banner
banner

چه چیزی در انتظار دارایی های دیجیتال در جاده تا سال 2022 است؟

دارایی های دیجیتالی توانستند یک سال چشمگیر را در سال 2020 به وجود آورند. در حالی که بقیه جهان با پیامدهای مربوط به COVID سر و کار داشتند ، در نمونه های برجسته (به عنوان مثال بیت کوین) بازدهی بالاتر و فراتر از اوج های قبلی خود را نشان داد.

در حالی که بخشی از این تجدید حیات را می توان به بی ثباتی اقتصادی پیش بینی کرد ، اما در نتیجه برنامه های محرک در حال انجام ، عوامل مختلف دیگری نیز در بازی هستند که راه را برای آینده ای روشن برای دارایی های دیجیتال هموار کرده اند. این موارد از پذیرش نهادی ، وضوح نظارتی ، تا سکه های ثابت و غیره است.

اگرچه عوامل فوق بدون شک بازارهای دارایی های دیجیتال را شکل می دهند ، اما در سال 2021 چه انتظاری خواهیم داشت که بر این حرکت تأثیر بگذارد و ادامه دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین را تصویب کند.?

شبکه رعد و برق

شبکه Lightning یک پروتکل لایه دوم است که برای کار در بالای بیت کوین و بلاک چین های مشابه ساخته شده است. این به روزرسانی فناوری به روزرسانی های مختلفی را ارائه می دهد ، از جمله اما محدود به آنها نیست,

 • کاهش هزینه های معامله از طریق از بین بردن ازدحام
 • مقیاس پذیری افزایش یافته از طریق استفاده از کانال های خارج از زنجیره
 • افزایش حریم خصوصی از طریق “Onion Routing”
 • قابلیت همکاری از طریق «مبادله اتمی»

سالهاست که توسعه دهندگان روی شبکه Lightning کار می کنند تا اشکالات و مشکلات استفاده از آن را برطرف کنند. اگرچه ممکن است در حال حاضر این ارتقا 100٪ کامل نباشد ، اما نه یک گام کوچک ، بلکه یک جهش عظیم به جلو است. به زبان ساده ، این پتانسیل را دارد که بیت کوین را به ارزی تبدیل کند که بتواند نه تنها به عنوان ذخیره ارزش بلکه برای معاملات خرد روزمره نیز به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد..

شاید یک مسئله نادیده گرفته شده توسط مزایای بالقوه شبکه رعد و برق ، توانایی آن در ایجاد سطح جدیدی از حریم خصوصی باشد. با توجه به احتمال سرکوب نظارتی ، مبادلات در سراسر جهان برای حذف سکه های محرمانه آغاز شده است ، چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد که دارای ویژگی های مشابه باشد؟ اگرچه ممکن است حریم خصوصی از طریق روش های مختلف محقق شود ، اما اگر ناشناس بودن بیت کوین را برای کاربران خود فراهم کند ، ناظران از دید متفاوتی مشاهده می کنند?

در این بین ، بارزترین نمونه تصویب شبکه رعد و برق متعلق به مبادله دارایی های دیجیتال مستقر در ایالات متحده است, کراکن.  كراكن پس از اخيراً بعنوان يك بانك اجاره دار در وايومينگ ، بعداً اعلام كرد كه حمايتي از شبكه رعد و برق در سال 2021 را به همراه خواهد داشت..

همانطور که نشان داده شد ، شبکه لایتنینگ فقط به روزرسانی بیت کوین نیست. شبکه های زنجیره بلوکی زیر سایر مواردی هستند که در آن ایستاده اند سود از اجرای آن (شاید حتی زودتر از خود بیت کوین).

 • Litecoin (LTC)
 • تصویب شده (DCR)
 • Zcash (ZEC)
 • اتصال به اینترنت (USDT)

هزینه های PayPal

در اواخر اکتبر سال 2020 ، PayPal صنعت بلاکچین را وقتی اعلام کرد ورود خود را تکان داد ، لرزاند. PayPal پس از اعطای “BitLicense مشروط” توانایی راه اندازی یک سرویس بازرگانی رمزنگاری حلقه بسته را از طریق سیستم عامل موجود خود کسب کرد.

اثرات این توسعه بلافاصله بود و قیمت دارایی های پشتیبانی شده منعکس کننده آن بود. اندکی پس از آن ، شرکت های تحقیقاتی دریافتند که PayPal به تنهایی تقریباً 70٪ از کل بیت کوین تازه ضرب شده را مصرف می کند.

