پیش بینی PwC عمده تصویب بلاکچین – موارد برتر را مشخص می کند

“چهار بزرگ” یک مانیتور است که اغلب هنگام مراجعه به بزرگترین شبکه های حسابداری جهان استفاده می شود. به این ترتیب ، وقتی یکی از این غول های صنعت اقتصاد آینده را پیش بینی می کند ، جهان به این حرف گوش می دهد. PricewaterhouseCoopers (PwC) اخیراً یک نسخه منتشر کرده است گزارش بررسی موارد استفاده از فناوری بلاکچین و چگونگی تأثیر آن بر تولید ناخالص داخلی جهانی (تولید ناخالص داخلی) در سالهای آینده.

PwC با اشاره به توانایی بلاکچین در بهبود ، “… اعتماد ، شفافیت و کارایی در سازمان” ، آینده ای روشن و درخشان را برای فناوری نوپا ترسیم کرده است..

از موارد استفاده کنید

یکی از جذابیت های موجود در مورد بلاکچین ، توانایی بالقوه آن برای تغییر یک گروه از صنایع به سمت بهتر است. در حالی که این موارد استفاده زیاد است ، PwC آنچه را که معتقد است 5 “تغییر دهنده” ترین برنامه برای این فناوری است ، شماره گیری کرده است..

1. منشأ

توانایی ردیابی ، تأیید و ضبط چرخه حیات یک محصول ، از آغاز مبدا به عنوان منشأ شناخته می شود. این اصطلاح اگرچه اغلب با هنرهای زیبا مرتبط است ، اما هنگام مراجعه به زنجیره های تأمین قابل استفاده است. هنگامی که برای زنجیره های تأمین استفاده می شود ، بلاکچین و ماهیت آن به عنوان یک دفتر دیجیتال ، توانایی پس انداز با از بین بردن کالاهای تقلبی ، ردیابی آلودگی های صنایع غذایی و موارد دیگر را دارد..

نمونه ای از این سرویس ها مانند …تراکتور‘- یک سرویس بلاکچین است که توسط گروه De Beers برای تأیید صحت و منشأ الماس استفاده می شود.

PwC پیش بینی می کند این اجرای 962 میلیارد دلار افزایش تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 باشد.

2. پرداخت ها

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ، ارزهای رمزپایه و پول های ثابت هر یک برای عملکرد خود به بلاکچین اعتماد می کنند. در حالی که هر یک از بلاکچین ها رفتارهای متفاوتی دارند ، همه آنها مزایای اساسی را برای کاربر نهایی فراهم می کنند:

  • شفافیت مالی
  • افزایش کارایی
  • معاملات فوری
  • شمول مالی را افزایش دهید

مثالی از این مورد بیت کوین است – بزرگترین ارز رمزنگاری شده ، که می تواند بدون نیاز به واسطه برای انتقال ارزش بین افراد در سراسر جهان استفاده شود..

PwC پیش بینی می کند این اجرای 433 میلیارد دلار افزایش تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 باشد.

3. هویت

گرچه بلاکچین می تواند شفافیت مالی را ارائه دهد ، همچنین می تواند برای محافظت از داده های حساس و جلوگیری از سرقت هویت مورد استفاده قرار گیرد. این داده ها ممکن است شامل همه چیز از گذرنامه ، شماره بیمه اجتماعی و موارد دیگر باشد.


به عنوان مثال این می تواند خدماتی ماننداعتبارنامه را تأیید کنید‘- یک سرویس مبتنی بر بلاکچین است که برای محافظت ساخته شده است ، در حالی که توزیع آسان اعتبار شخص را بر اساس دستور انجام می دهد.

PwC پیش بینی می کند این اجرای 224 میلیارد دلار افزایش تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 باشد.

4. قراردادها و حل اختلاف

یکی از جذاب ترین جنبه های بلاکچین ، توانایی میزبانی «قراردادهای هوشمند» است. پروتکل های Blockchain که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کنند توانایی رمزگذاری شرایط و قوانین از پیش تعیین شده را در قراردادهای دیجیتالی فراهم می کنند. با انجام این کار ، بسیاری از فرایندها می توانند خودکار شوند ، در حالی که به طور همزمان یک دنباله دیجیتالی برای حسابرسی هدفمند فراهم می کنند.

مثالی از این می تواند مبتنی بر بلاکچین باشد ، …وصیت نامه– – یک سند حقوقی که به طور خودکار مالکیت املاک را بر اساس یک پارامتر از پیش تعیین شده (مرگ سازندگان) منتقل می کند.

PwC پیش بینی می کند این اجرای 73B USD افزایش تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 باشد.

