBDC ها را روشن می کند. سخن، گفتار نشان داد که فقط در اطراف “یک چهارم بانک های مرکزی در سراسر جهان اکنون به طور فعال در حال بررسی امکان صدور CBDC هستند و تنها چهار خلبان گزارش شده است. “

بانک کانادا آماده است تا تغییرات را برای مرتبط ماندن ایجاد کند

لحن کلی سخنرانی لین به این واقعیت منجر شد که مقامات بانکی کانادا نیاز به انعطاف پذیری را در این زمان ها درک می کنند. به نظر می رسد مقامات بانکی کاملاً آگاه هستند که ارزهای رمزپایه می توانند تأثیر زیادی بر توانایی آنها در کنترل بازارها داشته باشند. به همین ترتیب ، مقامات بانکی آماده اند تا هرگونه تغییر را برای کنترل در نظر بگیرند ، اعمال کنند. در حال حاضر ، بانک کانادا به تحقیق درباره تعدیلاتی که برای ادامه کار در یک اقتصاد کاملاً دیجیتالی لازم است ادامه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me