banner
banner

باستیا دون ، مدیر عامل کارخانه توکن – مجموعه مصاحبه ها

باستیا دون بنیانگذار است & مدیر عامل هر دو کارخانه توکن و blockimmo.

چگونه ابتدا وارد فضای بلاکچین شدید؟?

اوایل سال 2011 در مورد بیت کوین بصورت آنلاین و در یک صفحه اعلانات با اعضای فعال و جالب بسیاری مطالعه کردم. خیلی زود من به فناوری زیرین علاقه مند شدم و شروع به خواندن روزانه درباره آن در منابع مختلف (reddit ، bitcointalk و غیره) کردم. پس از معرفی Ethereum در سال 2013 ، به دنبال آن پیش فروش در سال 2014 و راه اندازی در سال 2015 ، من پیشرفت و امکانات را از نزدیک دنبال کردم. بعد از جنون ICO ، من تصمیم گرفتم فعال شوم و با رویکرد جدی نسبت به توسعه و تنظیم محصول ، 2 دنیایی را که درک می کنم کاملاً املاک و بلاکچین است ، ترکیب کنم..

شما در حال حاضر 3 پروژه را مدیریت می کنید ، Blockimmo که در توکن سازی املاک و مستغلات تخصص دارد ، STX Swiss که یک تبادل امنیتی غیرمتمرکز است و TokenFactory که یک ارائه دهنده فناوری برای دیجیتالی کردن دارایی است. آیا می توانید به ما بگویید که کدام یک برای اولین بار آمد؟?

من که از صنعت املاک و مستغلات آمدم ، با چالش های موجود در این کلاس سرمایه گذاری نامشخص و موانع بالای ورود آشنا هستم. در ابتدا ، شرکتی که من تاسیس کردم “blockimmo” نام داشت ، با این دیدگاه که هر کسی را قادر می سازد در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کند (دسترسی) و علاوه بر این ، این دارایی را به نقدینگی بیشتری تبدیل کند. ما با 2 توسعه دهنده خارق العاده خود (مایکل دیتز / جسی نگاتای) پلتفرم (صدور اولیه) خود را در بلاک چین عمومی Ethereum ، بدون معرفی هیچ استاندارد اختصاصی یا رمزهای بی فایده (سودمند) ، توسعه دادیم. علاوه بر این ، ما چندین احكام (موفق) با تنظیم كنندگان مالی سوئیس و لیختن اشتاین در رابطه با علامت گذاری دارایی صادر كردیم. برای تحقق وعده دوم خود (نقدینگی برای بازار ثانویه) ما STX.SWISS را برای نشان دادن امکان مبادله بی اعتماد ، نظیر به نظیر (غیر متمرکز) بدون اپراتور ، برای دارایی های توکن دار مانند املاک و مستغلات آغاز کردیم. به طور خلاصه ، ما یک راه حل توکن سازی برای بازار اولیه و بازار دوم ایجاد کردیم. به منظور گسترش مشتریان و شرکای بالقوه خود ، تصمیم گرفتیم نام این شرکت را به Token Factory Switzerland Ltd. تغییر دهیم. از بستر (مارک) “blockimmo” به طور طبیعی هنوز برای توکن سازی املاک استفاده می شود.

Blockimmo توکن سازی املاک و مستغلات را انجام می دهد ، در حال حاضر کلیه املاک در سوئیس است. آیا گزینه های بین المللی املاک و مستغلات بیشتری را خواهیم دید?

بله قطعا. در واقع ، بازار املاک و مستغلات سوئیس به لطف جذابیت در بین بازیکنان مستقر (سرمایه گذاران) برای شروع کار بسیار مشکل است. در حال حاضر ، ما چندین پروژه (هم املاک موجود و هم پروژه های توسعه املاک) در دست ساخت داریم که در خارج از سوئیس واقع شده اند و در زمان مناسب اعلام می شوند.

چگونه سبد خرید املاک و مستغلات ارائه شده را انتخاب و انتخاب می کنیم?

این سوال خوبی است که در مورد هر پلت فرم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اعمال می شود (صرف نظر از اینکه از فناوری بلاکچین استفاده می کنید). با توجه به تجربه من در بازار املاک و مستغلات (بیش از 12 سال) و البته به این دلیل که ما یکی از معدود سیستم عامل هایی هستیم که در حال حاضر دارای املاک و مستغلات توکن شده با قراردادهای هوشمند موجود عمومی برای توکن های امنیتی صادر شده و معاملات قابل ردیابی هستیم سرمایه گذاری در بلاکچین عمومی Ethereum – ما توجه زیادی را به خود جلب کردیم و درخواست های زیادی برای موارد توکن سازی آینده دریافت می کنیم.

آیا STX سوئیس در حال حاضر دارای مجوز است ، در این صورت آیا در مرحله اخذ مجوز نیستید؟ این مجوز از چه حوزه قضایی مجاز است?