در حالی که بسیاری ممکن است معتقد باشند که تبلیغات تبلیغاتی در اطراف PayPal قبلاً در بازارهای فعلی قیمت گذاری شده است ، اما هنوز یک پیشرفت عمده دیگر از طرف PayPal رخ می دهد که هنوز فعال نیست – هزینه های واقعی بازرگان.

در اطلاعیه اصلی خود ، پی پال نشان داد که معاملات نزدیک تنها اولین قدم آن در بازار است. در سال 2021 ، پردازنده پرداخت توانایی 400 میلیون کاربر خود را برای استفاده از دارایی های دیجیتال پشتیبانی شده به عنوان وسیله پرداخت از طریق کل شبکه 27 میلیون بازرگان خود فراهم می کند..

وقتی توانایی مشتریان PayPal برای صرف دارایی های دیجیتالی خود زنده باشد ، این اثرات بسیار عظیم خواهد بود ، زیرا به هر یک از آنها سطح استفاده ناشناخته ای داده شده است..

صندوق معاملات ارزی (ETF)

طی چند سال گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار با درخواست های تأیید ETF بیت کوین همراه بوده است. تا به امروز هیچ یک از این پرونده ها با موفقیت روبرو نشده است. هر انکار به چند واقعیت ساده رسیده است,

 • بازارهای ارزهای رمزنگاری شده بسیار نوپا هستند (مستعد دستکاری)
 • مکانیسم های دقیق قیمت گذاری توسعه نیافته اند
 • راه حل های بازداشت نهادی توسعه نیافته است

با وجود این تکذیب های گذشته ، رئیس سابق SEC ، جی کلایتون ماه ها پیش اظهار داشت که تنظیم کننده برای بازنگری در مورد ETF بیت کوین در آینده باز است ، زیرا رشد واقعی مشاهده شده است.

با سال 2020 تصویب گسترده برای بازارهای ارزهای رمزپایه ، بسیاری دیگر برای ایجاد ETF سر و صدا می کنند. به دنبال ارضای این خواسته ، شرکت مدیریت صندوق هستیم VanEck پرونده تشکیل داده است برنامه دیگری برای Bitcoin ETF مستقر در ایالات متحده است.

با توجه به دوره ارزیابی گرفته شده توسط SEC ، به احتمال زیاد مدتی طول خواهد کشید تا حکم توسط SEC اجرا شود – به احتمال زیاد در ماه های آخر سال 2021 ، بدون تمدید عدم تمدید.

صرف نظر از زمان تأسیس Bitcoin ETF مستقر در ایالات متحده ، بازی خیلی دیر خواهد بود. در شمال مرز کانادا ، Bitcoin ETF مدتی است که در بورس اوراق بهادار تورنتو فعال است. ارائه شده توسط شرکتی معروف به 3iQ, “صندوق بیت کوین” دارنده ها را در معرض دارایی دیجیتال قرار می دهد ، بدون نیاز به اقدامات خود مراقبتی. محبوبیت آن به حدی بوده است که 3iQ با تأسیس Ethereum به عنوان دارایی اصلی خود ، صندوق دوم از این ماه را تأسیس کرده است ، معروف به صندوق اتر.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

جهان به طور فزاینده ای دیجیتالی می شود. این راز نیست و اکنون چندین دهه است که اتفاق می افتد. این انتقال سرانجام نه تنها در قالب دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین ، بلکه از طریق ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به ارزهای جهان راه پیدا کرده است..

CBDC به سادگی نمایندگی دیجیتال ارز FIAT است که توسط دولت صادر شده است. آنها مزایای مختلفی نسبت به همتایان فیزیکی خود دارند ، به طور معمول بهره وری از طریق صرفه جویی در سرعت و هزینه.

در طول سال 2020 ، ملت های مختلف از سراسر جهان اعلام کرده اند که قصد دارند CBDC را توسعه دهند و توزیع کنند. کسانی که در این راه پیشرو هستند شامل چین ، باهاما ، کانادا ، ایالات متحده ، سوئیس و … هستند.

اگرچه ممکن است تصور شود که CBDC به دور از بیت کوین به طور بالقوه “سرقت” می کند ، اما بسیاری از آنها کاملاً برعکس هستند. کسانی که چنین احساسی دارند معتقدند CBDC مشروعیت بیشتری را در رابطه با دارایی های دیجیتال فراهم می کند و راحتی بیشتری را برای ارزهایی مانند بیت کوین به ارمغان می آورد. اساساً ، CBDC ها ممکن است محوری باشند و به عنوان یک کاتالیزور در اتخاذ ارز جهانی عمل کنند – و چه دارایی بهتری برای پر کردن این نقش از خود بیت کوین است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me