5. تعامل مشتری

برنامه های وفاداری / پاداش ده ها سال است که وجود دارد. متأسفانه ، منجر به این می شود که کاربران نهایی در حالی که کارت هایی برای هر کدام دارند ، حسابهای مختلفی را نگه دارند. بلاکچین امکان توسعه سیستم عامل های تجمع را فراهم می کند – دسترسی کاربر به حساب های مختلف خود را از طریق یک پورتال فراهم می کند. با این کار ، بلاکچین می تواند با وارد کردن راحتی و هزینه های تشویقی ، به سیستمی که با نسل های بعدی از مد افتاده جان تازه ببخشد.

به عنوان مثال می توان به انتشار پیش بینی شده از برنامه پاداش Bakkt, که اجازه می دهد امتیاز وفاداری به ارزهای رمزپایه تبدیل شود.

PwC پیش بینی می کند با اجرای این طرح 54 میلیارد دلار افزایش تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 رقم بخورد.

به طور تجمعی ، PwC انتظار دارد که استفاده از بلاکچین در این برنامه ها انجام شود ، و دیگران مستقیماً مسئول افزودن تقریباً 1.76 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) خواهند بود. انتظار می رود این اتفاق در 9 سال دیگر رخ دهد.

با تولید ناخالص داخلی جهانی در حدود 80 تریلیون دلار ، این بدان معناست که با 1.76 تریلیون دلار ، بلاکچین مسئول تقریبا 1.4٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی است – اگر اقتصاددانان PwC درست باشند.

متناسب با دستور کار

با توجه به 5 مورد استفاده که قبلا ذکر شد ، بلاکچین توانایی کمک به خود PwC را در دستیابی به اهداف اخیراً اعلام شده دارد – “انتشار کربن خالص تا سال 2030”.

یکی از زمینه هایی که این امکان وجود دارد ، افزایش کارایی در زنجیره های تأمین بین PwC و بسیاری از شرکای آن در سراسر جهان است.

مدت طولانی است که زنجیره های تأمین ناکارآمد و نیاز به تغییر دارند. نمونه دیگری از یک پروژه مبتنی بر بلاکچین که می خواهد این روایت را تغییر دهد ، “TradeLens” است. این پروژه که در تلاش برای دیجیتالی کردن زنجیره های تأمین جهانی است ، بیشترین بود اخیراً به تصویب رسیده است توسط غول حمل و نقل کانادایی ‘Canada Pacific’.

PwC متعهد می شود تا سال 2030 ، در سطح جهانی صفر شودPwC متعهد می شود تا سال 2030 ، در سطح جهانی صفر شود

این ویدیو را در YouTube تماشا کنید

گزارش مالیات

اگر واضح نیست ، بلاکچین در حال حاضر موضوع مهمی است. با ناآرامی های اقتصادی در سراسر جهان ، افراد و مشاغل فعال به طور فعال در جستجوی راه حل برای انبوهی از مشکلات هستند. با این حال بلاکچین یک راه حل مناسب برای همه نیست. با داشتن فناوری بالقوه برای ادامه فعالیت در صنایع مختلف (مانند موارد استفاده فوق الذکر) ، مجموعه ای از موضوعات جدید نیز به وجود می آید – راهنمایی نظارتی و مالیات.

PwC این مانع را متذکر شده است و اخیراً یک مورد را نیز منتشر کرده است گزارش در مورد نیاز به رشد مداوم در مورد تنظیم دارایی های دیجیتال مانند ارزهای رمزپایه – یکی از رایج ترین پیاده سازی های بلاکچین و معمولاً به عنوان نوعی پرداخت.

PwC در گزارش خود مواضع کشورهای مختلف جهان در قبال دارایی های دیجیتالی مانند ارزهای رمزپایه را برجسته می کند. اگر یک نکته روشن شد ، این است که اگرچه پیشرفت حاصل شده است ، اما به موارد بیشتری نیاز است.

“…… کارهای قابل توجهی در طی چند سال گذشته توسط مقامات مالیاتی برای ارائه راهنمایی به مودیان پرداخته شده است. با این حال ، ما همچنین مشاهده کرده ایم که رهنمودهایی که صادر شده است ، با پیشرفت های اخیر در صنعت به روز نیستند. “

ادامه دارد,

“با توجه به میزان تغییر در صنعت و همچنین گستردگی برنامه های کاربردی برای دارایی های مالی دیجیتال ، مهم خواهد بود که راهنمایی های آینده صادر شده مبتنی بر اصول باشد و بیش از حد تجویز نشده باشد. این باعث می شود که راهنمایی قبل از انتشار منسوخ شود و مانع از تأمین مالیات در توسعه مدل های جدید جذاب تجاری شود که ممکن است هنوز توسط سیاست گذاران تصور نشده باشد. “

PwC

PricewaterhouseCoopers (PwC) که در سال 1998 تاسیس شد ، دفتر مرکزی خود را در لندن ، انگلستان نگهداری می کند. امروزه شبکه PwC با اشتغال بیش از 250،000 نفر در سراسر جهان به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های حسابداری جهان شناخته شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map