STX.SWISS یک مبادله غیرمتمرکز است که مفهوم چگونگی رد و بدل کردن رمزهای امنیتی را در بلاک چین عمومی (Ethereum) بدون دخالت هیچ یک از طرف های کنترل کننده (اپراتور) اثبات می کند. این بدان معنی است که هیچ حزب متمرکز هیچ عنصر مهمی را که نیاز به مجوز دارد کنترل نمی کند ، به عنوان مثال کیف پول (فقط دسترسی غیرمتمرکز امکان پذیر است) بلکه عناصر مهم تر مانند دفترچه سفارش (هیچ موردی وجود ندارد) یا تأمین کنندگان نقدینگی (فقط از طریق روند غیرمتمرکز). اطلاعات بیشتر را می توانید در پست های وبلاگ ما پیدا کنید (سطح بالا / بیشتر متمرکز بر فناوری) با این وجود ما در حال ایجاد یک مبادله تنظیم شده با عناصر متمرکز هستیم (برای کنترل برخی از عناصر مورد نیاز تنظیم کننده برای کنترل). ما این کار را با همکاری یک موسسه مجاز در سوئیس انجام می دهیم و امیدواریم که در آینده نزدیک جزئیات بیشتری را اعلام کنیم.

چه مواردی برای ذکر یک رمز امنیتی در STX Swiss وجود دارد?

ما نیاز داریم که رمز امنیتی در هر لحظه از زمان تحت کنترل مالک دارایی (صادر کننده) باشد. به زبان ساده ، این همان چیزی است که راه حل توکن سازی ما را منحصر به فرد می کند ، زیرا در مورد blockimmo (TokenFactory) ما یک “لیست سفید” با قرارداد هوشمند معرفی می کنیم که به قرارداد هوشمند پیش فرض رمز ERC20 متصل است. در داخل “لیست سفید” آدرس سرمایه گذاران مشخص شده وجود دارد (به این معنی که آنها از طریق فرآیند سوار شدن KYC / AML سازگار عمل کرده اند). اگرچه ما آن را “لیست سفید” می نامیم ، اما در واقع این یک مکانیزم نقشه برداری است ، بنابراین با راه حل ما بدون توجه به وجود یک هزار یا یک میلیون آدرس در لیست سفید ، سرعت (معامله) را از دست نمی دهید.

Token Factory خدمات دیجیتالی سازی دارایی را ارائه می دهد. آیا می توانید در مورد انواع مختلف خدمات توضیح دهید?

بله ، در حال حاضر ما یک قطعه پازل مهم برای توکن سازی ارائه می دهیم. راه حل فنی است که قبلاً چندین بار حسابرسی و اجرا شده است و برای هر دارایی دیگری در دسترس است. جنبه مهم دیگر این است که این راه حل مبتنی بر بلاک چین عمومی ، استانداردهای باز است و بنابراین “اثبات آینده” برای اکوسیستم مالی غیرمتمرکز آینده است. علاوه بر این ، ما مالک دارایی (صادر کننده) را وابسته به خود نمی دانیم ، آنها کنترل کامل و مالکیت قراردادهای هوشمند نمایندگی دارایی توکن شده را در اختیار دارند. البته ، بر اساس تجربیات خود ، ما خدمات مشاوره ای را عمدتا در مورد موضوع توکن سازی و نیازها و چالش های بازار مالی ارائه می دهیم.

خدمات برچسب سفید که توسط Token Factory ارائه می شود چیست؟?

بازارهای زیادی با بازیگران قدرتمند وجود دارد که توکن سازی به عنوان مثال مزایایی برای راه حل های موجود دارد. ما آماده ارائه راه حل فنی خود به عنوان یک سرویس کامل برچسب سفید (نرم افزار به عنوان سرویس / SaaS) برای آن بازیکنان هستیم و در حال حاضر به طور فعال در حال کار بر روی راه اندازی چنین مواردی در آینده نزدیک هستیم.

شما مدیریت سرمایه گذار را ارائه می دهید. آیا می توانید توضیح دهید که این خدمات مدیریتی چیست؟?

علاوه بر لیست سفید موجود ، یک معمای اصلی مربوط به رمزهای امنیتی ، نحوه حضور شما در سرمایه گذاران و نحوه مدیریت آنها به طور فعال برای رعایت قوانین است. ما یک راه حل کامل بدون کاغذ روی صفحه ساخته ایم که با ارائه دهندگان KYC و AML قوی سازگار است و این را به مشتریان خود که به دنبال یک راه حل فنی کار می کنند ارائه می دهیم.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید با مخاطبان ما به اشتراک بگذارید?

بله ، ما در حال حاضر بسیار نزدیک به شریک یک شریک قوی و سازگار با مقررات هستیم و سپس می توانیم یک “فروشگاه یک مرحله ای” کامل را برای توکن سازی ارائه دهیم. بنابراین نه تنها یک راه حل فنی قوی ، بلکه همچنین یک راه حل برای عناصر قانونی ، نظارتی ، انطباق ، توزیع و بازاریابی / روابط عمومی ارائه می دهد. همه از یک ارائه دهنده با دانش ، کیفیت و سرعت ، واقعاً درک ارزش پیشنهادی واقعی (ارائه دهنده نقدینگی) برای صادر کننده و سرمایه گذار. ما هنوز در آغاز دوره توکن سازی هستیم و زمانهای هیجان انگیزی در پیش رو داریم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me